Jump to content

Moto Zajednica

Kod Mate u Mladenovac moz i neke druge sitnice da sredite !

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja lično imam najbolja iskustva sa Matinom firmom, brzo, precizno, kvalitetno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Lakiju se zalomilo tako, kao i Rajko i ja sam imao samo pozitivna iskustva sa Matom. Kada sam menjao gume svojevremeno na VFR-u jedino je on imao dodatak za balansiranje zadnje felne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kao u serijalu na NG o avio nesrečama kažu : Avio nesreća je posledica seriji dogadjaja koje su jos prethodile". Ko zna šta je sve tu bilo pa je Lucky naj..bo. Lična iskustva su subjektivna. Nema razloga da neko dobije lošiju uslugu od drugog ako je čovek profesionalac.Niko nikome ovde ne čini drugarski već za novac ali što mi volimo da se intimiziramo obično se to i obije o glavu.Zašto je to tako verovatno od stava koji zauzmemo prilikom zasnivanja dužničko poverilačkog odnosa. Verujem iako ne poznajem čoveka Matu 16v nije loš čovek ali je verovatno napravio par ne profi propusta jer poznavajući Lucky-a ne bi bez veze opleo po čoveku onako iz zezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

Hvala na svakakvim komentarima.. Zato sam sad slabiji sa ponudom guma.. Jer dobavljaci nisu od reci.. Zato skupljam lovu pa da uvezem nesto pa da bude cena kao nekad svima dobra.. A gresaka u svakom poslu ima, za ovih 10 god greske su minimalne i ja sam zadovoljan, zato idemo dalje i jos bolje ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

moguca nabavka svih moto guma, nadam se po korektnim cenama, jer sam uvek u svoju zaradu poklonio montazu i balans.. isporuke su sve zavisi od stanja u magacinu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ово морам са вама да поделим.

Био данас по договору код Мате,о гуми смо причали пре пар недеља,и добио сам инфо о цени.

Ја стигао на одредиште после пар мин стиже и гума,свежа испод чекића.

Док смо сачекали да се ауспух охлади мало проћаскали и каже ми да су гуме поскупеле али да ће ми наплатити по старој цени јер смо се тако договорили.

То је трговац и човек,дефинитивно на мом магарету гуме мењам само код Мате.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

130/70/16? za hondu cbr 900rr

ovo i mene zanima. I ja i ti kuburimo sa 16" gumama :) Na kraju cu preci na 17", cisto da se resim sranja oko toga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Sa Matom imam pozitivno iskustvo, za sad .. Odradio mi je neki posao , po dogovoru. Vreme ispostovao, cena dogovorena unapred, sva njegova fizikalija oko utovara i istovara, ja sa rukama u dzepovima. Sve uradjeno korektno. Ako nastavi tako , imace me i dalje za musteriju.  Mato , samo nastavi u ovom pravcu. Nemoj da se pokolebas i da se slucajno isfuserises, sto je cest slucaj kod mladjih majstora... Odlican si i neguj kvalitet i pretvaraj ga u tradiciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

130/70/16? za hondu cbr 900rr

ovo i mene zanima. I ja i ti kuburimo sa 16" gumama :) Na kraju cu preci na 17", cisto da se resim sranja oko toga :)

 

Meni juče stigla, Metzeler Sportec M3, 92eur sa uračunatim sajamskim popustom u Guevari. Nisam imao loša iskustva sa Metzelerom, sledeće nedelje je montiram pa ćemo videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Evo da iznesem svoja iskustva.

 

 

Bio sam sam kod Mate pre par godina, nabavio mi je i montirao gumu, sve je proslo ok.

 

U junu sam morao da zamenim svoje stare dobre Anakee i porucio sam nove 'Ajdenau. Zvao Matu, dogovorio da svratim da se zamene, spakovao ih i provozao se do Mladenovca.

 

Prilikom montaze, zamolio da proveri unutrasnje koliko moze, cisto da budem siguran. Gume montirane, kisa uhvatila, i vratih se do BGD. Ajdenau se lepo voze.

Motor u garazi. Par dana kasnije, silazim i spremam se da krenem - zadnja guma skroz uspustila. Pozajmljujem pumpu,  idem kod coveka koji mi je skidao jednom prilikom Anakee.

Ventil izvucen, Unutrasnja pukla na 2 mesta, vide se tragovi presavijanja. Montira se nova unutrasnja, podmazuju lezajevi tocka i pakujemo nazad.

 

post-7034-0-09453100-1470731948.jpg

 

Motor ponovo u garazi. Dogovaramo se za voznju pre par vikenda, proveravam motor, sve ok, krecemo. 200km od BGD, posle rucka lepo se obradujem i vidim da je i prednja ispustila. Ventil skoro uvucen u felnu. Dopumpamo gumu i odemo do lokalnog vulkanizera. 10 ljudi stoji coveku nad glavom i gleda. Ventil iskidan, guma propusena bas po tragu gde je bila presavijena.

 

post-7034-0-96645100-1470731940.jpg

 

Par dana posle, pozovem Matu i ispricam mu sta se desilo (takodje pored mene sedi covek i slusa).

 

Matin komentar je bio "Kakve to veze ima samnom?"

Covek 10 godina montira gume, i spreman je da prihvati da je do njega, ali nije. Moguci razlozi su:

  1. unutrasnje gume su lose, on nije mogao da vidi da su lose
  2. ventil ne mora da bude zasrafljen, kada se napumpa guma sama gura ventil iz felne
  3. probusio sam gume na nesto uz put
  4. unutrasnja moze da se uvrne, kao na traktoru, ali nista joj nece biti
  5. hajdenau gume su lose
  6. previse sam ga cepao na off-u

Posle 15 minuta razgovora, pita me "sta hoces ti sad od mene" ajde dacu ti 2 unutrasnje, javicu ti se. I spusti.

 

Opet otisao do coveka u kraju i resili smo i prednju. :takoje:

 

Eto toliko od mene, da iznesem svoje iskustvo. Nikad vise.

 

post-7034-0-78606100-1470731957.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Necu da komentarisem vulkanizera,samo da ti ukazem na neke stvari koji mozda znao ili nisi.Ventil se obavezno zavrce sa malom navrtkicom ili sajbnicom da se ne uvuce kad guma ispusti da ne otkine ventil,nejcesci uzrok presavijanja unutrasnje gume je to sto je unutrasnja velika za tu spoljasnju gumu bez obzira sto su gume istih dimenzija kad su razliciti proizvodjaci nisu uvek iste.Pozeljno je prilikom montiranja unutrasnje sipati talk u spoljasnju.Mozda si sve  ovo znao a mozda i nisi ali nije lose napisati mozda nekome ustreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Necu da komentarisem vulkanizera,samo da ti ukazem na neke stvari koji mozda znao ili nisi.Ventil se obavezno zavrce sa malom navrtkicom ili sajbnicom da se ne uvuce kad guma ispusti da ne otkine ventil,nejcesci uzrok presavijanja unutrasnje gume je to sto je unutrasnja velika za tu spoljasnju gumu bez obzira sto su gume istih dimenzija kad su razliciti proizvodjaci nisu uvek iste.Pozeljno je prilikom montiranja unutrasnje sipati talk u spoljasnju.Mozda si sve  ovo znao a mozda i nisi ali nije lose napisati mozda nekome ustreba.

 

:takoje: , da dodam, unutrašnju gumu valja zameniti zajedno sa novom il bar ponekad, izduži se, isposti odnosno istruli,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

 

Necu da komentarisem vulkanizera,samo da ti ukazem na neke stvari koji mozda znao ili nisi.Ventil se obavezno zavrce sa malom navrtkicom ili sajbnicom da se ne uvuce kad guma ispusti da ne otkine ventil,nejcesci uzrok presavijanja unutrasnje gume je to sto je unutrasnja velika za tu spoljasnju gumu bez obzira sto su gume istih dimenzija kad su razliciti proizvodjaci nisu uvek iste.Pozeljno je prilikom montiranja unutrasnje sipati talk u spoljasnju.Mozda si sve  ovo znao a mozda i nisi ali nije lose napisati mozda nekome ustreba.

 

:takoje: , da dodam, unutrašnju gumu valja zameniti zajedno sa novom il bar ponekad, izduži se, isposti odnosno istruli,...

 

Hvala na savetima, sve ima smisla i trebao sam da to i uradim. Ali se ne setih...pitao sam da provere unutrasnje i rekli su da su ok. Ipak bi bilo bolje da sam dobio savet da ih zamenim. Savet koji  sam dobio u Beogradu (da ne kazem gde) kada smo sanirali posledice.

 

Drugo, kad se neko bavi nekim uslugama, pre svega treba da bude usluzan, da da savet, i manje-vise ljubazan, da ne kazem vaspitan.

 

Recimo poznanik hirurg koji me je operisao mi je dao savet, odradio posao, prihvatio komentare. I povrh svega ostao ljubazan. A da, i odradio dobro posao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Necu da komentarisem vulkanizera,samo da ti ukazem na neke stvari koji mozda znao ili nisi.Ventil se obavezno zavrce sa malom navrtkicom ili sajbnicom da se ne uvuce kad guma ispusti da ne otkine ventil,nejcesci uzrok presavijanja unutrasnje gume je to sto je unutrasnja velika za tu spoljasnju gumu bez obzira sto su gume istih dimenzija kad su razliciti proizvodjaci nisu uvek iste.Pozeljno je prilikom montiranja unutrasnje sipati talk u spoljasnju.Mozda si sve  ovo znao a mozda i nisi ali nije lose napisati mozda nekome ustreba.

 

:takoje: , da dodam, unutrašnju gumu valja zameniti zajedno sa novom il bar ponekad, izduži se, isposti odnosno istruli,...

 

Hvala na savetima, sve ima smisla i trebao sam da to i uradim. Ali se ne setih...pitao sam da provere unutrasnje i rekli su da su ok. Ipak bi bilo bolje da sam dobio savet da ih zamenim. Savet koji  sam dobio u Beogradu (da ne kazem gde) kada smo sanirali posledice.

 

Drugo, kad se neko bavi nekim uslugama, pre svega treba da bude usluzan, da da savet, i manje-vise ljubazan, da ne kazem vaspitan.

 

Recimo poznanik hirurg koji me je operisao mi je dao savet, odradio posao, prihvatio komentare. I povrh svega ostao ljubazan. A da, i odradio dobro posao ;)

 

 

Matu ne znam, pozvao sam ga telefonom  pre 4-5 godina i dobio odgovor.

 

Savet, tako bi trebalo da bude ali nije, dobrim savetom je počelo da se  smatra samo ako je "milo što se babi snilo" i da je jeftino, ustalom, dobio si savetodavni odgovor i od mene apropo točkova pa ga nisi prihvatio ni prvi a ni post festum drugi put. Nekad su vulkanizeri pri zameni spoljnih guma novim, bez pitanja vlasnika stavljali nove unutrašnje  podrazumevajući, danas bi verovatno dobili packu za to jer bi se smatralo da hoće da uvale, zato svi sve više ćute i rade samo što im se kaže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Informacija za one koji su u Mladenovcu ili bi da idu u tom pravcu...

 

Skidanje točka, demontaža stare i montaža nove gume, balansiranje točka i vraćanje točka na motor: aktuelna cena 1000 dinara po točku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da, u tom slucaju se mozda isplati. Ja menjam uvek kod naseg Pedje (ex MotoLaboratorija), koji i dalje radi servis i vulkanizerske poslovetu iznad Cvetkove pijace. Kod njega je za tubeless gume sve zajedno 1500 din po tocku, ali ne morate da gazite 100-tinak km (za one iz Beograda). Izadje negde isto, ali mi je van pameti da potrosim ceo dan da bi promenio 2 gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lucky, ovo je tema o Matinom servisu. Ti si svoje negativno iskustvo vec napisao u ovoj temi  i potpuno te razumem, ljudi su to procitali i idemo dalje. Sada je na njima  da odluce kod koga ce da idu, hvala Bogu sad bar moto vulkanizera ima. Ne vidim razlog da reklamiras Pedju ili bilo koga na ovom mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Svako ima drugačije iskustvo.

Moje poslednje menjanje guma kod Pedje je rezultiralo odvijanjem i gubljenjem matice zadnjeg točka na sred autoputa kod Indjije.

Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Secam se toga.....pri brzini od preko 120km/h zadnji tocak su zadrzali amortizeri....luda sreca.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja