Jump to content

Moto Zajednica

fj 1200

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dakle dobijam za manje od 800e ovaj motor u potpuno fabrickom stanju,na satu 60 000 pravih,motor radi odlicno,diskovi super,vesanje,lanac,lancanici...

 

Jedina mana koju mu trenuto vidim jeste registracija,koliko uopste kosta ako neko zna,i oce biti nesto od tog smanjivanja?

 

Ustvari me zanimaju iskustva i na sta posebno da obratim paznju,sem gore navedeog

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Registracija ti je oko 35 000, a za ostalo neznam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Covek presao milion kilometara sa jednim takvim. Tako da ovaj sa 60k ko da nije ni razradjen.

 

Za registraciju vidi ovde

 

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju〈=sr

 

al ne verujem da ce biti ispod 30 iljada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E to samo od tebe zavisi! Pobrini se da ti donese zadovoljstvo prema kome je tih 30- tak hilljada malo.

 

Secam se nekadasnje reklame za mobilne telefone, iz prvih njihovih dana - mobili telefon je skup onoliko koliko je vazan razgovor koji vodis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Posto sam bio vlasnik tog modela tri sezone mislim da bih mogao nesto da kazem. Motor je u svoje vreme bio krstarica koja se samo mogla pozeleti. Ogroman obrtni moment obezbedjuje odziv na gas bez obzira u kojoj si brzini,zbog njegove duzine je stabilan na pravcima a ume da leluja po krivinama,ne trpi grube greske, a zbog njegove ogromne tezine nije zahvalan za gradske uslove(300kg sa punim rezervoarom ).

Prednja guma 16-ca,zadnja 18-ca sa ogromnim profilom /80-- nemas bas neki izbor guma u toj velicini. Kod novijih modela su ispravili tu glupost sa dimenzijama guma. Kocnice jako lose (stariji modeli),jednoklipna klesta,dvostruki samoventilirajuci,neperforirani diskovi, ,anti-dajv sistem protiv poniranja koji se nije nesto pokazao (kasnije izbacen).

Sve u svemu da smo u devedesetim savetovao bih ti da ga uzmes bez razmisljanja , ali , motor verovatno ima 20 i kusur godina,zamor materijala cini svoje,visina registracije nije zanemarljiva i pitanje je da li bi  takav motor "legao"  tvom nacinu voznje.

Bandita 1200 mozes naci,do duse za malo vise para,ali mnogo mladjeg i upotrebljivijeg od ovog teskasa.

Nadam se da sam pomogao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Vozio FJ 1200 '88god.dok je nisam olupao...

 

Ako je u dobrom stanju,to je motor koji se retko kvari ali bas retko...a plus je uljara.

Problem sa nabavkom guma.

Problem registracija.

 

Ma mislim da kod nje jedino je agregat perfektan...sve ostalo,jbg,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Covek presao milion kilometara sa jednim takvim. Tako da ovaj sa 60k ko da nije ni razradjen.

 

Za registraciju vidi ovde

 

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju〈=sr

 

al ne verujem da ce biti ispod 30 iljada

  Vlasnik te od milion km. se zove Darko Labas.

 Mislim da je tri puta otvarao agregat.Ima servis za motocikle, moze mu se, imas vise o njemu i njegovoj jamahi na sajtu moto pulsa, i  kilometrazu i sta je sve menjano i radjeno na tom motociklu.A i gde je sve putovao sa njom.Generalno dobar motorcikl stare generacije, kolje ga registracija kod nas, a ima i malko vecu potrosnju.Za duza putovanja dobar i udoban.

Ovde  u Boru ima jedan "manijak" istu takvu, godinama pokusava da je unisti totalno i ona se neda.Znaci zavrce po skupovima non stop u blokadu, tockari,padao vise puta, jednom il dvaput bas dobro sa tocka, jednom se spucao u wolksvgenovu bubu, a kolko je puta isla na tocak to sam dragi bog zna.Par puta isao u Grcku dva puta u Albaniju[jednom ove godine] u Bugarsku dva puta, a cuj sad, kupio je 1990 god. od nekog Slovenca na grobniku, jos se toga dobro secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Videh tvojih 18-19 godina u tvom profilu i prvo sto mi pade na pamet je da ti napisem da to nije motor za tebe. Peci zanat na nekom laksem i pristupacnijem-bezbednijem modelu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

Videh tvojih 18-19 godina u tvom profilu i prvo sto mi pade na pamet je da ti napisem da to nije motor za tebe. Peci zanat na nekom laksem i pristupacnijem-bezbednijem modelu.   

ovo što ti covjek kaže je 100% u redu, mislim da ce te u konacnici taj motor koštati više nego što misliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

očigledno da je motor neumorna zver..uzimaj!  :D to što ćeš da daš za registraciju ćeš dati ionako za popravku nekog drugog motora..ako se ovaj ne kvari kako je već gore navedeno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Videh tvojih 18-19 godina u tvom profilu i prvo sto mi pade na pamet je da ti napisem da to nije motor za tebe. Peci zanat na nekom laksem i pristupacnijem-bezbednijem modelu.   

 

Mislim da su moja razmisljanja i nacin voznje daleko drugaciji od mojih vrsnjaka...

 

Razmislicu koji dan jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

Videh tvojih 18-19 godina u tvom profilu i prvo sto mi pade na pamet je da ti napisem da to nije motor za tebe. Peci zanat na nekom laksem i pristupacnijem-bezbednijem modelu.   

 

Mislim da su moja razmisljanja i nacin voznje daleko drugaciji od mojih vrsnjaka...

 

Razmislicu koji dan jos...

 

  Na tvom mestu da sam uzeo bi ga odmah, cifra nije jaka uopste pa ako ti se nesvidja za iste

  pare ces ga i prodati, gore dole par eura po meni nebitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja