Jump to content

Moto Zajednica

NSU Pretis 175 - Sta,kako,zasto ???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

na ljubimcu proradio i ton.malo preradjen auspuh pa je zvuk meni ok. najlepše kad obilazim kamion ili ispod nadvožnjaka a on brunda .uh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Za koji dan idem po jednog pretisa 175 u jako losem je stanju ali moze da upali.E sad videh link za uputstvo ali izgleda da vise nepostoji,pa ako moze neko ponovo da ga postavi ili da mi posalje na mail bio bih jako zhvalan.moj mail je konstruktor.27@open.telekom.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Druze,da li bi i meni poslao? Ako nije problem? vlada les @ yahoo . com

Samo spoji mail.

Hvala.

Jurim da kupim nekog NSU-a...pa se nadam da cu da nadjem nekog kompletnog.

Inace,ko je majstor u Temerinu,kako doci do njega,ako treba nesto da se steluje,tipa paljenje,posto zelim da sam sastavim motor,a neko da ga nasteluje,da ne upropastim masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Druze,da li bi i meni poslao? Ako nije problem? vlada les @ yahoo . com

Samo spoji mail.

Hvala.

Jurim da kupim nekog NSU-a...pa se nadam da cu da nadjem nekog kompletnog.

Inace,ko je majstor u Temerinu,kako doci do njega,ako treba nesto da se steluje,tipa paljenje,posto zelim da sam sastavim motor,a neko da ga nasteluje,da ne upropastim masinu.

Hoću i probao sam ali čini mi se da si neispravno napisao svoj e-mail. Hajde proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Hvala puno,Gorane. Ako slucajno dodjes do Novog Sada,javi se castim pice. ;) Ubio sam se trazeci knjigu.

 

Doći ćo do NS-a, ali namerno. Šalim se. Proveo sa 6 divnih godina u Novom Sadu i uvek se rado vraćam, tako da se možda i vidimo. Pozdrav iz Vršca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hvala svima za mailove,Ko je sve poslao bas i neznam jer sam nov u ovom drustvu a ime na forumu i ono pravo uglavnom se neslazu.Tako da Gorane neznam da li

sam dobio bas tvoj mail ali u svakom slucaju hvala.Da li je neko probao da stavi komplet paljenje od 4T skutera sa CDI kontrolom predpaljenja,uglovi predpaljenja odgovaraju.Meni je to namera posto servisiram skutere i motore manjih kubikaza pa tih paljenja mogu da nabavim relativno povoljno.Sa nim bi se dobilo i dobro punjenje akumulatora i ne bi bilo vise muke sa platinama i centrifugalnim regulatorm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Konstruktore, ja sam ti posalo mail, da li je jos neko, to neznam.

Nego da pitam, trebao bih da kupim akumulator 6V. U Vrscu ih nema, ali neki servis prodaje neke akumulatore, tj suve baterije kako ih vec zovu i navodno mogu na motocikle. Voltaza je u redu ali neznam za amperazu vidim da su od 2 pa do nekih 5-6 ampera. Da li bi to mogao da stavim na Pretisa, neznam da li ce biti nekih problema. Ja nesto mislim da tu trena neki akumulator 10-12apera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nisam siguran da li mogu te suve baterije(za NiCd i slicne znam da nemogu jer imaju jako malu struju punjenja tj. alternator ih jako brzo unisti )tako da je najbolje

da pitas kolika je struja punjenja potrebna za te suve baterije ako je ispod 1.5A sigurno ti nece valjati a sto se tice Ah 5-6 je sasvim dovoljno.Ako ti nesto znaci mogu pitati

ovde kod mene ima li klasicnih akumulatora i posto su.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E sad videh tvoj mail Gorane ali nemogu da ga otvorim ako mozes da psaljes ponovo jer ovo sto sam dobio od drugih clanova uglavnom je za 250ccm a meni treba za 175ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

E sad videh tvoj mail Gorane ali nemogu da ga otvorim ako mozes da psaljes ponovo jer ovo sto sam dobio od drugih clanova uglavnom je za 250ccm a meni treba za 175ccm

Poslao sam ti opet. Ako ne valja javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E ovo nije normalno ,prosli pit kad si poslao nisam mogao da otvorim mail a sad kad si poslao drugi njega uopste nema.Ima da polupam ove jade kompjuterske,pojma nemam sta se desava.Ako me ovako krene i u sredjivanja nsu-a ugasio sam ga.

P.S

Hajde Gorane molim te posalji ponovo,bas te izmuci al sta cu, kad budes u prolazu kroz Valjevo najavi se da se vidimo i da oduzim sa domacom valjevskom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

E ovo nije normalno ,prosli pit kad si poslao nisam mogao da otvorim mail a sad kad si poslao drugi njega uopste nema.Ima da polupam ove jade kompjuterske,pojma nemam sta se desava.Ako me ovako krene i u sredjivanja nsu-a ugasio sam ga.

P.S

Hajde Gorane molim te posalji ponovo,bas te izmuci al sta cu, kad budes u prolazu kroz Valjevo najavi se da se vidimo i da oduzim sa domacom valjevskom

 

Poslato. Javi da li si dobio. Ako nisi smislicemo nesto.

P.S.Dobra je Valjevska domaca, pio sam je. Ako i kada budem tu negde rado cu svratiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

E ovo nije normalno ,prosli pit kad si poslao nisam mogao da otvorim mail a sad kad si poslao drugi njega uopste nema.Ima da polupam ove jade kompjuterske,pojma nemam sta se desava.Ako me ovako krene i u sredjivanja nsu-a ugasio sam ga.

P.S

Hajde Gorane molim te posalji ponovo,bas te izmuci al sta cu, kad budes u prolazu kroz Valjevo najavi se da se vidimo i da oduzim sa domacom valjevskom

 

Poslato. Javi da li si dobio. Ako nisi smislicemo nesto.

P.S.Dobra je Valjevska domaca, pio sam je. Ako i kada budem tu negde rado cu svratiti.

 

Mislim da ni sada nisi dobio, jer sada vidim da sam dobio izvestaj za ono prvo slanje, da nisi dobio. Izgleda da nam se mailovi "ne vide". Daj neki drugi e-mail pa da opet posaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Nisam imao internet-a... Ako je problem,baci meni mail kroz poruku,pa da ti posaljem i ja,mozda sa mog mail-a uspe slanje.

Izvinjavam se sto se ovako kasno javljam...

Inace pregovori oko mog NSU-a jos uvek traju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Poslao sam pm .Ni ja nista bolje ne napredujem nasao sam jos jednog koji je bolji nego onaj prosli ali nikako da se dogovorimo oko cene.

Masina pali i ide ali je dosta toga prepravljano i nije bas nalik originalu a nije bas ni uradjen da mi se nesto svidja.Treba dosta uloziti da se vrati

u originalno stanje ili da se uradi da pristojno izgleda a da ne bude u fabrickom stanju.Tip trazi 600e a uz to nije ni registrovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

trebala bi mi knjiga za nsu super fox 125,ako može neka pomoć,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

nije isto,super fox je malo mlađi od fox-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Ćao svima.I ja sam ponosni vlasnik takozvanog NSU-sveta,ali ja samo agregate od pomenutog proizvodjača koristim,tj "pretis 175".Naime sama mašina je ok ali jača je buka koja se čuje iz glave nego zvuk auspuha.Znači nešto oko ekscentera nije u redu ali dok ne otvorim,treba mi koji savet tj da me uputite šta i gde bi mogao tražiti.Nije to neko lupanje nego je šum u pitanju ali mašina radi perfektno.Nisam hteo da otvaram posebno temu samo zbog mojega problema zbog nadanja da se ovde više NSU-aca okrene.Pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

nažalost tek kad ga otvoriš značeš šta te muči. savet, pažljivo skidaj poklopac ventila.ispod njega bi trebao da ti je dihtung od plute debeo nekih 5mm. ako je dobar čuvaj ga jel je teško naći drugi.kad skineš poklopac pogledaj na mestima gde dođu šrafovi koji zatežu most tj vidi na poklopcu sa unutrašnje strane dali ima ogrebotina,ako ima treba dotegnuti šravove ali pažljivo da ne zezne bregastu.najverovatnije su ti ekscentri istrošeni pa zato lupa.kako su meni objasnili a to je i kod mene bio problem otišla je bronzana čaura u koju uđe ekscentar,kod mene je majstor nabavio nove i zamenio ih.jeftinija varijanta je da ti naprave na strugu s tim što kolko sam razumeo mora da na njima ima neka rupica kroz koju se podmazuje.to je jedan od zezova koji su bili na mom agregatu. bilo je na forumu da je moguće postaviti lanac umesto ekscentara ali to sam video negde na netu i o tome neznam ama baš ništa.slabije čukanje je moguće i ako su ti ventili nestegnuti ali to nije tako glasno.nadam se da sam ti pomogao.uz to hvala na savetu vezano za gumu ,idem danas po felnu za 190tku pa krećem sa igranjem. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kada je sve u redu nsu na leru je gotovo potpuno necujan. To ces morati da otvoris jer je moguce da ne dobija dovoljno ulja do glave ili da je neki lezaj oko stangli krenuo da se melje. Sum u svakom slucaju treba da se cuje ali nikako glasnije od auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja