Jump to content

Moto Zajednica

PRVA FUNKCIONALNA SPEED KAMERA U BEOGRADU

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ajde da prikupimo informacije, ako su sve kamere sa blicem, postoji folija koja se prelepi preko tablice i pravi tako lepu refleksiju, da je nemoguce utvrditi broj tablice...

 

Aj da vidimo cime "neprijatelj" raspolaze, pa da se prilagodjavamo :)

 

Ja sam do sad na netu video fore sa folijama, koje su vrlo efikasne, ali kod kamera sa blicem, manje efikasne kod dnevnih, i postoji neki sprej, u ciju efikasnost nisam nesto ubedjen, navodno isto radi na principu refleksije svetla i onemogucavanja OCR-a kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Kako su lepo par metara ispred nje postavili i Ic reflektor da odlicno vidi tj slika i po mraku,lepo odradjeno,ne sumnjam da dobro i radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun polje

Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24)

jel mozes da postavis sliku da otprilike znamo gde se tacno nalazi i pravac u kom slika?

Slikacu je,nalazi se u Bul.Zorana Djindjica,iz pravca novog Merkatora ka Areni,a mislim da snima samo od napred. A imam informaciju da kamere sa Brankovog mosta snimaju,a kazne se salju kao na lutriji-koga izvuku,jer je ne moguce napisati kaznu svakom ko je prekoracio brzinu ili napravio neki drugi prekrsaj. Tako da nam preostaje samo da se nadamo da nece biti "izvucen" niko od nas  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ovo je tek pocetak, kad budu postavili jos kamera, kao na primer u Londonu, bice mnogo problema sa kradjom tablica. Cuvajte tablice, a ako primetite da vam je nestala prijavite odmah, jer ako neko sa vasom tablicom napravi prekrsaj a kradja nije primecena ili prijavljena moglo bi da bude mnogo problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24)

jel mozes da postavis sliku da otprilike znamo gde se tacno nalazi i pravac u kom slika?

Slikacu je,nalazi se u Bul.Zorana Djindjica,iz pravca novog Merkatora ka Areni,a mislim da snima samo od napred. A imam informaciju da kamere sa Brankovog mosta snimaju,a kazne se salju kao na lutriji-koga izvuku,jer je ne moguce napisati kaznu svakom ko je prekoracio brzinu ili napravio neki drugi prekrsaj. Tako da nam preostaje samo da se nadamo da nece biti "izvucen" niko od nas  ;)

Nisam siguran da ce moci da primenjuju tako selektivan sistem naplate kazni, ali raspitacu se malo pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajde da prikupimo informacije, ako su sve kamere sa blicem, postoji folija koja se prelepi preko tablice i pravi tako lepu refleksiju, da je nemoguce utvrditi broj tablice...

 

Aj da vidimo cime "neprijatelj" raspolaze, pa da se prilagodjavamo :)

 

Ja sam do sad na netu video fore sa folijama, koje su vrlo efikasne, ali kod kamera sa blicem, manje efikasne kod dnevnih, i postoji neki sprej, u ciju efikasnost nisam nesto ubedjen, navodno isto radi na principu refleksije svetla i onemogucavanja OCR-a kamere.

 

Daj neki link, neku priču, interesuje sve nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A posle vandalisanja kamera.. postavice kameru za kamere :)

Ali Srbin je vazda bio tvrdoglav i naopak..

 

;D ;D ;D

 

Uz rizik da budem napljuvan, mislim da se po Beogradu i ovako vozi previse sporo, sto samim tim povlaci slabiju koncetraciju na voznju i naravno pogresne i prespore reakcije, da ne pricam o gledanju izloga, sminkanju, citanju novina, telefoniranju, itd...  >:( Posto volim da vozim normalno, a ne zelim da placam danak zbog kretena, kojima odgovaraju guzve, pa dave, vidim da cu da obilazim kamere sa nekim sredstvima pogodnim za unistavanje imovine... Ako vec placamo te kamere, da bi nas drali k`o volove, imamo pravo i da ih kvarimo, pa ko prvi odustane... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG

Ma opusteno mozemo i da na motorima gde ima mogucnosti tablicu stavimo skroz ispod repa motora i bice teze za slikanje i jos moze tablica da se prelepi nekom folijom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

stavis ispod repa, i jos dodatno na tocak da budes siguran :) ako stignes da spustis pantalone da sevne buljson to bi bila divna detalj :) u ram da je turis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun polje

stavis ispod repa, i jos dodatno na tocak da budes siguran :) ako stignes da spustis pantalone da sevne buljson to bi bila divna detalj :) u ram da je turis !

xaxaxaxaxa,ti si moj idol !!! Legendo !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG
stavis ispod repa, i jos dodatno na tocak da budes siguran  ako stignes da spustis pantalone da sevne buljson to bi bila divna detalj  u ram da je turis !

ma idi divota  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ja nonsalntno prebacim zaokolomotavajuci banderodrzac preko 3 broja...

 

I jos tu foliju da nadjemo...svaki put se isecem kad shvatim da jurcam gazelom kolima,a imaju kamere..visoko, visoko..

 

lakse malo sa idejama za diverziju..cita ovo i neki plavusan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ma, da nekoc na kinezu mi je tablica popucala od vibracija, pa je bila bandazirana izolirkom, pola brojeva se nije videlo... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

stavis ispod repa, i jos dodatno na tocak da budes siguran :) ako stignes da spustis pantalone da sevne buljson to bi bila divna detalj :) u ram da je turis !

 

ahahahah

 

Kad se igramo velikog brata da bar ima i golotinje  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

ma motoric od centralnog,po koja sarkica i polugica par zica,prekidac i bog te veselio+folije trake i slicno.

Nedaju nam dahije da zivimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Na nekoliko mesta sam primetio u poslednje vreme isecene "linije" i zakrpljenih bitumenom u vidu 2 pravougaonika po jednoj traci u dimenzijama od oko 2x1m. Mozda to ima neke veze sa ovim?

 

Jedan od ovih "fenomena" je bio negde na putu izmedju Grocke i Smedereva, ne secam se tacno, jedan na batajnickom, zemunskom, ili kako se vec zove, putu iz pravca ka NS autoputu u blizini onog kontrolnog punkta pre nadvoznjaka gde je iskljucenje u Batajnicu. 

 

Mislim da sam pregazio i negde u BG, ali se ne secam mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Na nekoliko mesta sam primetio u poslednje vreme isecene "linije" i zakrpljenih bitumenom u vidu 2 pravougaonika po jednoj traci u dimenzijama od oko 2x1m. Mozda to ima neke veze sa ovim?

 

Jedan od ovih "fenomena" je bio negde na putu izmedju Grocke i Smedereva, ne secam se tacno, jedan na batajnickom, zemunskom, ili kako se vec zove, putu iz pravca ka NS autoputu u blizini onog kontrolnog punkta pre nadvoznjaka gde je iskljucenje u Batajnicu. 

 

Mislim da sam pregazio i negde u BG, ali se ne secam mesta.

nema to veze sa brzinom - mislim da je to za merenje ucestalosti saobracaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja