Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc i saveti oko putovanja za Crnu Goru preko Bosne ili standardnim putem!

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

Eeee ovako ljudi moji!

Ove godine smo resili da idemo malo duzu relaciju do Crne Gore i obilazak lepog Jadrana!

Posto drugar Dragance je tek polozio pre par dana a motor vozi vec par godina ali zbog dozvole nije pravio vece kilometraze,sada smo resili i to da odradimo!

Zanima nas ako neko moze detaljnije da nam objasnikuda da idemo,koja mesta prolazimo i kuda je bolje i koja je kilometraza!??

On vozi xj 550 a ja Bandita 600!

Naravno ako ima neko raspolozen da zeli da putuje sa nama svi su dobrodosli!

Mi ako da Bog da sve bude ok,mi krecemo iz Panceva izmedju cetvrtka i petka u 02h!

Veliki pozdrav i svaka informacija nam znaci!

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

evo ti moje iskustvo

 

Ja sam se nocas vratio iz CG

Isao sam standardnim putem jer sam isao sam sa skuterom i to 1. put na duzu relaciju i to bas na more

Ako ides preko bosne mislim da ti treba zeleni karton

Na granici sa Cg su mi u odlasku nije bilo guzve 4-5 auta ukupno i  proveravali su mi brojeve na motoru na nasoj strani

Put je ok ako ne juris jedino su radovi oko Kokinog broda i u medjugranicnom podrucju  ali ni tu se puno ne ceka(kazu radnici da semafor naizmenicno  propusta na 7 minuta)

 

Ja sam isao auto-putem preko Mladenovca ,Topole i Rudnka pa dalje ka Cacku jer zivim na Zvevdari, sto i tebi preporucujem jer nam je kraci put

Po Cg ima radara i kontrola ali me niko nije zaustavljao jer ti obicno blicaju a i nisam jurcao vozio sam 10- 15  brze od ogranicenja,posto brzinomer taman pola lagi a za ostalo ako ce da pise neka pise.

 

U povratku posto je bila nedelja bila je guzva na granici na nasoj strani oko 30 min

pitao si za kilometrazu od mene do Stoliva(Kotorski zaliv) oko 550 km krenuo sam u 2:30 a stigao oko 13 u Budvu tj.oko 14 u Stoliv putem preko Cetinja

ako nesto jos mogu da ti pomognem ti pitaj

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Ja ipak imam dozvolu malo duže, ali to je neki drugi Dragance verovatno  ;D

 

Preko Bosne je bolji izbor po meni ako ideš prema Jadranu...Ja iz Sombora planiram za Neum za par dana, tako da ću verovatno ići Sombor-Bogojevo-Tuzla-Sarajevo-Mostar-Neum...jeste da imam 4 granična prelaza ali su predeli mnogo lepši i ima usput mnogo toga da se vidi...

500km ima, tako da planiram krenuti rano ujutru i sa puno pauza stići u kasne večernje sate...

Suva jurnjava po putu je bezveze, makar meni, obiđite usput nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Preko Bosne mnogo mirnije...manje saobracaja...problem jedino sto uz put ima malo restorana i mesta za odmor...

Jedino dobro je restoran Brioni u Foci...

 

Kroz kanjon Morace...moze,ali ima dosta slepera i autobusa....

 

Najbolje zbog uzitka,idi na more kroz kanjon,a vrati se kroz Bosnu...

 

Dobar motor i zelja za avanturom,mogucnosti neogranicene...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

I ja glasam za "preko Bosne" i to na Scepan polje pa kroz kanjon Pive...prelepo.

 

A povratak isto sve do kanjona Pive al onda iz kanjona, a pre Scepan polja, desno na Trsa pa preko vr' Durmitora do Zabljaka i potom standardno...Pljevlja, Prijepolje... Ona ruta u dolasku je prelepa a ova sto ti predlazem za povratak je ziva fantazija ;)

 

Edit:

 

http://www.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&hs=35B&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&biw=1024&bih=545&tbs=isch%3A1&sa=1&q=trsa+zabljak&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

I ja glasam za "preko Bosne" i to na Scepan polje pa kroz kanjon Pive...prelepo.

 

A povratak isto sve do kanjona Pive al onda iz kanjona, a pre Scepan polja, desno na Trsa pa preko vr' Durmitora do Zabljaka i potom standardno...Pljevlja, Prijepolje... Ona ruta u dolasku je prelepa a ova sto ti predlazem za povratak je ziva fantazija ;)

 

Edit:

 

http://www.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&hs=35B&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&biw=1024&bih=545&tbs=isch%3A1&sa=1&q=trsa+zabljak&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

U potpunosti se slazem sa Kocha,ako krenes tim putem sigurno neces zazaliti,to je jedan najlepsi put koji postoji na putu do mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam se vratila motorom pre nekoliko dana iz CG i isla sam obicnim putem preko Srbije (Cacak, Uzice itd) ako odlucis za ovaj put onda od Podgorice idi do primorja preko relativno novog tunela Sozina, stizes na more za 20-30 min od Podgorice i put je idealan, a izlazis negde izmedju Canja i Sutomora. Ako ides u Boku, opet ti je tako brze nego preko Cetinja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Isao sam kolima preko Bosne i vratio se pre par dana a planiram opet mozda vec sutra i definitivno preko Bosne preporucujem. Kako god da je, za Boku je krace oko 100km i nema skoro uopste saobracaja. Kako god da odlucite, srecan put!

NesaKymco  jesam li tebe sreo na putu za tamo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Danas se vratio preko Bosne...odlican put,nema guzve i dosta novih prodavnica i kafana...tako da bez problema...

Inace kada se ide do Kotora preko Bosne put kraci preko 50km....

 

U subotu isao ka CG kroz kanjon preko PG,a danas preko Bosne...

 

Samo lagano sa gasom kroz Gorazde i okolinu...

 

Put preko Scepan polja...prelepo...

Samo mana...put od Foce do granice..OCAJAN! jedna traka i na mnogo mesta off road...iz suprotnog smera voze kao besni,sa strane ozbiljna visina..

Bio pre dve nedelje...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Eeee ovako ljudi moji!

Ove godine smo resili da idemo malo duzu relaciju do Crne Gore i obilazak lepog Jadrana!

Posto drugar Dragance je tek polozio pre par dana a motor vozi vec par godina ali zbog dozvole nije pravio vece kilometraze,sada smo resili i to da odradimo!

Zanima nas ako neko moze detaljnije da nam objasnikuda da idemo,koja mesta prolazimo i kuda je bolje i koja je kilometraza!??

On vozi xj 550 a ja Bandita 600!

Naravno ako ima neko raspolozen da zeli da putuje sa nama svi su dobrodosli!

Mi ako da Bog da sve bude ok,mi krecemo iz Panceva izmedju cetvrtka i petka u 02h!

Veliki pozdrav i svaka informacija nam znaci!

Pozdrav!!!

 

Kao prvo neznam vase mjesto polaska,ali svi putevi vode u ili kroz Rim-Bosnu. ??? ;) Ulazak u Bosnu na Pavlovica mostu ili Raci vodi vas kroz Bijeljinu pa prema Zvorniku,prelaz iz Loznice u Shepak pa opet prema Zvorniku,a od Zvornika dalje prema:

- Milicima -Vlasenici -Han Pijesku -Sokolcu -Rogatici -Ustipraci -Gorazdu -Foci -Tjentistu i Brodu na Drini gdje idete lijevo prema Scepan Polju tj. granici CG.Odatle se put nastavlja prema Pluzinam, Niksicu i Podgorici,a onda po volji, pravo kroz tunel Sozina (placa se) do Sutomora ili desno od Podgorice prema Budvi.Imas i drugu varijantu,a to je da ne ides za Scepan polje vec da produzis od Foce preko Gacka i Bilece do Trebinja i onda za Herceg Novi i Kotor.

Nadam se da nisam nista i ispustio jer u sezoni ovim putevima prodjem bar tri puta. ;):D Povedite racuna da u USTIPRACI idete desno na most,ako produzite pravo imacete priliku da vidite cuvenu Na Drini Cupriju, tj. zavrsicete u Visegradu. ;D ;D ;D Inace kroz Bosnu je gorivo jeftinije i kvalitetnije,a takodje klopa i pice. ;) Obratiti paznju preko Cemernog zbog loseg puta,a isti je uzak i pun rizle,takodje na dionici od Foce do Tjentista je bio u JUNU ostrugan asvalt pa se mora voziti sporije. :(  SRECAN PUT! ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Posto sam se ja vratio sa cg primorja sad skoro.. Ako se jos neko uputi dole, preporucujem da idu magistralom, to jest standardnim putem kroz srbiju pa cg...

Ali zato u povratku, idite obavezno preko zabljaka!!! Neprocenljivo! Prelepo za voznju! Duze se putuje, ali milina!

Obisao sam Ostrog pa Niksic - Savnik - Zabljak - Pljevlja - i posle ulazite u srbiju! Put je odlican! Ima dosta novog asfalta! Ima jedan samo deo, koji je bio uzasan.. Ima rupa.. Nekih 20-ak km.. Ali i on vam pruzi zabavu ukoliko vozite enduro  ;D

Isto se prolazi i kroz kanjon tare!

Po meni, bolje nego preko bosne...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Isao sam kolima preko Bosne i vratio se pre par dana a planiram opet mozda vec sutra i definitivno preko Bosne preporucujem. Kako god da je, za Boku je krace oko 100km i nema skoro uopste saobracaja. Kako god da odlucite, srecan put!

NesaKymco  jesam li tebe sreo na putu za tamo??

 

  ;D  Da Zoltane sreli smo se  u blizini Zlatibora na  Eko pumpi

  pozdrav

  PS hvala za nalepnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja