Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

i na kraju gde servisirati motor ? cule moto ns nisam bas prezadovoljan... nisu mi odklonili kvar, uz obrazlozenje da ne mogu da pronadju kvar ... neki servis gde su pouzdani ljudi ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Pa to ti je ovde na forumu ako vec ne znas sam i neces da naucis, reci sta te muci, majstori u Srbiji ti jednostavno funkcionisu, vecina njih, dodjes kazes sta ne valja i sta treba da se radi i majstor fizikalise to opravi izmenja delove, uglavnom je tako jbg :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pa to ti je ovde na forumu ako vec ne znas sam i neces da naucis, reci sta te muci, majstori u Srbiji ti jednostavno funkcionisu, vecina njih, dodjes kazes sta ne valja i sta treba da se radi i majstor fizikalise to opravi izmenja delove, uglavnom je tako jbg :)

 

pisao sam vec pre o problemu,

 

motor je 2007. godiste, desava se da benzin pumpa kada okrenem kljuc ne upali uvek, znaci ne cuje se onih 3 sec dok nabija pritisak i naravno kada hocu da upalim motor samo salta ali kao da pumpa nije dobila struju i ne pali motor, posle okrenem kljuc na off izvadim stavim nazad idem na on i pumpa ukljucuje i motor pali bez problema, ovo se desava sa vremena na vreme i ovaj problem je vec aktuelan nekih godinu dana, da ne pricam da sam tako isao i do mora, znaci da nije neki veliki problem ali mi je stalno u malom mozgu sta ako se jednom uopste ne upali pumpa i ne budem mogao upaliti motor

 

napominjem pre godinu dana je promenjena benzin pumpa sa novom original kawasaki ali se problem i dalje javlja :) u cule moto su rekli ili je relej ili pumpa ali kao verovatno pumpa ako je neko pre tankirao los benzin ili vozio na rezervi pa sam je zamenio, ali nista i dalje :)

 

kill switch je uvek na ON i ne diram ga vec godinu dana

 

voleo bih da mi neko dijagnostikuje problem i da ga odkloni xD bio bih najsrecniji na svetu :) motor inace super ide potrosnja na otvorenom je jako dobra nekih 4l vuce normalno itd ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Komplikacija :D hhhh
Ona creva za sinhronizaciju vaakuma gde su sta su, gde je senzor i kako pumpa dobija info da je postigla zeljen pritisak googlaj to sta znam, fantomski kvar XD zajebancija, ili jednostavno vozi tako jos i zajebi, i nije dobro kad je sve savrseno, tako sam ja odrzavao motor kao malo vode na dlanu da bi ga na kraju totalno unistio i otresla me stoka ozbiljno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

11 godina star motor, ponudi 1500 max max ;) 
Velika starost kapiram da su gume za zamenu odma cim ih ne pominje u textu oglasa...
RUma - BG table, ne znam, ja prodao moj (u Backu Topolu ode) totalno polupan bice prepakovan ili prekucan i ide za brda, klasika, Srbija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislio sam oko 2400 da mu ponudim :stabre: .Sto vise gledam oglase sve me vise zbunjuju te cifre cena za isto godiste slicne kilometraze po 1000e razlike.Terao bi ga ja kod Joce u Profimoto da ga detaljnije pogleda ako bude hteo iz Rume da ga tera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

Iskreno malo je puno.

Ili drze cenu er 6n ili ovi sto prodaju nemaju veze sa realnoscu. Bez uvrede ali nov glanc kosta 5605 eura bez ABSa.

Probaj da mu oboris cenu. Ako si resio da uzmes bas taj model  , srecno sa kupovinom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno malo je puno.

Ili drze cenu er 6n ili ovi sto prodaju nemaju veze sa realnoscu. Bez uvrede ali nov glanc kosta 5605 eura bez ABSa.

Probaj da mu oboris cenu. Ako si resio da uzmes bas taj model  , srecno sa kupovinom. 

Odprilike to godiste cena se krece oko 2500 sto i jeste dosta ako je nov toliko.Nisam ni resio nego razgledam,probam pa sta mi najbolje legne.Ovaj mi se cini ok za gradsku voznju sto meni najvise i treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

dawsonika
Jesi li proveravao bravu, da te ne zeza ona mozda, jer ako nekad odradi pumpa nekad ne, onda moze i brava da zeza.

Sto se cene er6n tice ja sam odlicno prosao sa mojim kad sam ga kupovao, liku trebale hitno pare i kupio ga za 2200e, a prodao posle 2 godine za 2600e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

Naravno kad god uhvatim slobodno vreme. :moto3:

Častio motor novim akumulatorom, natankovao pun rezervar, doduvao gume. Još da ga operem, skinem prašinu koju je nakupio  preko zime.

Ako u nedelju posluži vreme možda ispadne neka tura, :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Ja bih isao sad za vikend, ali cu odloziti za sledeci zbog vremena, najavili kisu Ako neko bude isao sledeci vikend (subotu), vidimo se tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Ja sam sipao ipone katanu pre neki dan, odlicno je ulje i motor je promenio rad malo, nekako je sad meksi i smireniji.(do sad je bilo u njemu motul 300v)
Inace stavljam vizir danas-sutra i izbacujem slike, motor je 10x lepsi sa vizirom pa ako se jos nekom dopadne mogu da porucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

By PUIG.  60e bez drzaca, sa drzacima 100e od 2006 do 2011god, za 2012 i noviji drzaci ne trebaju srafi se direktno na postojeci ,,mali vizir,, koji vec ima.

 

 

17500001_10206800684455365_1934928130_o.17577662_10206800684695371_1690400301_n.

 

 

 

17555281_10206800620173758_2096544333_n.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Pa to ti je ovde na forumu ako vec ne znas sam i neces da naucis, reci sta te muci, majstori u Srbiji ti jednostavno funkcionisu, vecina njih, dodjes kazes sta ne valja i sta treba da se radi i majstor fizikalise to opravi izmenja delove, uglavnom je tako jbg :)

 

pisao sam vec pre o problemu,

 

motor je 2007. godiste, desava se da benzin pumpa kada okrenem kljuc ne upali uvek, znaci ne cuje se onih 3 sec dok nabija pritisak i naravno kada hocu da upalim motor samo salta ali kao da pumpa nije dobila struju i ne pali motor, posle okrenem kljuc na off izvadim stavim nazad idem na on i pumpa ukljucuje i motor pali bez problema, ovo se desava sa vremena na vreme i ovaj problem je vec aktuelan nekih godinu dana, da ne pricam da sam tako isao i do mora, znaci da nije neki veliki problem ali mi je stalno u malom mozgu sta ako se jednom uopste ne upali pumpa i ne budem mogao upaliti motor

 

napominjem pre godinu dana je promenjena benzin pumpa sa novom original kawasaki ali se problem i dalje javlja :) u cule moto su rekli ili je relej ili pumpa ali kao verovatno pumpa ako je neko pre tankirao los benzin ili vozio na rezervi pa sam je zamenio, ali nista i dalje :)

 

kill switch je uvek na ON i ne diram ga vec godinu dana

 

voleo bih da mi neko dijagnostikuje problem i da ga odkloni xD bio bih najsrecniji na svetu :) motor inace super ide potrosnja na otvorenom je jako dobra nekih 4l vuce normalno itd ...

 

 

 

 

ono što se najglasnije čuje 3 sekunde kada daš kontakt je servo motor leptira (nisam dovoljno stručan da kažem da li se za to vreme diže i pritisak pumpe, verovatno da).

servo otvori i vrati leptire na poziciju za fast idle - mislim da je to i neka vrsta self check-a pre starta i vožnje. možes i golim okom da pogledaš sa desne strane motora da li se ona polugica okreće pri kontaktu. #3 na slici

 

 

problem je izgleda u tom servu ili nečemu što mu daje signal ili snagu da se okreće.

 

 

da bi definitivno otklonio sumnju sa pumpe, najbolje da zamoliš nekog kolegu sa er6n da zamenite tankove, to je 5 minuta posla bukvalno.

2 šrafa na zadnjem delu tanka ispod sedišta, podigneš tank malo i podupreš ga nečim, ali pazi da tank ne leži pumpom na tom podupiraču. otkačiš tanko crevce za odušak rezervoara. sa creva za gorivo svučeš u stranu onaj crveni osigurač i onda na dole otkačiš crevo sa pumpe.

post-7487-0-41873600-1490688341.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Drugari, hocu da menjam volan, pa me zanima koja je duzina vasih volana na motoru, ako je neko menjao, i koja je originalna duzina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja