Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa pretpostavljam i ja da ne mogu,univerzalni su izgleda samo za odredjene bajkove :)

mislis na ram motora si stavio?

 

Ne na ram, na blok. Ram je suviše mekan. Evo vidi:

 

I7zJc_img1965d.jpg

vidim ovde da imas one distancere na retrovizorima, kazi mi kako se to pokazalo u praksi, dali tresu retrovizori vise nego bez njih? kontam da kupim pa bi mi dobro dosao neki info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

vidim ovde da imas one distancere na retrovizorima, kazi mi kako se to pokazalo u praksi, dali tresu retrovizori vise nego bez njih? kontam da kupim pa bi mi dobro dosao neki info

 

Ne tresu, rock solid

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6N S2

Ako se ne varam napred je 120/70 R17 , a pozadi 160/60 R17 , ja sam pozadi iz mnostvo razloga i zbog nestasice dimenzije krajem sezone stavio 170/60 ,i moze da stane bez problema i super se ponasa. Sto se tice polovnih guma,nemam iskustva sa tim,ali imam iskustva sa novim,i nikada ne bih pravio bilo kakav kompromis po tom pitanju,jer kad sam stavio nove gume,kao drugi motor da sam kupio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

koje gume koristite?

ja vec drugi set Metzeler M3, guma je vrh

 

Ja sam posle fabrickih stavio dunlop sportsmart i razlika je ogromna, guma je odlicna.

Presao sam 9k km sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

M3 0takoje.gif

 

 

 

 

jel radi neko nesto na motoru?

ja sam konacno kupio zadnji levi zmigavac koji mi stoji napukao od kad sam kupio motor i planiram da zamenim neke sitnice poput o-ringova, gripova upravljaca, tankpad i slicno

i naravno servis pred sezonu, nove mekse plocice i pancirna creva

 

 

opasno se razmisljam da uzmem ovo

Hyperpro_StreetBox_v01.png

ali posto planiram prodaju motora ne smem da se zalecem. videcemo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: XT-R

imao sam N verziju pre neku godinu, motor je super, vozi se kao bicikl, ali sam odustao od njega jer volim da skrenem s asfalta...

pored retrovizora, koju su lako resiv problem, najvise me je nervirao menjac, kad ubodes brzinu kao u bunar da si ubacio :) al to valjda tako treba...

elem sto se cene servisa tice, posto sam iz Novog Sada, Cule auto je zastupnik za Kawasaki, za redovan mali ! servis su mi trazili 170e :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

najvise me je nervirao menjac, kad ubodes brzinu kao u bunar da si ubacio al to valjda tako treba...

 

Ova Kawa (kao i svaka druga) ima savršen menjač. Možda ti je nepodešeno kvačilo pravilo problem - sajla i ručica kvačila se šteluju na tri mesta, pa treba biti strpljiv. Osim sajle i nepodešen ler-gas utiče na otežano menjanje brzina. Da ne pominjemo pojedenu lamelu, sj... zupčanike, itd. Sve to lepo piše u Service manualu.

 

elem sto se cene servisa tice, posto sam iz Novog Sada, Cule auto je zastupnik za Kawasaki, za redovan mali ! servis su mi trazili 170e

 

To su redovne cene u svim ovlašćenim servisima za bilo koji motor ili bilo koji auto. Naravno, uvek možeš da odeš kod majstora iza ćoška, ali posle nemoj da se čudiš ako ti menjač radi kao bunar (šta god to značilo?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: XT-R

imao sam pre njega jos dva Kawasaki motora, doduse bili su kros, ali su imali drugaciji, meni bolji menjac, za ER6N sam cuo kako ima isti menjac kao ZX motori, ne znam da li je to tacno, uglavnom ovaj na mom motoru je bio ispravan, a meni se nije dopadao, nemoj se ljutis ;)

 

zamenu filtera i ulja sam sam uradio, jer uzeti za ruke za pola sata posla skoro 100e je bezobrazluk cist....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Ja imam F i menjac kad se ubacuje u prvu poprilicno lupi, sad da li je ko u bunar ne znam nemam bunar :)

Na drugim koje sam vozio ubacivanje u prvu je dosta blaze, samo klik :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

da, prva je malo grublja, ali meni to nesto posebne ni ne smeta

Meni je menjac bio nekako tvrd, ali pretpostavljam da je to bilo zbog gradacije ulja 15w-50,

od kad sipam 10w-40 menjac radi savrseno, kad je novo ulje ne cuje se ni klik , samo lagano upadne u brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja