Jump to content

Moto Zajednica

pomoc kilometar sat ne radi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prva stvar koju treba proveriti je mehanizam koji je usrafljen na dekl zupcanika.Jednostavna operacija,dva srafa za kljuc 8.

Skines ga i pogledas plasticni deo (kraj osovine mehanizma-obicno bele boje) koji ide preko srafa koji steze lancanik.Sa unutrasnje strane bi trebalo da ima lep oblik matice,jer je to deo koji ostvaruje prenos.Kad su uglovi zaobljeni ili ih nema,mehanizam nema kako da prenese okretanje lancanika dalje na sajlu i km sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nadji stalak za zadnji tocak,ako nemas i podigni zadnji tocak.Mehanizam vrati na svoje mesto,lagano okreci zadnji tocak da se onaj deo o kojem sam govorio lepo uzupci preko srafa

Odsrafi sajlu (buzir) iz kilometar sata,upali motor,ubaci u brzinu i gledaj okrece li se sajla.Ako se ne okrece,moze da bude ona u pitanju ili sam mehanizam unutar svog sklopa.

Ako se pak,sajla okrece,probaj necime lagano da je zadrzis.Ne jako.Ako uspes da je zaustavis,problem je opet vezan za "donji" postroj.

U slucaju da se sajla lepo okrece cak i pod malim opterecenjem,problem je vrlo verovatno u samom satu.

E da,pogledaj jel dobra cetvrtka u koju ulazi sajla (u cajgeru)

Jedared sam na Vespi imao takav problem.Tako je i ostalo,znao sam da ne mogu vise od 100  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

ako nemozes da nadjes sajlu novu mozes meni poslati ima lik kod mene radi sajle,meni je na pegasu pravio i dobro radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

samo da podelim licno iskustvo sa tobom, imao sam isti problem sa sajlom koja je pukla

 

prvo sam probao kod majstora. znas kakvi su majstori, odneli smo sajlu da se katletuje (zavari) kod najveceg strucnjaka na svetu. ma idi begaj, ludilo

 

ok platim ja 2.000 din za ovu "uslugu" i guess what?! posle 30km sajla opet pukne...

vratim se kod majstora, on opet izkatletuje i uzme mi 2.000 din opet

 

posle 20km sajla pukne. e tu meni pukne film, i odem kod "majstora" da mi jebeno resi problem. da ne duzim vise, stavio mi je zdravu sajlu od nekog suzukija, i od tad nemam problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozda je problem u onom delu sata tj gde sajla ulazi u brzinomer kako je vrh sajle kockast tako je i taj deo u satu meni se taj deo u satu izlizao i ko budala sto puta rastavljao prednji tocak puz menjo sajlu dok na kraju nisam skotao sta je a popravio sam tako sto sam obmotao izolir traku na vrh sajle nabio i stego od tad je preso 800km i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Danilovgrad
  • Motocikl: honda hornet

ne ne bas je sajla puka na dva dijela  a samo da nadjem koja mi sajla odgovara za horneta iz 99  jer sam na loui nasao http://www.louis.de/_20eaad566d4fa2b17f3af88be8497c5098/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10037100    ove modele i nije skupo 11 evra to jest 1100 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja