Jump to content

Moto Zajednica

Registarske tablice automobila kojih se treba cuvati u BGD-u

Na koje tablice treba obtatiti paznju u BGD-u  

53 članova je glasalo

  1. 1. Na koje tablice treba obtatiti paznju u BGD-u

    • ŠA
      8
    • PA
      27
    • VA
      1
    • 1
    • SM
      1
    • RU
      10
    • KG
      0
    • SD
      4
    • JA
      4


Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Shumadija

... (tipa ne kreneš onog momenta kada treba da se ugasi žuto koje prelazi u zeleno) budeš poèašæen slavom sirena...

 

Da li znas koliko traje jedna piko-sekunda ?

To je vreme od paljenja zelenog na semaforu pa do prve sirene koja se cuje iza tebe !!! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

mozda na kolima stoje sa table al neznaci da su svi iz sabca nego verovatno ne prevode automobile inace je danas ludi dan i ja sam isao danas do djeram pijace od bezanijske kose i redki su semafori gde jedan il dva automobila pa cak ibus nisu prosli na debelo crveno ne gledajuci ni na koga zato pazi vise na tudje greske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina
dobro glasanje' date=' ali zaboravio si one xxx-A-xxx iz susedne nam BiH, i njih ima dosta, a tek onih sa BR, PG, NK...[/quote']

 

U pravu si 100% Smo za te table "inostrane" treba otvoriti posebno glasanje pa da onda proglasimo svecano najtablicu u BGD-u :D:D

Aman to mi loši vozaèi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ne volim da generalizujem stvari niti to radim...

jednostavno, da li igrom sluchaja ili kako vec BA table me najvishe asociraju na nekorektnost, vozachku nekulturu, etc...

 

najvishe se pazim taxista i zhena (koje retko kad znaju na vreme da ukoche kada vam nailaze otpozadi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

A automobili sa malom registracijom i plavom registracijom???

 

"Boze daj mi crni mercedes sa registracijom malom da sebe mogu konacno da smatram zvanicnom budalom;

Boze daj mi crni mercedes sa jedno 5oro vrata jer to je cudo nad cudima, lepo je nekaznjeno voziti po cvecu i ljudima!!!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd

1.Problem nije u tablicama nego u vozacima!

2.Kada neko dodje sa strane u Bg mozes da ga prepoznas po brzini, tablice ne moras ni da gledas! Voze najsporije ali i najobazrivije(ne pricaju mobilnim, ne traze disk ispod sedista...) da se ne sjebu prilikom skretanja! Usput gledaju putokaze, citaju karte pa kada promase skretanje obavezno sledi prekrsaj! ONI koji dolaze iz drugih mesta a pritom poznaju grad ONI su najobazriviji vozaci jer znaju kakvi sve ludaci voze na ovim ulicama!

3.I tablice su krive! Cim vidis da su tablice iz Crne Gore ili Sabca znaj da je taj auto placen 30% manje od ovdasnjih, ili cak i vise ako je auto ne regularan. Vozaci takvih automobila se ponasaju mnogo opustenije u voznji tj. skloniji su rizicnijim preticanjima, prestrojavanjima, prolasku kroz crveno... jer im je auto puno jeftiniji i bole njih... Naravno ima i ljudi koji dolaze svojim automobilima iz CG i SA i ponasaju se normalno u saobracaju!

4. Jednostavno nema pravila :cry: Cetvoro ociju dok si na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Ma vi iz BG ste totalno netolerantni, umasto da gostima pomognete

vi im svirate za svaku sitnicu a oni niti znaju gde su, niti znaju gde idu,

niti kuda da stignu tamo gde su krenuli, dok vi znate ceo BG i oni se

muce i sa semaforima, znacima, jednosmernim ulicama koje ih odvlace

od cilja. Pa plus policija koja, cim vidi strame table, zaustavlj, postavlja

bezvezna pitanja, u smislu "gde sete posli itd.", i obavezno kaznjava za

za nesto.

Jao, jao, gde ce vam dusa, a kad dodjete u selo onda ste glavni,

a mi vas pustamo, stacemo nasi ste BELIGRADJANI.

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

To dok je ova drzava bila Drzava, si mogao po tablicama da razlikujes vozache. Sada....

 

Ja se extra chuvam:

1. taxista

2. dzipova sa zenskim vozachima

2. dzipova uopste

3. autobusa JGP-a iz privatnog sektora

4. vozila s vozacima oba pola, tinejdzerskog izgleda

5. vozila s vozachima oba pola, penzionerskog izgleda

 

A za ostale, pa cuvam ih se... Ili drzim rastojanje izmedju nas, ili ih obidjem prvom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
To dok je ova drzava bila Drzava' date=' si mogao po tablicama da razlikujes vozache. Sada....

 

Ja se extra chuvam:

1. taxista

2. dzipova sa zenskim vozachima

2. dzipova uopste

3. autobusa JGP-a iz privatnog sektora

4. vozila s vozacima oba pola, tinejdzerskog izgleda

5. vozila s vozachima oba pola, penzionerskog izgleda

 

A za ostale, pa cuvam ih se... Ili drzim rastojanje izmedju nas, ili ih obidjem prvom prilikom.[/quote']

Bravo majstore uzeo si mi post sa tastature.Razmahali se tu o Pancevcima, Rumljanima i neznam kome vec, a ovi koje si ti nabrojao su opasni ko visoki napon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Ma vi iz BG ste totalno netolerantni' date=' umasto da gostima pomognete

vi im svirate za svaku sitnicu a oni niti znaju gde su, niti znaju gde idu,

niti kuda da stignu tamo gde su krenuli, dok vi znate ceo BG i oni se

muce i sa semaforima, znacima, jednosmernim ulicama koje ih odvlace

od cilja. Pa plus policija koja, cim vidi strame table, zaustavlj, postavlja

bezvezna pitanja, u smislu "gde sete posli itd.", i obavezno kaznjava za

za nesto.

Jao, jao, gde ce vam dusa, a kad dodjete u selo onda ste glavni,

a mi vas pustamo, stacemo nasi ste BELIGRADJANI.

:lol:[/quote']

 

:oops:

U pravu si skroz, stvarno umemo da pokažemo manjak tolerancije ponekad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
To dok je ova drzava bila Drzava' date=' si mogao po tablicama da razlikujes vozache. Sada....

 

Ja se extra chuvam:

1. taxista

2. dzipova sa zenskim vozachima

2. dzipova uopste

3. autobusa JGP-a iz privatnog sektora

4. vozila s vozacima oba pola, tinejdzerskog izgleda

5. vozila s vozachima oba pola, penzionerskog izgleda

 

A za ostale, pa cuvam ih se... Ili drzim rastojanje izmedju nas, ili ih obidjem prvom prilikom.[/quote']

Bravo majstore uzeo si mi post sa tastature.Razmahali se tu o Pancevcima, Rumljanima i neznam kome vec, a ovi koje si ti nabrojao su opasni ko visoki napon.

Šta da vam kažem,èitate mi misli,da dodam da su ovi pod 4 i 5 možda i najopasniji jer ih je teže prepoznati.Beograðani budite malo tolerantniji,budite realni...u BG su ,ipak najopasnije BG table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F
u BG su ' date='ipak najopasnije BG table.[/quote'] Zato što ih je najviše... :wink:

 

Èista statistika, kao devojka u bikiniju, koja zna i varljiva da bude :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
zato ja beogradjanima po ns-u stalno trubim i cimam ih

 

 

Ne znam kako da iskažem divljenje prema tvom mentalnom sklopu!

Što ne kažeš da je to trubljenje i cimanje moderno pa da i ja šikaniram NS po svom gradu! :evil:

 

E, Srbijo, með' šljivama! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa Mad da li je to lijepo,ja znam kad na ljeto pocnu da se spustaju na more razne BG,ZR,NS... table,pa ne znaju ni sami kud gone kad prolaze kroz Trebinje,pa zamisli da mu na to dodjem jos ja sa sviranjem i cimanjem.

 

Doduse proslo ljeto,jedan magarac sa NS,je uletio u jednosmjernu ulicu iako ima znak,znaci to nije bilo ne znanje,nego nekultura,ja da se ukljucim,kad rabota pravo na mene,morao sam da najasem na trotoar,da bi taj prosao. Nadam se i po njega i po mene da se vise necemo sresti na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

:boca: Propast je ovo braco moja, izdvojio bih sa Dukeove liste najnesavesnije vozace:

1.TAXISTI (95%)

2.GSP (70%)

3.ZATAMNJENI AUTOMOBILI? (90%)

4.OSTALI BG,SA,BA,PK.... bez uvrede

 

Skoro svaki dan vozim sanitet Ibarskom magistralom za BG i verujte mi da cu poceti da pijem bensedine(rakija sljivova) pre nego sednem u sanitet. Ne j... me niko dve banke,dzabe i rotacija i sirena,ljudi kao da me ne vide i ne cuju(cast izuzecima). Cudan smo neki narod, naj jaca fora mi se desila skoro kod Stepojevca.Vozim neku zenu koja krvari(ginekoloski) sestra i doktor u pratnji,upaljene rotacije i na pravcu obilazim kamion koji mi se uredno sklanja i pusta da ga obidjem,kad u jednom trenutku iz skrovista mi istrcava plavac (u daljem tekstu NLO) i mase STOP palicom da stanem i normalno u punoj brzini kocim i jedva se zaustavljam, mislim nesto se desilo. Izlazim uzurbano i pitam doticnog NLO sta se desilo? A on ce:sta sta se desilo obisao si kamion na punoj liniji,ja zbunjen pogledam da nisam zaboravio da upalim rotaciju, ma jok, sijaju sve,pitam NLO da vi mene slucajno ne zezate nesto? A on ce ajde vozi momak. LJUDI I DAN DANAS MI NIJE JASNO ZASTO ME JE DOTICNI NLO ZAUSTAVIO A STO JE NAJ CRNJE NE VERUJEM NI DA JE NJEMU BILO JASNO. Izvinite ako sam vas smorio ali morao sam nekome da otvorim dusu a primera ima milion.

 

 

________________________________________________

Amerika i Engleska nikada nece postati zemlja proleterska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Ja se extra chuvam:

1. taxista

2. dzipova sa zenskim vozachima

2. dzipova uopste

3. autobusa JGP-a iz privatnog sektora

4. vozila s vozacima oba pola' date=' tinejdzerskog izgleda

5. vozila s vozachima oba pola, penzionerskog izgleda

[/quote']

dodao bih ovde DOSTAVNA VOZILA, narocito ako je u pitanju KOMBI :evil:

velika vecina se ponasa kao da su non stop pod rotacijama i da opstanak vasione zavisi od njihove brzine. naravno, vozilo je firmino pa AKAJ, PLATICE PREDUZECE!!! :evil:

 

a sto se tice tablica, ne uocavam nikakvu vezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

:boca: Sto jes jes, tu su i oni sto prevoze pare koje smo portosili po super mega marketima, sa ZUTIM rotacijama, kao da rade u Beograd putu,bilo bi smesno da nije zalosno. Ali napominjem po milioniti put, OVO JE BRALE SRBIJA :boca:

 

 

 

 

 

________________________________________________

Amerika i Engleska nikada nece postati zemlja proleterska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Najvise opasnosti dolazi od zena za volanom u kolima od stotinak konja, jos ako nose naocare i gledaju vas blago telecim pogledom, zatim su najgori smrdljivi taksisti koji se non-stop muvaju po gradu i ne postuju nikakva prvenstva a opasnost s vremena na vreme predstavljaju i napaljeni vozaci (BG,NS,LE,NI,PG,BD,VA) koji na putu voze pun gas po svaku cenu. Svaka cast svakom ali mislim da se vozaci iz manjih mesta ne snalaze u vecim gradovima i obrnuto. Sve u svemu zavisi od coveka i od njegove kulture u voznji. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Ne kazem ja da su Crnogorci losi vozaci niti volim da generalizujem' date=' ali definitivno postoji neka veza izmedju (ne)vestine/bezobrazluka i ljudi odavde koji su nabavljali kola na te table... :)[/quote']

 

Kako nisu losi vozaci, kada mog oca i mene (inace smo iz Crne Gore), svi u PG i NIKSICU ubjedjuju da u KRUZNOM TOKU vazi PRAVILO DESNE STRANE :?: :?: :!: :shock: Cak i INSTRUKTOR iz jedne auto skole!!!!!

O kakvom onda poznavanju saobracajnih propisa pricamo i sta mozemo da ocekujemo od takvih vozaca? Sa druge strane, ne slazem se sa Cubrom i Yomanom, jer niko ne moze da me ubijedi da ce neki vozac iz grada sa 5-10-15ooo stanovnika voziti propisno i postovati znakove kada dodje u veci grad! Prvo sto ne poznaje grad, pa u vecini slucajeva nema pojma ni gdje je krenuo ni kako da stigne do tamo, a druga stvar je sto su oni naucili da budu glavni u svom selu i da kroz raskrsnicu prolazi onaj ko prvi stigne do nje?!!

Takvi vozaci nemaju naviku da gledaju znakove, samim tim ni da ih postuju jer sta ocekivati od prosjecnog vozaca sa Zabljaka, u kome postoji samo jedna raskrsnica ili od nekoga iz Kotora u kome postoji samo jedan semafor,a i on uglavnom ne radi! Taj nece znati da se ponasa kada doje u BG ili neki veci grad. pa da hebe oca!

Takodje se slazem da ne treba generalizovati stvari, pa na osnovu tablica ocenjivati vozace, ali u svakom slucaju treba obratiti paznju na oznaku na tablicama.

Da se neko ne bi nasao uvrijedjen naveo sam crnogorske gradove jer sam ja iz tih krajeva pa govorim iz iskustva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja