Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova

Pozdrav svima
Evo jos jednog pitanja od mene
Imam slajdere koji se montiraju na one srafove u ramu koji se nalaze tik do plastika.

Sta je problem...unutrasnjoj matici koja treba da se koristi i za fiksiranje slajdera (odnosno novog srafa koji nosi slajder) ne mogu nikako da pristupim kljucem, gedorom, nikako
Moja briga je da cu ga odsrafiti a da posle necu moci da ga vratim jer nemam kontrolu nad ovom maticom i ne mogu da joj udarim "kontru"

Da li je ona kojim slucajem fiksirana fabricki oko same matice, pa je mozda to upravo razlog sto ne mogu da joj pristupim (onda zaista ne bi bilo ni potrebe)? Jedino mi to pada na pamet...



Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Nemaš brige matica ima svoje ležište u bloku i ne može da se okreće.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
Nemaš brige matica ima svoje ležište u bloku i ne može da se okreće.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Hvala!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

*update

Slajderi - reseni
Gas - resen, stvar je navike

Novo pitanje - u retrovizorima vidim samo svoje ruke i ramena, nesto minimalno sa strane.

Gledao sam neke ekstendere na ebay-u, ali estimated delivery time nije ispod mesec dana.
Ima li to negde lokalno kod nas da se nabavi/poruci ?

Pozdrav

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 20.7.2020. at 20:06, Srdj je napisao:

Pozdrav svima

Danas sam presao svojih prvih 6-7 km na svom er6n, ne bih li uradio tehnicki pregled i registrovao vozilo.
Ujedno i prvi kilometri nakon vozila iz auto skole (hornet 600)
Licni osecaj je da pri svakom prebacivanju u visi stepen prenosa, motor kao da malo stucne odnosno nije smooth kako bih ocekivao, vec kao da mu je potrebno malo(vise) gasa istog momenta.
Ukoliko gas ne dodam, pocinje jako kocenje motorom.
Isao sam do 4-te, u svakoj sam iskusio manje vise slicno.

Da li ovo nekom zvuci poznato, da li je normalno?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ako hoces, mozemo da se nadjemo da zamenimo motore i provozamo, meni to ne predstavlja problem ako prebacujem u visi stepen na 4100-4200 obrtaja. Ali...na oko 3100 osecam da se cima i jako je iritantno voziti na toliko obrtaja a nekad gradska voznja iziskuje bas takvu voznju par stotina metara.

I, imas li abs?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

klasika, to cimanje ispod 4000 obrtaja se najlakse resava BoosterPlug-om...potpuno drugi motor sa njim...probali i licno se uverili da je sa i bez njega - nebo i zemlja...vise puta sam ovo spomenuo ali moram opet: kako moj kum kaze "svasta sam u zivotu kupio i silne pare potrosio na motor i dodatnubopremh, ali tih 150e za boosteplug su definitivno najbolje potrosene pare na motor"....onda vam je jasno kolika je razlika

 


A plug and play tuning solution to improve your motorcycle in so many ways:

- Eliminate the poor on/off like throttle action
- Quicker acceleration
- Fix the annoying low speed surging
- Stronger and more reliable Idle
- Reduced popping in your aftermarket exhaust

 

 

takodje ista stvar je i na mom Shiveru, stim ahto se  kod njega stavlja FatDuc o2 emulator koji radi isto sto i BoosterPlug...a to je da prevari motor da da vishe goriva ispod 4000 obrtaja, kako bi obogatio smeshu koju su u fabrici ushtojili zbog euro normi...preporodio sam se od kako ga namontirah....toliko da sad nema teoretske shanse da bi vozio moj motor bez toga...

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
Ako hoces, mozemo da se nadjemo da zamenimo motore i provozamo, meni to ne predstavlja problem ako prebacujem u visi stepen na 4100-4200 obrtaja. Ali...na oko 3100 osecam da se cima i jako je iritantno voziti na toliko obrtaja a nekad gradska voznja iziskuje bas takvu voznju par stotina metara.
I, imas li abs?
Nema vise ovoga sto sam inicijalno spomenuo, navikao sam jednostavno da ne mogu da prebacim u visi stepen i da pustim kvacilo bez blagog gasa, znaci samo je trebalo da budem malo brzi.

A ovo sto ti kazes, slazem se sa tobom, ima malo stuc-stuc oko 4k, tada i motor malo promeni zvuk i bucniji je, ali kada dodjem do 5k i dalje sve je vrlo glatko
Ostaje taj problem sto spominjes, a to je da bih ja po gradu najradije vozio upravo na tih 3-4,5k

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017
On 8.8.2020. at 13:30, Srdj je napisao:

Da odgovorim sam sebi, ima u nekoliko online radnji a i prodavnica moto opreme

Nadjeno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

I ja imam isti problem, nekako sam vec navikao na njega ali ako ima neko OK resenje, reci da i mi znamo :)

 

BTW. postavio sam top case posle 100 godina, sada ne znam kako sam mogao bez njega. Nisam nasao nosac pa sam morao da pravim, ali sam zadovoljan skroz. Pun kofer i suvozac naslonjen, bez problema ikakvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 550X

Pozdrav ljudi, razmišljam da kupim er-6n. Tj. skoro sam se sa čovekom dogovorio... Ostalo je da se čujemo u ponedeljak oko prepisa i transporta... Kupljen je nov u Srbiji, 2010. godiše, prešao 27.000, čovek ga nije vozio i registrovao poslednje 2 godine. Deluje jako lepo, ali se dvoumim pošto sam 187 visok, a nemam gde da ga probam. Ne znam dali neko u Novom Sadu ima ovaj motor a da je na forumu da čisto vidim kako mi leži. Inače, gledao sam i versys 2008 i F650GS 2006... Mrtva trka... Obzirom da vozim više po gradu, a nekih 10-15% ven grada mislim da mi je ovaj er-6n bolja opcija. Može li neko mišljenje... Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Imam er-6f 2011 kapiram da su jako slicni, sa 182 mi odgovara polozaj sedenja i visina motora. Posto sam pocetnik odgovara mi sto je nizak i relativno lagan. Vizuelno deluje relativno malo kad sednem na njega, vise lezi npr drugaru sa 175, ali to je subjektivno i vrv slucaj sa svim motorima u klasi. Probao ga je drugar od 190nesto i kaze odgovara mu za voznju al izgleda cirkuski :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Er6n
Pre 12 sati, BaneNS je napisao:

Pozdrav ljudi, razmišljam da kupim er-6n. Tj. skoro sam se sa čovekom dogovorio... Ostalo je da se čujemo u ponedeljak oko prepisa i transporta... Kupljen je nov u Srbiji, 2010. godiše, prešao 27.000, čovek ga nije vozio i registrovao poslednje 2 godine. Deluje jako lepo, ali se dvoumim pošto sam 187 visok, a nemam gde da ga probam. Ne znam dali neko u Novom Sadu ima ovaj motor a da je na forumu da čisto vidim kako mi leži. Inače, gledao sam i versys 2008 i F650GS 2006... Mrtva trka... Obzirom da vozim više po gradu, a nekih 10-15% ven grada mislim da mi je ovaj er-6n bolja opcija. Može li neko mišljenje... Hvala.

Pozdrav Bane, evo ovako, situacija nam je prilično slična, ja sam visok oko 186 i nemam nikakve zamerke ni na udobnost ni na položaj sedenja, a po meni ljudi naše visine se i vizuelno sasvim lepo uklapaju.

Takođe, i ja moj er6n najviše vozim po Beogradu, gradske gužve itd, znaš već kakav je saobraćaj ovde, i sjajan je za to.

Što se tiče ova druga dva, to su drugi tipovi motora, tako da to već moraš sam da rešiš šta više voliš, naked ili touring.

Eto neko moje skromno iskustvo, nadam se da će prevagnuti u pravcu er6n. :D

Srećno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 550X

Uzeću ga, stiže mi u utorak. Sve sam dogovorio... Koliko ti troši po gradu? Ja planiram da sipam na šelu onaj 98 oktana, njega sipam u auto i troši mi litar manje nego kada sam sipao ma molu. I još jedno pitanje, gledao sam nosač za kofer... U radnji su nosač i ploča zajedno 13.500 dinara. Ima li negde povoljnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Er6n

Sipam nekad 95 nekad 100 na NIS-u, i nisam primetio da mi to pravi neku razliku u potrosnji. Po gradu mi troši minimun 5l, nekad i više naravno, zavisi koliko ga zavrćeš. :) 

Što se tiče nosača i kofera to ti stvarno ništa ne znam, jer sam to sve dobio uz motor kad je kupljen pa se nisam bavio time. Mada realno to ti sada u početku valjda i nije toliko neophodno, bolje uloži u opremu. ;)

Aj pa javljaj utiske kad stigne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 550X

Prva vožnja po ulici ok... Zadovoljan sam, lepo ide, nije mi mali. Taman kako treba. Dosta je lagan za upravljanje. Promenio sam mu rukohvate pošto su biseri stavili ulje da ih navuku pa ih je isto pojelo. Primetio sam da je motor pao na levu stranu, malo je zafarban i zadnji rukohvat je farban... Ali nije klizano sa njim, volan je ok, ne vuče. Bitno je da je pravih 25.000 na njemu. Čekam da ga registrujem pa ću malo ozbiljnije da se provozam. Evo slika...

IMG_20200919_133225.jpg

IMG_20200919_133334.jpg

IMG_20200919_133244.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Super izgleda! Nek te posluzi, da se navozas dobro.

 

Inace sto se benzina tice ja sipam 95 oktanac na NISu, koliko sam istrazivao po internetu ispada da je jedino bitno da se ne sipa benzin sa manje oktana nego sto je fabrika navela, a da vise ne pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Pozdrav ljudi. Da li neko može da mi pomogne? Imam Kawasaki er6n 2007 godište. Čini mi se da mi je kvačilo na izdisaju, da li neko zna gde mogu da kupim sledeće :

Lamele

Potisne ploče

Opruge

Dihtung dekle 

Hvala unapred svima! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja