Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ja nasao novi bajs koji cu def kupim, sila kad se nakupi i utemelji ne moze je vise nista unistiti, prelazicu ja opet 150km dnevno bajsem naravno, rekao sam to i tako ce biti :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: pancevo

Pozdrav ljudi, planiram sad u aprilu ili maju da uzmem Er6n-a, zanima me da li moze da mi neko napise na sta da obratim paznju prilikom kupovine, gledam 2006-07-08 godiste da uzmem. Ima jedan u Nisu mozda se iscimam da odem njega da pogledam pa da znam na sta da obratim paznju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Bolje neki cabriolet :P Nece te smori kad krene kisa npr :)
6 7 8 to sve staro a poenta je sto noviji, da sl. godine ne bude fazon vec 10 godina star...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

Dajte koji savet da pomognemo coveku  :takoje:

 

Najpametnije da povedes nekog ko se razume u motore. Ne mora to da bude majstor koji popravlja motore ( mada bi bilo najbolje) moze i neki drgugar koji ima puno kilometara  na motoru i zna sta da gleda.

Jer tako ces najvise USTEDETI, nije to cokolada pa da se kupuje svaki dan .

U mom slucaju poveo sam majstora, platio mu dnevnicu. Gledali smo dva ERa sivi i crni slicna cena .Rekao bi neznas koji lepsi,dok majstor nije provozao sivi . I pozvao me na stranu i, kaze; dekla s leve strane farbana  kao i plastike, vuce u levo, menjac teze se ubacuje u brzine , i jos par sitnica. Da neduzim od sivog smo  odustali a crnog sam pazario.

Savetujem ti da otvoris 4 oci, povedes nekog  , vise motora da pogledas.

I srecna kupovina. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Tema zamrla skroz :) 

 

Jel ima neko sem onog ludaka nelleta da je isao sa 2 na neko duze putovanje sa er6n? :) Planiram ove godine ali ni sam ne znam kako cu..

Sam mogu bez problema i zapakovati se i putovati, ali s dvoje ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: pancevo

Ljudi jel ima neko da je iz Beograda? Bio sam pre par dana da pogledam zeleni er6n, mnogo je dobro ocuvan pa me zanima da li ga neko zna, malo je vise presao, ali se vidi da je ocuvana masina. Pa me zanima da li neko zna tog lika koji ga prodaje da mi kaze nesto o motoru sto mi mozda taj lik nije rekao. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

@ Svahbaz

 

Pa naravno da je zamrla kada su zadnjih 10 strana oglasi....

 

A sto se tice putovanja two up....Ne znam sta te zanima,sto se tice pakovanja to jeste problem,ja imam top case od 46l i tank torbu od 45l i to je dovoljno za 4-5-6 dana minimalistickog stila tipa samo odeca,pribor za higijenu i neke osnovne stvari punjaci itd...

 

A sto se tice samog motora...Pa nije bas napravljen za daleki put ali to ne znaci da posao nece odraditi dovoljno dobro....Najvise smo presli oko 850km u danu,naravno bez ikakvih problema,Kawa je to....ali posle 300km ne osecas neke delove tela....Na autoputu snage ne nedostaje,samo cu da kazem da je vrlo malo automobila proslo pored nas...Ali u planinskim predelima natovareni i plus nasih 150kg+...oseca se nedostatak snage,fali mu tu jos par ks....

 

Ako te jos nesto zanima pitaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

E ipak pratis temu, to mi je drago, nisam te vidio dugo ovde :) imam i ja tank torbu od 45l koja je odlicna ali nemam top case. U ovom trenutku mi se cini kao bolja opcija da uzmem bisage, mozda i jeftinija.. Ne znam ni sam. Ne planiram nigdje auto put, planiram vecinom lokalnim a to mi je sve vise manje uz brdo.. Jel imas ti vizir?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Prošle godine sam hteo da uzmem i bisage i vizir i jos sto sta,ali nisam a posto je moto skupa zahebancija odlucio sam da teram ovako a novac preusmerim na putovanja...a vizir realno do 140 i ne treba...bisage nisu najbolja opcija jer ne smes da se odvojis od motora dok top case zakljucas i ipak nije bas toliko na izvolte...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Zamisli, kupili naked motore i idemo na duzi put, nezamislivo ...

 

Koliko kosta top case sa nosacem? Gledao sam bisage i ok bisage kostaju oko 100e. Doduse jeste nezgodno sto ne mozes da se odvojis od motora, mada ako ce neko nesto da uradi, nije neki problem otvoriti ni top case. A jesi li pokusavao da vezes nesto za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Nisam siguran ali mislim da je sam nosac oko 50-60e plus kofer koji ne znam koliko kosta...A pored bisaga koje su oko 100e moras kupiti i distancere koji idu od zadnjih nogostupa do repa i oni su oko 30-35e...ne znam da li bi moglo bez njih...A sto se tice sigurnosti izmedju bisaga i topcase,procitah negde:Ne pokusavam da zaustavim lopove vec da posteni ljudi ostanu posteni (svasta ljudima padne na pamet kada se nesto drzi na cicak traci).Nisam jos nista vezao na kofer ali imam u planu ove god...Nezgodno je sto kada se stavi kofer on je vec dosta visok zbog ugla nosaca a jos nesto na njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pogledas ispod avatara lokacije mene i svahvaza,a posto kod sebe moras da oteras motor u radiocu jer vrlo verovatno nema takav u blizini kao sto nije imao za mene,sracunas koliki bi to bio trosak i shvatis da je najlakse da kupis vec gotov recimo Kappa nosac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n

Ladno idete ne dalji/duzi put sa naked motorima, pobeda! :D

 

Po mom skromnom mišljenju ne postoji tip motora sa kojim ne možeš na dalji put (sem kod nekih ekstremnih izvedbi gde je fizički nemoguće), sve zavisi od volje i spremnosti za avanturu :) ...

 

I kineski Sprint Pulsar 2 od 200cc me je služio odlicno na turi od 1600km, sa sve natovarenom kamp opremom i ostalim stvarima je bilo uživanje u vožnji do samog dolaska kući.

 

Krajem marta sam išao na mini vožnju od 2 dana i blizu 600km sa ER-6 n, plus sa opremom i stvarima za dve osobe i isto tako, uživanje je zagarantovano. Ništa nije zasmetalo, sem jedne jako loše deonice puta, na kojoj bi se i "enduristi" smorili, i žmarci u zadnjem delu tela pred kraj puta kada sedište odradi svoje :D ...

 

Pozdrav! :)

post-24387-0-64791200-1460630312.jpg

post-24387-0-66415900-1460630373.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Prosle godine sam i ja vozio ali sam ... 1200 km za 3 dana i nije mi bio problem, ali sada ne moze torba na zadnje sjediste. A bas mi se svidja taj kofer. Tank torba moze jos dosta da se razvuce, u odnosu kakva je na ovoj slici i ne smeta mi, ali mi definitivno treba kofer.

 

 

219xbtl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: 45.34833,19.726703
  • Motocikl: Kawasaki er 6n

E nemoze to samo  tako ja kupio motor, moraju slike da se okace, pa malo ga falis . :) nemoj da te ja ucim.

Nek te verno sluzi i da puno guma izlizes  na njemu . :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

 

Ladno idete ne dalji/duzi put sa naked motorima, pobeda! :D

Po mom skromnom mišljenju ne postoji tip motora sa kojim ne možeš na dalji put (sem kod nekih ekstremnih izvedbi gde je fizički nemoguće), sve zavisi od volje i spremnosti za avanturu :) 

 

Slazem se, ne postoji, ALI postoji tip motora koji je pozeljan za bilo kakav dalji put. Er6n, naked bike, bicikla, za po gradu vrh, toliko od mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja