Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja vratio fabricki auspuh . Cisto da nesto cackam oko motora. Zaboravio sam kako je lepa tisina kad se skine ona topcina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

I tako krenu ta vikend voznja, pa se malo produzi i na kraju, bi to ok voznja od 3 dana. Motor me ne prestaje odusevljavati, nisam se umorio, mada bi mi trebalo

drugo sediste, ali sta sad ... kad nema i ovo je dobro :) 

 

Potrosnja je izmedju 4.5 i 5 litara sto je sasvim ok za mene. Na kraju, za 3 dana oko 1100 km, tamam da otvorim sezonu kako treba :)

 

 

img2366.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

Evo i ja sam konacno stigao za vikend malo da se provozam... Motor je super za mene "pocetnika", odlicno vuce uzbrdo(ja i devojka-150kg), ali msilim da sam lose gume uzeo Michelin Pilot Power 2ct, nekako mi bezi u krivini nemam sigurnost, nekad kliza prednji, a nekad zanosi guzicu, zasto pojma nemam... Cim ga vise oborim pobegne mi zadnji kraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Michelin je jedno neverovatno njesra,klizaju kao blesave,za 1500km sam imao neverovatan broj neprijatnih situacija dok sam prosle godine vozio 5 godina stare Pirelli sa kojima gotovo da nisam imao problema....Sada sam se zeznuo i nikada vise Michelin...One i posle 1500km izgledaju kao da sam ih juce montirao ali dzaba kad su plastikaneri jedni najgori...Inace Pilot Road 4 je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Dobro je to znati, prenosite takve informacije, ja sam bas mislio da za narednu sezonu uzmem Michelin Pilot Power 2CT u setu, posto je cena vise nego povoljna, ali ako se tako klizaju onda to definitivno to nije opcija. Ja sam mislio da su moje Dunlop Qualifier plastikaneri, ali ovo sto zeflex kaze mi deluje da su Michelin jos gore :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Vozio Michelin Pilot Power 2ct dve sezone, posle zamenio za Pirelli Diablo Rosso 2, neuporediva guma, Michelin ocajan u odnosu na nju. Nakon toga uzeo Metzeler M5 i bio jos vise zadovoljan, cak vozio i dva track day-a sa njima, odlicno su se pokazale, stvarno vrhunska guma. O fabrickom Dunlop-u da ne komentarisem, to je pa tek katastrofa  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Uh, znaci bas ne valjaju :S

 

btw drustvo gde kupujete gume, ima li neki web shop gde mogu lepo da se vide sve cene uporedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Sledece gume koje budem stavljao ce verovatno biti metzler ili opet pirelli koji se odlicno pokazao...Neka se istope za par K km ali bar neka se drze za asfalt....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

Meni su bile Pirelli Diablo Rosso 2, valjda zato i vidim razliku... E sad zanima me sta mislite o tome da vratim prednju Pirelli Diablo Rosso 2 posto je dosta dobra, a da prodam ove dve i da kupim neku drugu zadnju, pa cu promeniti prednju kad skupim pare za mesecak dana? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

I ja sam kontao da uzmem michelina, ali srecom ne uzeh. Sad vozim na dunlop battlemax i ok su, niti su kao diablo roso, koje su perfektne niti kao michelin pmastika. Vozio sam ovih 1100 km na njima i skroz sam zadovoljan, ni najmanji problem a ni problem jer je zadnja 180 umesto 160 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ER6N

Drugari,

 

Koja zapremina kofera najprihvatljivije izgleda na nasem motoru?

Planiram do CG motorom (prvi put) pa moram negde rakiju da spakujem :) :)

 

Jel mozda jos neko ide 17.07?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Nas sestoro sa tri motora idemo 27.07. Sto se tice kofera ja imam givi 40L ta velicina mi odgovara, nemogu da stanu dve kacige ali moze jedna i ima dosta prostora. Da je veci nebi bilo srazmerno. Mali koferi mi izgledaju neprakticni. U kombinaciji sa tank torbom imam dovoljno mesta da spakujem stvari za dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ER6N

Eeeee, nazalos odmor mi diktira vreme puta. Bas bi bilo lepo putovati u nekoj grupi. Jos se razmisljam da li da zapucam sam motorom...

Hvala na odgovoru  :takoje: Nasao sam neku od 35l za 40e pa cu nekako napakovati nesto +ranac na ledja :) (ako se odlucim za to putesestvije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Ljudi treba mi mali savet, naime primoran sam da prodam motor, a kao sto sam pisao u temi neki majmun mi je oborio motor u garazi prosle godine i rezultirao udubljenjem velicine klikera na rezervoaru i malo ogrebanim zadnjim plastikama... Sta mislite da li srediti prvo to pa staviti u oglase, ili ostaviti tako uz naravno manju cenu za radove plus cimanje novog kupca

 

Kako ce se lakse prodati ili je svejedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne diraj nista. Znace se da si radio, ali ubedi ti nekoga da nije bilo velikog loma.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ne mozes nekom da dokazes nista.... namerno te drndaju tako nego ajde... Inace moze to da se sredi onim kao z rupe od grada sigurno, a ogrebotine da se popune malo i ispoliraju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Evo cisto i ja da se prijavim.Od pre nedelju dana sam vlasnik er6f 2009.godiste.Prvi nov motor koji sam kupio u radnji je bio er6n 2006.godine,i od tada sam izmenjao 3 motora i 70000km kasnije se vracam kawi.Stara ljubav zaborava nema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Tek sam ga uzeo,za sledecu godinu ce biti spreman za daleke pute.Kofer,vislji vizir, ohlins opruge napred i neko gusce ulje,pozadi neki kvalitetan aftermarket amortizer,bolje kocione plocice i divota.Posto sam pre ovog motora vozio sportski motor,meni je fabricko sediste kao u fotelji da sedim.Predpostavljam da je potrosnja u gradu 6.5-8litara,na putu 5-6,ispravite me ako gresim.Trenutno mi je trebao motor srednje kubikaze koji bi koristio samo za grad i duza putovanja,i mislim da nisam pogresio.Lep je osecaj imati motor kome mozes da iskoristis u svakom trenutku 100% mogucnosti.Za nedelju dana sam presao 1500km a da nisam ni primetio,bicikla od motora.Ne planiram da ga menjam dok god me lepo sluzi,bas mi je legao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Lep je,bravo!

 

U zadnje 2 nedelje sam presao nesto preko 3000km i kako god da ga vozim (2up,top case 46l i tank torba 45l) krajnja potrosnja je 4.26l/100km.po gradu se ta brojka krece 6-7l/100km.

 

Ne znam sta mislis pod daleke pute,ja imam customized sediste koje je daleko udobnije od fabrickog i posle 400/600km dupe ne osecam,tako da ne mislim da ce ti biti prijatno sa tim sedistem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Odlicno izgleda, a ta zelena mu bas stoji! Nek je sa srecom!

 

I meni je potrosnja na otvorenom, 4,5 do 5 .. a gradsku ne merim, nesto me uvek mrzelo.

 

Dodje vreme godisnjih, i ja se spremam na put pa kontam malo do CG a kuci kroz Srbiju, sto bi rekli okolo. E sad, vozio sam 5 puta do dole, ali svaki put i odlazak i dolazak kroz Bosnu, Zvornik, Sokolac, Foca, Gacko, Trebinje .. i ovaj put cu tako ali ako neko moze da mi preporuci povratak nekim putem kroz Srbiju, cisto da malo promenim.

 

Planirao sam da imam 1 ili 2 nocenja negde u Srb. Eto cisto malo da obidjem taj kraj gde nisam nikada bio. Ako neko ima neki predlog, neka napise, necu mu nista  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja