Jump to content

Moto Zajednica

Albanija za početnike + zapažanja sa zadnjeg sedišta

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Postovanje za Vas avanturizam i istrajnost, kao i za odlicno napravljen putopis.

Zaista ste nam osvezili i zagrejali ove hladne, zimske dane.

 

Pozdrav od Hogara i Helge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

respect :takoje: za dobar putopis! :takoje:

Procitah ga i pogledah fotografije sa uzivanjem sada kad je zahladilo citati ga je jos lepse, al' moram da priznam da mi se sve vreme namece i pitanje Ko vas ter'o, ali sad ono isli ste i bas nam lepo to preneli, kao da smo mi licno bili, svaka cast! :Mina::hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš

Bravo! Ovog leta sam već drugi put (u svojstvu suvozača) bila na putu po Albaniji... Priroda predivna...

Jedino mesto koje nisam posetila u Albaniji je Tirana...

Egzotično...

Jedva čekam nastavak... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Bravo, svaka cast, Sale, ti si samo vozio to i nije neki zadatak! Da vidis kako je kad se slika, pa ovo zanimljivo,pa ono...sta mislis kako ja nama fotografima?! Sledece godine idemo na neku turu zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Uzivao sam i jedva cekam nastavak! Bravo!

 

Jel kymco ima elektronsko ubrizgavanje ili karburator i kolika vam je bila prosecna potrosnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Stvarno SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kad covek pogleda ovakve putopise shvati za sta treba da zivi. I zbog ceka u stvari hoce da kupi skuter :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Putopis je stvarno lep.moze li neko napisati koje su cene goriva u Albaniji i moze li se platiti evrima ili obavezno njihovom valutom.Albanija je meni sve zanimljvija i ako bog da zdravlja bice ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Tačne cene goriva se nesećam, ali ono što znam da je bila ista u celoj Albaniji ( i da nije bila za padanje u nesvest, usudiću se reći na nivou cena u regionu možda malo niže) kao i da kurs nije varirao bez obzira gde sam plaćao Eurima, svi ih primaju i neprave problem oko toga ali kusur dobješ u Lecima. Na sve vrste kartica zaboravi ja nisam ništa moga sa njima čak ni na pumpi ili nekim eksluzivnijim lokalima.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW R 1150 R

Drugari, 

Par informacija iz mog iskustva sa Alabanijom.

Što se tiče cijena goriva, ono se kreće od 150 do 170 leka. 140 leka = 1€

Putujući glavnom magistralom od CG do Grčke na većini benzinskih stanica primaju kartice. Činjenica da tako nije bilo pre 5 godina kad sam prvi put prošao Albanijom. Menjačnica ima u svakom mestu na skoro svakom koraku. Vole da se koristi njihova valuta ali neće baš uvek odbiti Eure. Naravno, dobro je rečeno, kusur ćete dobiti u lekama. 

Smeštaj sa doručkom po osobi sigurno ćete naći za 10€/dan. Hrana odlična. Usluga takodje odlična. Kafa je svugde 70 leka ili 0,5€ i vrhunskog je kvaliteta, od Skadra do Sarande. Letovao sam više puta što porodično što u društvu mojih bajkera, obišao i dobar deo unutrašnjosti i ostajem kod svih svojih preporuka za ovu zemlju kao neku od narednih vaših destinacija. Ima šta da se vidi, obidje, destinacija za uživanje, divlje prirode, predivnih plaža uz naravno vrlo vrlo pristupačne cene svega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

@Zivko

2015te u Dracu na jednoj od pumpi gde sam stao nisu primali kartice ali je moglo u evrima. Negde posle Elbasana nisu hteli da mi prime ni karticu ni evre. 

A 2016 sam isao na neku zurku u Tiranu (Fatboy Slim), placao sam sve karticom i gorivo i hotel 3* (bilo je 35e nocenje bez dorucka ali u samom centru, bez parkinga. Parking je bio 100m dalje javni (100 leva, 24h mislim), koji se zatvarao posle 22h kapijom i na moje pitanje da li je problem (i pokazujem na tablicu), dobijem odgovor ocima u fazonu "e seljaku primitivni!" :)). Grad je po nocnom zivotu kao BG, moderan, izlaze besne limuzine i besne sponzoruse, klubovi na sve strane, drnda muzika, kafica isto gomila. Dok je preko dana konstantno nenormalna guzva (a bio vikend) i ko zeli da samo prodje kroz grad, ne treba uopste da se upusta u to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja u se septembru provozao kroz grad, da ga malo vidim, stali u centru, promuvali se, nije bila neka nesnosna guzva, mada je i bila nedelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja ovaj putopis tek sad citam (mada bolje ikad nego nikad)

 

Mnogo je dobra kombinacija za putopis kada pisu i vozac i suvozac, unikatno i prelepo opisano iz dva razlicita ugla.

 

Hvala na tekstu, citao sam ga sa uzivanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Drage kolege,

 

Drago mi je što ovaj putopis još uvek privlači vašu pažnju, ali moram da vas podsetim da je on nastao pre više od 8 god. (tokom jula 2010) i da nije baš najbolji reper za planiranje novih putovanja. Albanija je u međuvremenu prošla kroz drastične promene koje su se pre svega odrazile na kvalitet puteva i turističku ponudu. Sa druge strane, cene su ostale vrlo pristupačne a priroda, pogodovu u južnim delovima zemlje i dalje netaknuta. Ja sam u međuvremenu još nekoliko puta posetio ovu zanimljivu zemlju i uvek pronalazio nešto novo. Nadam se da ćete i vi biti u prilici da na licu mesta proverite ove tvrdnje. Do tada, :zdravo:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja