Jump to content

Moto Zajednica

Obrtometri na skuterima

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Video sam da na nekim skuterima postoje obrtometri, da li je moguce ugratiti ih i na nekim koji to vec nemaju??? Ako mogu da se ugrade, neki savet gde kupiti i koji su kvalitetni, vozio sam brzince i sad mi nekako nezgodno da gledam bez obrtometra... pomazite :)))...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Video sam da na nekim skuterima postoje obrtometri, da li je moguce ugratiti ih i na nekim koji to vec nemaju??? Ako mogu da se ugrade, neki savet gde kupiti i koji su kvalitetni, vozio sam brzince i sad mi nekako nezgodno da gledam bez obrtometra... pomazite :)))...

izvini za off ali mi malo pojasni zasto ti je nezgodno....ne znas kad si usao u crveno pa da presaltas ???  mislim da su obrtaji na skuterima bez brzina jedna od najglupljih stvari ikad izmisljenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Obrtomer na skuteru je neophodan prilikom stelovanja, ali osim estetske uloge nema nikakvu drugu u svakodnevnoj voznji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Video sam da na nekim skuterima postoje obrtometri, da li je moguce ugratiti ih i na nekim koji to vec nemaju??? Ako mogu da se ugrade, neki savet gde kupiti i koji su kvalitetni, vozio sam brzince i sad mi nekako nezgodno da gledam bez obrtometra... pomazite :)))...

izvini za off ali mi malo pojasni zasto ti je nezgodno....ne znas kad si usao u crveno pa da presaltas ???   mislim da su obrtaji na skuterima bez brzina jedna od najglupljih stvari ikad izmisljenih.

 

vrlo je vazhno ako imash budzhen skut ... potreban je obrtomer da pogodish rezonancu auspuha i to uskladish sa ronicama ... najvazhnije za shtelovanje prenosa ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Video sam da na nekim skuterima postoje obrtometri, da li je moguce ugratiti ih i na nekim koji to vec nemaju??? Ako mogu da se ugrade, neki savet gde kupiti i koji su kvalitetni, vozio sam brzince i sad mi nekako nezgodno da gledam bez obrtometra... pomazite :)))...

izvini za off ali mi malo pojasni zasto ti je nezgodno....ne znas kad si usao u crveno pa da presaltas ???   mislim da su obrtaji na skuterima bez brzina jedna od najglupljih stvari ikad izmisljenih.

 

Pazi, kao prvo prvo hocu da ga stavim zbog estetske vrednosti a kao drugo imam promenjem auspuh, stavljen je neki bullet, i hocu da vidim kako radi sa starim a kako sa novim :)))... To je ono glavno :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Kod dvotaktnog motora svaki put kad je klip u gornjoj tacki bobina okine,za razliku od cetvorotaktnog,gde svaki drugi put to uradi,pa samo treba obratiti paznju na izbor pravog obrtomera,da ne bi posle bilo-sta ovo pokazuje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Izvinite sto me nije bilo, bio sam na odsustvu :)))... Rec je o peugeot speedfight2... Sad me jos zanima da li postoji kit na 80ccm fabricki, ili nesto jos kvalitetnije sto nece da se kvari bas tako lako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Za sf2 mozes da nakacis koso stag6 multimer ili celu koso tablu koja bruka izgleda ali toliko i kosta.

80 ccm bb kitevi su oko par hiljada eura za 2t masine.

Ako si mislio na 70ccm kit toga ima raznih, moras da kazes koliko bi dao, koju potrosnju ocekujes i da znas da uz kit ima dosta dodatnih delova koji prate. I da tuning je rupa bez dna, zapamti  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Različite rolnice, auspusi kod 2 t mašina, širina i dužina kaiša, podešavanje hoda prednjeg i zadnjeg variomata, sve to utiče na različiti broj obrtaja na istoj brzini. Ja skuter vozim na obrtomer, u glavnom u zoni najvećeg obrtnog omenta a to je 6.000, a različite su brzina, uz brdo i niz brdo. Obrtomer je jako korisno imati i lepo naravno. Da, plus se lepo podesi ler i vidi momenenat zahvatanja kuplunga koji zavisi od tvrdoće opruga, a opet na različitim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Evo sta sam ja ugradio, mozda nekom pomogne

TFm2F_90755836.th.jpg

Pq1YkOWA.jpg

Slika kaze sve, znaci meri temperaturu motora, spoljnu temperaturu, napon akumulatora i broj obrtaja. Tasterom SET birate sta zelite da vidite na displeju a postoji mogucnost da se vrednosti automatski smenjuju. Takodje, postoje alarmi za temperaturu motora (podesite zeljeni prag preko koga se alarmira), napon akumulatora manji od 12 i veci od 14V, upozorava na led ukoliko je spoljna temp manja od 4 C. Alarmi rade u pozadini t.j. bez obzira sta se prikazuje na displeju. U kompletu se dobije uredja, 2 sonde temperature i uputstvo za povezivanje.

Uredja je pravljen za benzinske i dizel automobile sa 1 i 2 bobine pa moze da se aplicira i na nase skutere.

I najvaznije, cena 30E za clanove foruma, kontakt telefon 063 8279529 Goran

 

Žika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Obrtomer je izuzetno vazan istrument, treba da ga imaju svi, sto nazalost nije slucaj. Pri redukciji prostora, tezine ili komplikacija na vozilu, na primer za odredjenu namenu, sport, uklanja se upravo sve osim obrtomera.

  Kod skutera sa CVT prenosom odredjen rezim rada agregata ne znaci i istu brzinu, kao kod svih vozila sa manuelnim menjacima.  Brzina varira, diktirana je raznim uslovima, a pracenjem rezima rada moze se uticati na efekte.

  Moj skuter ima fabricki ugradjen obrtomer, koristim ga non stop.

  Digitalni instrumenti zahtevaju, bukvalno, citanje vrednosti sto u voznji nesme trajati jer vozac mora paziti osim na sebe, i za druge koji za motordzije ne haju.

  Analogni instrumenti sa kazaljkom omogucavaju brz instiktivan pogled u tablu, pa sa polozajem kazaljke vozac brze zakljuci sta mu je potrebno. Ostatak vremena motordzija pazi oko sebe a ne cita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Hvala, jos u prilog tezi.

  Upravo oni motocikli koji koriste forsiran rad agregata u gornjim granicnim oblastima, opremljeni su dan danas i dalje samo obrtomerima sa kazaljkom. Zasto, kada je mali LCD jeftiniji i laksi? Bas zato da se za ocitavanje gubi sto manje paznje. Motocikli koji zahtevaju potpunu paznju su terenci, kako god to zvucalo. Enduro motocikli cesto imaju digitalni instument, manje ga koriste, ali je ipak tu. Motokrosevi ga nemaju uopste, nema se vremena za bilo kakvo odstupanje pogleda a voznja na granici opstanka je potpuno instiktivna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Obrtomer je neophodan za svaki scoot koji vise nije 50cc kako bi se sto preciznije skuter ustelovao. Naravno, iskusniji ce uspeti kad tad da pogode gramazu rolnica, tvrdocu centralne opruge i po zelji, tvrdocu oprugica kvacila, ali svakako korisna stvar u rupi bez dna - tuningu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Jeste, u motobox-u :)

Imali su i RX1 i ovaj, e sad, mislim da je ovaj preko 17000.. To je mozda bila cena na sajmu sa popustom i to za RX1, a RX2 je mislim cak i skuplji

A ima i jeftinijih varjanti - stage 6 digitalni sa osvetljenjem. Meri obrtaje, temperaturu (za lc, ne spoljasnju temperaturu) i pokazuje koliko je sati.

Ovaj RX2 je mnogo lep, ali lepa je i cena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja