Jump to content

Moto Zajednica

cross

yamaha dt 125 blokada motora

Recommended Posts

• U prolazu, 5 postova

Meni se na mojoj DT cuje zujanje izduvnog ventila kad dam kontakt, sto bi trebalo znaciti da ventil radi, ali isto preko 7-8 hiljada nece! Povadjeno mu je sve iz auspuha i karb, struja, akumulator sve je proveravano i opet nece! Ko zna zasto je to dobro  ;) Sad ga vozim tako! Inace ovo sto pricate za max brzinu, to sve zavisi kakav mu odnos prednjeg i zadnjeg lancanika stavis  :)

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Hard Enduro, 1465 postova
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

to sto cujes mislim da nema veze sa ventilom toje ubrizgavanje goriva u cilindar bar ja mislim isto se cuje i na tzr dt i dtr.

• Hard Enduro, 1465 postova
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

KAd das kontakt cuje se blago zujanje sekundu dve jel o tome pricamo?

• Svrati ponekad, 332 postova

to sto cujes mislim da nema veze sa ventilom toje ubrizgavanje goriva u cilindar bar ja mislim isto se cuje i na tzr dt i dtr.

kakvo ubrizgavanje, nema u karburatoru nešta od struje.

vama dvojici je možda crko merač obrtaja koji određuje kad elektro motor otvara ventil, pa vam se zato čuje otvaranje ventila kad date kontakt, a u vožnji ne radi.

a može da bude i do svećice ako je dotrajala ili pogrešna ali to ste proverili

• U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Stavi sam katalosku 9 ngk i osecam malu razliku na bolje,ali nema veze sa blokadom.Nasao sam majstora koji radi samo DT ,kaze da je sve ok i da je problem u CDI kutiji .Moram da nadjem kod nekog do dobrog coveka samo da udjekujem kutiju da budem siguran da je u pitanju ta prica.Pomagajte-pozdrav.

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

Sta bi s majstorom,jel ti skarabudzio cdi???

To sto se cuje zujanje je normalno,otvara exup ventil!

A motor ubrzava od 2000 obrtaja (barem moj) a ne od 7000,znam to jer je nekoliko puta hteo da me izvrne,skace mi na zadnjem kao lud jer mu je skoro radjena generalna,pa je jaka kompresija itd,a inace imam bosh-ovu svecicu sa 3 pipka i na gps-u sam ga merio i ide skoro 140km/h koliko mu i pise,naravno sve je fabricki nista budzeno,poskidane sve blokade i bivsi vlasnik kaze da ima oko 22 konja,e sad ko bi ga znao,ali za 125cc ide kao nevreme.

• U prolazu, 2 postova

cross....nije problem u motoru,isto se to i meni desilo,kad je izbacen iz brzine obrtaj idu u 12,a kad je u brzini preko 7-8 hiljada obrtaja nece da predje....problem je u zapusenom auspuhu,ja sam ocitio auspuh i kad sam ga probao nisam mogao da verujem kolku je snagu motor dobio,a naravno i brzinu....pre nije hteo da prednje ni 100,a sad ladno ide 140km/h...probaj,ocisti auspuh pa jawi da widimo sta smo radili..pozz