Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

jesi dobio originalni alat uz motor?

ako jesi, u alatu je ovakav ''kljuc'' (gornji na ovoj slici)

20040813202352-0.jpg

pored toga u alatu je i je i jedna suplja metalna ''drska'', ubaci kljuc u drsku da bi dobio bolju polugu i videces vec prsten na amortizeru na koji alat naleze

 

 

imas 7 klikova za podesavanje preload-a

 

 

Position

Tezina vozaca sa opremom (kg)

1 klik

50 kg

2 klik

60 kg

3 klik

75 kg

4 klik

85 kg

5 klik

95 kg

6 klik

105 kg

7 klik

115 kg

e sad, mislim da je pozicija 1 pozicija u kojoj je opruga najmanje sabijena, nisam pri motoru da proverim da li je to skroz gornja pozicija ili skroz donja, moraces da pogledas :D

koliko se secam to je skroz gornja pozicija

 

 

u sustini time podesavas sag i kad ga jednom podesis to je to (sem ako ne planiras da vozis nekoga pozadi), nazalost funkcija mu nije prilagodjavanje putevima tj. podlozi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se malo ukljucim u konverzaciju... vozim ER6n-a vec 4 sezone i motor je sto se gradske voznje tice extra, a s obzirom da se moja voznja i svodi na grad prezadovoljan sam. Nisam imao ni jedan ozbiljan kvar osim jednog klizanje prouzrokovanog losim fabrickim gumama. Posle toga sam ih odmah zamenio i stavio Bridgestone BT-016 i dobio drugi motor, neuporedivo bolje lezanje, upravljivost... sve ! Skracenjem hoda zadnjeg amorta motor je postao dosta kruci i upravljiviji u krivinama sto sam i zeleo jer je imao obicaj da se malo uvija sto ne znam da li bi mogao reci da mu je mana jer zavisi od stila voznje :) . Vila je malo meksa nego sto bi trebalo, barem po meni i iskreno sam se razmisljao da je menjam ali posto ne planiram da zadrzavam N-a jos dugo odustao sam. Ovo je jedan jako lep gradski, a moze se reci i pocetnicki motor jer se jako lako vozi. Toliko od mene za sad... poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

E, ekipa.

 

Evo malo da navrati i da vidim kakve se rasprave vode o "motokultivatoru" kod vas :D

 

Ovo je moj naranđastanjak i ako kome triba kakav savijet kako utući brdo para u ovu biciklu rado ću vas savjetovati :lol:

 

12_2011.jpg

 

Pozz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

E pa dobro nam došao! Lep ti je motokultivator, narandžast na radost. Hajde nam pričaj šta si sve radio na motoru, jedno po jedno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Odlično izgleda! Izduv,ralica,vizir ... Posle zelene,naravno,narandžasta 0takoje.gif (mada nesto bas zelena na er-u i ne daje utisak kao na ostalim Kawama)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

E pa dobro nam došao! Lep ti je motokultivator, narandžast na radost. Hajde nam pričaj šta si sve radio na motoru, jedno po jedno!

 

Nisam nikad radio listu, ali da probam:

 

Trakice na felgama :D

Xenon svitlo (samo kratko)

"Gunner" motocross volan (ovo je drugi koji sam promijenio)

"Oxford" grijane ručkice

Extenderi za retrovizore

Zumo660

"Bitubo" podesivi umetci za prednje vile - čisto bacanje para po mojoj procijeni

"GiPro" pokazivač brzina

"Pipecross" filter zraka

"Probolt" čep ulja

Karbonski umetci ispod rezervara

Karbonski štitnici peta

Obojana ralica i bočne plastike u "original" boju

"Nitron" zadnji amortizer

Karbonski zadnji blatobran

"Yoshimura" karbonski top. Da sada znam koliko če me na kraju koštati nebi ga nikad uzeo >:(

"Evotech" tail tidy + žmigavci

"Evotech" sliders (provjereno služe svrsi :zvizduk: )

"Puig" wind screen

Givi nosač kufera i kufer (najvjerovatnije idu na bubanj)

i najvažnije

 

Najlepnica na Garfielda :lol:

 

 

Što je najgore imam ja još toga u planu:

- sic

- Power Comander + Auto Tune

- opletena kočiona crijeva

- Arrow inox grane ... :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Odlično izgleda! Izduv,ralica,vizir ... Posle zelene,naravno,narandžasta 0takoje.gif (mada nesto bas zelena na er-u i ne daje utisak kao na ostalim Kawama)

 

Zeleni baš i ne, ali ovako nešto

 

index.png

 

:care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

E pa dobro nam došao! Lep ti je motokultivator, narandžast na radost. Hajde nam pričaj šta si sve radio na motoru, jedno po jedno!

 

Nisam nikad radio listu, ali da probam:

 

Trakice na felgama :D

Xenon svitlo (samo kratko)

"Gunner" motocross volan (ovo je drugi koji sam promijenio)

"Oxford" grijane ručkice

Extenderi za retrovizore

Zumo660

"Bitubo" podesivi umetci za prednje vile - čisto bacanje para po mojoj procijeni

"GiPro" pokazivač brzina

"Pipecross" filter zraka

"Probolt" čep ulja

Karbonski umetci ispod rezervara

Karbonski štitnici peta

Obojana ralica i bočne plastike u "original" boju

"Nitron" zadnji amortizer

Karbonski zadnji blatobran

"Yoshimura" karbonski top. Da sada znam koliko če me na kraju koštati nebi ga nikad uzeo >:(

"Evotech" tail tidy + žmigavci

"Evotech" sliders (provjereno služe svrsi :zvizduk: )

"Puig" wind screen

Givi nosač kufera i kufer (najvjerovatnije idu na bubanj)

i najvažnije

 

Najlepnica na Garfielda :lol:

 

 

Što je najgore imam ja još toga u planu:

- sic

- Power Comander + Auto Tune

- opletena kočiona crijeva

- Arrow inox grane ... :jee:

masala.....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Svaka ti čast, sve od opreme je sa merom i ukusom i razlogom. Moja preporuka je da za ovu sezonu promeniš sedište, d... će ti biti zahvalno. I suvozačica.

 

Gde si sve to nabavljao, jel' ER popularan u CRO? Bio sam letos u Dubrovniku, ali nisam video ni jednog!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Svaka ti čast, sve od opreme je sa merom i ukusom i razlogom. Moja preporuka je da za ovu sezonu promeniš sedište, d... će ti biti zahvalno. I suvozačica.

 

Gde si sve to nabavljao, jel' ER popularan u CRO? Bio sam letos u Dubrovniku, ali nisam video ni jednog!

 

Da baš se i ja razmišljam da bi sic mogao prvi "pasti".

http://www.ebay.it/itm/Sella-Seat-Shad-Kawasaki-ER-6N-6F-ER6-ER6N-ER6F-2009-11-/380350571909?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item588ea92585

 

Planiram ovo lito do Bačke Palanke (tamo mi živi kolega iz osnovne škole) pa onda do Makedonije i malo po Srbiji. Pa doma.

Još sam u pregovorima sa ženom da me pusti tjedan dana :moto3:, a i da budem iskren malo me je i frka vozati se sa HR tablama po Srbiji, sam. ::). Jbga ima idiota svugdi, a ne triba baš puno da najebeš, pogotovo na motoru.

 

Dijelove sam kupovao svugdje (e-bay, i razni on-line dučani uglavnom UK i Italija). Kod nas je sve to skupo za popizditi, a i baš prodavači nisu previše revnosni <_<

 

Pa neznam je li ER baš popularan, ali da ih ima, ima ih. Mene "ljute" sportive nikad nisu ni zanimale, a i što da radim sa 150-200 konja. Treba sve te konje i napojiti :D. Moje "biciklo" mi je sasvim dovoljno, a i sa njime sam uspio najebati par puta :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

pa ako vec budes dolazio u srb,bolje ga prepravi ovde,ima ljudi koji rade odlicno,a vise nego duplo jeftinije od ovog sa ebaya...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/15105-sediste/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

U najnovijem MOTORRADU I MOTOREVIJI ima uporedni test ER-6N-a i Suzukija Gladius.....

 

Kawa pobedila....kazu da je zavrsna obrada za neverovati i sto se tice voznih osobina je mnogo bolji od Gladiusa.....

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

U najnovijem MOTORRADU I MOTOREVIJI ima uporedni test ER-6N-a i Suzukija Gladius.....

Kawa pobedila....kazu da je zavrsna obrada za neverovati i sto se tice voznih osobina je mnogo bolji od Gladiusa.....

 

Čaruga, hvala na postu 0takoje.gif

 

Već sam počeo da razmišljam da organizujem ER Open Day, da moj motor dam da gleda i vozi ko hoće. Da neke naše kolege uživo vide motor o kome pišu kilometarske "stručne" komentare. Te Kawa ima lošu završnu obradu, te ima tanku viljušku, te ovo, te ono, a tu je i čuvena legenda "ortak ortakovog ortaka ispravio krivinu tamo gde je R1 'ladno prošao". I sve takva sr... 0ljut2.gif

 

Prava istina je da je ER najbolji motor u klasi, a ako nekome ne odgovara ta klasa, neka promeni klasu.

 

Da se razumemo, nisam nikakav motor-patriota, posebno nisam konzumerista, potpuno mi je svejedno šta neko vozi, skoro da mi je svejedno i šta ja vozim, ali ne želim da jednoga dana kada odlučim da prodam motor dođem u situaciju da mi skidaju cenu zbog ruralnih legendi i rekla-kazala sa BJB foruma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nazalost, kod nas su najveca merila rekla-kazala...nekada se na forumima cenilo nesto sto je "iz licnog" iskustva....

 

Na nasim krivudavim putevima i podlogom kakva jeste, dobro podesen ER N/F nece se postideti ni pred jednim R-om....

 

A ovaj za 2012-tu su nahvalili samo tako..... veruj mi da mi nebi trebalo nista brze ni bolje od njega.... Na R-u 1000, pocevsi od polozaja sedenja do polozaja ruku koji nikako nije za spore i jako ostre krivine do viska snage koja samo smeta prilikom ispucavanja iz istih i ne oprasta greske na gasu.....

 

Mislim da Vi uzivate tamo gde se ja mucim..... ima i delova gde ja uzivam ... ali nasi putevi su takvi da sva ta snaga uglavnom nema gde da se iskoristi.... Tako da bih rado posedovao jedan motor iz Vase "sekte"...

 

Ziveli svi...ne zaboravite da sezona pocinje...asfalt je jos prljav...hladan...ostecen od zime....pamet u glavu a kacigu i opremu na sebe :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 1250

pozdrav drustvo 1zvizduk.gif i ja da vam se prdruzim vlasnik sam jednog crnog ERa vec 3 god iskreno prezadovoljan sam trenutno 14000km na satu 10000km mojih samo gume i ulje sto sam menjao ono jesam skoro poslednji u svakoj grupi al mora neko i krs usput da pokupi 0namigivanje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Nazalost, kod nas su najveca merila rekla-kazala...nekada se na forumima cenilo nesto sto je "iz licnog" iskustva....

 

Na nasim krivudavim putevima i podlogom kakva jeste, dobro podesen ER N/F nece se postideti ni pred jednim R-om....

 

A ovaj za 2012-tu su nahvalili samo tako..... veruj mi da mi nebi trebalo nista brze ni bolje od njega.... Na R-u 1000, pocevsi od polozaja sedenja do polozaja ruku koji nikako nije za spore i jako ostre krivine do viska snage koja samo smeta prilikom ispucavanja iz istih i ne oprasta greske na gasu.....

 

Mislim da Vi uzivate tamo gde se ja mucim..... ima i delova gde ja uzivam ... ali nasi putevi su takvi da sva ta snaga uglavnom nema gde da se iskoristi.... Tako da bih rado posedovao jedan motor iz Vase "sekte"...

 

Ziveli svi...ne zaboravite da sezona pocinje...asfalt je jos prljav...hladan...ostecen od zime....pamet u glavu a kacigu i opremu na sebe :)

 

:takoje:

 

Moj susjedd je imao CBR1100 i vratio se jedan vikend sa vožnje sav isfrustriran jer od Zadra do Karlobaga (nadam se da je ko čuo za tu "famoznu" dionicu Jadranske magistrale) cca 100 km. Nije mogao preći tipa na SV650 :D. Kao što je Charuga rekao, čemu silni konji kad ih nemaš di razvući. Osim toga, nije samo do konja nego i do kočijaša :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

pa ako vec budes dolazio u srb,bolje ga prepravi ovde,ima ljudi koji rade odlicno,a vise nego duplo jeftinije od ovog sa ebaya...

http://forum.bjbiker.../15105-sediste/

 

 

Pogledao, stvarno dobro izgledaju neki uradci :takoje:.

No neću biti u prilici čekati preradu par dana, a i da budem iskren to vrime bi ipak radije proveo na motoru nego čekajući par dana da mi se napravi sic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

pa ako vec budes dolazio u srb,bolje ga prepravi ovde,ima ljudi koji rade odlicno,a vise nego duplo jeftinije od ovog sa ebaya...

http://forum.bjbiker.../15105-sediste/

 

 

Pogledao, stvarno dobro izgledaju neki uradci :takoje:.

No neću biti u prilici čekati preradu par dana, a i da budem iskren to vrime bi ipak radije proveo na motoru nego čekajući par dana da mi se napravi sic.

okreni coveka i pitaj,sediste verujem moze da se uradi za jedan dan,verujem da ce ti izaci u susret,posto nisi odavde...

mene bi dusa bolela da dam 250e i vise za sediste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja