Jump to content

Moto Zajednica

Greece - All Around 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ispravka............nije 27,95 USD vec 24,95 USD za  godinu na PhotobucketPro..............

 

 

 

NASTAVAK…………

 

15.06.2010……………

 

 

Odmorni krenuli smo iz hotela.

 

Rekog sam sebi, nema potrebe da palim Garmina jer sam juce prilikom dolaska video tablu za “Ancient Olympia”……………. a plan je da obidjemo Olimpiju pre podne pa onda gaaaaassss…………..preko brda nacionalnim putem do Atine (tacnije do luke Pirej) gde cemo se ukrcati na trajekt za KRIT. Rezervisao sam i platio trajekt za motor, Vericu i mene + kabina sa 2 lezaja……………ukupno odlazak i povratak oko 360 evra.

Trajekt krece uvece u 21:00 i stize u Iraklion u 05:30 AM.

 

Pa ………..krenusmo  i normalno …………..ne mogu da nadjem ono sto sam video juce.  >:(

 

Kad neznas ………………pitas, pa tako i ja…………..stadoh i u nekoj garazi sam pitao i covek mi lep objasni da samo nastavim pravo i videcu tablu.

 

0115_resize.jpg

 

Malo dalje smo naisli na autoznak koji nas je odveo do OLIMPIJE.

 

0215_resize.jpg

 

Parkirali smo se izpred Taverne “Ambrozija”………

 

0315_resize.jpg

 

0415_resize.jpg

 

Odmah smo narucili pice da se osvezimo jer temperatura je vec dost visoka………………kazu oko 40 stepeni……………

 

0515_resize.jpg

 

Popili pice, ja spakovao kacige, jakne I “zastitio” ih mrezom…………….

 

0615_resize.jpg

 

Vidimo da ima puno autobusa punih turista…………..izgleda da je ovo popularno mesto, vredno da se obidje………….

 

0715_resize.jpg

 

Krenusmo polako da obidjemo i mi to poznato turisticko-istorijsko mesto………

Necu pisati o Olimpiji, zainteresovani ce naci sve na Wikipedia………

 

0815_resize.jpg

 

0915_resize.jpg

 

1015_resize.jpg

 

Verici se “svideo” ovaj bilder, ja sam bio neodlucan……………….

 

1115_resize.jpg

 

1215_resize.jpg

 

Mozete videti plan Olimpije………..

 

1315_resize.jpg

 

Usli smo u muzej ……………..cena nije mala (oko 20 evra po osobi) ………..Verici je odmah skocio pritisak kada je videla cenu……………

Ali…………………muzej je klimatiziran i vredi zaista platiti ovako visoku cenu karte…………unutra je sve lepse od lepsega………………izuzetno, uostalom pogledajte…………………… a klima radi ........divota........... ;)

 

1415_resize.jpg

 

1515_resize.jpg

 

1615_resize.jpg

 

1715_resize.jpg

 

1815_resize.jpg

 

1915_resize.jpg

 

2015_resize.jpg

 

2115_resize.jpg

 

Verica sve vrlo detaljno razgleda (pa………platili smo, pa koristimo za sve pare……)

 

2215_resize.jpg

 

2315_resize.jpg

 

I ja sam odusevljen………………….

 

2415_resize.jpg

 

Nastavljamo…………………….meni se najvise svideo HERMES, mozda zato sto je u jednoj zasebnoj sobi i izuzetno osvetljen, cak su i napravili kanal oko statue kako niko ne bi mogao da mu se priblizi……………..

 

2515_resize.jpg

 

2615_resize.jpg

 

2715_resize.jpg

 

2815_resize.jpg

 

2915_resize.jpg

 

3015_resize.jpg

 

3115_resize.jpg

 

3215_resize.jpg

 

Neverovatno je sta su znali da naprave od stakla…………….u to vreme

 

3315_resize.jpg

 

3415_resize.jpg

 

Maketa Olimpije…………

 

3515_resize.jpg

 

I tako mi obidjosmo muzej……………..ako ste u prilici, OBAVEZNO ga obidjite bez obzira sto je zaista skupa karta……………..ali vredi.

 

Eh, sada krenusmo da obidjemo i ruine stare Olimpije……………..staza nas vodi kroz parkic do kapije gde moramo da pokazemo karte da bi usli…………….

 

3615_resize.jpg

 

3615a_resize.jpg

 

Cudne neke puzavice po drvecu……………..

 

3615b_resize.jpg

 

Obilazimo……………..obilazimo…………….lepo je

 

3715_resize.jpg

 

3815_resize.jpg

 

Vrucina postaje nesnosna, poneo sam flasicu vode ali ne pomaze……………kazem ja Verici “OK, obisli smo dovoljno…………..ajde da idemo”…………………..ma kakvi – nece ni da cuje………….hoce ona sve da vidi……………

Onda joj kazem, idi ti razgledaj, ja cu te sacekati ispod ovog drveta………………

 

3915_resize.jpg

 

Ode mi zena u razgledanje………………..

 

4015_resize.jpg

 

Vratila se posle dvadesetak minuta……………..pa smo nastavili prema izlazu zajedno……………

 

4115_resize.jpg

 

4215_resize.jpg

 

4215a_resize.jpg

 

Probao sam da “gurnem” da vidim jel to cvrsto …………………..da znate da jeste…………..

 

4215b_resize.jpg

 

Nastavili smo do izlazna kapije gledajuci da izbegnemo grupe turista……………mada je Verica bila zainteresovana da cuje sta im to pricaju vodici…………….ovaj put me poslusala i ubrzo smo nasli izlaz………..

 

4315_resize.jpg

 

4415_resize.jpg

 

4515_resize.jpg

 

4515a_resize.jpg

 

Gde sam se maltene “istusirao” na slavni sa hladnom vodom…………………..zaista je jako toplo.

 

4515b_resize.jpg

 

4515c_resize.jpg

 

Ja sretan ………………izadjoh ziv iz obilaska stare Olimpije…………….kako li je tek njima bilo u to vreme kad su tu ziveli po ovakvim vrucinama i to bez klime……………….mozda su zato i nestali ……………….i nema ih vise…………….zato sam ja lepo rekao Verici da skratimo obilazak…………..nije zdravo…………. ::)

 

4515d_resize.jpg

 

Kako smo ostavili motor sa stvarima……………tako smo ga i nasli…………..nadgledali su ovi iz restorana.

 

4615_resize.jpg

 

Skinuo sam kacige da se malo olade u hladovini dok mi rucamo………..

 

4715_resize.jpg

 

Narucio sam corbu…………….kelnerica samo sto se nije izvrnula, kaze – pa gde po ovoj vrucini hocete corbu…………………..ali ja znam, naucio sam po Iraku i nekim drugim “vrucim” zemljama da upravo kada je jako vruce treba tople napitke unositi …………a zimi …………SLADOLED.

 

4815_resize.jpg

 

Nastelovao sam Garmina da nas vodi preko brda do Pireja……………….i krenusmo………

 

4915_resize.jpg

 

Dali je ova vrucina udarila i Garmina u glavu…………ne znam, ali odveo nas je u neko bespuce gde je jos samo falilo da padnemo ……………….ufantazirao Garmin da nas vodi preko brda ………….ali KOZIJIM STAZAMA……………….

 

Prvo nas skinuo sa asfalta na makadam, zatim je taj makadam koji prolazi kroz neke vikendice prerastao u kamenitu stazu koja se pretvorila u uzbrdicu od oko 40%, motor trza.............ASC (anti slide control) radi svoj posao ali..................istina - tesko je odrzati ravnotezu, dvoje nas je i stvari.............

Kako smo se popeli na ravno............stadoh da vidimo gde smo. Verica ode peske da vidi dali se ova staza spaja sa putem koji vidimo u daljini..........vraca se i kaze da put izbija iz tunela a nasa staza ide preko tunela i nastavlja prema nekim tamo drugim brdima............

 

Odlucih da se vratimo laganica..............Verica mi kaze "idi ti ..........ja cu peske, jos mi samo fali da padnem na ovo kamenje "..............tako i bi..........sidjjoh sam, pope se Verica i tu................medju vikendicama...........

 

5015_resize.jpg

 

5115_resize.jpg

 

5215_resize.jpg

 

5315_resize.jpg

 

5415_resize.jpg

 

5515_resize.jpg

 

5615_resize.jpg

 

5715_resize.jpg

 

5815_resize.jpg

 

…………naisli smo na taksistu………….

 

5915_resize.jpg

 

koji nam je objasnio da je bolje da idemo preko grada Patra do Pireja jer ako idemo nacionalnim putem posto ima radova na putevima moze da se desi da zakasnimo na trajekt……………sipali smo gorivo I gaaaaaaaaaaaaaaassssssssssssss………………………….

 

6015_resize.jpg

 

6115_resize.jpg

 

Vruce je…………………..41,5 stepeni…………..

 

6215_resize.jpg

 

Vruce, vruce pa neka je………………….ne boji se ko je BIKER………….  :D :D :D :D :D

 

Stanemo, popijemo …………………i nastavimo…………………. ;)

 

6315_resize.jpg

 

6415_resize.jpg

 

Ovo stvarno postaje jos toplije……………………..42,5 stepeni………….. :o :o :o

 

6515_resize.jpg

 

6615_resize.jpg

 

Nebitno…………….vozimo se…………….uzivamo …………..i stizemo u Pirej…………..

Trajekt je tu…………..

Potvrdjujemo karte i ukrcavamo se………………

 

6715_resize.jpg

 

6815_resize.jpg

 

6915_resize.jpg

 

7015_resize.jpg

 

Motor parkiran, vezan…………….brzo u kabinu da ostavimo kacige, jakne……………….

 

8115_resize.jpg

 

Pa u razgledanje ovog velikog camca………………a da je veliki……………….veliki je……………….

 

7115_resize.jpg

 

7215_resize.jpg

 

7315_resize.jpg

 

7415_resize.jpg

 

7515_resize.jpg

 

7615_resize.jpg

 

7715_resize.jpg

 

7815_resize.jpg

 

7915_resize.jpg

 

8015_resize.jpg

 

Sve smo pregledali……………sve je OK………….mozemo da isplovimo…………………

 

Ovaj put cemo ploviti pod 2 zastave………………Grcka  i  Srpska…………………..

 

8215_resize.jpg

 

I odosmo mi na veceru, imaju dobar restoran, cak smo dobili na poklon 2 flasice maslinovog ulja I to odlicnog kvaliteta…………………bas lep gest.

Zatim……………….zna se, na tusiranje i u krevet na spavanje……………….sutra je novi dan, stizemo u 05:30 i imamo nameru da odmah odemo do Agios Nikolaos………………rece mi jedan drug da je lep gradic, ako sam dobro zapamtio…………………..

 

Ciao………………NASTAVAK USKORO…………………….

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

U bre Marokanac zaje...s me uvjek,sve ono idem na spavanje,pa ono ajd malko da pregledam forum,kad tamo neki od tvojih putopisa....,i tu sam donji,nema spavanja dok se ne pregleda i procita.....  ;D E bas se nadam da ce te put nanijeti u B. Luku pa da te upoznam,pa koliko imas km u dupetu a i svjeta si obisao,tu ima sta da se cuje!! Svaka  cast,BMW prava lutka!! A putopis.....,no koment!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK......

 

16.06.2010.............

 

 

Probudio sam se malo ranije ........nestrpljiv da sidjemo sa broda i da sednemo na motor.

 

Izasao sam na palubu...........kakav mir! ............u daljini se vidi ostrvo Krit.

 

0116_resize.jpg

 

Verica mi se pridruzila, kaze ...........hladno je..........

 

0216_resize.jpg

 

Brod se priblizava Iraklionu...........

 

0316_resize.jpg

 

0416_resize.jpg

 

0516_resize.jpg

 

Trk po stvari .........pa trk u garazu da izvezem motor medju prvima.........ja tako volim....... :)

 

0616_resize.jpg

 

0616a_resize.jpg

 

Ima ih koji su se spremili pre nas............... >:(

 

0716_resize.jpg

 

Ali ima ih koji su posle nas................. :D

 

0816_resize.jpg

 

Cak neki jos dremaju ............verovatno..........

 

0916_resize.jpg

 

Izasli sa trajekta, put je odlicno prosao, more je bilo mirno..............nikakav problem, krenuli smo oko 09:15 PM i stigli kao sto je i bilo predvidjeno oko 05:30 AM.

 

• Moram da vam obratim paznju da je vreme koje vidite na nekim fotografijama (sa Vericinog aparata) imaju sat vremena manje ovde u Grckoj – nismo menjali vreme. *

 

1016_resize.jpg

 

Pa smo dali gaaaaaaaassssssssssssss........................do Agios Nikolaos, priroda – zanimljiva.........

 

1116_resize.jpg

 

1216_resize.jpg

 

1316_resize.jpg

 

1416_resize.jpg

 

1516_resize.jpg

 

Stvarno dosta strme ulice........... :o

 

1616_resize.jpg

 

Agios Nikolaos nije daleko od Irakliona.........oko 65 km cini mi se........

 

Moj drug Nesha Bokser mi je pre par godina poslao par slika sa odmora, bio je u Agios Nikolaos-u sa porodicom i kako mi je napisao – bio je jako zadovoljan.

 

Eh, sada nastaje mali problem.............ja jesam dobro zapamtio da je Nesha bio u Agios Nikolaos-u ....................ali to nije bilo na Kritu............vec na Krfu.  >:(

 

1716_resize.jpg

 

Pregledali smo ovo mesto po imenu Sv. Nikola............uzduz i popreko i iskreno.............bez veze.........puno prasine, ulice, automobili, ljudi..........nista nam se ne svidja.......... >:(

 

1816_resize.jpg

 

Mnogo je rano ............sve je zatvoreno, popismo malo nase vode i setismo se face kelnera na brodu.

 

Naime dok smo vecerali, a znate da sam ja komunikativan (tojest brbljiv  ::) ), kelner (koji za divno cudo ne govori nijedan jezik sem grckog, nas je pitao u koji grad idemo na Kritu. Kad smo mu rekli da idemo u Agios Nikolaos...........cudnu neku facu napravio, ja ga pitah koja su lepa mesta sem ovoga gde smo se uputili i on nam rece RETHYMNO !!!

 

Pa da poslusamo coveka...................opet gaaaaaaaaassssssssssss..................nazad do Irakliona pa jos oko 90 km do Rethymno (Retimno).

 

Put odlican, ostrvo ogromno...........ima oko 200 km u duzini i oko 40 km prosecno u sirini. Sve detalje cete naci na Wikipedia (ukoliko ste zainteresovani).

 

2016_resize.jpg

 

2116_resize.jpg

 

2216_resize.jpg

 

Stigosmo i ajde da probamo da se raspitamo za neki dobar smestaj u turistickoj agenciji.............tojest rent-car agenciji.

 

2316_resize.jpg

 

Covek iz agencije nam odmah preporuci hotel u blizini.......koji izgleda pristojno spolja............za 60 evra dnevno...............iznutra bez veze...........

 

2416_resize.jpg

 

Idemo dalje...........vidimo imaju vozic koji prevozi turiste po gradu...........simpaticno.

 

2516_resize.jpg

 

Vratismo se po motor...........

 

2616_resize.jpg

 

Vidimo da cene ukoliko zelite da iznajmite auto nisu tako visoke..........

 

2716_resize.jpg

 

Ko trazi..............taj nadje..........  ;)

 

Nasli smo ono sto smo trazili u vidu hotela „PLAZA SPA SUITES“ sa ***** (pet zvezdica)................soba – tojest apartman O D L I C A N..................uostalom pogledajte...............

 

2816_resize.jpg

 

2916_resize.jpg

 

3016_resize.jpg

 

3116_resize.jpg

 

3216_resize.jpg

 

Pogled sa terase.............

 

3316_resize.jpg

 

3416_resize.jpg

 

Odmah smo postavili opremu da se „provetri“.........

 

3516_resize.jpg

 

3616_resize.jpg

 

Imamo i sef u plakaru.............prakticno........

 

3716_resize.jpg

 

A kupatilo...............eh, kupatilo.........pa ima bar 12 m2 ....................

 

4016_resize.jpg

 

4116_resize.jpg

 

4216_resize.jpg

 

4316_resize.jpg

 

Nas prtljag smo odmah raspakovali i smestili po ugradnim ormanima...........

 

3816_resize.jpg

 

3916_resize.jpg

 

Cena apartmana sa doruckom (izuzetno bogat svedski sto) + privatna hotelska plaza ................108 evra dnevno. Platili smo odmah za 6 dana, toliko smo odlucili da cemo ostati ovde................

 

I sta da vam kazem, klima radi, super mi je prijatno.............istusirao sam se i legao da malo odremam dok je Verica razmestila stvari, istusirala se i posto imam zenu koja me slika u svakakvim situacijama.................evo kako to izgleda dok malo "odmaram oci" .................

 

4416_resize.jpg

 

Eh, sada da vam ispricam malu pricu...............

 

Radi se o mojim zubima, pre godinu dana sam krenuo da „sredim“ zube.......dotrajali mi ............kazu nista nije vecno. Zubarka (jedna vrlo simpaticna zenica po imenu Nena) mi je preporucila da ugradim par implanta i da to radimo laganica posto dolazim svakih 6 meseci. U maju 2009. mi je ugradila implante i namestila privremene zube, zimus mi je sve to pregledala i ugradila jos jedan implant i vratila ove privremene zube. Pred put u Grcku je sve pripremila tako da kad se vratim sa puta montira mi stalne zube................

Ali......................privremeni zubi su zalepljeni sa lepkom koji nije tako jak tako da moze da se desi da se odlepe. Snabdela je ona mene sa lepkom i objasnila mi kako se to radi.

Kad smo krenuli sa Krfa meni se razmrdali gornji zubi, u Pirgosu sam otisao do zubarke koja mi je uzela 40 evra a nije uradila posao kako treba, samo mi je „zakrpila“ pukotinu koja se stvorila..........ali nije zalepila „most“.

 

Da skratim................morao sam da uradim „zubarski posao“ sam...............

 

4516_resize.jpg

 

4616_resize.jpg

 

4716_resize.jpg

 

Mogu vam reci, posao je odradjen kako treba i zubi su drzali do Beograda..........bez problema......... ;D ;D ;D

 

 

Prosetali (motorom) malo gradom.........................kad smo dosli do pesacke zone, parkirali smo motor.

 

4816_resize.jpg

 

Malo pogledali turisticke „mamce“...............

 

4916_resize.jpg

 

Nista nisam kupio, sto je ucinilo da Verica bude raspolozena................eh, sto volim kad mi je zena nasmejana i vesela.............. :) :) :)

 

5016_resize.jpg

 

 

 

 

I da vam kazem......................kelner je bio u pravu 100%.............Rethymno je izuzetno lep gradic.........sigurno najlepsi i najbogatiji grad na Kritu.

 

 

 

 

NASTAVAK SLEDI USKORO..............................

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK......

 

17.06.2010.............

 

 

Ustali, doruckovali.............i to dobro.........i spremili se za plazu..........

 

Moja zena mnogo voli vodu, jeste da je rodjena u znaku ribe...........stalno me pozuruje, ajmo......ajmo.....  >:(

 

0117.jpg

 

Ja joj kazem..........“cek malo samo da slikam kako izgleda unutar hotela“ ........a stvarno je vrlo zanimljiva arhitektura ovog hotela. Ima ukupno 5-6 bazena, kompletnu SPA (razne vrste masaze i kojekakve sprave za odrzavanje zdravog tela)..........svasta ima..............a lepo.............

 

0217.jpg

 

0317.jpg

 

0417.jpg

 

Motor se odmara na suncu................ima i drustvo ........zenska „Vespica“ mu se opasno priblizila..........kao da nije imala mesta da se parkira dalje, nego bas pored naseg bucmastog lepotana  :o

 

0517.jpg

 

Verica vec na plazi..............

 

0617.jpg

 

Ocas je u vodi...........iz koje izlazi posle izvesnog vremena..........

 

0717.jpg

 

Dok ja.................odmaram u hladovini............kupio sam i dusek (a ne znam sta ce mi) nego svi vuku dusek...........pa rekoh ajde i mi da se ne „separatisemo“ .........reci ce , vidi ovi nemaju ni za dusek, a i kosta 5 evra.

 

0817.jpg

 

Posle kupanja u moru, ajde da se malo kupamo i u bazenu................a moze i neko pice...........sta fali?

 

0917.jpg

 

1017.jpg

 

1117.jpg

 

Gledam u kljuc od sobe............gledam u motor...............

Kazem Verici ajmo mi lepo negde na rucak, vreme je............... 8)

 

1217.jpg

 

1317.jpg

 

 

Posto smo se raspitali jos juce na recepciji gde ima dooooobbrrrraaaaaaaa  jagnjetina, idemo do nekog sela koje se nalazi nedaleko u brdima................

 

Nadjosmo mi selo, ali taverna koja nam je preporucena ..........NE RADI !!!  :-[

 

1417.jpg

 

Sta je ovo ? kako bre da ne radi, sta cemo sada.............gladni............  >:(

 

Nismo mi smotani, Verica se prosetala i pitali smo nekog decka gde ima neka druga kafana...............on nam kaze „Ovde nema“ ali nastavite ovim putem i na vrh brda cete naci jednu tavernu, dobro se jede............nemozete da promasite jer put vodi samo do kafane.

 

Gaaaaassssssssssssss...............i eto nas do kafane – taverne koja RADI !!!  :) :) :)

 

1517.jpg

 

Pogled je neverovatan i predivan................

 

1617.jpg

 

1717.jpg

 

Ja sretan, sad cemo da jedemo...............

 

1817.jpg

 

Cekam nestrpljivo dok Verica sa domacicom sprema sto.............jedini smo gosti.

 

1917.jpg

 

2017.jpg

 

Stize pivo, salate, tzatziki.......hleb.

 

Ja koji sam gladan................cekam strpljivo, dok Verica halapljivo „skace“ na tzatziki..............

 

2117.jpg

 

Ako ste mi poverovali.................onda ste dosta naivni, Verica jeste probala tzatziki, a ja  sma jeo salate, pio pivo i slikao u isto vreme.........mogu ja to – sposoban „decko“.  :D :D :D

 

Stize i jagnjetina ...............i to jagnjetina kuvana u svojoj sopstvenoj masnoci (Verica narucila) i jagnjetina kuvana sa povrcem i paprikom.........hum...............odlicno !

 

2217.jpg

 

Posto smo lepo pojeli, krenusmo nazad lagano....................najradije bi se izvrnuo ovde na parkingu........ali mnogo vruce............

 

2317.jpg

 

Ostavljamo Tavernu u daljini iza nas.............

 

2417.jpg

 

I krecemo da silazimo sa ovog brda............

 

2517.jpg

 

2617.jpg

 

2717.jpg

 

2817.jpg

 

Usput srecemo koze i neke cudne kokoske..............Verica mi kaze da se to zove MORKE..........verovatno je u pravu, ja nisam strucan.

 

2917.jpg

 

3017.jpg

 

Ima i lepih vila .................

 

3117.jpg

 

3217.jpg

 

Asfalt je malo klizav, prljav...........a i zvezda upekla, malo prasine...........treba ostati oprezan.......

 

3317.jpg

 

bez obzira sto je 40 stepeni celzijusovih................

 

3417.jpg

 

3517.jpg

 

 

I tako prodje ovaj dan............laganica – pa na odmoru smo, jel tako ? 

 

:) :) :)

 

 

NASTAVAK SLEDI USKORO..............................

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

@ mali_zmaj

 

"izvini" za za..eb,  :D :D

Ako Bog da .............videcemo se jednog dana u BL, vrlo rado.

 

@ zverinjak

paaa......raznjici su iz nase kuhinje.............zar ne  ;)

 

@ Vlada Afrika

 

Hvala Vlado.................

 

@ doktorka

 

Hvala "doktorka"................

 

@ Mile fazer

 

Hvala Mile..............

 

@ ugac

 

loshe .......nego kako.........mislish da je lako zdrati na 40 stepeni....  :D

 

@ aca-pn

 

Izvini Aco, ali vredelo je ............zar ne ? 

Usput - montirao sam crash barove i legli su kao dupe na noshu.............postavicu slike u putopis http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=58161.0

 

Svima veliki pozdrav ...............iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Njemacka
  • Motocikl: BMW K1200R i F650GS Dakar

Ovdje ne znas sta je zanimljivije, citati ili gledati.

Imam osecaj da sam citavo vrijeme bio sa vama samo ........... sad osecam glad ........... i zelju za putovanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ovdje ne znas sta je zanimljivije, citati ili gledati.

Imam osecaj da sam citavo vrijeme bio sa vama samo ........... sad osecam glad ........... i zelju za putovanjem

 

To je normalno................od bilo kog rada pa i od citanja..............covek ogladni..........

Drago mi je da ti se svidja...........

Tvoj putopis sam pregledao i cestitam vam na turi, vredelo je ............zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Priznaj da je Garmin po malo lucidan... ;D Jos malo pa ces postati "pravi Garmin user"...znaces da prepoznas kad se sali, a kada je ozbiljan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Toliko dobro, realisticno da se citajuci i gledajuci fotografije bojim da mi u jednom momentu ne iskoci neki Grk i ne naplati neku jagnjetinu ili boravak na trajektu, a Boga mi pazim zajedno sa vama i kad vozim nizbrdo! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

    Apsolvirao sam ovaj putopis, samo ces nam na kraju napisati koliko te je kostalo ovo putesestvije ( uzivanje ), da vidim koje dete da prodam  :D ;D ;D!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kao i uvek veoma rado gledam i citam tvoje putopise.

Neces mi verovati ali samo par dana pre tebe sam presao preko mosta u Patri!

Cekam nastavak  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK……….

 

Evo da objasnim zašto kasnim sa postavljanjem slika i teksta.

 

 

Zadnjih oko nedelju dana sam morao da odem sa ekipom do buduceg kamenoloma NZOGO koji ste upoznali u jednoj ranijoj reportaži…….

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39333.0

 

došlo vreme da se krene u konkretne pripreme……..uskoro (do kraja godine) treba da pustimo u rad drobilično postrojenje……….to je plan.

 

Krenuli smo čamcem, nazvao sam da iznajmim onaj čamac što smo već par puta koristili (2 x 200 KS vanbrodski motori Yamaha) ali ovaj put smo se zadovoljili sa 2 x 130 KS………onaj drugi je na remontu.

Ovaj vozač čamca je neki novi i nezna put po reci………tako da sam ja vozio kroz reku……….moliću lepo……….niko se nije bunio…….svi smo ostali živi i zdravi………

 

c1.jpg

 

c2.jpg

 

c3.jpg

 

c4.jpg

 

c5.jpg

 

 

Evo i nekoliko slika iz šume ………

 

Put koji vodi do magacina eksploziva je za ovih skoro godinu dana zarastao dobro……..jedva se probismo kolima.

Sva sreća što znam tačno put (bar tako ja mislim…….) ispalo je dobro……nismo zalutali ……..

 

DSC03037_resize.jpg

 

DSC03041_resize.jpg

 

A, evo kako smo uz pomoć lokalaca našli gde ima vode pitke……….tu ćemo malo da prokopamo da se napravi mali prirodni rezervoar ………pa ćemo sa kamionom cisternom da uzimamo vodu i da punimo mali vodotoranj kako bi imali naši ljudi vodu za tuširanje i pranje sudova i šta već treba. Za piće ide flaširana voda.

 

Morali smo malo da se prošetamo oko 300 – 400 metara u šumu pešaka………

 

DSC03043_resize.jpg

 

DSC03044_resize.jpg

 

Usput smo naišli na jedan lep termitnjak………

 

DSC03047_resize.jpg

 

I došli do potčića……..

 

Znate sada je sušna sezona, što znači da za vreme kišne sezone (koja je ovde oko 9 meseci) biće vode dovoljno…………….

 

DSC03049_resize.jpg

 

DSC03050_resize.jpg

 

Evo kako izgleda moja ekipa lokalaca……..

 

DSC03052_resize.jpg

 

DSC03054_resize.jpg

 

Ah, da…………usput smo videli dosta slonovskih balega…………znači ima slonova (šumskih)………naišli smo i na tragove ………

 

DSC03053_resize.jpg

 

I oni idu na vodu ……….kada ožedne……..

 

OK…………to bi bilo to…………sada ćemo nastaviti sa putopisom kroz GRČKU……..ako se slažete………

 

 

Znači ………….NASTAVAK SLEDI…………..i to večeras……..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK…………

 

 

18.06.20102…………..

 

 

Danas smo rešili da odemo do SAMARIA.

 

Samaria je drugi po veličini kanjon u Evropi.........tako kažu. Dugačak je oko 16 km, ne brinite nismo poludeli.........nećemo ga proći peške..........

Početak sa kopna se nalazi na visini od 2.080 metara i dostupan je putem, kraj izlazi na more i odatle može samo brodićem do nekog od okolnih mesta.........nama to nije problem jer ga nećemo proći. Rešili smo da se provozamo ............

 

Krit ima planinski lanac čiji pojedini vrhovi dostižu i 2.400 m.

 

Krenuli smo ...........pejizaži su vrlo interesantni...........

 

DSC02501_resize.jpg

 

DSC02504_resize.jpg

 

DSC02505_resize.jpg

 

DSC02506_resize.jpg

 

Ponegde crkva..........

 

DSC02508_resize.jpg

 

Put se penje..............penje.............

 

DSC02509_resize.jpg

 

DSC02511_resize.jpg

 

DSC02514_resize.jpg

 

Posle odredjenog vremena nazire se vrh Samaria...........

 

DSC02518_resize.jpg

 

Stižemo do lepo uredjenog parkinga koji je ujedno i vidikovac.........

 

DSC02519_resize.jpg

 

Kao i svaki dobar turista ............snimamo i slikamo se.............

 

DSC02520_resize.jpg

 

DSC02522_resize.jpg

 

Evo kako to izgleda na karti...........

 

DSC02523_resize.jpg

 

A ima i jedan zanimljiv kameni putokaz..........

 

DSC02524_resize.jpg

 

Pogled je zaista vrlo impresivan...........

 

DSC02525_resize.jpg

 

DSC02528_resize.jpg

 

Vidimo da tu ima neke stepenice...........koje vode do jednog restorančića..........

 

DSC02529_resize.jpg

 

Verica ode stepenicama............a ja.............pa – moram da odvezem motor, neću valjda da ga ostavim ovde samog.

 

DSC02530_resize.jpg

 

DSC02531_resize.jpg

 

Pogled je izuzetan.................. :)

 

DSC02533_resize.jpg

 

Popismo po piće, malo smo gledali dvogledom da slučajno ne vidimo neku divokozu............nismo je videli............ >:(

 

DSC02536_resize.jpg

 

DSC02541_resize.jpg

 

Spakovasmo se i odosmo da se vozimo..........do Rethymno ima oko 120 km lepog krivudavog puta...........

 

DSC02543a_resize.jpg

 

DSC02545_resize.jpg

 

Dadosmo gaaaaaaaasssssssssssssss....................čim smo sišli sa planina i stigosmo dosta brzo do našeg gradića...........

 

DSC02546_resize.jpg

 

DSC02547_resize.jpg

 

Vreme ručku je .................a mi kao što znate..........poštujemo taj običaj i ručamo redovno ........svaki dan.  ;)

 

Parkirasmo motor pored crkve i udjosmo u obližnji restoran..........riblji.

 

DSC02549_resize.jpg

 

DSC02552_resize.jpg

 

Odlično smo jeli.................a kako ne bi kad smo ogladneli i to dobroooooo............  ::)

 

DSC02550_resize.jpg

 

DSC02553_resize.jpg

 

Naš verni bucmasti motorić nas je mirno čekao ...........uživajući u lepom pogledu na more...........

 

Da ne zaboravim, ne mislimo mi samo na sebe.............dok jedemo morske plodove, ribe...........redovno sipamo NAJBOLJI benzin koji nadjemo na pumpama........98 oktana............bar.

 

DSC02551_resize.jpg

 

Te tako prodje ovaj dan....................... :) :) :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK…………

 

19.06.20102…………..

 

Danas sam počeo dan probom Djakuzi kade…………Verica zaludna…….pa me slika.

 

HPIM9065_resize.jpg

 

Rešili smo da danas nadjemo neku lepu uvalicu sa plažom van Rethymno-a. Idemo prema Chania i na nekih 13-14 km smo našli ono što nam odgovara……..

 

HPIM9074_resize.jpg

 

Nama prelepo……….ko sa slike……….

 

Ima sve……..kafić, tuševi, ležaljke, suncobrani i naravno………….taverna …

 

HPIM9068_resize.jpg

 

HPIM9071_resize.jpg

 

HPIM9073_resize.jpg

 

HPIM9075_resize.jpg

 

HPIM9076_resize.jpg

 

Motor smo parkirali na parking……..

 

HPIM9072_resize.jpg

 

Popili kaficu……….

 

HPIM9077_resize.jpg

 

HPIM9078_resize.jpg

 

I uživali u kupanju i sunčanju……………..

 

HPIM9081_resize.jpg

 

HPIM9082_resize.jpg

 

Mnogo lepo………tišina, nije gužva……..maltene mali raj……….

 

Morali smo da prekinemo ovu vrstu uživanja i da nastavimo sa unosom hrane ………što je isto tako jedna vrsta uživanja……….

 

HPIM9084_resize.jpg

 

Početak ručka………….

 

HPIM9089_resize.jpg

 

I ubrzo…………

 

HPIM9091_resize.jpg

 

Sve smo to zalili sa par piva………Mythos……..

 

HPIM9093_resize.jpg

 

Oko nas su mirno i dalje šetale i pasle travu ………guske…….

 

HPIM9095_resize.jpg

 

Sta vam kažem………….mali raj…………  ;)

 

Tako nam prođe ovaj deveti dan odmora…………u pravom smislu reči………. :) :) :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK…………

 

 

20.06.20102…………..

 

 

Sinoć ………..kad smo se vratili iz naše uvalice, otišli smo da večeramo u obližnji gradić………slučajno smo stali ispred jednog restorana jer nam se svideo spolja i tu upoznali kelnera.

Kelner je naš čovek……..Nišlija – Zoran Veličković bivši reprezentativac Jugoslavije u rukometu. Popričali smo i Zoran nas je pozvao da sutradan popijemo kafu i upoznamo njegovu suprugu Branku………što smo rado prihvatili.

 

0110.jpg

 

Našli smo se u gradu u 10:00 i otišli do jednog predivnog kafića………..

 

0210.jpg

 

0310.jpg

 

0410.jpg

 

0510.jpg

 

Lepo se ispričali………..Zoran je u Grčkoj već 14 godina, ima ćerku koja igra košarku, bavi se dizajnom i štampom a uveče tokom sezone kelneriše ……

Branka se bavi uredjivanjem enterijera i ujedno kompletnim renoviranjem vila, restorana……….

Sve u svemu jedni vrlo fini ljudi………….

 

Objasnili su nam da u jednom obližnjem selu jedan njihov prijatelj ima tavernu u kojoj je jagnjetina ……….izvrsna.

 

Poslušali smo ga i otišli sa namerom da ručamo u toj taverni……….

 

Stigli smo do sela…….našli kafanu………NE RADI !

 

0610.jpg

 

0710.jpg

 

0810.jpg

 

Jeste da je nedelja………….ali, rekli su nam da radi……….greška. >:(

 

Vratismo se mi lepo u Rethymno i odosmo da ručamo u restoran "Gorgona" - gde smo već ručali………pre par dana.

 

0910.jpg

 

1010.jpg

 

1110.jpg

 

Lepo smo ručali i na kraju ja poručih SLADOLED………mada mi Verica reče « Ma, šta će ti sladoled ……..sada »…………

 

Nisam je poslušao i …………………….

 

1210.jpg

 

Ovaj sladoled mi je pokvario ostatak dana………… >:(

 

Vratili smo se u hotel da se presvučemo i da idemo na plažu.

 

Meni odjednom nije bilo dobro……  :-[ …iskreno – borio sam se da se ne onesvestim. Neki osećaj kao da ću povratiti ali ujedno u glavi borba………da se ne onesvestim…….tako sam se bar osećao. Pretpostavljamo da je sladoled kriv.

 

Preživeo sam, na plažu nismo otišli……….predveče smo polako prošetali i kupili supu u kesici, Verica skuvala i nismo otišli u Zoranovu tavernu………

 

Otićićemo sutradan…………..  ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK…………

 

21.06.20102…………..

 

 

Ceo dan smo proveli odmarajući na plaži…….na bazenu krajem dana……..

 

0111.jpg

 

0211.jpg

 

Tako je prošao dan.

Dok smo se spremali da idemo na večeru u tavernu kod Zorana………i čekajući da se Verica spremi……..slikao sam ……..

 

Zalazak sunca……….

 

0311.jpg

 

0411.jpg

 

Neke devojke na plaži su pokušavale da se slikaju u skoku………..slikao sam ih i ja…..

 

0511.jpg

 

0611.jpg

 

I odosmo da večeramo u zaista vrlo lepoj taverni gde Zoran radi………

 

Verica je birala šta da naruči ………….

 

0711.jpg

 

A ja sam slikao sve detalje ove prelepe kafane………

 

0811.jpg

 

0911.jpg

 

1011.jpg

 

1111.jpg

 

1211.jpg

 

Pa malo sednem da se odmorim…….

 

1311.jpg

 

Popijem malo piva………Mythos.

 

1411.jpg

Pa nastavim sa slikanjem………..

 

1511.jpg

 

1611.jpg

 

1711.jpg

 

1811.jpg

 

1911.jpg

 

2011.jpg

 

Večerali smo dobro………..Verica zadovoljna…………

 

2111.jpg

 

Bilo je to baš lepo veče………….

 

Evo potrudio sam se da ubacim nekoliko dana. Sutradan napuštamo Krit, vraćamo se na kopno…………

 

O tome u nastavku koji će uslediti što je pre moguće………..

 

Pozdrav do sledećeg nastavka………

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Makedonija, privremeno Afganistan :)
  • Motocikl: BMW R1200GS 2015 Triumph Street Triple R 2009

Svaka cast Marokanac, potrudio si se  ;) Prosto budis u nama zelju za putovanje.... hvala!  ;D

Pozdrav.....iz Iraka.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Drago mi je da ti se svidja.......Grofe MKD......... ;)

 

Gde si u Iraku ? ja sam svojevremeno 1981. bio u Bagdadu, Basri,........petkom smo isli na Habaniju (neko jezero pored Bagdada).........Imam lepe uspomene iz Iraka...... :)

 

Pozdrav........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Makedonija, privremeno Afganistan :)
  • Motocikl: BMW R1200GS 2015 Triumph Street Triple R 2009

Trenutno, u Baladu, sjeverno od Bagdada, najveci vojni aerodrom u Iraku. Tu sam proveo vise od dve godine, ako se ne racunaju odmori  ;)  Danas letim za Bagdad, a kroz par dana kuci u Makedoniju... i onda, ko sto kazes ti - gasssssssss, da se malo provozamo po balkanu.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja