Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

 

Ladno idete ne dalji/duzi put sa naked motorima, pobeda! :D

Po mom skromnom mišljenju ne postoji tip motora sa kojim ne možeš na dalji put (sem kod nekih ekstremnih izvedbi gde je fizički nemoguće), sve zavisi od volje i spremnosti za avanturu :) 

 

Slazem se, ne postoji, ALI postoji tip motora koji je pozeljan za bilo kakav dalji put. Er6n, naked bike, bicikla, za po gradu vrh, toliko od mene!

 

I za van grada po krivudavim putevima. Za grad skuter vrh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Juce sam napravio turu od oko 270 km sa dvoje, lokalnim putevima i nije mi bio nikakav problem, cak se ni suvozac nije zalio. Ipak mogu da napravim nekih 400 km dnevno (ne svaki dan toliko) i da to bude okej. Sad se bacam na trazenje top casea. Pitanje za neona.. Koliko je tesko skidanje i postavljanje samog nosaca? Posto mi nebih trebao stalno?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Nisam neon ali mogu da tu odgovorim na pitanje vezano za nosac kofera.Nije tesko uopste,5min posla,nosac se drzi na 4 srafa od rukohvata za suvozaca tj samo se stavi ispod rukohvata zasrafi i gotovo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

Angei eye cob led par(aliexpres kina)      9eur, 

projektori  2kom sa maskom                  40eur

xenon sijalice 2kom     h1                       15eur

xenon balasti  2 kom oko                        40eur

 

i ako nedaj boze sjebes far, nov originale  280eur  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ja pocastio motor sa novim vlasnikom, onako olupan prodat i odnesen, nema vise sranja u zivotu i olupine koja samo moze se vuce po dvoristu i to mora dvojica da vuku + mi grebe beton hhhh.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

A ja se baš danas navozao motorom. Još duvao topao vetrić podigo flip-up kacigu i da vidiš miline. U gradu ludnica gužva na svakom semaforu. U kolima se ljudi kuvaju a ja lepo se provučem pored nih i ćao. Nebise menjao sa njima nema ti para. A sad ko kako voli,neko motorom,neko kolima,a neko biciklom,stvar ukusa ( a o njima nevredi raspavljati)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Juce iz cistog mira pukao mi je lanac. Godiste 2007. Da li se dogodilo to jos nekom. Pre toga zategli ga po propisu, podmazali i krenemo u voznju i posle svega 2 km puce i normalno da je polomio nesto metalno ispred prednjeg zupcanika i neki indikator koji stoji sa donje strane i plastiku iznad lanca.. Da li neko zna zbog cega se to desilo, zupcanici nisu losi, lanac na izgled nije los. Da li da nastavljam lanac ili da menjam i lanac i zupcanike. Gde ima da se naruci onaj deo za nastavljanje (spojka) za lanac, i ona plastika iznad lanca.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Nesto plasticno/metalno isped/iza bilo kog zubcanika polomljeno je bolje nego noga...
Bice da ga niste zategli vratili po propisu def.
pogonski lanac nije za igru, vidi dobro sta ces i koliko daleko da ides sa improvizovanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni je tako na Pegasu davno napukla spojka kad sam se vracao iz KM, srecom prvalio sam kad sam prao lanac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Treba neko delice neke/opremu za ER6n, samo treba da se dodje po to, ima tu raznih dodataka danas sredjivao garazu i podrum pa nasao, svecice koriscene neke NGK, xenoni, slajderi mozda, poklopac brzinomera nov(noviji model sata..) i tako te sitnice, ako ima neko ko bi bio voljan da dodje po to u Visnjicu-BG, onda cu pretrazim sve i popisem sta sve imam za davanje... aaa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

uzeo bi mozda moj drugar sutra, onaj sto je kupio od tebe auspuh i disc lock, ako nije otislo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Nije, javio se danas, neam vremena sad ali do preksutra cu okupiti sve delove na gomilu pa se cujemo, tako smo se i dogovorili....
Oce neko da realnu vrednost za novu nikad bolju i kvalitetniju kacigu Uvex UVision RS. Neki veci size tipa XL, Crna...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Ajde i ovde da napisem, mozda bude vise srece :)

 

Ako ima neko iz Foce ili zna nekog majstora ovde zamolio bih za bilo kakav kontakt. Imao sam ajde da kazem manji pad na Tjentistu, neke plastike su pukle ali nista strasno ali u ovom trenutku imam problem sto mi je desna strana koromana malo iskrivljena.

 

Dovezao sam motor do Foce ali volio bih to da rijesim iako nije strasan problem.

 

jel preporucljivo da se ispravlja ili da ipak vozim do kuce pa da trazim drugi!

 

svaka pomoc je dobrodosla.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja