Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 7-8 avgust 2010, Crna Reka, Golija

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Repriziramo BJB voznju iz 2008-me godine. Ko je onda ucestvovao zna kakva je to zabava bila i da li treba ovo propustati ili ne. Trasa  i tajming su slicni, razlika je samo sto cemo preskociti posetu Studenici da ne bi dolazili previse kasno na Goliju.

 

Sastanak, kao i na voznji na Taru je OMV pumpa na pocetku Ibarske magistrale:

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4666&g2_serialNumber=2&g2_GALLERYSID=14772d12945f895630cf4e1dd6c26226

 

Ceka nas duga voznja, pa je sastanak u 7:00 a sam polazak u 7:30h. Vozimo Ibarskom magistralom...

 

VsV9n_beogradrudnik101kmiy1.th.jpg 23fBM_rudnikusce106kmfg6.th.jpg 9KYoy_usceraskanovipazar54kmfx6.th.jpg ln99C_novipazarribarice25kmvl5.th.jpg

 

Prva deonica Beograd - Rudnik 101km. Na prevoju Rudnik kao sto znate kafanica sa desne strane idealna za pauzu... koju necemo praviti jer nema vremena. :)  U Cacku dopunjujemo rezervoare i nastavljamo ka Kraljevu i Uscu... Ko bude raspolozen, a nadam se da ce svi, moze da prodje kroz Kraljevo i poseti manastir Zicu. Vredi videti. Rudnik-Usce oko 106km.

 

lQ2zf_kraljevomanastirzicapd3.th.jpg

 

Ako svratimo u Zicu po mojoj proceni smo na Uscu oko 11h. Ovde se pravi opet pauza, a deo ekipe koji zeli moze da skokne do obliznjeg manastira Studenica.

 

TTCXt_uscemanastirstudenicauz1.th.jpg

 

Oko 12h nastavljamo dalje i posle 54 km smo u Novom pazaru. Putem cemo prema potrebi praviti pauze za iskupljanje grupe ili jednostavno zbog osvezenja. Ako nekoga ne zanima poseta manastiru Crna reka, moze ovde da ostane i proseta gradom. Novi pazar je tekstilni centar Srbije i garderoba moze da se kupi za relativno male pare. Pri tom moze da poseti manastir Djurdjevi stupovi koji je na samo 4km od Pazara.

 

Nastavljamo ka Ribaricima i Crnoj reci, od kojih nas deli 25km odlicnog planinskog puta sa sjajnim vidicima. Molim vas da u Crnoj reci pripazimo na ponasanje. Zenski deo ekipe, ukoliko zeli da udje manastir mora imati maramu, majicu sa rukavima i suknju. Crna reka je jaka duhovna skola SPC-a i moramo se portruditi da ih ne uznemiravamo previse svojim prisustvom. Ko nema sklonosti da posecuje ovakva mesta najbolje je da nas saceka u Pazaru. Za one koji nece otvarati linkove na dnu strane da kazem da je manastir u steni do koje se dolazi mostom preko ponora.

 

Uglavnom, necemo propustiti posetu cevabdzinici "Kod Jonuza" gde su, tvrdim, najboljicevapi u Srbiji!

 

Ekipa koja je bila u Crnoj reci po povratku u Pazar moze da skokne do Djurdjevih stupova. Sve u svemu, zavrsetak ovog dela puta i nastavak ka Goliji se planira oko 18h. Odavde ce nas voditi ekipa iz Ivanjice. Od Pazara do naseg hotela nas deli nesto preko 40km puta tako da sa pauzama :) kojih mora biti, stizemo na lice mesta do 20h. Sa poslednjim delom puta, do Golijske reke ima par vaznih napomena. Pred kraj deonice imamo desetak kilometara makadama, jer je put u izgradnji. Na prethodnoj voznji je u grupi bilo i VFR-ova i slicnih motora i nije bilo problema!

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4648&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=de421fda2fb47548f2e6ba7ffbd8fd29

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4652&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=de421fda2fb47548f2e6ba7ffbd8fd29

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4650&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=de421fda2fb47548f2e6ba7ffbd8fd29

 

Makadam je dobar i uvaljan i mislim da ne bi bio prevelika prepreka ni za R motore. Ostali ce izgurati bez napora.

 

Na Goliji imamo obezbedjen smestaj u hotelu Golijska reka.

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4644&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=de421fda2fb47548f2e6ba7ffbd8fd29

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4656&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=de421fda2fb47548f2e6ba7ffbd8fd29

 

Imamo obezbedjen dovoljan broj kreveta (70), ali je ipak potrebno da rezervisete smestaj za sebe. Trazite Anu na broj 032/688-920. Nocenje sa doruckom kosta 1160 dinara, plus neka sica za boravisnu taksu. Cena je inace visa, ali smo mi dobili popust! Dorucak je tradicionalni Golijski dorucak... pa sta bude! :)

 

Naravno, ko zeli, okolo ima ogroman prostor za postavljanje satora. Pomenucu opet, nalazicemo se na 1800 mnm, u avgustu mesecu. Znate sta hocu da kazem! :)

 

Za vece, ekipa iz Ivanjice je obezbedila rostilj! Prosli put smo iskoristili terasu iza hotela, i bilo je malo je reci, fantasticno. Vece na cistom golijskom vazduhu uz miris borova... ladno pivce, rostilj i dobro drustvo, tako da... prilikom rucka u Pazaru, ostavite mesta u stomaku i za ovo! :)

 

Povratak je u nedelju, u popodnevnim satima, recimo oko 15h. Idemo standardnim putem do Ivanjice, pa zatim do Pozege. U zavisnosti od raspolozenja imamo dve varijante:

 

1) Od Pozege se penjemo uzbrdo preko Tometinog polja i izbijamo na Divcibare, gde pravimo odmor. Odatle standardnim putem preko Mionice i Lajkovca (ili Bogovadje) izlazimo na Ibarsku magistralu pa pravac Beograd.

 

2) Iz Ivanjice preko Guce do Cacka, pa Ibarskom za Beograd

 

 

Vise o voznji u grupi:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14598.0

 

Vise o manastiru Crna reka:

http://www.kosovo.net/creka.html

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/03/25/srpski/R02032401.shtml

http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=494

 

Vise o Goliji:

http://www.ivatourism.org/golija.htm

http://www.golija-turizam.com/pocetna.htm

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/golija_ivanjica.htm

http://www.pdpobeda.org.yu/kutak/markacija/marka.htm

http://www.serbia-tourism.org/srpski/tekst.php?podaci=planine.txt&gde=gol

 

Ranije voznje na Goliju:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=22506.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Proveravam nesto da nisam ostavio temu zakljucanu ili kao nevidljivu :) Vreme u oba dana vikenda promenljivo oblacno do suncano. 28-29 stepeni.

 

Da napomenem da je za nedelju predvidjena voznja Pincom po planini.

 

I na kraju, ukoliko se do petka u 18h prijavi do 5 motora, voznja se otkazuje za sledecu godinu.

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5179&g2_GALLERYSID=14772d12945f895630cf4e1dd6c26226

 

index.php?action=dlattach;topic=22506.0;attach=24757;image

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5227&g2_GALLERYSID=14772d12945f895630cf4e1dd6c26226

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5344&g2_GALLERYSID=14772d12945f895630cf4e1dd6c26226

 

index.php?action=dlattach;topic=22506.0;attach=24764;image

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5140&g2_GALLERYSID=14772d12945f895630cf4e1dd6c26226

 

Razmislite!

Prognoza.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Lale, mora da si mnogo mazio bembu..pa kasnis sa temom..

 

A ima i druga stvar..Obicno je oko 900 do 1000 korisnika dnevno..

a ovih dana 200 do 300..

 

Znaci, ko je mogao i imao para otisao je negdi..

 

Evo ja sam(kao i ti) zrtvovao more i odmor i sve zivo..zarad novog magarenceta;)

Menjamo sekte.. bas smo nevernici..

 

Ako ne bude dovoljno kandidata za ovu voznju..mozda da se malo pomeri datum?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

U petak radim servis motora, pa ako sve protekne u redu i ja bih isao  ;D

Koliko je ukupno km tura ?? 600 ili vise ??

Moram da uklopim finansijsku konstrukciju posto sam prosli vikend imao 1100km dugu turu,

al mislim da cu moci da se nategnem  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

hocu ja...i ne znam zasto mora da se otkazuje ako se ne pojavi dovoljno motora....:(...da nikog ne uvredim, ja licno mislim da sto vise motora, bolje zezanje na odredistu, a sto manje motora bolje zezanje na putu...a meni je sada toliko stalo do kilometara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Nista od ove lepe ture, mrka kapa izgleda  :'(

Il su svi otisli na more, ili im zene ne daju iz kuce za vikend  ;D

Sta da se radi, moracu sam da napravim neki djir  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

upravo tako, nista od ovog vikenda, nazalost. Dakle, i zvanicno, voznja se otkazuje usled nedovoljnog broja prijavljenih. Rukovodilac voznje, Lalajko, me zamolio da ovo prenesem jer ima trenutno tehnicke probleme sa izlaskom na internet pa da ljudi znaju.

 

U ovom trenutku tesko je reci da li je voznja odlozena ili otkazana jer nam lagano ponestaje rezervnih termina a ocekuje nas jos jedna vikend voznja i moguce dva zvanicna vikend desavanja uz redovne jednodnevne izlete. Ova godina nam, bar sto se tice voznji, zaista nesto ne ide naruku, sto zbog kise, a sto zbog neke opste krize, svega ima pomalo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja