Jump to content

Moto Zajednica

1.000 eura...hmmm... sta li sa njima?

Recommended Posts

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Kao prvo pozdrav svima. imam mali problem, tj. imam 1.000 eura, a ne mogu se odliuciti koji motor da uzmem  :)

 

Tako da sta vi mislite sta bi za taj novac bilo najbolje (+- 300 eura) svejedno nov ili polovan, chopper ili crosserica, 49 ili 249 ccm... samo mi predlozite nesto za sta mislite da je najbolje za taj novac jer ja nisam bas u toku sa tim.

 

Do sada sam gledao Yamasaki Kingway (nesto poput ATX) a kod nas poznat kao Sprint Cross i Sky Off roads, mada do sada sam cuo samo jedan komentar o njemu tj. da ne valja, dok ostali uopste i ne znaju za ovaj model, a vidim da je u Ceskoj on pravi hit (mada obicno klincima)

 

 

Da budem precizniji, potreban mi je motor koji ce da mi sluzi za kraci prevoz, najvise 100km i to mozda 2-3x godisnje, a ovako svakodnevno voznja po gradu. Ne treba da bude brz i da mu je max. brzina 50 km na sat ja sam zadovoljan, bilo bi odlicno da je za dve osobe i da bude malo masivniji da kad sednem na njega i stavim kacigu ne izgleda smesno (poput automatika). Sta mislite?

 

PS. Princ i skuteri ne dolaze u obzir :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hmmmm. ne znam sta bih ti rekao osim da krenes da listas oglase na forumu i sajtu, kao i na drugim mestima. Tesko ce ti neko dati neki konkretan savet ako te ne poznaje, ne zna za sta ti sluzi motor, kako vozis itd itd itd

 

Osim toga ti mogu reci jos da imam ja ovog Viraga 535 za 1600eur, pa ti razmisli - http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=55841.msg842916#msg842916

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Za te potrebe bi uzeo liberty-ja 125ccm. Posluzice i za duze ture, za po gradu je odlican, ima dovoljno snage, dovoljno je veliki za dvoje. Kazes da skuteri ne dolaze u obzir, ali koliko vidim oni su stvoreni za to sto tebi treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Zaboravi Yamasakije, Hiosungove, Kinrodove,...

Japanac, do 250 samo 2T ili veci 4T

U najgorem slucaju CTX 80 i on ce te bolje sluziti od tih koreanaca, vjetnamaca,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Za te pare (a novog za jos +300e) mozes uzeti Quingi-ja QM125 ili 200cc,pokazao se  veoma dobro kod nas...uostalom,imas temu o njemu pa baci pogled...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Koliko godina u opste ti imas??

Ako si mladji decko onda uzmi nesto do 125 kubika sta moze za to lovu.Ako si u nekim srednjim godinama uzmi copera i uzivaj.

Ima jako lepih copera kineza koji mozes kupiti i ispod tvojih 1000 evra.Evo na forumu bas jedna koleginica(Ruza) prodaje svog chopera kineza mnogo lep motor250 kubika i ocuvan.Pa pogledaj i razmisli koliko ces se ti voziti netreba ti ni jace ni bolje.A koliko sam shvatio to ti je prvi motor pa nemoj da se zamlacujes sa nekom velikom kubikazom,bar za pocetak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Za te pare (a novog za jos +300e) mozes uzeti Quingi-ja QM125 ili 200cc,pokazao se  veoma dobro kod nas...uostalom,imas temu o njemu pa baci pogled...

Video temu i motor mi se svideo :) Vidim da su ga nahvalili, ali onda se opet mece pitanje isplatili se uzimati Kinez? Vidis i sam da jedan post iznad tebe TT600 kaze ne uzimati tako nesto. Transalp je takodje odlican izbor.

 

Tek sam poceo da trazim motor i za sada se upoznajem sa cenama. Imam 21. godinu, trenutno polazem za A kategoriju posto vidim da motori od 49ccm bas i nisu za mene (sem mozda Aprilie RS 50). Za sada se vodim ovim pravilom

bTX9R_34498131393793614914616.th.jpg

Sta znaci za sada mi se trkacki motori najvise svidjaju ;)

 

Dobio sam ponude i na pp. ali neka hvala ljudi, za sada nigde ne zurim i mozda i tek pocetkom sledece godine ga kupim, sem ako do tada nadjem na nesto sta ne mogu da ne kupim. Ako imate jos sta od predloga slobodno napistite.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Kao sto sam i predpostavio mlad si i nemoj da zuris ;)

I nemoj odma na brzinku kao sto ti kazes  ;D Moj savet kupi manji motor da ti malo benzin udje u krv,tj.da se uhodas u sve cari motorciklizma.

A za Brzinku nije nikad kasno ;)

Pa srecno sokole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

fenomenalna slicica ja sam je odma skinuo i stavio u komp ;D

Nego nesto kontam,gde pripadam po ovim slikama sad?  bio sam F a sad?? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ima lepa kawa gpz 550 ' 83 za 6 glava...

 

Man se Kineza..treba ti i kofa za srafove...

 

A skoro je safet su prodao hondu cbx750 cinimi se za 700 evrova...Ima jos neka boldorka po oglasima..

 

A ako namaknes 1,5 ima lepih super tanjiraca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Sta ce mu 750ccm sad. Neka se lepo malo navoza sa 125-250ccm, da se privikne na motore pa posle 1-2 sezone da predje na nesto jace.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Evo covek prodaje transalpa za 1200e u malim oglasima ovde,to iskoristi,i neces se pokajati,motori vise nego odlican sto za pocetnika to i za profesionalca  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ja da ti kazem nema tebi pomoci ... jedno su saveti i ovo i ono , realno ukucaj na motoberzi koliko imash para i kupi najlepshi , svi polovni se kvare , priche da je ko iz radnje zaboravi svakom treba paznje i delova zato izaberi shta ti se na oko svidja i kojoj prichi zelish da budesh , ja sam skoro uzeo motor za 1100e cbr koji je bio raspad ali se ispostavilo da je mehanichki ekstra kad ga malo podmazesh dotegnesh shta treba itd a kozmetiku sam sredio sam tako da sad izgleda ko 2000e  , lakshe ti je kad ti se neshto svidja da popravljash , nego zamisli da popravljash neshto shto ti se ne svidja nego si kupio zato shto ti je neko rekao da je to do jaja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Moj savet kupi manji motor da ti malo benzin udje u krv,tj.da se uhodas u sve cari motorciklizma.

Pa srecno sokole

Hvala, trebace mi srece :) I imao sam u planu uzeti nesto do 250ccm, a posle ako mi se svidi sto da ne i nesto drugo.

 

Hvala Dutchman na savetu, pravo da kazem i ja na to gledam tako, a oglase sa ,,kao iz radnje,, preskacem. Mada nisam potpuno odustao od kupovine polovnjaka, naravno kad bi masina bila dobra iznutra kupio bih je bez obzira jel ruzan il' ne.

Za sve motore koji mi se svide odmah se raspitam i za cenu rezervnih delova, jer mi se ne isplati da ako kupim motor od 1.300 eura makar bio i R1 ako cu na njega da bacim jos toliko za popravke. Naravno da necu kupiti prvo sta vidim, obisao sam par prodavnica, ali posto sam iz malog grada (Apatin/Sombor) bas i nema neke vece ponude pa planiram za Novi Sad sledeci vikend.

 

Od motora trazim da je male cene, dobrog kvaliteta, jeftinih rezervnih delova i da ima servisa za njega u okolini. Jeste da puno trazim, ali sigurno cu naci bar jedan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ma poslusaj ti mene uzmi Ruzinog QINGQI QM250 i nece se pokajati ;D Kao lutka je motor, ulazi ispod tvog budzeta a kad dodje vreme za prodaju neces puno izgubiti od datog novca ;)

2007 godiste, 9300 km predjeno, 950 eura trazi devojka.

a evo i slike ;)

Vidi kako sija zensko je to vozilo brate ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Trazi ti sinko nekog lakseg endurica, tpa, Dominator, XL....Yamaha XT ( moze i kurbla ) DR...KLR...KLX........i kad uzmes nesto od toga.......onda polako bez preterivanja i poceces da uzivas u voznji.......

 

 

 

Mani se S.Tenera. Afrika, a pogotovo tih CBR 1000...tipa ide a ne koci!!!!!!!! i tako tih matorih mrcina od 1000ccm......sve je to sto sam ti nabrojao,  je fizicki tesko. ili samoubilcki brzo, pogotovo za pocetnika.....

 

 

Znaci neki laksi jednocilindricni enduric od 600...650ccm bi bio idealan za tebe.....onda imas kofere i odes za vikend na more...bahhh??????

 

Vidi u svakom slucaju ti znas?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Odlucih da necu kupovati motor jos  :)

 

Vredi sacekati jos neko vreme da bih uzeo sto bolje, tako da ce se i jos novca sakupiti pa se uzme i nesto bolje i jace. Hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bravo!

Ja sve nisam hteo da rokam po kritici,ali to je zaista "kriticna" suma novca.Izvinjavam se na igri reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja