Jump to content

Moto Zajednica

yamaha dt 125 blokada motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Vozim yamahu dt 125 1999 god.Motor vuce fenomenalno u svakom stepenu prenosa do 7000 obrtaja gde se pali blokada.nasao sam neke stvari na netu ali prakticno nista nisam postigao .Ako neko ima iskustva neka pomogne.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Povadi iz auspuha prstenove... To je najcesce. Ako je elektronska blokada onda msm da CDI mora da se menja... Imas mnogo tema o tome..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

posto je moj motor cross varianta i vozim ga samo po terenu a i odno zupcanika mi je taka po ravnom nemoze vise od 80 km.Inace motor ide ko nevreme samo mi nekad za brdo treba koji obrtaj vise. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hm...ja sam vozio Dt-a, ide do 120km/h lagano...Moj sa celavim gumama ide do 120 bez problema...Pa jel ubrzava barem kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

To je mnogo malo, osim ako mu je toliko spor prenos da se 3 i 4 dize na zadnji.. TDR ide skoro najbolje od svih dvoaktnih 125ica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

tzr125, tdr125 i dt125 imaju istu masinu, samo im se razlikuju zupcanici...i gume naravno, ali DT bi trebao da ide dosta brze od 80...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

pricao sam sa drugaro koji sljaka motore kaze da neki modeli imaju fabricku blokadu na 80 km zbog bezbednosti voznje .Kakav sam maler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Hvala ti za sajt vec sam probao sa izduvnim ventilom koji u ovoj prici treba da se okrene za 180 stepeni.Kada se motor upali treba da dobije dublji zvuk.Zvuk je dobio ali je sve ostalo izgubio.Nasajtu postoji i prevezivanje CDI-a .Ostampao sam te stranice i sisao u garazu ali nista nisam uspeo jer zice koje sam trebao da prevezem i redukujem nisu bile iste boje.Idemo dalje.Hvala puno na dobroj volji.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

ventil na izduvu se pri svakom pomeranju gasa cuje. naravno i pri davanju kontakta.njega sam okretao za 180 stepeni misleci da ce otvarati ventil do kraja ali motor nije hteo nikako da ide. Pozdrav-problem je u struji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Skoro sam vozio dt sa dvojcom treba da ide 100 bez problema sam 120 kao sto ljudi rekose cdi auspuh ili plocica izmadju karburatora i clilindra koja smanjuje grlo na krabu to je fora za nsr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Hm...ja sam vozio Dt-a, ide do 120km/h lagano...Moj sa celavim gumama ide do 120 bez problema...Pa jel ubrzava barem kako treba?

 

Ja kad sam na moju bivsu apriliu 125 namesto novu zadnju gumu mogla je da ide i 250 ;D.........kakve vezi ima dobra ili celava guma sa brzinom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hm...ja sam vozio Dt-a, ide do 120km/h lagano...Moj sa celavim gumama ide do 120 bez problema...Pa jel ubrzava barem kako treba?

 

Ja kad sam na moju bivsu apriliu 125 namesto novu zadnju gumu mogla je da ide i 250 ;D.........kakve vezi ima dobra ili celava guma sa brzinom :)

 

Ima veze za zaustavljanjem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Do 7000 obrtaja ide ko blesav i kao da prekine struju i onda moras da ga prebacis u visi stepen pa opet isto u svakoj brzini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Meni to lici na ventil na cilindru da ti ne radi. Taj ventil na dtu se pali od 7000 pa na gore i tek tad ide ko lud. To sa tim blokadama treba da ti ide 120,a bez ide do 140.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

On je graviran 140 zar to nije malo puno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja