Jump to content

Moto Zajednica

Speed Triple 955i 2002

Recommended Posts

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Speed triple je moj velika ljubav na prvi pogled.Ne volim motore sa oklopima i obecao sam sebi da cu ca kupiti kad tad.I pruzi mi se prilika u martu 2003.Nov lesi u izlozbenom prostoru servisa u koje radim.Gazda mi ponudi da ga uzmeme(o ceni nebih sada 8) ),naravno nisam rzmisljao dva puita nego sam otisao u banku i ostalo je istorija.

 

Do sada sam napravio ok 24000km i nisam imao nikakvih problema.Ali je motor dosao sa problemom tj. nije mogao da radi na leru.Malo sam se igrao sa stelovanjem mapinga i kontaktirao Triumpha par puta i sve je sada OK.Ispostavilo se da je moj model jedan od prvih za 2002 i da ima polu trkace bregaste i zato nije hteo da radi na leru ponekad.Za to mi je triumph dao Hi-level pipe koja kosta oko $800 kanadskih dolara.Izveo motor na dinamometar i na zadnjem tocku 110 ks.Nije lose,ali da se vratimo prici...........

 

Imao sam priliku da vozim S3 885ccm(1994-1996) kao i S3T509 sa 885ccm i 995ccm(1997-2001).Spid Triple iz '94 je veoma tezak ali super za voznju,S3 T509 ja skroz drugi motor ima direktno ubrizgavanje kao i novo vesanje,ram,agregat itd........Nesto sto bi svaki ljubitelj streetfightera zeleo da ima u svojoj garazi,Ali posle 25000km motor postaje bucan,ali to je samo u dizajnu motora.Zato je 2002 S3 dobio opet movi agregat sa vise konja i mehanicku tisi i napredniji.E to je motor koji je u mom posedu.

S3 2002 sa novim agregato je nesto sasvim drugacije nego prethodna dva.Motor je elasticniji,prednje i zadnje vesanje je poboljsano,kompletno novi ubrizgavanje sa O2 senzorom i kompjuterom.Neki su ga zvali wheely mashine,a Triumph je prosto rekao ovo je Huligan koji ima dusu....... :twisted:

 

Ja licni nisam imao nikakvih prolema ni sa elektronikom i sa motorom,ali posto ih servisiram mogu da navedem par stvari koje se cesce desavaju,a to su:

 

zbog obrtnog momentaq je te4sko drzati prednju tocak na zamlji pa zato se trebaju svakih 20000km podmazati i nastelovati lezajevi glavcine volana(ali ako ne dizes na zadnji sve je OK).Vidim da vas vecinu zanima potrosnja i to sam testirao i da vam kazem ako ga vozim po auto putu 80km/h ili 180km/h trosi 5.5 litara,a po gradu zavisi koliko sam tezak na gasu zna da potrosi i 10 litara.......

 

ako imate pitanja samo recite pa cu da vam odgovorim je ovo je u kratko :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Nikola je vozio moj motor, a ja Speed Triple nekih 100-njak kilometara, pa mi se to ucinilo kao problem. Ja sam uvek na svoje motore stavljao gornji deo oklopa, bas iz tog razloga, a 150km/h je normalna putna brzina za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

alo bre matorci moze da se putuje i te kako.A malo mi je nezgodno zbog vetra oko 180 km/h :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se sto ozivljavam staru temu, ne nadjoh adekvatnije mesto.

 

Pomoc mi je potrebna, kontaktirao me je vlasnik motora sa oglasa, deluje mi zanimljivo ali pod tim nazivom ovako nesto ne nalazim. U godistu takodje.. Sta je ovo, mutant neki, pakovano vise triumpha mozda? Atraktivan je, verujem da je ljudima iz Vojvodine poznat... Hvala, Nenad.

5eda7f39b174-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph Dajtona 995i NAKED, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 27000 km, Srbobran. Cena 2.999 € - Motori - Polovni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm, pogledao slike 2011 modela, zadnji kraj je drugaciji ali pakovan je motor definitivno. Ovo kao model ne postoji rekao bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Nudio ga je i meni pre 6+ meseci, ako se dobro sećam radi u policiji čovek. Meni je tada isto bio sumnjiv pa sam ljubazno odbio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Drugar Oliver ima Speed Triple ali ne znam nista vise od toga ni da li ga prodaje niti koje je god, ako te zanima mogu da se raspitam ili da ti dam njegov broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Drugar Oliver ima Speed Triple ali ne znam nista vise od toga ni da li ga prodaje niti koje je god, ako te zanima mogu da se raspitam ili da ti dam njegov broj telefona.
Ako si se meni drug obratio, ovaj triumph mi je u zamenu za skuter ponudjen, ne trazim da pazarim taj model... Zahvaljujem svakako, interesantna masina!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja