Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ukoliko si dobro rekao i zatezao, onda su sve sanse da ti radi, ali da si ga smanjio na minimum. Automatski sauh se podesava na ovaj drugi sraf, ali se povecava okretanjem u kontra smeru od smera kazaljke na satu :)

 

Evo i slike koju sam napravio na brzinu, svaki krug je ~500 RPM, a najbolje je da ga flomasterom obelezis i tacno znas koliko si krugova napravio :)

post-32740-0-01319400-1413313493_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

E jbm li ga, ja sam prvi put zategao taj sraf, jer sam u brzini propustio da treba da se otpusti da bi se povecao broj obrtaja, pa rekoh da nisi mozda i ti napravio istu gresku :)

 

U svakom slucaju, evo kako je kod mene podesen hladan start, a moze da se vidi i nestabilnost u radu u tih prvih 30-ak sekundi nakon paljenja. Nije hladno napolju, inace bude i malo izrazenije :/

 

Takodje, da li da smanjim malo, za jedno pola kruga, automatski sauh, sta mislite?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

neka ga tako, treba malo veci broj obrtaja da ima cim se upali pa posle da padnu na oko 1100-1200 . Normalno je da tako poskakuju obrtaji kad razmislim i na stefonovom isto tako radi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Kod mene je drugi problem, mislim .. i nije neki problem kad se motor zagrije.

 

Kad ga tek upalim, on radi na 1 500 obrtaja, ali kada odradi i spusi obrtaje, spadnu na 700, mozda cak i 600... Kada krenem, moram dobro da pazim da se ne ugasi. Jel to podesavam na ova 2 kruga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

evo ovako 120e sa kucistem naravno i jednim nastavkom ili head streap ili vakuum sta budes hteo. A za 180e idu dva kucista, ekran i nastavka za stap sto moze da se srafii naravno neki od dva gore pomenuta nastavka.Kucista su bukvalno nova, ima tu jos par nekih nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ima li neko ko bi prodao originalni volan od er-6n, ako mu stoji kao visak? "Naslonio" sam nezgodno motor na zgradu i iskrivio mi se volan. Ne bih da se zezam sa ispravljanjem, stavio bih isti ako neko prodaje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Juce sam zaboravio da ti kazem. Pazio bi na kupovinu polovnog sa interneta, jer ne mozes da budes siguran da nije kriv , ili ispravljan. Imas da kupis original nov ali je preskup, a aftermarket imas kao fabricke ali reko sam cene oko 40-50 e :((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ako minusi ne budu trajali duze od desetak dana kod mene nece ni biti zimskog sna. Do posla i nazad na dva tocka osim kad je kisa.

Da samo mozete da vidite reakcije ljudi koji dodju na stovariste gde radim i vide parkiran motor !!!

Ko da su videli Enterprajz :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Mene su tako gledali juce kada sam parkirao ispred kafica, i danas na semaforu. Gledaju me neke devojke u minicima, gledam ja njih, gledaju one mene, gledam ja njih, svi se pitamo ko ovde nije normalan 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Ja sam se juce vozio, bilo je prijatno skroz ako se malo obuces. Mada nisam bio jedini, bilo je dosta motora ..

 

Ali posle toga je bilo, ciscenje lanca, skinuo sam i one plastike, ocistio mali lancanik i parking .. Losa mi je guma, pa onda bolje da parkiram i sacekam sledecu sezonu nego da klizam po putu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

drugari kakva je zastita od vetra na f-u,nisam nesto obracao paznju na ovaj bajk al je drug uzeo jedan po razumnoj ceni pa mi se listajuci oglase ucinilo da je best buy,doduse n mi se vise svidja samo malo sam se razmazio na skuteru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja