Jump to content

Moto Zajednica

Greece - All Around 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Svaka čast!! Ne komentarišem često, ali sam zato pročitao sve tvoje putopise....Nema šta, ljubomoran sam!!!! ;D ;)

Btw, ona dvojica iz HR su "ludi" skroz....njihov "izveštaj" može(te)š  pročitati na http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,184801.0.html

Pozdrav iz NS! ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK.................

 

 

25.06.2010............

 

 

 

Naspavali smo se...........ustao sam, proverio da su motori dobro...............

 

0115_resize.jpg

 

Vidim da se jedna vespica približila našim „lepotanima“........

 

Sa desne strane parkinga vidim četiri motora iz Hrvatske, te momke smo sreli u Bitolju na pumpi pre ručka.

 

0215_resize.jpg

 

Čarape i ostala oprema su na mestu, odoh da snesem stvari.........

 

0315_resize.jpg

 

0415_resize.jpg

 

0515_resize.jpg

 

Pozdravili smo se sa momcima iz Hrvatske, malo popričali, doručkovali .................

 

0615_resize.jpg

 

I krenuli putem koji ide uz Albansku granicu...........Gostivar, Tetovo.........priroda je prelepa.........put odlican.

 

0715_resize.jpg

 

0815_resize.jpg

 

0915_resize.jpg

 

Naiđemo na poneku crkvu...................ređe............

 

1015_resize.jpg

 

„Džamije“ .................svuda,.......... u malom selu ih bude i po četiri – pet............... :o :o :o

 

1115_resize.jpg

 

Tako stigosmo do jedne prelepe pumpe.............vlasnik Albanac, svaka mu čast, pumpa je čista, servis odličan, restoran, espresso, capuccino..........bez zamerki.......

 

1215_resize.jpg

 

1315_resize.jpg

 

1415_resize.jpg

 

1515_resize.jpg

 

A kisela voda............“Pelisterka“.............

 

1615_resize.jpg

 

Bez ikakvih problema stigosmo ubrzo na granicu Makedonija – Srbija...........prođosmo kontrolu i stadosmo ...............medju kamione da se malo odmorimo i da popušim cigaretu...........

 

1615a_resize.jpg

 

Moram reći da je bez veze da nema neki lep restoran, kako bi putnici mogli da sednu i odmore. Ovako..............nije nam na čast............

 

Do Niša smo išli autoputem..................dosadno...........Verica slika Bokija u vožnji......

 

1615b_resize.jpg

 

1615c_resize.jpg

 

Momci iz Niša koji su organizovani u klub ili tako nešto po imenu „Moto Garage“ su me kontaktirali putem interneta i obećao sam da ću se javiti ako prolazim kroz Niš............javio sam se da se upoznamo...........

 

Stali smo u „Costa Coffee“ da ih sačekamo .....................

 

1715_resize.jpg

 

1815_resize.jpg

 

1915_resize.jpg

 

I momci su stigli....................drago mi je da smo se upoznali................

 

2015_resize.jpg

 

2115_resize.jpg

 

Bili su ljubazni i odveli su nas do „Nišlijske Mehane“............da ručamo...........

 

2215_resize.jpg

 

2315_resize.jpg

 

Kafana – Mehana...............prelepo uređena..........

 

2415_resize.jpg

 

Naručili smo:

 

Verica – pileća džigerica u slanini

Boki – dimljena rebra

Ja – pljeskavicu + 5 ćevapa

 

2515_resize.jpg

 

2615_resize.jpg

 

2715_resize.jpg

 

Plus salate............pečena paprika, urnebes i ljuta paprika u ulju.............

 

Verica ........pivo.............nas dvojica...........kiselu vodu.

 

Sve je bilo OK....................sem – moje pljeskavice i ćevapčića......  >:( >:(>:( .......ovo je SRAMOTA za grad Niš da u ovakvoj kafani (prelepoj) pored tvrđave.........prave i služe pljeskavicu i ćevape od SOJE !!!

 

Ja koji sam se kleo u roštilj u Nišu .............sam duboko razočaran, zamislite kada nisam pojeo..........ostavio sam oko 70% pljeskavice i 3 (od 5) ćevapa...............

 

Da ne zaboravim...........urnebes.......  >:( .........sramota – ma nije video „urnebes“ – sir i kečap..............stvarno sramota.  >:(

 

Platili smo 2.140 dinara...............rekao sam kelneru da ne valja.............on me pitao „jel nije bilo dobro pečeno?“........rekao sam mu da kuvara pozdravi i da je ovo sramota.............i otišli smo........... :-X :-X :-X

 

Rebarca i džiga u slanini su bili ............odlični.

 

Kisela voda i pivo ...........odlični.

 

 

Nastavili smo put od Niša preko Svrljiga i Knjaževca do Zaječara.

 

U Svrljigu vidimo da je nebo iza brda ............crno.........mrak...........stadosmo na pumpu da obučemo kišne kombinezone........

 

2815_resize.jpg

 

2915_resize.jpg

 

Da budem iskren............jedva.........sam zakopčao kišni  kombinezon.......preko jakne i prsluka (džepovi svi imaju ponešto, tako da iako sam lepo prirodno obložen ......jedva zakopčah kombinezon).

 

Verica laganica ..................lako je njoj ...........ima kombinezon dva tri broja veći.......

 

3015_resize.jpg

 

3115_resize.jpg

 

Mada lepo mi stoji !!!.............

 

Ko maneken...............  :D :D :D .................

 

3215_resize.jpg

 

Kiša ............normalno nije pala kako smo očekivali, samo par kapi..............tako da smo se oblačili za džabe.......... >:(

 

Stigli smo u Zaječar...............parkirali kacige u hotel „Srbija“

 

3315_resize.jpg

 

Pozvao sam telefonom par rodjaka koje imam sa mamine strane i večerali smo u kafani „Dva Brata“..................

 

Moj brat od tetke Zlatko i ja........

 

3415_resize.jpg

 

U kafani sviraju momci.........................F E N O M E N A L N O !!!!!!!!!

 

3515_resize.jpg

 

Zaista neverovatno kako dobro sviraju i pevaju...........a repertoar je rock iz najboljih godina rock scene bivše YU, balade.............sve u svemu........ja oduševljen.

 

Roštilj je bio ODLIČAN ................tako da sam nadoknadio ono što nisam jeo u Nišu.

 

Zadovoljni i siti...........punih stomaka i puni utisaka pod dobrom muzikom.........koja je onako usput mnogo uspomena izvukla iz naših sećanja..................otišli smo na spavanje....................

 

 

NASTAVAK SLEDI......................

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

lepo bogami,svaka cat ,ali uzeo si mi jutro da citam u jednom dahu ! ::)

 

Bolje JUTRO, nego li VECE...........vece mozes korisno da iskoristis....... ;)

 

Drago mi je da ti se svidelo......ostaje da ubacim poslednji dan, pokusacu veceras. :-\

 

Pozdrav......iz Afrike.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

lepo bogami,svaka cat ,ali uzeo si mi jutro da citam u jednom dahu ! ::)

 

Bolje JUTRO, nego li VECE...........vece mozes korisno da iskoristis....... ;)

 

Drago mi je da ti se svidelo......ostaje da ubacim poslednji dan, pokusacu veceras. :-\

 

Pozdrav......iz Afrike.......

i to sto kazes ,bolje jutro ! ;D ;D ;D a sledeci put stani na pivo ili jagode ;D,tu sam odma ispred granice ;)nemora da odmaras u megjugranicni pojas  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK …………..poslednji dan puta “Grčka 2010“..........

 

 

26.06.2010.................

 

 

 

Poslednje jutro ovog puta.................

 

Zaječar je jedan miran grad, zaboravljen (nažalost) od svih poslovnih moćnika Srbije............grad je „mrtav“, nijedna fabrika ne radi..........većina stanovnika životari, snalazeći se kako znaju i umeju da bi preživeli...........

 

Ja se sećam jednog drugačijeg Zaječara, tokom mog detinjstva moji roditelji ........i ja smo često dolazili u ovaj grad koji uprkos tako teškoj ekonomskoj krizi i dalje organizuje najstariji Rock festival na Balkanu ........a možda i u Evropi........

 

Ovde su se po prvi put afirmisale rock grupe kao što je „YU grupa“, „Smak“ i mnoge, mnoge druge.............

 

Ali, da se vratimo našoj temi...............

 

Pogled iz hotelske sobe...............

 

0116_resize.jpg

 

0216_resize.jpg

 

0316_resize.jpg

 

Spremili smo se i lagano napustili usnuli grad ...............

 

Vetar duva bočno i to dosta jako..............krenuli smo kući........za Beograd. Ićićemo takozvanom „Dunavskom magistralom“................preko Negotina, Donjeg Milanovca, Golubca, Velikog Gradišta, Požarevca..............

 

0416_resize.jpg

 

Put je takav da treba biti oprezan....................

 

0516_resize.jpg

 

Vetar ne popušta, duva sve jače.............bočno...........

 

0616_resize.jpg

 

0716_resize.jpg

 

0816_resize.jpg

 

U daljini silos izgleda kao stambena zgrada ................

 

0916_resize.jpg

 

Vozimo lagano............120 – 130 km/h..........Boki prati bez problema............

 

1016_resize.jpg

 

Nailazimo na deponiju koja sagoreva lagano i širi vrlo karakterističan miris........

 

1116_resize.jpg

 

U daljini Donji Milanovac................

 

1216_resize.jpg

 

Prolazimo pored hidrocentrale ................koja je ujedno i granični prelaz sa Rumunijom.

 

1316_resize.jpg

 

1416_resize.jpg

 

Svraćamo na kaficu...........

 

1516_resize.jpg

 

1616_resize.jpg

 

1716_resize.jpg

 

Nastavljamo uz Dunav..................par spomenika iz I velikog rata...........

 

1816_resize.jpg

 

1916_resize.jpg

 

2016_resize.jpg

 

Vidimo na rumuskoj strani isklesanu glavu Cara Trojana............

 

2116_resize.jpg

 

2216_resize.jpg

 

Ima i nekih čudnih spomenika.................u vidu lopte.........

 

2316_resize.jpg

 

Klisura je prelepa...............

 

2416_resize.jpg

 

Tuneli su česti..................

 

2516_resize.jpg

 

2616_resize.jpg

 

2716_resize.jpg

 

2816_resize.jpg

 

Put je odličan, arhitekta-projektant koji je projektovao ovaj put je zaista bio vrstan stručnjak............krivine su IDEALNE..................

 

2916_resize.jpg

 

3016_resize.jpg

 

Stajemo da se odmorimo malo..........da popričamo..........

Boki mi objašnjava da u Dunavu ima ogroooomnih riba...........

 

3116_resize.jpg

 

3216_resize.jpg

 

Verica slika lokalno cveće................kao i uvek..........vrlo uspešno..........

 

3316_resize.jpg

 

Nailazimo na košnice...............tako da nekoliko desetina pčela ostaju na našim vizirima, jaknama, motorima................

 

3416_resize.jpg

 

3516_resize.jpg

 

I ovde kao i u Gabonu prevoze balvane...............samo što su balvani mnogo, mnogo manji...............

 

3616_resize.jpg

 

I tako stižemo do svima znane Golubačke tvrđave.........

 

3716_resize.jpg

 

3816_resize.jpg

 

Vidimo jednu mnogo lepo sređenu kafanu............kočimo i pitamo ima li riblje čorbe.........kažu ima............odlično.........

 

3916_resize.jpg

 

4016_resize.jpg

 

Sedamo i naručujemo čorbe + smudj i somovina na žaru...........

 

4116_resize.jpg

 

4216_resize.jpg

 

4316_resize.jpg

 

I tako dok smo ručali odjednom iza mojih ledja čujem ženski uzvik „Zorane..........!!!“

 

Okrećem se i vidim unuku čoveka za kojeg radim u Gabonu...........Marija sa svojim dečkom Milošem...........i odmah mi sinu.........pa oni imaju vikendicu tu negde pored Golubca........

Pozdravljamo se, drago nam je da se vidimo..........

 

Posle ručka mi odlazimo, oni ostaju............

 

4416_resize.jpg

 

Nastavljamo put..........stene..........Dunav..........

 

4516_resize.jpg

 

4616_resize.jpg

 

Prolazimo pored Golubca grada i nastavljamo prema Velikom Gradištu........gde nas na izlazu zaustavlja policijska patrola...........

 

4716_resize.jpg

 

4816_resize.jpg

 

Vozio sam 74 km/h .........ograničenje je 50 km/h...........

 

Mlada policajka me zaustavlja i strogog lica i glasa traži dokumenta...........

Pokušavam da prebacim na šalu, kažem da sigurno imamo sva dokumenta jer dolazimo sa dužeg puta............ona samo ponavlja „Gospodine, dokumenta.........“

Silazim sa motora i Verici kažem da mi izvadi dokumenta iz zadnjeg džepa prsluka koji nosim ispog jakne...........i počinje blaga prepirka..........prilazi mladi policajac sa višim činom i počinje da mi objašnjava da je moj prekršaj jako ozbiljan..........ja sam u tim situacijama jako slobodan ............po mišljenju moje supruge Verica .........previše. Šta da radim........takav sam, objašnjavam mu da je bolje da zaustavi pretovaren traktor kome se ne vidi signalizacija i koji jeste potencijalna opasnost na putu a ne mene jer sam vozio 24 km/h više od dozvoljenog i to na pravcu........

Čovek ne popušta..........stariji policajac sa nižim činom stoji sa strane i bespomoćno sleže ramenima...........ja počinjem sa oprobanom taktikom. Objašnjavam policajcu da radi svoj posao ali mu kažem da nisam zadovoljan kako radi koleginica ............. zameram joj što nema osmeh na licu, što me nije pozdravila po PS-u i kažem usput da sam radio dosta sa njegovim kolegama iz Beograda, usput pominjem neka imena ........ i kao nekim čudom...........njegovo ponašanje se odjednom menja........čovek je nasmejan, predusretljiv..........zaustavlja starijeg kolegu i kaže mu „Gospodinu ne treba pisati prijavu........u redu je......“

Uvek, ali uvek ista priča i uvek, ali uvek ........isti rezultat..........kada vide da znaš nekoga..............nema problema...............

 

Da skratim...............čak mi je pohvalio motor..........kako je lep..........

 

Odlazimo.............pun gas..............uskoro izlazimo na autoput ka Beogradu........

 

4916_resize.jpg

 

Kiša nekako uvek ostaje ili sa strane ili iza nas..............

 

5016_resize.jpg

 

Dva kraća pljuska su nas sustigla na tridesetak kilometara pre Beograda.........

 

Ulazimo na Novi Beograd...........

 

5116_resize.jpg

 

5216_resize.jpg

 

5316_resize.jpg

 

Put je očigledno gotov...................

 

Dolazimo do raskrsnice gde skrećemo za našu zgradu.........

 

5416_resize.jpg

 

Motocikli prolaze, pozdravljaju nas.............

 

5516_resize.jpg

 

Stajemo ispred zgradi i u tom moj stariji sin Boris izlazi .............pozdravljamo se...........

 

5616_resize.jpg

 

Istovaramo stvari i gde ćemo..........pa do „Slončeta“ .........do Bokijevog restorana u Zemunu..........na točeno pivo.

 

Sačekuje nas naša drugarica Ivana koja nam toči pivo...............

 

5716_resize.jpg

 

Boki odlutao u mislima..................već ga muče poslovni problemi kafane...........

 

5816_resize.jpg

 

Eto to bilo to ...........za ovu godinu.............

 

Bilo nam je lepo..........zaista lepo.............Verica i ja smo osmeh „zabetonirali“ .........volimo oboje ovo što imamo sreću da možemo sebi da priuštimo........... motorom na put..........bilo gde..........bilo kada........po bilo kom vremenu........BITNO JE DA SE PUTUJE..............DA SE VOZI ..................

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Nisam namerno hteo da se oglasavam do sada, ali jedva docekah kraj :)

 

Sta da vam kazem, znate da uzivate i sve to lepo srocite u fenomenalan putopis, svaka cast!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Svaka cast! Procitao sam ovo u jednom dahu, i nasao samo jednu zamerku. Proci kroz Svrljig a ne probati Svrljisku jagnjetinu pravi je propust! Prava lokacija za to je bila u kafance "Kruna" 20m od pumpe gde ste oblacili kombinezone, levo od one roza zgrade (Opstina) iza Verice na slici gde oblaci kombinezon. Sledeci put ste moj gost u Svrljigu, i da znate u Svrljigu nemamo kuvanu jagnjetinu, ovakvu ili onakvu, mi imamo jagnjetinu s raznja - hladnu ili toplu.

-Sto se tice Garmina, i ja imam slicno iskustvo u Grckoj sa Garminom, uvek vodi po nekim kozjim stazama.

-Ono na trajektu "Verica odmara , ja gledam levo - desno" i ja bih isto, mislim, gledao levo desno.

-Svideli su mi se komentari za fudbal, posto i ja ne pratim isti, i onaj za onu veceru kad si slikao pre i posle klope (".....i ubrzo), samo bih ja dodao "ostali dugmici".

Inace pozdrav od bajkera pocetnika iz Svrljiga, kao sto rekoh moji ste gosti sledeci put. Inace kao pocetnik , nisam verovao da u Srbiji postoji negde jevrejska logika pomaganja dok nisam posto bajker. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

@ doktor

 

drago mi je da ti se svidelo.............hvala.

 

@ Goshke

 

drago mi je da si i ti malo "proputovao" sa nama............

 

@ Mladensky

 

da sam znao, sigurno bi stali i upoznali se ..........biće neki drugi put, a tada ću se javiti da u društvu probamo Svrljišku jagnjetinu.........Pozdrav za bajkera početnika ..........i pomaži svim bajkerima - vratiće ti se istom merom.........sigurno.

 

Pozdrav.........iz Afrike.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Stvarno prelepo,sa uzivanjem sam procitao putopis..Bravo0takoje.gif

 

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Svaka cast. :takoje: Procitao sam pazljivo putopis dva puta i mogu reci da je divan Najlepsi deo za mene je poseta ostrvu Vido, jer je moj pradeda tuda prosao sa svojim ratnicima i ziv se vratio kuci. Nisam imao priliku da vidim ostrvo uzivo ali sada znam mnogo vise o njemu zahvaljujuci Vama.

Inace putopis je divan. Samo bih voleo jos da mi kazete koji motor radije vozite: Afriku ili ovog debeljucu,kako ga Vi zovete?

Srdacan pozdrav za Vas i suprugu.

 

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Prija u ovim hladnim danima ovaj prelepi putopis :care:

Drago mi je Vlado da sam u ovim hladnim danima .............TCHAJ i to onaj sto greje i okrepljuje...

Pozdravi suprugu.......

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

za DESERT FOX:

 

pitanje: Samo bih voleo jos da mi kazete koji motor radije vozite: Afriku ili ovog debeljucu,kako ga Vi zovete?

 

Odgovor: Iskreno...............DEBELJUCU !!!!!!!!!!!! Afrika je divan motor, ali "Debeljuca" je mnogo bolji u svemu, i to toliko da ne moze da se poredi.......sem sto je Afrika malo laksa, ali veruj mi da je to beznacajno.

 

Pozdrav,

Marokanac........... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hvala druže...nešto si se ulenjio sa pisanjem tvojih stvarno kvalitetnih putopisa, nedostaje nam Afrika :) Pozdravi Vericu, glavnog fotografa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

odlicna voznja marokanac :care: sve pohvale

bas sam se prijatno iznenadio kada sam video ovaj vas putopis ovde i sa zadovoljstvom ga procitao u jednom dahu i ulepsao sebi nedeljno radno popodne u firmi :D

svaka cast jos jednom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja