Jump to content

Moto Zajednica

Pucanje iz auspuha POMOC !!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav . Evo kako stoje stvari .

 

Kod prijatelja na motoru se cuje pucanje iz auspuha kad ide niz brdo ili slicno . Znaci kad se zaleti i pusti gas , iz auspuha se cuje neko pucanje .

E sad ovako . Ja sam to resavao kod mene tako sto vidim gde pusta ( negde ne dihtuje dobro na nekoj selni i slicno ) i to resim . Ovde se ne vidi da negde pusta . E sad sta je jos cudnije . Kad mu zatvorimo auspuh motor jos radi . Znaci ne ugasi se kao sto bi trebalo . I jos jedna sitnica ponekad se cuje to pucanje ( ne bas onako jako kao na skupovima sto pucju nego onako slabo ) i kad radi na leru ( znaci u mestu ) .

Pitanje je da li je moguce da je auspuh toliko propao iznutra da pusta svuda na sastavima i na pop nitnama pa se ne vidi ili je ne daj boze malo neki izduvni ventil progoreo . Ali svakako i da je progoreo mora motor da se ugasi kad mu zacepimo auspuh .

 

 

           

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako je jedan cilindar onda nije do auspuha nego tako treba , back fire sasvim normalna stvar pogotovu ako je protocni auspuh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Mozda je i to ali pitanje je zasto nece da se ugasi kad zatvorimo auspuhe . Nigde ne pusta na selnama i tako to . Jedono da nije izduvao svu vunu iz auspuha pa da pusta na sastavima i nitnama i svuda a da se to ne oseti onako kad se rukom proverava .

 

Inace motor je na diznama i na ostalim stvarima ustrojen da ne bi trosio mnogo ( po katalogu su narucivane dizne i ostale stvarcice ) . Tako je i doso motor pa ne znam da li se to i pre desavalo .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To oko gasenja ne znam, ali znam da je drugaru posle stavljanja otvorenog izduva pucao kako sasav na nizbrdicama i ovako kad se otpusti gas. Razlog je bio pogresna smesa za otvoren top

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Smesa je najverovatnije pogresna jer je ustelovan da malo trosi pa mu mozda i ne idu i prilog otvoreni uzduvi . To ne bi cackali . Stavili smo db kilere i isto se desava .

Na mom motoru kad zacepim auspuhe on se odma ugasi . Nez daljnjeg tvrdim da tako mora . Ali ovo me bas cudi . Ili si auspusu toliko pomalo busni svuda da se ne oseti ili je nesto drugo u pitanju .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Da preliva gorivo odrazilo bi se na potrosnji . Motor stvarno malo trosi i ne sumnjam u prelivanje goriva .

Mozda smesa za ustrojene karburatore jednostavno ne odgovara otvorenim izduvima .

Na mom motoru se pucanje desavalo sve dok nisam zatvorio rupicu na jednoj cevi koja je bila probusena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Namazi sapunicu na spojeve auspuha (prednji i zadnji poklipac topa, nitne itd), pa ces videti da li pusta, ovako rukom tesko mozes da osetis. Proverite i dihtunge izduvne grane gde se spajaju za cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Kada postiš gas na velikom obrtaju pucanje se čuje zbog kasnog paljenja jer baca varnicu i pali smešu kada je izduvni ventil već počeo da se otvara. Prekontroliši paljenje. Varnicu treba da baca pre gornje mrtve tačke, onoliko koliko je proizvođač propisao, odnosno to se može štelovati prema jačini goriva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

E ovako evo sad smo bili kod majstora i ovako : pucanje dolazi zbog:

-ulaska svezeg vazduha u auspuh ( negde propusta ili ne dihtuje dobro )

- nagoreo ili pretegnut izduvni ventil

- previse otvoreni izduvi ( ili izduvao izolaciju iznutra )

  ( to oko paljenja hoce ali pucalo bi drugacije i ne bi se desavalo onako kao sto sam napisao nego stalno kad se odvrne gas i pusti )

- cilindar ne prima dovoljno goriva .

 

E ovako u ovon nasem slucaju se desava da prednji icilindar ne prima gorivo kako treba . Ili je karburator zapusen ili je slaba smesa . Cilindar malte ne i ne radi na leru pa kad proradi dobro onda pukne .

To je to i majstor je reko da dodje covek da ocisti i izvakumira karburatore .

Sto se tice propustanja ( to jest da ne dihtuje kako treba ) jedino kako je Aca reko da se odradi ili nesto slicno jer se brzo zagreju auspusu i verovatno bi isparila sapunica .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Tu nedje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r ,CPI sm 50

Znam da je bilo 2010 nego verujem da ima jos nekih posetilaca na ovom forumu koji imaju isti problem, pa sam mislio eto da odgovorim samo da stoji neka ideja :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja