Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Vidim da je bilo par govorkanja na temu ovog motora po forumu, tokom proslih godina, ali ili ja nisam naisao na valjanu temu ili se nije dovoljno razvila, kao na primer tema o Challenger-u...

 

Da se u startu ogradim od ljudi kojima je Raptor samo prolazan motor "dok ne nadju nesto jace" ili moji omiljeni "dok ne nadju polovnjeg japanca".

Ja ovaj motor planiram da zadrzim kao jedan od najlepsih iako jednog dana nabavim to cuveno "nesto jace". Savrseno je stvoren za customize!! A i nama koji smo medju visima ovde, ne odgovara skoro nijedna druga alternativa od motora klase kruzer/chopper.

 

E sad, ako ima neko ko se pronalazi u ovome, a da takodje planira da duze vreme vozi Raptora i da ga "kastamajzuje" spram sebe - bilo bi lepo da podelimo ideje i iskustva ovde :) (kao vlasnici Challengera, po meni brata od strica Raptorovog :) )

 

Za pocetak, ja vec pravim prve korake na menjanju fabrickog izgleda moje azdahe :)

Prvo su tu uletele bisage (naravno!) pa sam danas ubacio hromiranu masku hladnjaka (koja jos nije 100% zavrsena) i malo prepravio far, sad je malo vise chopperast... :) to je to za sada. Za ubuduce imam zelju da mu skinem ove bezvezne plamenove i ofarbam u crno (jos se odlucujem da li mat ili sjaj...) a najhitnije mi je da zamneim ove ogavne zmigavce, ali imam problema sa nalazenjem istih... :(

Kasnije tu dolazi kozni prekrivac ove hromirane skalamerije na rezervoaru itd....

Ako neko ima misljenje, ideju, zeleo bih da je cujem, pa makar i ako je negativna ;)

Uzdravlje svima! ;)

post-13799-12879089448596_thumb.jpg

post-13799-12879089449363_thumb.jpg

post-13799-12879089450007_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se mene tice ja tu nista ne bih menjao a pogotovu boju. Crveni sa plamenovima, meni najlepsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Realno, crveni 5x lepsi, bar po mom ukusu, a o ukusima ne treba raspravljati  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

+1 za boju. Ne diraj crvenu !!!

Ukloni mu onu skalameriju sa rezervoara, kao sto je Dzony prikazao, napravi dvodelno sedalo i snizi ili potpuno izbaci sisy-bar, kao sto je Ruzica uradila na njenom QQ-250.

Te nalepnice sa plamenovima odlepi i ne stavljaj nista ;)

Sulundare razbusi ili skroz otvori  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pita se ne pravi od go***a ali kad si navalio moze tu nesto da se dotera da lici na nesto.  To sa rezervora skinuti,nisac tablice odseci i tablicu namontirati sa strane kod amortizera negde. Sediste napraviti iz dva dela s tim sto bih ja vozacevo znatno stanjio....svasta tiu nesto moze da se budzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

pita se ne pravi od go***a

Ih,bre al`si direktan!!!Ali,u krivu si,ima ovde mesa za grunfovanje...Cak i vise od bilo kog kineza...Samo odresiti kesu i pustiti masti na volju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

@ Bogda

pazi meni je lepa crvena, i bas je kvalitetno prefarbana... i za kola mi je crvena omiljena boja, ali... nekako mi djavo ne da mira... :)

uvek sam bio vodjen sloganom "chopper/cruiser moze biti bilo koje boje, samo da je crna!" :D :D

uh... uh... nervirate me sad sa tim da je ostavim :) :) ostavlja mi se, ali kad pogledam kako je lepo Dzonibossov crni kul... opet bih je menjao (samo da je mat)...

Lorde Oblivion, pregovarao sam vec sa majstorom i pravi mi se skraceni blatobran (to automatski znaci da se sklanja i sisy, zadnje sediste i naslon), koji cu uklopiti sa obicnim sicem sa starih motora, tablica sa strane... (da lici na bobber fazon),  ALI cu zadrzati i ovaj blatobran i propratnu opremu, da mogu da menjam kako mi dune koji dan :) a i kako se zaputim negde dalje, treba mi trenutno stanje (bobber nije mnogo praktican za to)...

A ovo:

pita se ne pravi od go***a

znaci kao da poznajes kakav je ovaj primerak go*neta, ali se to poznavanje kosi sa:

tablicu namontirati sa strane kod amortizera negde.

jer amortizeri mu nisu tu. Ovaj model ih ima skroz dole ispod, paralelno sa lancem... ne volim hejtovanje kineza u podforumu o kinezima...

A da, svasta moze da se budzi, savrsen je za to! :D;)

E da, ovo sa rezervoara ce ili da leti, ko sto kazete ili da ga oblozim kožom

(kao ovo:

http://www.cruisercustomizing.com/images/Studded_PouchTankBib_Ap.jpg

http://www.vtwinmama.com/images/valsTank_Bib3.jpg

http://www.cruisercustomizing.com/images/image_26388.jpg

http://www.harley-softails.com/2000_Softails/images-ev0018/2000_Harley_Softail_Fuel_Tank_468x384.jpg )

Samo da mi poraste plata sledeci mesec  ;D , a i mora nesto preko zime da se prchka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Probio sam auspuh danas, ali nisam jos skidao katalizator, samo smo odsekli zadnji zid sto je gusio sve...

Snimio sam zvuk od pre i posle... nije velika razlika, ali je ima... :)

Pa uporedite :)

http://www.youtube.com/watch?v=2R2Ws3NbLCQ

(malo je losije snimao moj ortak, tako da ce svakako  biti glasnije...) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Ti ustvari hoces da pravis nesto ovako  :D;)

Alo bre!  ;D ;D ;D

 

Kakve su ovo nezvanicne slike mog motora?!  ;D ;D

 

EDIT crna je daleko bolja!

Obrati paznju na migavce na njemu. Sto se tice sredjivanja auspuha, Lonely Rider je sve lepo objasnio u temi o Raptoru, ja bih ti savetovao da tako uradis. Povratne gasove iz motora treba zatvoriti, i jos pokoju sitnicu, samo sto ja ne stizem nista da uradim na svom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

da ne davim pola sata prve dve stvari koje bih ja uradio su sledece , prednji migavci u kantu ,

umesto njih napravi dve cevi malo shire od shtapova duzine koliki je raspon izmedju trouglova ,

izbushi par rupa stavi diode (dal cesh 5 po vertikali ili kao strelice tvoj izbor) mat crna skinesh

gornji trougao to navuchesh vratish trougao i eto migavaca .

 

druga stvar ja bi tu pozadi namontirao neku felnu od auta sa gumom 250 polovna guma 50tak eura

felna 30-70e , a viljushku sam napravish od gvozdja ja sam rachunao oko 50e sa strugarom ,

ili kupish samo viljushku od VFR-a za 100e

 

i da ne bih davio dalje ... ja sam hteo da ga kupim kad se pojavio al bilo skupo ... pogotovu shto bi ga ja odmah isekao ....

 

treca stvar je ustvari totalna suprotnost i glasi ovako , ustvari da ne serandam evo

slike kako to moze da izgleda a odlichna je osnova , a model je odavno legenda

 

easyrider460.jpg

 

1969_easy_rider_01.jpg

 

426px-ZweiRadMuseumNSU_EasyRider.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

 

Obrati paznju na migavce na njemu. Sto se tice sredjivanja auspuha, Lonely Rider je sve lepo objasnio u temi o Raptoru, ja bih ti savetovao da tako uradis. Povratne gasove iz motora treba zatvoriti, i jos pokoju sitnicu, samo sto ja ne stizem nista da uradim na svom.

da ne davim pola sata prve dve stvari koje bih ja uradio su sledece , prednji migavci u kantu ,

umesto njih napravi dve cevi malo shire od shtapova duzine koliki je raspon izmedju trouglova ,

izbushi par rupa stavi diode (dal cesh 5 po vertikali ili kao strelice tvoj izbor) mat crna skinesh

gornji trougao to navuchesh vratish trougao i eto migavaca .

 

druga stvar ja bi tu pozadi namontirao neku felnu od auta sa gumom 250 polovna guma 50tak eura

felna 30-70e , a viljushku sam napravish od gvozdja ja sam rachunao oko 50e sa strugarom ,

ili kupish samo viljushku od VFR-a za 100e

 

i da ne bih davio dalje ... ja sam hteo da ga kupim kad se pojavio al bilo skupo ... pogotovu shto bi ga ja odmah isekao ....

 

treca stvar je ustvari totalna suprotnost i glasi ovako , ustvari da ne serandam evo

slike kako to moze da izgleda a odlichna je osnova , a model je odavno legenda

 

Migavci vec idu u kantu (to sam prvo nameravao kad sam kupio) i mislim da cu mu uraditi neki paintjob prelaz iz crne u crvenu, skratiti zadnji blatobran (mnoooogooo nadrkano izgleda), a za gumu, ne bih toliko preterivao, samo cu kad dodje red na menjanje gume, uzeti siru :)

A sto se tice Cap. Amerike, meni je taj model prelep, ali je Raptor malo duzi (ne racunam viljusku u to) pa ne bi bas bilo zgodan za voznju... :)

Evo malo slika, danas sam poskidao SVE sto mi je dopalo saka, pa sad imam malo bolji uvid u ono sto zelim da radim :) a odusevio sam i ortaka koji fura brzinke, pa se zaljubio u Raptorov izgled (toliko da ga "bas zabole za kubikazu i brzinu"!) :)

I da, sklanjam onaj hromirani greben sa rezervoara, tako rezervoar izgleda sire ;):D

post-13799-12879089767791_thumb.jpg

post-13799-1287908976828_thumb.jpg

post-13799-12879089768859_thumb.jpg

post-13799-12879089769668_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

BO, ako si u prolazu, slobodno navrati :)

Hvala :)

Eto malo drustvo i ja entuzijasti i zaljubljenici u kastamajz :)

 

Inace novi dodatak - dodatno sam raz*ebo auspuh, sada grrrrmi!! A katalizator jos nije izvadjen! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ja sam povadio katalizatore samo :(

I..??! Vidim tužić? Nisi zadovoljan zvukom? Jel možeš da snimiš pa baciš na tjub?

Slike nemam, ali stvar je sledeca: samo sam ocvikario onaj zacrnjeni, zadnji zid auspuha (i bacio :) ) i to je snimak sto sam gore postavio, a juce sam dovatio debelu burgiju i ko sto rekoh - dodatno razje*ao onu pregradu na koju sam naisao (oko 12cm unutra, sa zadnje strane otvorenog  auspuha), onu sa dva izduva, videces kad otvoris i cuje se JEBA*KI! :D nakačiću snimak sutra, ako te zanima ;)

I sad imam nameru da vadim katalizatore, ali me sad ovo tvoje plaši - što nisi zadovoljan? A snaga?

 

Inace blatobran ce biti nesto na ovaj fazon:

post-13799-12879090088681_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Pazi,ja sam uvek za varijantu da moj moped mora da bude fabricko stanje,bez ikakvih dodataka...Doduse od kako teram Viraga razne ideje mi padaju na pamet...ali odolevam nekako.Sad ste me nabedili da ujutru razvalim auspuh!

e sad,kad si pricao o farbanju i ja sam za varijantu da bude crn (valjda zato sto je i moja makina crna),ali ako moze mat crn,cak bi i agregat ofarbao!dok sam vozio kineza,ne dobrog kao Raptora nego onaj sto se sam raspada (delovi,ne i agregat),meni je otpao ceo donji lonac,posto je tada bilo gadno naci takav deo za kineza,naso sam kod ortaka neki lonac od Maraudera i to otvore!Grmeo je nenormalno,al na semaforu i na leru,nikakvu razliku u snazi nisam osetio.Jedini ce ti problem biti sto sve preko 80kmh zvuci kao neka  konzerva.Sad kad bih to stavio na Viraga i njegov Vtwin,verovatno bi bila druga prica.

 

uffff,sad me nabediste,sad mi nema spavanja iz trece smene! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zanimljiva tema, bas me zanima sta ce ispasti na kraju  8)

Pored migavaca, meni se ne svidaju ovi "hromirani paneli" ispod sedista, nekako mi jeftino izgledaju a i mislim da je to previse hroma.

 

Pratim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

@POLUŽIVOT 2

Neznam da li cu moci da okacim neki klip pošto mi je devojka razhebala kameru :(

Sto se tiče zvuka ne dobijaš ništa naročito ali motor lakše diše i malo bolje ubrzava.

Znači ako sam dobro razumeo kraj lonca + brusilica = grmljavina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

@ zokowmali

fabricki... hm nikako :) uvek sam mislio da ne moze neko da dizajnira (vizuelno) nesto sto cu ja da imam u svom posedu, bolje od mene  ;)

ne znam kako se Virago cuje, ali iz onog snimka gore vidis zasto sam se upustio u to (bio me blam od lera dok sam na semaforu...)

i opet nism stigao da nakacim zvuk, ali sutra obecavam! :D grmi! :D sada cu nakaciti slike izbijanja katalizatora, za one koji nameravaju istim da se bave...

A sto se tice boje... uh... hteo sam da bude crn, mat crn, a da mu gume ofarbam sa strane u onu old skul belu (sa mozda tankim crvenim prstenom) ali sam se nekako vremenom zaljubio u ovu krv crvenu... (pogotovo posle sklanjanja ovog hromiranog grebena sa rezervoara, dosao je siri i crvena je bljesnula :) ) ali i dalje mo je u planu da napravim neki airbrush, kao motor crven, ali kao nagoreo (crno) na prednjem delu rezervoara i crn prednji blatobran...ali sve zavisi od toga kako mi ispadne novi zadnji blatobran...

 

@ Andreja

 

Ubih se dovijajuci se sta da radim sa tim panelima... razmisljao sam da ih presvucem kožom... (da ih farbam, nije mi se svidelo kad sam se igrao u fotosopu...) ... ali nesto ce i kod njih da se desi, samo kasnije :)

 

@ BO

 

Danas sam izvadio katalizator (muka živa!!) i imam utisak da bolje vata pri ubrzanju...mada sam nastelovao ler i gas da je sad bas agresivan (u odnosu na stanje pre) a tek zvuk... zaljubih se opet! :D

 

Evo slika sa nekim direktivama:

strelice upucuju na katalizatore, na jednoj slici je i prikazan to gov*o kje je posebna muka bila izvaditi, ja sam ocekivao da on prosto ispadne iz cevi, ali jooook - slizao se s njom :)

Prvo skinete ove maske, koje sakrivaju fabricki var i neku ogavnu, spermaticnu belu boju...

E moja namera je bila da prvo ocvikarim popreko auspuh, sto sam i uradio, ali vam to ne savetujem, vadio (cupa, kidao, drobio, grizao...) sam katalizator ceo sat! Uzas! Bolje da sam imao rezervnu cev, pa samo odsekao i stavio umesto tog parceta popunjenog tim sranjem...  :-X

Ali zato ovaj drugi znao sta mi je ciniti, odsekao sam (po isprekidanim crticama na slici i savio svaku stranu u pravcu strelica na spolja - kao ovi kad operisu coveka pa ga otvore :) ) i tako delimicno ocuvao kataliz. (prosli sam totalno razbucao)

Inace savetujem vam da nabavite nove dve cevi, istog promera, i da samo njih stavite mesto ovoga - mnogo manja muka...

A zvuk -  :o ja sam prezadovoljan! Snimicu sutra i startovanje, a pokusacu (ako vetar dozvoli) i da snimim dok vozim...

Uzdravlje, odo sad da dodajem nesto sto sam pakleno smislio :) :) ;)

post-13799-12879090166502_thumb.jpg

post-13799-12879090167627_thumb.jpg

post-13799-12879090168462_thumb.jpg

post-13799-12879090172756_thumb.jpg

post-13799-12879090173993_thumb.jpg

post-13799-12879090175089_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Zabotavio sam da posatvim da se bolje razume, kako odseci nazad auspuh. Ali kad odseces, dohvati neku duzu burgiju (min 7-8mm debljine) i izbusi pregradu koju ces ugledati kad sklonis ove na kraju (vidi sliku - u tom mraku se nalazi ta pregrada) bices zadovoljan zvukom posle toga ;)

 

Znači ako sam dobro razumeo kraj lonca + brusilica = grmljavina :)

 

Ovako:

post-13799-12879090187029_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

@  POLUŽIVOT 2

Druze danas je fasovala magicna  formula " kraj lonca + brusilica = grmljavina " + sam izbusio dve rose sa 8 burgijom na svakom izduvu i mogu ti reci da sam prezadovoljan  ;D sad koliko ce komsije ujutru biti zadovoljne nemam pojma xexe  :P

Hvala na slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Drago mi je! :) e sad ne znam da li je to samo trip ili je stvarno tako, ali ortaci i ja (nezavisno jedni od drugih) smo imali utisak kao da malo bolje vuce... ne znam da li je neko mogao to konkretnije da proceni... ma nebitno, samo da lepo grmi! :)

Inace, zeza me snimanje video-a na telefonu... :(

 

I da, lik koji mi treba da radi blatobran, ispalio danas i vratio onaj moj kartonsko-selotejpni ugledni prime... :/ sad moram da jurim dalje ko zna i ume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Usled nedostatka boljeg rešenja bočnog postavljanja (domaće, PREVELIKE) tablice - postavio sam je ovako (još se razmišljam kako da udžidžim štopaljku...) :)

Pa me zanimaju komentari, prvenstveno na to da li postoji neki pravilnik u ovdašnjem zakonu (pošto kapiram da na sve imaju svoj način da se iskenjaju....) o home-made postavljanju tablica..? ;)

 

Ps. broj majstora koji ne znaju/ne umeju da naprave zadnji blatobran (u Rumi i okolini) raste.... :(

post-13799-12879090818739_thumb.jpg

post-13799-12879090819814_thumb.jpg

post-13799-12879090820598_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Sto nisi iskoristio originalni drzac za tablicu? taman bi mogao na vrh da stavis osvetlenje tablice.

Ili nesto ovako:

p_65532.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja