Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

            Drage kolege

 

  Znate li imam li mogućnost preći u Albaniju negdje kod Ade Bojane,te kakav je put itd. Takođe ako mi neko može reći kakva je situacija sa smještajem u tom regionu. Ili da možda produžim do Drača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

A kad prođem ovce i magarce i pređem u Albaniju kakav je onda put prema Draču, ili je možda bolje da idem Bar-Krute -Sukobin?

Vozilo je KLE500 tako da neki blaži offroad (već dobro probano)neće biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

             Drage kolege

 

  Znate li imam li mogućnost preći u Albaniju negdje kod Ade Bojane,te kakav je put itd. Takođe ako mi neko može reći kakva je situacija sa smještajem u tom regionu. Ili da možda produžim do Drača.

možeš i sa obale ulcinjskom rivijerom doci na adu Bojanu i preci preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

A kad prođem ovce i magarce i pređem u Albaniju kakav je onda put prema Draču, ili je možda bolje da idem Bar-Krute -Sukobin?

Vozilo je KLE500 tako da neki blaži offroad (već dobro probano)neće biti problem.

ako imaš kle 500 nemoraš imati put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

možeš i sa obale ulcinjskom rivijerom doci na adu Bojanu i preci preko. 

 

 

 

 

Ovo je zanimljivo. Nego da neznate slučajno kolega kakva je cesta od Ade Bojane do Drača.

Gledam sat sliku sa linka(iz prethodne poruke) pa vidim tamo neki zaliv i most(da li) preko njega....

Da nije neko prošao tuda već?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sve je super druze..i ja bih na tu stranu..

samo kad otvaras temu budi malo precizniji o cemu se radi..Ovako moze molbica da bude za razne stvari..

 

Tako covek stavi samo POMOC!!! a treba mu akumulator u zamenu..

 

a ja vec uzo tandzaru..

 

Srecan put i da napravis putopis sa slikama..pogotovu Albanije..stvarno dobro zvuci za nova putovanja..i neko ce se mozda lakse uz putopis odluciti za takve putesestvije..

Jos neki drugari planiraju  tamo odmor ili prolazak na par dana..pa jedva cekamo utiske..

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kolega,

 

išli smo u junu iz Bara, Krute, Sukobin i cesta je kao što rekoh, asfalt ali lokalnog značaja. Kle ti je idealan za te uslove. Cesta od Ade Bojane do Drača ne postoji, nego je od Škodra do Drača (šta kad bi ti nabavio i otvorio neku kartu i bacio pogled malko...??).

 

http://www.viamichelin.com/web/Maps

 

Na albanskoj strani cesta je normalna, jedino što ima nekoliko gradilišta pa treba biti oprezan. U saobraćaju Albanci mogu biti nezgodni zbog neiskustva i neznanja. Računaj na to, da su pre deset godina tek sišli sa magarca na avto. Pazi i na pešake, često imitiraju ovce. Po pričama kolega iz Slovenije, privatnici imaju solidan i jeftin smeštaj, ljudi su ljubazni. Benzin je tada bio 143 leka, rečeno nam je, da je lek 1 cent evra. Nismo proveravali, a nismo imali ni njihove valute, jer smo bili samo u prolazu. Benzin smo plaćali karticom.

 

Na mene lično Tirana napravila je pozitivan orientalski dojam, izgleda kao lonac, u kojem sve vri i sad će da eksplodira. Velika je gužva, putokazi nisu baš česti, tako da smo morali da pitamo za izlaz iz grada. Išli smo putem: Sukobin, Škoder, Tirana, Elbasan, Ohrid. Posebno impresionira deonica od Tirane do Elbasana, popne se preko gorskog prevoja, fascinira panoramom. Na engleski ne računaj, znanje italijanskog jezika je dobrodošlo. Inače to je dežela mercedesa, ako nemaš mečke, ne značiš ništa  :-[ :-[. AL biće opet jedna od mojih budućih destinacija za odmor.

 

Samo hrabro i oprezno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

  Albanija  bencin 95        147,00 ALL (1,07 EUR)

 

hvala za info tomob

 

 

zato bi iko imao zelju da poseti TU zemlju. 

 

 

gavrolini , Al je jedina strana zemlja u koju mogu bez vize............

bas onako malo........ jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

zato bi iko imao zelju da poseti TU zemlju.

 

a sto da ne bas TU zemlju? da li tamo zive vampiri, zombiji ili sta...? ljudi su ljudi, dobri ili losi, ali niko nije imao izbor gde ce da se rodi, u OVOJ ili u TOJ zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

  Albanija   bencin 95        147,00 ALL (1,07 EUR)

 

hvala za info tomob

 

 

zato bi iko imao zelju da poseti TU zemlju.   

 

 

gavrolini , Al je jedina strana zemlja u koju mogu bez vize............

bas onako malo........ jbg

 

Za 1 € dobiješ 100 leka. Znači da je benzin 1,47 €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

zato bi iko imao zelju da poseti TU zemlju.

 

a sto da ne bas TU zemlju? da li tamo zive vampiri, zombiji ili sta...? ljudi su ljudi, dobri ili losi, ali niko nije imao izbor gde ce da se rodi, u OVOJ ili u TOJ zemlji.

svasta bih ti ja odgovorio...ali cu iskulirati zbog banovanja. A da li tamo zive vampiri,zombiji ili ljudi,pitaj Srbe koji su proterani sa Kosova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

[

svasta bih ti ja odgovorio...ali cu iskulirati zbog banovanja. A da li tamo zive vampiri,zombiji ili ljudi,pitaj Srbe koji su proterani sa Kosova.

 

I ja bih tebi svasta odgovorio ali vidim da si imao 15g kada se to desavalo pa se mislim da verovatno znas sve!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

dovoljno je sto vidim sta se desava sad i sta rade ljudim koji su vekovima na kosovu. Srpska krv je prolivana mnogo puta na kosovu i sad to neki albanci hoce da uzmu za svoje...izvini ali ja to ne mogu da prihvatim i ako me niko ne pita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

            Drage kolege

 

 Znate li imam li mogućnost preći u Albaniju negdje kod Ade Bojane,te kakav je put itd. Takođe ako mi neko može reći kakva je situacija sa smještajem u tom regionu. Ili da možda produžim do Drača.

 

Od Ade Bojane se vratis na Ulcinj, pa ides preko sela Vladimir na granicu (oko 30-ak km od Ulcinja do granice) .. Put koji je juzniji od toga zajedno sa prelazom nije bio u funkciji pre mesec dana kad smo prolazili tuda ...

 

zato bi iko imao zelju da poseti TU zemlju.

 

Zaista suvisan komentar  :-[   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja