Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sve u svemu,mat crno je zakon  ;D ali, ono Orange couty choppers i te fore,to je meni npr tezak kiceraj,ako cemo iskreno,meni je najlepsi Sportster!

Elem,da ne offujem vise,ovo sad dobro izgleda ali ce tek kad ga budes napravio!

O.C.C. imaju 2-3 lepa modela, ostalo je ultrakiceraj i tu se slazemo ;)

Ali neka ukusna doza kica je ok, po meni... a Sportster... gde ga nadje, tu se bas ne slazemo - od svih HD on mi je najruzniji :) :) :) (sto ne znaci da je ruzan, nego samo su meni ostali lepsi... ;) )

 

i ja misliim boja, ali upravljač je odavno u planu...

 

Obrati paznju da je raptorova guvernala 25,4 mm u nosacima, pa se suzava na 22 mm na ruckama. Ako se odlucis na fabricku zamjenu, mozda je bolje da ostanes na 25,4 mm (1 inch) posto se mogu naci jeftini aftermarket dijelovi za harlija koji idu na taj promjer. Za 22mm, sto je evropska i japanska mjera, iz nekog razloga isti ti aftermarket dijelovi znaju biti skuplji ?!?

 

Ove rucke sto si postovao mozes naci na ebay-u, ja sam platio slicne 10 funti, ako treba poslacu ti link.

 

001.jpg?s=500&q=95&c=de&z=de&f=0

 

E ovo Japan, Eu, USA je dobro znati, hvala za podatak :)

Hm... hmm... a jel imas na ebay jos neke, da mi okacis linkove ako si vec pretrazivao, pa da vidim da narucim i ja... lepe su ove, ali malo debele... vidis sa ovih mojih linkova da ja volim da su tanje, da imaju struk, tamo gde ovetvoje imaju stomacic :) li ako nema drugih lepe su i ove zaista :)

evo sad mi javljaju da je nesto stiglo iz Louisa sto sam narucio, pa odo da vidim sta od svega... narucih inace gomilu stvarcica... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Stigli mi zmigavci iz Luisa :) za sada sam imao para samo za dva (par) :)

I Highway 1 rukavice...

Ali ovo: http://www.louis.de/_101f56039fcedd5ebe0d772aa2966c2c4a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=410&wgr=330&list_total=39&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10005291

cu da napljujem!!!! uopste ne izgleda tako!!!!

Na sajtu (znam da je plastika) izgleda kao metal... a ustvari je ko kineska (znam da mi je motor kineski... :P ) novogodisnja zajebancija...  >:(  >:(  >:(

Mislim ako moze da se vidi sa slike... ne narucujte ovo, nema veze sa ovim sa sajta...  >:(  :-\

Bolje otici kod chipsija na buvljak i uzeti lepo crevo od tusha...

Slike ovih sran*a... :

post-13799-12879094378709_thumb.jpg

post-13799-12879094379999_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

...

Na sajtu (znam da je plastika) izgleda kao metal...

 

Mislim da je u opisu na sajtu koji glasi " KABELUEBERZUG PLASTIC

LENGTH: 150 CM S: 10 MM" vise nego ocigledno da je plastika u pitanju, zar ne?

 

Srecno na dalje, ovo je ujedno i zapljuv na temu. Interesantno....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

...

Na sajtu (znam da je plastika) izgleda kao metal...

 

Mislim da je u opisu na sajtu koji glasi " KABELUEBERZUG PLASTIC

LENGTH: 150 CM S: 10 MM" vise nego ocigledno da je plastika u pitanju, zar ne?

 

Srecno na dalje, ovo je ujedno i zapljuv na temu. Interesantno....

 

 

Znam i ja da citam, naravno da pise ;) i ja prebacim na engleski, pa jos bolje se razume sta pise :D

 

Ali priznaces da je razlika izmedju "KABELUEBERZUG PLASTIC" i "SRANJELUBERZUG PLASTIKE" veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelika...  >:(

post-13799-12879094700798_thumb.jpg

post-13799-12879094702087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

ovo je 350 ccm, sa mrezom okolo da bi se popunila malo praznina ispod rezervoara.

 

Opa, evo i tog čuvenog agregata za kojim mi ludimo! :) :) ;)

 

Ja ću to da rešim na ovaj način sa slike, ipak više volim malo sterilniji prilaz kastamajzu - mreža mi mnogo kitnjasta, ali lepo je da se odstupa od fabričkog stanja! :)

post-13799-12879094704455_thumb.jpg

post-13799-1287909470519_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jel ovo dole ono sto mislim da jeste.  :D

 

Bravo za ideju.

 

Inace ono plasticno djubre... Hrom boja na plastici uopste ne mora da bude losa, ali ovo je bas skrnavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Jel ovo dole ono sto mislim da jeste.  :D

 

Bravo za ideju.

 

Inace ono plasticno djubre... Hrom boja na plastici uopste ne mora da bude losa, ali ovo je bas skrnavo.

 

jeste :) zarotirano po uzduznoj osi motora za 180 stepeni :D

 

A plastika... ne verujem da i oni cak imaju srbina u svom online podrsci...  :-\  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

...

Na sajtu (znam da je plastika) izgleda kao metal...

 

Mislim da je u opisu na sajtu koji glasi " KABELUEBERZUG PLASTIC

LENGTH: 150 CM S: 10 MM" vise nego ocigledno da je plastika u pitanju, zar ne?

 

Srecno na dalje, ovo je ujedno i zapljuv na temu. Interesantno....

 

 

Znam i ja da citam, naravno da pise ;) i ja prebacim na engleski, pa jos bolje se razume sta pise :D

 

Ali priznaces da je razlika izmedju "KABELUEBERZUG PLASTIC" i "SRANJELUBERZUG PLASTIKE" veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelika...  >:(

 

 

Sto bi reko jedan nas poznati glumac iz Kragujevackog teatra a u nasoj poznatoj seriji, "mislim nemo` da se ljutis, ali..." plastika je plastika. Hteo ja one lepe satove okrugle, a onda sam shvatio da to nisu satovi nego "satići" od 48mm precnika!

 

I zato - triput meri - pa još jednom - i ondak seci. Pošto znam kako se radi sa više nego ograničenim budžetom - znam i koliko te boli plastika, a mogao si makar još pola migavca za te pare da prikrpiš....

 

Samo napred, imaš punu podršku za rad... I ne zaboravi, lepota je individualna, pravi ono što se tebi sviđa... za sada si na dobrom putu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sto bi reko jedan nas poznati glumac iz Kragujevackog teatra a u nasoj poznatoj seriji, "mislim nemo` da se ljutis, ali..." plastika je plastika. Hteo ja one lepe satove okrugle, a onda sam shvatio da to nisu satovi nego "satići" od 48mm precnika!

 

I zato - triput meri - pa još jednom - i ondak seci. Pošto znam kako se radi sa više nego ograničenim budžetom - znam i koliko te boli plastika, a mogao si makar još pola migavca za te pare da prikrpiš....

 

Samo napred, imaš punu podršku za rad... I ne zaboravi, lepota je individualna, pravi ono što se tebi sviđa... za sada si na dobrom putu...

 

Pa premerio ja, video sliku (ima zum je*e kevu koliko mozes da zumiras leeeeepu plastiku, ta slika "KABELUEBERZUG PLASTIC") bas lepa neka plastika!

Kad ono... k....  :-\

Ali nema veze, jedno razocaranje nije na izmet :)

 

Uh to koliko je lepota individualna sam video na postu "koji je motor po vama najlepsi" - ajooooj koliko je tu gadosti bilo :);)

Hvala na podrzavanju, nadam se da cu uspeti sve ono sto sam zamislio... bar ove lakše radove... kasnije oni koji naiđu, što ostavljam za zimu, eh.. to će biti (bar se nadam...) posao.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650
  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nista posebno,dobar dan granica,ulazujes motor,spedicija,magacin(dok ne platis carinu i ostalo) onda podignes motor,tehnicki SUP registracija i brrm brmm! ako budes radio u subotici javi pa cu ti pomoci!

 

auuuuuuu,daleko ti ovo! kod hannover,uhhhhhhhh!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

nista posebno,dobar dan granica,ulazujes motor,spedicija,magacin(dok ne platis carinu i ostalo) onda podignes motor,tehnicki SUP registracija i brrm brmm! ako budes radio u subotici javi pa cu ti pomoci!

 

auuuuuuu,daleko ti ovo! kod hannover,uhhhhhhhh!!

Videcu nesto... treba neki kesh da mi naleti... nadam se... :)

E hvala, i za ovo i za pomoc, ako budem isao tuda ;)

Cuce se... :)

 

A za Hanover... pa... ko stigne do Nemacke, stici ce i do drugog kraja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Hmm... razmisljam o ovome otkako sam prvi put uzivo video svog Raptora...

Smeshi mi se ovakav hladnjak... ako ga napravim od poliestera kao i blatobran i u istoj boji, nece imati neke probleme termicke prirode...?

Naravno ako uleti neki air cooled agregat, nece imati funkciju maske hladnjaka, nego cisto estetski spojler :)

post-13799-12879095111154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Druze...jedan savet posto vidim da volis White Wall gume kao i ja.

Sledeci put, napravi dobru pripremu zadnje gume : odmashcivac i pranje, pa posle 2-3 dana kada se sve sigurno osusi, prefarbaj gumu farbom za CIRADE ili za GUMENE CHAMCE.Neki kazu da pomaze i ova bela farba za saobracajnu signalizaciju.

Onda ne bi trebala da ti se ljuska sa gume.

Sto se vila tice, ja bi ostavio krace, zbog boljeg radijusa skretanja i manevrisanja.

Bilo bi jako smesno da imas probuzene vile, kada motor vise vuce ka bobber-u.

 

Lepa voznja.....uzivaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Druze...jedan savet posto vidim da volis White Wall gume kao i ja.

Sledeci put, napravi dobru pripremu zadnje gume : odmashcivac i pranje, pa posle 2-3 dana kada se sve sigurno osusi, prefarbaj gumu farbom za CIRADE ili za GUMENE CHAMCE.Neki kazu da pomaze i ova bela farba za saobracajnu signalizaciju.

Onda ne bi trebala da ti se ljuska sa gume.

Sto se vila tice, ja bi ostavio krace, zbog boljeg radijusa skretanja i manevrisanja.

Bilo bi jako smesno da imas probuzene vile, kada motor vise vuce ka bobber-u.

 

Lepa voznja.....uzivaj ;)

KONACNO NEKO DA ZNA NESTO ZA BOJU ZA GUME!! HVALA ZA INFORMACIJU!! :)

Uglavnom sam dobijao odgovore tipa "to se farba nekim specijanim bojama, nema to da se kupi ovako..." ...da da, bas nema...  :D

A pripremio sam je ja, ali nisam to opisivao u postupku, ali sveedno, guli se na dodir komarca maltene... :(

Al sta sad, do kraja sezone ce drzati ;)

Vile... ma to je 70% mašta :) otom potom za to... :)

Inače, imamo istu masku za lice i šlem iz Luisa :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

A mozda i rukavice.......ako si uzeo one Highway retro, sa stitnicima na gleznjevima..... :D :D :D

No.....kada nabavis farbu...prvo probaj na nekoj staroj automobilskoj gumi....da vidis kako ce se ponasati..

Znaci iskljucivo za gumene chamce ili cirade.Te dve su najelasticnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Postoje plasticni obrucevi raznih boja koji se stavljaju, ali se primjeti da to nije pravi white wall. Generalno, postoji i tehnika brusenja zida gume, dok se ne dodje do sloja gume prirodne boje (bijela), ali ne znam koliko je to upotrebljivo na gumama koje se proizvode zadnjih 20-tak godina.

 

Ako se ne moze naci pravi white wall (285$ je par u raptorovoj dimenziji), onda je ipak farbanje mozda najbolja opcija. Naravno, treba naci pravu farbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

A mozda i rukavice.......ako si uzeo one Highway retro, sa stitnicima na gleznjevima..... :D :D :D

No.....kada nabavis farbu...prvo probaj na nekoj staroj automobilskoj gumi....da vidis kako ce se ponasati..

Znaci iskljucivo za gumene chamce ili cirade.Te dve su najelasticnije.

Aham, bas te! :)

 

Postoje plasticni obrucevi raznih boja koji se stavljaju, ali se primjeti da to nije pravi white wall. Generalno, postoji i tehnika brusenja zida gume, dok se ne dodje do sloja gume prirodne boje (bijela), ali ne znam koliko je to upotrebljivo na gumama koje se proizvode zadnjih 20-tak godina.

 

Ako se ne moze naci pravi white wall (285$ je par u raptorovoj dimenziji), onda je ipak farbanje mozda najbolja opcija. Naravno, treba naci pravu farbu.

 

Al nije fora s uloscima... mada razmisljao sam o tom brusenju... i mislim da mora da postoji neki nacin za jeftino a trajno resenje... mora... sva logika mi ide na tu stranu :)

A i stvarno je sranje sto ne proizvode te gume u regularnoj prodaji, a ne samo luxuznoj...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

White wall se ne farba vec se stavljaju plasticni "ulosci" izmedju gume i felne  ;)

Koji se odlepe dok trepnes....

Ako se ne varam s...to je WV patentirao pre 20-tak godina.

E sada..ako mislis skidanje sloja gume, da bi se doslo do 'belila' to kod radijalnih, zaboravi odmah.

To je nekada moglo, ali kod modernih guma zaboravi.

Bolje i BEZBEDNIJE je da se farba guma umesto da se shmirglom stanji zid i time smanji vek upotrebe iste :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Bolje i BEZBEDNIJE je da se farba guma umesto da se shmirglom stanji zid i time smanji vek upotrebe iste :)

 

 

Jedini pravi i bezbijedan nacin je kupiti white wall gume ili farbati postojece, ovo ostalo je bila samo teorijska rasprava o nacinima na koje ljudi dolaze do tog efekta :).

 

Mislim da ideja sa farbom za gumene camce ima najvise smisla, samo treba naci gdje se prodaje. Gledao sam po internetu, cijene farbe za gume su brutalno preskupe, nadam se da se kod nas moze naci jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja