Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Kad kupujes polovno nema garancije...

Ali kawa er6 je relativno mlad motor... tako da ako je kilometraza prava(ne prevelika) ne bi trebao da imas problem...

Sto se tice cene delova mozes da pogledas na www.louis.eu

http://www.louis.eu/_20c7497df6067134984e7c4a55aaa3fff4/index.php?topic=bikedb&article_context=bikedb&anzeige=0&CONTENT=technik&typ_id=EX650A

ovo je recimo za F

 

Sto se tice auta, mislim da ulje i filteri u Kitcommercu nisu vise od 7000din za Lybru. Tako da ako uzmu 3000din za zamenu mnogo... bez obzira na racun, lepotu, kaficu i sl.:)

Mislim da je glupo razmisljati a kamoli prodati auto zbog motora.(sta da radis zimi i kad nije vreme za motor)

Uostalom, retko ko slusa savet :), mora sam da dozivi. Tako da radi ono sto te cini srecnim 8), ako budes mnogo razmisljao i raspitivao verovatno neces ni kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ćao drugari.

 

Ovo je jedan od prvih motora na koje sam se primio, mada mi sad trenutno nije na listi onih za koje se raspitujem zbog kupovine.

 

Reče neko gore da je zabluda da je mali, ali meni je to glavni razlog zašto razmišljam da ga preskočim kod kupovine.

Visok sam 186cm i imam 120kg. I ne mogu da se otmem utisku da je recimo Hornet barem 30% veći od er6n-a.

Sedište mu je nekako malecno i deluje neudobrno, i ne znam da li bi neko mogao da sedne iza mene (da ne spominjem kako bih izgledao na njemu).

 

Naravno sve ovo pišem zato što znam da možda imam pogrešan utisak, pa me zanima vaše mišljenje?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

jel znas gde mogu da nadjem slajdere za njega,prednje i zadnje? i koliko su?

 

Ja moje kupio u Moto Ghost radnji kod Kalenića, oko 50 eur su bili, sada su 6.743din:

 

http://barracudamoto...5d705557e0045ad

 

Lep ti je motor, nego onaj vizir... meni bi išao na živce, ne izgleda dobro na motoru - budževina. To je naked motor, i mora malo da ti duva, u tome i jeste draž! Probaj da voziš i sa i bez vizira, pa nam reci kakvi su utisci, ima li razlike - ja čisto sumnjam da nešto doprinosi, ali možda grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

meni se svidja vizir,jel se bas uklopio u motor,nije neki mali koji nema efekta,ovaj je veci,i mogu ti reci bas se oseca razlika po ovom vremenu,i dok je duvala ova kosava,za sad ga ne diram :)

kako ti se cine slajderi,meni deluju na ovim slikama kao da su malo kratki?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

kako ti se cine slajderi,meni deluju na ovim slikama kao da su malo kratki?

 

Mislim da su slajderi OK, da su duži udarao bi se u njih. Ako hoćeš javi se na PP pa dođi na Zvezdaru da vidiš kako stoje.

 

Obavezno razmisli o drugim, dužim retrovizorima, ili bar kupi ekstendere u Mimotu (na žalost, i oni su 50 eur). Fabrički, u retrovizorima vidiš samo svoja ramena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

au naopako. saljes coveka kod stankare :)

imas ekstendere za retrovizore u Louisu za 15ak evra,

ali koliko vidim ti imas neke nestandardne retrovizore pa mozda ti i ne treba ekstender.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

au naopako. saljes coveka kod stankare :)

imas ekstendere za retrovizore u Louisu za 15ak evra,

 

Stankara mi je komšija prekoputa, pazarimo u istoj samiški, uredno mi se javlja, a i voli životinje - ima prelepog vučjaka. Ne diraj mi komšiju... mi Zvezdarci smo ti velike lokal-patriote.

 

I nemoj da kačite no-name krš stvari iz Luisa na onako lep motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

kako ti se cine slajderi,meni deluju na ovim slikama kao da su malo kratki?

 

Mislim da su slajderi OK, da su duži udarao bi se u njih. Ako hoćeš javi se na PP pa dođi na Zvezdaru da vidiš kako stoje.

 

Obavezno razmisli o drugim, dužim retrovizorima, ili bar kupi ekstendere u Mimotu (na žalost, i oni su 50 eur). Fabrički, u retrovizorima vidiš samo svoja ramena.

ok,hvala na ponudi,ako se odlucim za te tvoje slajdere javicu ti se,a retrovizore cu tamo na zimu da menjam,prvo bi slajdere da stavim,da me ne boli glava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

sta mislite,jel bi odgovarali ovi slajderi na er6n??

http://oglasnik.bjbi...m/ads/slajderi/

 

Ja sam uz moje dobio posebno predviđene nosače koji se šarafe na blok motora. Ove "univerzalne" ne znam kako bi zakačio? Pitaj prodavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

pa pretpostavljam i ja da ne mogu,univerzalni su izgleda samo za odredjene bajkove :)

mislis na ram motora si stavio?

 

Ne na ram, na blok. Ram je suviše mekan. Evo vidi:

 

fneFI_img1965d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ispostuj fabricke preporuke, sve ostalo je kozmetika.

 

No, htedoh nesto da pitam, trenutno vozim ER5 i ja sam odusevljen tim motorom i planiram prelaz na ER6. Kakva su vam iskustva o potrosnji, pouzdanosti, ceni odrzavanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

fabricki ima dunlop sportmax radial,pa ne znam ima li neke veze sto su razlicite prednja i zadnja,a i neki kazu da su fabricke gume lose,pa reko da vidim sta drugi kazu o tome...

a ja sam motorom za sad zadovoljan,tek sam ga uzeo,tako da ne bih mogao da ti kazem oko odrzavanja nesto,a trosi mi oko 6-6.5 po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Covek je hteo da pita koji model guma da uzme a ne dimenzije, za taj motor ja bih uzeo Conti Road Attack(vise faktora a pogotovo sto imas razumnog uvoznika sa popustom tokom zime), sigurno ne bih uzimao nesto od sportskih guma kao sto neko stavlja, dimenzije procitaj u knjizici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

No, htedoh nesto da pitam, trenutno vozim ER5 i ja sam odusevljen tim motorom i planiram prelaz na ER6. Kakva su vam iskustva o potrosnji, pouzdanosti, ceni odrzavanja?

 

Pouzdanost 100%, nisam ni jedan faraf zategao. Troši mi ispod 5. + je neverovatna okretnost po ulicama, kao skuter je. - je što jako duva, pa ti je max. putna brzina ograničena.

 

Krajem sezone sam častio motor sa novim Diablo gumama i SBS sinter pločicama, i motor je potpuno promenio personality, Kao da sam seo na potpuno drugi motor. Sada mogu (ako hoću) da ga vozim daleko agresivnije, ali je počela da mi smeta prednja viljuška - dobro bi bilo da je malo tvrđa jer pri jakom kočenju tone. Ili mi se to samo čini. ne znam. Pošto sam ga vozio samo par puta za par nedelja, imaću detaljnija iskustva na proleće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

pa pretpostavljam i ja da ne mogu,univerzalni su izgleda samo za odredjene bajkove :)

mislis na ram motora si stavio?

 

Ne na ram, na blok. Ram je suviše mekan. Evo vidi:

 

LNbQx_img1965d.jpg

 

Blok je jos meksi, uverices se u to ako motor padne. Bolje promeni mesto za slajder, blok motora je poslednje mesto gde treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Covek je hteo da pita koji model guma da uzme a ne dimenzije, za taj motor ja bih uzeo Conti Road Attack(vise faktora a pogotovo sto imas razumnog uvoznika sa popustom tokom zime), sigurno ne bih uzimao nesto od sportskih guma kao sto neko stavlja, dimenzije procitaj u knjizici

na kog uvoznika mislis,i gde imaju najpovoljnije gume kod nas,ja sam nesto guglao,ali slabo nesto ima,a i sve bez popusta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Covek je hteo da pita koji model guma da uzme a ne dimenzije, za taj motor ja bih uzeo Conti Road Attack(vise faktora a pogotovo sto imas razumnog uvoznika sa popustom tokom zime), sigurno ne bih uzimao nesto od sportskih guma kao sto neko stavlja, dimenzije procitaj u knjizici

na kog uvoznika mislis,i gde imaju najpovoljnije gume kod nas,ja sam nesto guglao,ali slabo nesto ima,a i sve bez popusta..

 

Motobox bi trebalo da ima snizenja preko zime

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja