Jump to content

Moto Zajednica

PRVA FUNKCIONALNA SPEED KAMERA U BEOGRADU

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

To je jako moguce da je za merenje gustine saobracaja. Video sam nesto slicno (zuta linija preko sirine dve trake) u bulevaru nikole tesle na novom beogradu u pravcu od brankovog mosta prema hotelu jugoslavija. Malo posle znaka ''radarska kontrola''. I postoji samo jedna takva linija na jednom mestu. Nema sanse da na osnovu toga mogu da izmere brzinu. Mada ovo o cemu blackbite pise bi moglo ipak i da meri brzinu. Ali jedino ima logike ako stoji uz nekakvu kameru. (mislim da su to svi shvatili i bez da se ja pravim pametan al ajde)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

 

Gde kod Arene ima kamera?

 

Ja tu svaki dan, pa da obratim pažnju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun polje

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

 

Gde kod Arene ima kamera?

 

Ja tu svaki dan, pa da obratim pažnju???

Kada ides iz pravca novog Merkatora ka Areni,sa desne strane,ima tabla "kamera snima 00-24". Tu je bio i onaj veliki radar na kome je pisala brzina kojom se vozilo krece,ali vise ne radi  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Na nekoliko mesta sam primetio u poslednje vreme isecene "linije" i zakrpljenih bitumenom u vidu 2 pravougaonika po jednoj traci u dimenzijama od oko 2x1m. Mozda to ima neke veze sa ovim?

 

Jedan od ovih "fenomena" je bio negde na putu izmedju Grocke i Smedereva, ne secam se tacno, jedan na batajnickom, zemunskom, ili kako se vec zove, putu iz pravca ka NS autoputu u blizini onog kontrolnog punkta pre nadvoznjaka gde je iskljucenje u Batajnicu. 

 

Mislim da sam pregazio i negde u BG, ali se ne secam mesta.

nema to veze sa brzinom - mislim da je to za merenje ucestalosti saobracaja

 

Iduktivna petlja, okida nesto kada metal predje preko njih...verovatno je za merenje ucestalosti saobracaja, ali moze i da aktivira kameru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

 

Gde kod Arene ima kamera?

 

Ja tu svaki dan, pa da obratim pažnju???

Kada ides iz pravca novog Merkatora ka Areni,sa desne strane,ima tabla "kamera snima 00-24". Tu je bio i onaj veliki radar na kome je pisala brzina kojom se vozilo krece,ali vise ne radi  8)

 

Sad znam gde je, danas sam prolazio tuda ali nisam obratio pažnju, ako mi stigne kazna, znaću odakle je.... :(((

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Idealno mesto za hvatanje zaleta... Iznad kamere je Viša Tekstilna, odmah do nje je jedna Osnovna Škola...Iz Cvijićeve mnogi skreću levo u Starine novaka, prolaze i na jeeeedva crveno, pa se pazite toga. Nakon raskrsnice je suženje puta sa autobuskim stanicama sa obe strane i kafićem, ljudi stalno prelaze ulicu, nakon 300m je sledeća raskrsnica koja je blizu škole, sledeći semafor je kod Končara, još jedna škola... Eto par razloga da ne razmišljate o kameri nego o svim onim drugim stvarima koje ne možete da kontrolišete. Razbiti kameru, potpuni apsurd, pa i vaša deca prelaze ulicu...  Vozite po osećaju, gledajte okolo, a kamera neka hvata one koji luduju.

 

najzli

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun polje

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

 

Gde kod Arene ima kamera?

 

Ja tu svaki dan, pa da obratim pažnju???

Kada ides iz pravca novog Merkatora ka Areni,sa desne strane,ima tabla "kamera snima 00-24". Tu je bio i onaj veliki radar na kome je pisala brzina kojom se vozilo krece,ali vise ne radi  8)

 

Sad znam gde je, danas sam prolazio tuda ali nisam obratio pažnju, ako mi stigne kazna, znaću odakle je.... :(((

 

Hvala

Ako ti stigne neka kazna,baci dojavu,da i ja ocekujem  :(... Nema na cemu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

 

Gde kod Arene ima kamera?

 

Ja tu svaki dan, pa da obratim pažnju???

Kada ides iz pravca novog Merkatora ka Areni,sa desne strane,ima tabla "kamera snima 00-24". Tu je bio i onaj veliki radar na kome je pisala brzina kojom se vozilo krece,ali vise ne radi  8)

 

Sad znam gde je, danas sam prolazio tuda ali nisam obratio pažnju, ako mi stigne kazna, znaću odakle je.... :(((

 

Hvala

Ako ti stigne neka kazna,baci dojavu,da i ja ocekujem  :(... Nema na cemu  ;)

 

Veruj mi da hoću :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Down Under
  • Motocikl: U Potrazi

Na nekoliko mesta sam primetio u poslednje vreme isecene "linije" i zakrpljenih bitumenom u vidu 2 pravougaonika po jednoj traci u dimenzijama od oko 2x1m. Mozda to ima neke veze sa ovim?

 

Jedan od ovih "fenomena" je bio negde na putu izmedju Grocke i Smedereva, ne secam se tacno, jedan na batajnickom, zemunskom, ili kako se vec zove, putu iz pravca ka NS autoputu u blizini onog kontrolnog punkta pre nadvoznjaka gde je iskljucenje u Batajnicu. 

 

Mislim da sam pregazio i negde u BG, ali se ne secam mesta.

 

Kod nas u Australiji vecina raskrsnica i pesackih prelaza u blizini skola je pokriveno sa kamerama  koje slikaju prolazak na crveno i prekoracenje brzine.

A ta  2 pravougaonika su senzori koji registruju prolazak na crveno ili prekoracenje brzine. Tako da dobijete "cestitku" sa 2 slike , jedna na tom 1 pravougaoniku a 2 nekoliko metara dalje u raskrsnici sa svim detaljima na slici koja je brzina bila u tom trenutku.  Posto sam dnevno 12 sata na tockovina u gradu, znam svaku kameru napamet, jedino me nafataju  kolege bajkeri u plavom. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Moze da bude i za kamere, ali se uglavnom koristi da detektuje automobil koji prilazi raskrsnici da bi semafor oslobodio prolaz (pokazao zeleno svetlo).

 

U Svajcarskoj (a verujem i u celoj evropi uz manje promene), naravno u manjim mestima, posle 22h svi semafori se prebacuju na treptac mod ili su svi crveni, a kada naidje automobil i predje preko tog senzora stize do semafora na zeleno svetlo (ako se krece dozvoljenom brzinom).

 

Na Banjici (raskrsnica Bastovanske i Borske) i kod 25. Maja (Tiletovog, kada se u Bulevar Mira ukljucuje od baze zandarmerije i Partizanovog stadiona) postoje takve kocke i nece da se ukljuci zeleni semafor dok se vozilo ne nadje iznad njih.

Problem je sto motore ne detektuje, tako da se motorom mora stati sa strane da bi neki auto prisao i ukljucio petlju. U Amerikama se prodaje sprava (neki magnet) koji se zakaci sa donje strane motora i aktivira te petlje.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

posle svega što izjave dotična gospoda u vezi vožnje , kamera i ostalog  ??? ??? imaju smelosti stati u red za jeftinu registraciju i porez ??? ??? ??? ??? pa ljudi o čemu pričamo!! ovo niko ne čita samo mi bajkeri ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Down Under
  • Motocikl: U Potrazi

Moze da bude i za kamere, ali se uglavnom koristi da detektuje automobil koji prilazi raskrsnici da bi semafor oslobodio prolaz (pokazao zeleno svetlo).

 

 

U pravu, ali gde nema kamere. Gde su kamere koristi se 3 in 1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Speed kamere ne funkcionišu za merenje brzine, rade za beleženje vožnje žutom trakom, automatski po tablici pišu kaznu, motore ne diraju.

 

Sledeće, po nekom saznanju, neke folije prelamaju svetlost koje kvari sliku digitalnim aparatom i trebalo bi da budu efikasne. Ovo je informacija drugara koji se bavi video nadzorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Speed kamere ne funkcionišu za merenje brzine, rade za beleženje vožnje žutom trakom, automatski po tablici pišu kaznu, motore ne diraju.

 

Sledeće, po nekom saznanju, neke folije prelamaju svetlost koje kvari sliku digitalnim aparatom i trebalo bi da budu efikasne. Ovo je informacija drugara koji se bavi video nadzorom.

Ako ne sluze za merenje brzine, zasto se zovu speed kamere?! Folija pomaze samo ako je ugao pod kojim je kamera slikala jako veliki u odnosu na povrsinu tablice, sto je retko slucaj, pa je uglavnom neupotrebljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Još uvek ne funkcionišu a što ne znači da neće. A za foliju, od motoriste koji se razume u  kamere. Kaže, u Engleskoj su jako popularne i zavisi od tipa folije. Za sad ne znam više detalja, pričaću ponovo.

 

Inače za automatsko štampanje kazne, to ide preko računara, softverski. Pretraži sistem sam  baza tablica po snimku i ako nije u grupi kojoj je dozvoljeno kretanje žutom trakom, ala taksi kreće sam proces printovanja i kazna ide na kuću. Čista para a posao nikakav, samo neko da odnese na poštu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo pokretno nije moguće metuti na svaki motor a onaj prvi se odmah i lako otkrije a verovatno i drugi. Mislim da bi vrlo elegantno bilo metuti  dodatnu klapnu koja bi prekrivala deo tablice i bila teško otkrivljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja