Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

MAli prob. Dolazim busom, jer refundiraju samo kartu do bg-a ovi iz firme 1hmm.gif javljam sam samo da pozavrsavam ova predavanja i testiranja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Jel prosao danas neko sa narandzastim bajkom kroz Sabac? Tacnije Obilaznim putem, U pravcu prema Loznici?

U grupi motora ucinilo mi se da vidim ER6 ali sam bio dosta daleko pa nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pre neki dan sam imao vremena za prvu "ozbiljniju" turu od 500+km i nisam mogao da verujem kada sam na 199.7km dopunio rezervoar sa 8.4l.

4.2?Stvarno?Jos 200km i dopuna 8.5l...ne verujem,odlicno!

 

Pozzz sa Borskog jezera...

 

38565885429420054761.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

He he, motor zna da bude jako mali potrosac. Ali meni je par put znao i da potrosi bas dosta... do sada najmanja potrosnja takodje 4.2l :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je ta potrosnja ^^

 

Inace, sta se radi kod vas, da li neko nesto cacka oko motora?

 

P.S:

 

Moram veci da je ER5 superiorniji motor od ER6 jer ima centralni stender :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Super je potrosnja,za nekoliko dana krecem na turu od 1000+km two up pa cemo videti kako trosi tada...

 

Nego....Video sam neki dan Er6f na kome je montiran cini mi se Leo Vince,kako se to cuje boze me sacuvaj...I sada me je to nateralo da razmisljam u tu stranu....

 

Sta se dobro cuje na ovoj nasoj Kawi i koliko to uopste kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sto sam stavio je boli glava :-D jeste stvarno preglasan ali predubok zvuk skoro kao coper :-D. Video sinoc kod hotela moskva kolegu crni er6n mislim crveni ram da ima i neki drugi auspuh jel to neki kolega ?

E da ako mogu nekog da zamolim na vma pustaju posete do 6 da li moze neko da me odbaci iz bga od glave zeleznicke , platicu mu gorivo ovde mi ne ide bas snalazenje ja ovamo predavanja sto imam u firmi kko 4- pola 5 zavrsavam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Snaso se juce nekako. Zanima me kako bre vozite kroz bg, u nisu manje guzve i sve pa o5 mora mnogooooo da se pazi, ovde mislim da bi izginuo posle sat vremena :-S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Videh danas na Trosarini kod NIS-ove pumpe crnu sa crvenim ramom (ima i vizir). Da nije neko od ovih sektasa ovde? 1moto3.gif

 

Da nije ova? :) Jeste sektas, ali se nije jos predstavio kolegama ovde :)

post-33883-0-63666400-1408204072_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Kako da zamenim antifriz msm da li ima negde mesto,za ispustanje ili moram kod mehanicara....

 

Mozes sam opusteno. Sa desne strane motora imas jedan srafcic (pogledaj u uputstvu tacno koji je, mada mogu i da ti nadjem na netu neku sliku ako se ne snadjes), njega odvijes, i odatle ce da iscuri (Naravno nemoj da zaboravis da jedno vreme drzis motor uspravno i na kraju ga mrdas levo desno da izadje sve iz sistema). Samo gledaj gde ce da ti istoci taj antifriz posto je sraf postavljen tako da ne curi na dole nego pod 90stepeni u odnosu na put. U isto vreme raskaci onu bocicu gde gledas nivo antifriza (Nalazi se sa desne strane ispod plastike) i nju isperi demi vodom.

 

Kada istocis odatle onda skini poklopac sa hladnjaka (nalazi se isto sa desne strane motora), i isperi ceo sistem sa jedno 4l demi vode, ako treba nekoliko puta dokle god ne vidis da ti kroz onaj sraf ne izlazi samo demi voda.

 

Sada vrati sraf kroz koji je sve iscurilo, vrati bocicu, i polako popuni antifrizom hladnjak dok ne bude skroz pun pa ga zatvori. Onda popuni jos malo bocicu do potrebnog nivoa i nju zatvori. I to je u principu to. Mozes na kraju da upalis motor da vidis da nece negde da povuce, ali ne bi trebalo, ali ako povuce negde, onda popuni do potrebnog nivoa bocicu.

 

Evo nasao sam sliku da vidis sta treba da odvijes: http://www.kawiforums.com/attachments/ninja-650r-er6/36134d1284955710-leaky-radiator-hose-photo1.jpg

 

Ovaj sraf u sredini, ne ova dva koji drze pumpu :)

 

 

Sve u svemu ako radis bas polako nece ti trebati vise od pola sata za ceo postupak. Sad ne mogu da se setim tacno koje ti gedore trebaju, al to valjda imas i znas kako da dodjes do bocice za prelivanje.

Promenio član tjole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Kako da zamenim antifriz msm da li ima negde mesto,za ispustanje ili moram kod mehanicara....

 

Ne morash.

Shraf na dnu pumpe, gogle it; drain/replace coolant itd....

i ne ide cist, nego 50/50, ako nisi siguran u sebe sta radis bolje idi u servis jer ne znam ni ko si ni cime se bavis itd....

 

 

 

 

 

 

 

5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Neko mi je oborio sinoc motor u garazi 0tuzan.gif . Pukla rucica kvacila, guvernal iskrivljen, rezervoar velicine manjeg klikera ulubljeno, ogrebana bocna, i zadnja plastika.... Eto neplaniranog troska i cimanja ....Slikacu posle pa taman da dobijem savete gde sta i kako posto sam prilicno neiskusan po tom pitanju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ulubljenje mozda mogu da ti izvuku kao sto vade rupe od grada ali nisam siguran. Za plastike ne gine farbanje. Rucicu ces lako da nadjes drugu ( ako ti traze 30 e za komad ovde, bolje iz kine za 30 dolara naruci ceo set..) E sad guvernal nije jeftin oko 100ak e. Mislim da ce oko 200-300 e da te izadje :(

 

Mada me cudi kako je uspeo korman da se iskrivi?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

ulubljenje mozda mogu da ti izvuku kao sto vade rupe od grada ali nisam siguran. Za plastike ne gine farbanje. Rucicu ces lako da nadjes drugu ( ako ti traze 30 e za komad ovde, bolje iz kine za 30 dolara naruci ceo set..) E sad guvernal nije jeftin oko 100ak e. Mislim da ce oko 200-300 e da te izadje :(

 

Mada me cudi kako je uspeo korman da se iskrivi?!

 

 

Motor je pao ulevo, zakljucan volan bio. Sada je skroz kriva leva strana da kad se namota u levo skoro udari u rezervoar.... Sutra cu da zovem radnje da vidim za OEM deo, ako ne , koje aftermarket da potrazim, jer preko dimenzije ili se tacno zna koji odgovara kom modelu motora. Od skora vozim motor, nisam uopste upucen u mehanicarski deo, pa se izvinjavam ako su pitanja "glupa"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

To me tek cudi, jer tad ti je kroman najblize rezervoaru a bocna plastika ga ,,lepo stiti`` ako padne... Sto se tice kormana ja imam LSL siri i nizi malo od fabrickog, crne boje i ja sam prezadovoljan lakse se nekako vozi motor sa njim. Sve jedno nije jeftina popravka. Proveri zmigavac da li ti normalno radi sad ili ubrzano, mozda se sjebo neki kablic, tu sa leve strane imas i senzor jedan mali isto. Proveri sad nogarice da li su citave isto... Pucaju ko od stakla da su..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Neko mi je oborio sinoc motor u garazi 0tuzan.gif . Pukla rucica kvacila, guvernal iskrivljen, rezervoar velicine manjeg klikera ulubljeno, ogrebana bocna, i zadnja plastika.... Eto neplaniranog troska i cimanja ....Slikacu posle pa taman da dobijem savete gde sta i kako posto sam prilicno neiskusan po tom pitanju....

 

Jel to u javnoj ili privatnoj garazi? Kako ne mozes da nadjes ko je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Privatna garaza koja koju koristi lokal za org svadbi... Cuo se danas i sa njima i nasao sa mladencima da pitaju goste. Ujutru cu dobiti snimak sa kamere koja pokriva samo ulaz ciato da mu kazem ko je sve bio unutra. Oko 10tak kola je bilo unutra sa strane i 5-6 od stanara...

 

Pukao je i donji deo nogostupa..

 

Kod koga bih mogao nanispravljanje da odnesem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja