Jump to content

Moto Zajednica

Ultrazvucna kada...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Nas moto klub je odlucio da kupi ultrazvucnu kadu za pranje dizni i karburatora.

Ima li neko iskustva sa kupovinom i neki savet na sta bi morali da obratimo paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ultra zvucna kada je jako dobra strvar imam jednu kapaciteta 4l pa u njoj mogu daperem samo po jedan karburator ali pre toka mora da se rasklopi totalno i treba da se to krcka u specijalnoj tecnosti koja cisti jako dobro. ja na svojoj kadi imam i termostat za vodu da bi ciscenje bilo lakse. i zadovoljan sam. ali nekada kada mi treba brzo ili jako ciscenje necega sipam litru ipo vode i ugrejem je dobro i onda dodam jos litru ili dve razredjivaca. to opere i najgori karburator =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..za kadu je bitno da greje do 70C ...ja dugo koristim kadu Sonic,Nis ili tako nekako...kod mene ima bar 250 radnih dana godisnje i ne kvari se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Bas tu sonic smo i gledali da uzmemo i to onu vecu dvanaesticu

sta mislis kakva je?

 

http://sonic.rs/

ja sam imao takvu 97 god sam je platio 1500maraka sluzila je odlicno ,ali najbitnije je sredstvo koje koristis a ima ih vise vrsta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zna li neko ko je zastupnik SONIC NIS-a u Beogradu, vidim da je zadnji post jos iz 2010-te godine 1staa.gif

interesuje me ultrazvucna kada, da li SONIC ili neka druga marka 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

...vidi,njihove su domaci rad i vrlo kvalitetno napravljene...ja sam imao odredjenih nejasnoca pocetkom koriscenja pa sam je otvarao i tek tada video koliko je to lepo napravljeno,,,imam je dugo i radi puno,dok sam usput kupio i jednu 2l china sa grejacem takodje,digitalna i nakon par meseci je pobrljavio senzor temperature ali sam dobio novu na garanciju.Ta nova je vec posle par meseci imala fleku na cantri od grejaca pa je ni ne forsiram preko 45 stepeni C...ako ti treba samo za benz injektore dovoljna je ova mala,nije to ni skupo,javi se da te uputim gde da kupis...ali za ozbiljan posao treba dobra...pozz..a za kontakt za Sonic,javi se proizvodjacu,vrlo je rad za dogovor...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Africa Twin 750 RD04

Bas tu sonic smo i gledali da uzmemo i to onu vecu dvanaesticu

sta mislis kakva je?

 

http://sonic.rs/

ja sam imao takvu 97 god sam je platio 1500maraka sluzila je odlicno ,ali najbitnije je sredstvo koje koristis a ima ih vise vrsta

 

 

Ja sam medju prvim kupcima ultrazvucne kade Sonic-Nis,a bilo je to davne 1997god.O kvalitetu dovoljno je reci da ista sluzi besprekorno i danas.Jedina razlika je u nameni.Nekada se prali karburatori,a sada dizne.Tecnost koja se koristi,razgradjuje naslage i ubrzava ciscenje.Ja sam korisio Karboclin i Politron.Ultrazvucna kada radi na principu ultrazvucnih talasa koji proizvode piezo oscilatori koji se nalaze na dnu kade.Broj piezo oscilatora zavisi od kapaciteta kade.Dno kade oscilira 40000 puta u sekundi i te oscilacije prenosi na fluid odnosno rastvarac,a rastvarac dalje do zaprljanog predmeta.Ultrzvucni talasi 20000 puta napadaju zaprljani predmet i isto toliko puta se udaljavaju od njega i pri udaljavanju stvaraju podpritisak koji za sobom skida prljavtsinu sa zaprljanog predmeta.Grejac u kadi samo ubrzava razgradnu naslaga na zaprljanom predmetu i ubrzava proces ciscenja.

 

Ako posedujete kadu sa vecom zapreminom,a zelite oprati manji predmet,mozete u staklenu ili plastisnu posudu sipati rastvarac i u nju staviti zaprljani deo.Tu posudu stavljate u kadu ispunjenu destilovanom vodom.Staklena ili plasticna posuda mora imati,ravno dno inace nema efekta.Sta to znaci.Dno kade osiluje,oscilacije prenosi na destlovanu vodu,a voda na posudu i tako redom do zaprlanog predmeta.Ovaj proces se koristi kod manjih obradnih predmeta da bi se ostvarila usteda u sredstvu za rastvaranje a postigao isti efekat pranja.

 

 

Jos jednom sve preporuke za gospodina Vojkana i Sonic-Nis.

 

Vojkan 063/8915-161

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Made in China ne bi nikako kupio, jedino dobro sto imaju a da im traje je njihov cuveni zid 1lol.gif

SONIC mi deluje bas kvalitetan kao sto je potvrdjeno sa Vase strane koji ga imate/koristite i koliko videh mislim da ce mi odgovarati SONIC 4 ili se varam 0stabre.gifkonkretno mi treba za dizne, karb ili nesto slicno te velicine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Зна ли неко колико кошта када Соник од 2 и од 4 литра запремине?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja