Jump to content

Moto Zajednica

DISC LOCK misljenja i gde kupiti

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Znaci posle loseg iskustva sa Piaggio Sajlom :-[ koje je brat iskusio gubitkom svog Atlantic-a resio sam da na istu tu sajlu koju imam na Beverliju dodam i jedan disc lock po vasoj preporuci.

najveci problem je sto nema gde da se kupe Xena ili slicni kvalitetniji proizvodi, pa vas molim za sugestije i uput na prodaju.

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

imas na oglasniku BJB disc  lock sa sopstvenim alarmom , ja narucio , ima svoje napajanje (ne moze isprazniti akumulator) , lepo cuva , lako se montira i jako se cuje u slucaju aktiviranja (120 db), 4000 din sa ptt/om, moja preporuka.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

4 razloga protiv disc locka

1.Jedna vodovodna klešta i kvrc po disku.

2.Dodje ekipa s kombijem ili sl. utovare ga a disc kock zaliju pur penom.

3.Disc lock s alarmom vole da peva na kiši...

4.Lažan osećaj sigurnosti.

 

Znači zajebi disc lock i kupi pravi lanac poput Abusa granit extreme, jes da košta u pm 230 veverica. Kupiš jednom i za sva vremena imaš za bilo koji motor.

 

I stavi alarm.

 

Podrazumeva se da zadnji točak vežeš za neku deblju banderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

 

 

... i ugradi mu strujni udar viskog napona i sigurnosnu kameru  ;D

 

 

 

 

 

 

Ti zajebavaj kolko oćeš, ja to imam jer znam koliko mi je trebalo da zaradim za motor.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

 

 

Opravdano,

 

nema sta.

Nije bas tolika frka da bih stavljao tako skup lanac, mada se slazem sa tobom, alarm bi u ovoj prici bio pravi dodatak.

Disk lock mu dodje kao otezavajuca okolnost pri kratkim zaustavljanjima, zato mislim da Abus ov od 20evrica nije strasna investicija a kupuje jos malo vremena.Naravno da je bandera neizbezna, to sto se desilo mom burazeru je rezultat dugog stajanja(5dana) i osmatranja, mislim da ce tesko neko u sred dana da hara sa makazama za armaturu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Pitaj Maki-ja sa foruma, ja sam uzeo od njega lanac s malim disk lockom koji mozes skidati i posebno koristiti. isto oko 20e. to bih ti ja preporucio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Ja juce kupio u Pegazu, 1430 dindzi + 330 dindzi vezica podsetnik. Dobijes i malu torbicu, da ga poneses sa sobom, za samoodbranu ili da odvalis lopova u glavu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Moja preporuka za disc lock kupovinu je

 

http://www.tc-motoshop.si/si/oprema/kljucavnice/alarmne-kljuc-xena-g239.shtml

 

iz jednostavnog razloga sto su malo jeftiniji od Louisa ;D

 

E sad, postavlja se pitanje za sta ti treba jer po meni definitivno nije za nocna ostavljanja na usamljenim mestima. Za varijante preko dana gde si skocio na kratko da ne moze da se odgura i sl zadovoljava potrebe. Verovatno da moze da se polomi disk sa nekim jacim klestima ali je to isuvise velika buka za prometno mesto. Ono sto sam ja isprobao je da ako ga samo dovoljno sakom poklopis preko "alarmnog dela" je da ti ne treba ni pur pena niti mokra krpa jer se izuzetno utisa. U kvalitet brave ne ulazim jer nisam kompetentan ali mislim da 90% lopova ovde ni ne zna da "otkljuca" bravu vec idu na silu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja imam neki masterlock i deluje mi dobro. ušao sam u radnju i uzeo najjači koji je bio. bio je preko 2000din, skoro 3000 mislim. radnja se nalazi kada kreneš od crvenog krsta prema vojislava ilića sa desne strane.

razlozi za protiv disk locka su mi nerazumljivi. kažu možeš da uzmeš vodoinstalasterska klješta i da slomiš disk. istina. možeš da uzmeš klješta za armaturu i da isečeš lanac. znači sa te strane je isto.

da ti dignu motor i stave ga u kombi..iskreno, isti oni koji će ti preseći lanac neće sigurno gurati motor do kuće. doći će kombijem. uglavnom i oni što bi digli motor sa disk lockom i oni što bi isekli lanac bi došli kombijem.

ja da nosim sa sobom lanac od 10 kila..možda kada budem vozio ducatija jednog dana...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

a taj lanac od 230 jura se lomi za minut secicama

 

sajla je kljucna rec, sajla, za brodove, 20-30 mm

 

 

disc lock mogu ti prodam za 15 jura bez alarma

 

od kako sam dvaput slomio blatobran vise ga ne stavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pitaj Maki-ja sa foruma, ja sam uzeo od njega lanac s malim disk lockom koji mozes skidati i posebno koristiti. isto oko 20e. to bih ti ja preporucio...

 

Ako vec mora takva zastita, onda sam i ja pre za lanac, sto se stice disk lock-a... ja sam stavio neki katanac umesto toga koji je otporan na azot i slicno. Kako nisam siguran u to, bas zbog odnosenja motora, skutera ja sam stavio alarm sa pejdzerom i to mi je nekako veza sigurnost.

 

Mislim da investicija u zastitu nije pogresna. Svi se mi izujemo da kupimo dvotockase, glupo je da nam ih odnesu, odvezu. Ako se neko nameracio na tvoj motor, skuter, ne mozes ga zastititi nikako, ali opet...

 

Bolje imati ikakvu zastitu, neko nikakvu, uvek ce biti nekih drugih koji su bez zastite i laksi za kradju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

a taj lanac od 230 jura se lomi za minut secicama

 

sajla je kljucna rec, sajla, za brodove, 20-30 mm

 

 

disc lock mogu ti prodam za 15 jura bez alarma

 

od kako sam dvaput slomio blatobran vise ga ne stavljam

 

Istina al u kombinaciji s alarmom koji ima detektor nagiba i sock senzor, čim pipneš lanac on se dere i bljeska žmigavcima...

 

Sve može da se ukrade al sam se potrudio da im otežam kolko mogu

 

Inače sajla se tiše seče od lanca sa nožem za cevi u tišini laganica za minut dva i cap ode mororče..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

postoje neki oblici čelika koji se kale na nekim nenormalno visokim temperaturama i jači su od titaniuma..titanium je zgodan zato što je lagan u odnosu na svoju čvrstinu. pretpostavljam da je idealna varijanta da imaš disklock po gradu a da kući, vezana za banderu ti stoji ta lančuga koja ko zna koliko je teška i sigurno se ne može iseći ničim što postoji u srbiji. mislim da je lakše srušiti banderu nego to iseći...  ;D ne znam ni da li neko pravi takve lance..moguće je neki custom da se organizuje ako poznaješ likove i OCC-a.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sajla je uvek žilavija i teže se seče od lanca iste debljine. Sve se može vrlo lako iseći, samo je pitanje veličine alata za sečenje. Idite na youtube pa probunarite a mislim da je i ovde bilo linkova u prethodnim temama. Najgore je što dovoljno velike makaze za armaturu bešumno seku šta oćeš za max. minut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Od pravog lopova se nemoze nista ali nista zakljucati tako da..a ove nase amatere ili vec sta kontam da je disklock ok..i jos bolje parce jako g jakog lanca i dobar katanac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Sajla je uvek žilavija i teže se seče od lanca iste debljine. Sve se može vrlo lako iseći, samo je pitanje veličine alata za sečenje. Idite na youtube pa probunarite a mislim da je i ovde bilo linkova u prethodnim temama. Najgore je što dovoljno velike makaze za armaturu bešumno seku šta oćeš za max. minut.

 

Jeste to tačno, al nije svejedno kad alarm pijuče i žmigavci blicaju dok se lopov zabavlja sa lancem, sajlom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ne plasite ljude hidraulicnim secicama.

JEl imate predstave koliko to kosta ?

Jel ste takodje svesni da fizicko lice ne moze kupiti takve alate napolju ?

 

Svaka dodatna zastitia pa i DISK LOCK je bolja nego da nemas nista

.U kombinaciji sa lancem to je odlicna zastita, (pod uslovom da drzis motor negde na noc ili dve).

Ako ces motor drzati negde na duze vreme, onda vazi ono staro pravilo : sto dalje od pogleda, negde u nekoj garazi ( naravno uvek full zakljucan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Naidjoh na temu, zabavna je pa da dam neki doprinos. Istrazivao sam neko vreme oko zastite dvotockasa (bajs, motor).  Ono sto je moj zakljucak i zakljucak ljudi uopsteno, sve se moze preseci, otkljucati ili razvaliti. Ali to ne znaci da treba uzeti sve bofl zastitu ili je ni nemati.

 

Cela poenta je otezati posao dovoljno da se nekome ne isplati da krade / ne sme zbog duzine trajanja obijanja / lakse mu bude da uzme sledeci motor ili bajs.

 

U zavisnosti od situacije, ide i zastita. Za situacije gde se nesto ostavlja danima bez nadzora ili na bas zabacenom mestu, osrednja zastita je uredu. Svakako ce sa odgovarajucim alatom odneti sve. Manje boli kad iseku lanac od 80e umesto 200e.

 

ART i Soldsecur se bave testiranjem zastite svih vrsta i oblika. Najbolje je voditi se ART- ocenama. 

 

WWW.STICHTINGART.NL

 

WWW.LOCKSMITHS.CO.UK

Find out who Sold Secure are, along with they they do, we cover what security products Sold Secure test along with...

 

Po meni, ulazni lanac za manje pare bi bio - kaljeni celik 10-12mm debljine, ART 3/5 ocena, brava otporana na jake udarce, sa antipick lock bravom.  Abus ima dobrih primeraka, cena oko 8-12k u zavisnoti gde uzimate. A njihova procena sigurnosti bude negde 12/20 do 14/20 po Abus skali. Tempus doo ima najnize cene Abus lanaca jer ih uvoze direktno. Ovakav lanac se sece tesko, potrebna je elektricna brusilica ili drugi bucni alat. 

 

Obratiti paznju za sta se kaci lanac /U brava. Neretko se desi da preseku strukturu za koju je lanac vezan a ne sam lanac. I na kraju za veci optimum bezbednosti kombinovati razlicite vrste zastite.

 

Lanac + sajla, lanac / U brava + disk lock. Jer se sajle seku tesko brusilicama zbog pomeranja, uvijanja itd. Ide se logikom da lopovi ne nose ceo asortima  opreme za kradju nego za jedan vid brava. 

 

Takodje, lanac po mogucnosti staviti tako da nije na zemlji, da sto manje ima prostora izmedju, vec ga umotati maksimalno. 

Promenio član Tarmi636
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja