Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Sipanje 98-ice na Shellu je cisto rasipanje para, sipala sam sve sto je u ponudi u Srbiji i Nisova 95-ica ispada najrentabilnija.

A Shell izbegavam otkad mi je u rezervoar od 22l "stalo" neverovatnih 24l benzina na njihovoj pumpi.

 

Svi kraduckaju, al' oni na pistolju bas deru!

 

Inace, za delove za Kawu idem u Brcko, BiH. Delovi originalni, sa vlasnikom radnje se cujem preko vibera, narucim. Odem malo da se provozam, naspem gorivo, pojedem cevape i onda uzmem povrqcaj PDV-a, pa me sve to izadje jeftinije nego da sam kupila ovde a jos sam se provozala i najela.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Šta znam, ja na šelu imam pozitivno iskustvo, što se tiče auta, naravno. Motor mi troši oko 4.5 do 5 l.... Nije mi do sada stalo preko 10.5 l u rezervar. A četvrtkom je kod nas akcija, 98 oktana po ceni 95, tako da je i to ok.

Što se tiče delova, nov sam sa er6n, ali sam delove naručio od Saleta... Mnogo je povoljniji od prodavnica, super za saradnju, sve možeš da ga pitaš, uvek je dostupan... Svaka preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Vozite li vi te motore preko 6k obrtaja uopste kad vam trose kao upaljaci? :zbunjen:Ili samo moj potrosi bar 6l goriva sa svake pumpe? :stabre2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Hahaha... Nema gde da se vozi, teško da 4k prelazim... Uz gužve i brdo pandura na motorima u Novom Sadu je mrka kapa... A i ne žurimo nigde, bar ne mi lale.... :P:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Moram da se pohvalim svojom novom Kawom, ali mi treba pomoc.

Da li neko ima ovaj touglasti poklopac(treca slika)za Kawasaki er6f ili za neku drugu Kawu, a da odgovara? I da li je lose ako ga nema, dal smeta nesto?

IMG_20210226_195700.jpg

IMG_20210226_152957.jpg

Screenshot_2021-02-27-20-28-22-592_com.infostud.android.pa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Svaka čast, lep motor... Čini mi se da je bio na oglasima duže vreme... Što se tiče poklopca pogledaj na polovnim automobilima, ima dosta ljudi što prodaju motore iz delova, ima neki u Rumi... Možda ima, pozovi. Nije bitna boja, napraviš malo farbe za 1.000 dinara u spreju i prefarbaj. Moj ER6N je trenutno kod majstora, valjda će biti gotov u ponedeljak. Menjam lanac, lančanike, ulje, filter ulja i vazduha, antifriz, svećice, semeringe u prednjim vilama, kočiono ulje... Sve u svemu jedan lep servis da sam miran neko vreme. Neka te lepo služi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 38 minuta, BaneNS je napisao:

Svaka čast, lep motor... Čini mi se da je bio na oglasima duže vreme... Što se tiče poklopca pogledaj na polovnim automobilima, ima dosta ljudi što prodaju motore iz delova, ima neki u Rumi... Možda ima, pozovi. Nije bitna boja, napraviš malo farbe za 1.000 dinara u spreju i prefarbaj. Moj ER6N je trenutno kod majstora, valjda će biti gotov u ponedeljak. Menjam lanac, lančanike, ulje, filter ulja i vazduha, antifriz, svećice, semeringe u prednjim vilama, kočiono ulje... Sve u svemu jedan lep servis da sam miran neko vreme. Neka te lepo služi... ;)

Javi koliko te je to zadovoljstvo kostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 1 sat, BaneNS je napisao:

Svaka čast, lep motor... Čini mi se da je bio na oglasima duže vreme... Što se tiče poklopca pogledaj na polovnim automobilima, ima dosta ljudi što prodaju motore iz delova, ima neki u Rumi... Možda ima, pozovi. Nije bitna boja, napraviš malo farbe za 1.000 dinara u spreju i prefarbaj. Moj ER6N je trenutno kod majstora, valjda će biti gotov u ponedeljak. Menjam lanac, lančanike, ulje, filter ulja i vazduha, antifriz, svećice, semeringe u prednjim vilama, kočiono ulje... Sve u svemu jedan lep servis da sam miran neko vreme. Neka te lepo služi... ;)

Pre svega hvala, jeste bio je na oglasima dugo jer je generalno bio daleko (Lebane), a i prodavac je bio malo zadrt sa cenom preko telefona ali eto ja sam dosao u Le i ispostavilo se da je bas u dobrom stanju. Trazio bih ja ovo al ne znam kako se zove uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Motor sam kupio u oktobru i nisam ništa radio do sada, tako sam isplanirao zbog novca.

 

Evo specifikacija za ovo što sam uložio za sređivanje i sevis:

JT lanac (JT 520 Z3 GS) + JT lančanici (prednji sa gumom) - 85 eura

Motoreks ulje full sintetika 10-40 2 litre – 22 eura

Filter ulja – 6 eura

Semerinzi par – 12 eura

Ulje za semeringe 1 litra – 10 eura

Kočiono ulje 0,5 litre – 5 eura

Svećice 2 kom, NGK  – 25 eura

Filter vazduha – 22 eura

Antifriz + destilovana voda – 5 eura

Majstor za servis motora – 100 eura

 

Još sam uradio i presvlačenje sedišta sa memori gelom na oba sedna mesta – 100 eura (radio mi LowLand iz Zrenjanina)

 

Ukupno me sve izašlo 292 eura servis i delovi + 100 eura sedište. Jebiga, sada sam miran neko vreme, bar što se tiče nekog većeg ulaganja.

Planiram sledeće sezone uz redovan servis i gume da promenim i to je to... Pločice su mi odlične, tako da to ne moram još bar 10.000 km.

Akomulator je nov.

 

Evo kako je ispalo sedište:

IMG_00561.thumb.jpg.7b7f826bad80c50c2fbd43dbe3406f1d.jpg

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pa da, za er6n je ta cena... Odneseš sedište, njegov je dizajn, materijal, memori gel... Bez gela je valjda 85 eura. E sad, kad već dajem pare 15 eura mi ništa ne znači. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ne mogu da ti kažem tačno pošto sam se provozao svega par kilometara, ali je prvi utisak pozitivan. Prvo, meni deluje udobnije, drugo, materijal je takav da ne kliziš, ni ti ni suvozač. To mi je i bio prvenstveni cilj pošto se supruga žalila da jako klizi i da joj je neudobno... Sada je i oblik drugačiji i sedište je za nijansu šire. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Posle mesec dana vozikanja prezadovoljan sam sedištem... Vrhunski udobno i ne klizi.
E sad... Zna li neko gde može da se nabavi vizir za 09-11 model. Ubi me vetar na preko 90 km/h... Bar malo da me prebacuje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

U duzim voznjama mi smeta sto su mi kolena na ovom motoru dosta savijna. Pomaze malo da se pomeram u sedistu ali mi se cini da mi to ogranicava koliko mogu da se vozim, inace mi je prilicno ok polozaj. Da li je neko resavao ovaj problem podizanjem sedista ili nekim adapterom koji ce spustiti fuzaster?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ej pa vidi, prilikom vožnje drži na fuzasteru prste, nemoj sredinu stopala. Meni je tako mnogo bolje. Onda ti nekako nisu kolena jako podignuta na gore, nego su više spuštena.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Imas li protektore kolena?

Mene u tom polozaju bole kolena samo kad nosim kombinezon sa protektorima.

A, na svakom pravcu se dignem na noge da se protegnem, pa to toplo preporucujem. Mene cak dosta manje zatezu kolena na njemu nego na gsxr-u. 

I, sto rece kolega, prste na fuzastere, zadnjicu povuces nazad i kolena na rezervoar. Em si u pravilnijem polozaju na motoru, em je ugao nogu veci pa su kolena manje opterecena. Eksperimentisi sa polozajem tela, za pocetak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Drzim prste na fuzasterima ali sedim napred i blizu rezervoaru, da bih bio "fiksiraniji" za motor. Pomericu se malo nazad na sledecoj duzoj voznji da vidim dal ce pomoci. Ustanem ili stavim noge na slajdere napred pa to pomaze donekle. Ovo bude problem na 200+ km tek.

Prijatno me je iznenadilo da me ledja ne bole ni malo na duzim voznjama, sto sam nekako ocekivao jer me inace zezaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Vizir nije tesko nabaviti, cesto ih bude na oglasima, za nosace vizira je malo teze ako ih nemas.

 

Ja sam ih narucila iz Holandije, oko 80e je bilo na popustu komplet.

Ako ne nadjes kod nas, mogu da pogledam imaju li ovi od kojih sam kupila sad u ponudi pa da se nekako uzme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja