Jump to content

Moto Zajednica

supermoto ili enduro?????

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ali bar ga ima u oglasima :)

 

i niko da mi odgovori da li ikakav komfor za suvozaca pruzaju hard enduro i SM motori

gledajuci gabarite, prostor je ostavljen za vozaca, a suvozac moze da sedne da se preveze do trafike

 

zna li ko koje su razlike (mimo nizeg rama) izmedju freewinda kao soft i dr-a na primer kao hard enduro motora, obzirom da slican setup vesanja nose i identican agregat

 

i sta sem manje tezine i jacih komponenti, hard enduro odvaja od nekog soft-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

 

i sta sem manje tezine i jacih komponenti, hard enduro odvaja od nekog soft-a

 

prednost da ti se devojka ili zena ne uvaljuje na svaku voznju :takoje:

 

 

hard enduro i super moto su dosta neudobniji motori od soft endura, zato soft enduro voze mahom devojcice, ako ti je do komocije uzmi meksi motor a zaboravi na sm/hard enduro klasu. takodje, ako tako izaberes batali bilo kakvu ozbiljnu off road voznju jer ces skoro uvek biti zadnji i samo ces se patiti sa velikim i teskim motorom.

 

moras resiti za cega ti je potreban motor, ne vredi da ti ko pojedincima na forumu 10 strana objasnjavamo jedno a tebi treba motor za sasvim drugu namenu, skoro svaki motor moze svuda da prodje isto kao sto moze i prst u oko, moze ali boli :takoje:

 

dalje se iskljucujem iz teme jer prelazi u mlacenje prazne slame, ako imas vremena i mogucnosti dodji do vrsca jedan vikend i mocices da probas tt sm, tt enduro i frivinda pa sam vidi sta te interesuje.

 

 

 

 

pozdrav :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

hm, onda nisam shvacen kako treba :)

ne zanima me teski offroad (bar ne dok ne probam, ali me generalno mrzi da se blatnjavim preterano i kvasim noge)

dakle relativno agresivna gradska voznja i agilna neumarajuca voznja na otvorenom putu uz poneki izlet van puta, ali ne provlacenje kroz sumu, upadanje u glib....

 

zbog vesele gradske voznje me zanima SM i tu bih verovatno provodio prilicno vozackog vremena, ali zbog putovanja od 100-200-300... km i odlaska na neke livadice povodom rostilja i malo izlaska u prirodu soft enduro i to je trenutno jedina dilema koju imam

 

zato gledam motor koji moze biti koliko toliko okretan i zivahan po gradu, a ne inertna krava kao sto su to R-ovi, kruzeri ili veliki enduro motori, a da sa druge strane potomstvo mene i saputnika ne dovedem u pitanje ako krenem do sarajeva, novog sada, mora..... vec da imam koliko toliko opustajucu voznju na udobnom sedistu, zasticen od vetra

 

izvinjavam se na smaranju, ali sam bez iskustva totalno i svaka informacija mi je zlata vredna, a pokusavam vise stavki da spojim u jednoj sto sam i sam svestan da je jako tesko i uz obavezne kompromise na ovom, onom ili svakom po malo polju

 

 

sto se testa tice, veoma sam zainteresovan, a obzirom da moja firma saradjuje sa hemofarmom, videcu prvom prilikom da dodjem i na licu mesta vidim razliku izmedju TT-a i XF-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

E jeste R serija, ona je te tezine, ali da li R serija ima elektro start ? (mislim ovo je retoricko pitanje :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

zato gledam motor koji moze biti koliko toliko okretan i zivahan po gradu, a ne inertna krava kao sto su to R-ovi, kruzeri ili veliki enduro motori, a da sa druge strane potomstvo mene i saputnika ne dovedem u pitanje ako krenem do sarajeva, novog sada, mora..... vec da imam koliko toliko opustajucu voznju na udobnom sedistu, zasticen od vetra

Takav motor ne postoji. Kompromis moras da pravis, vidi samo sta ti je bitnije, udobnost na duzim putavanjima, udobno sediste i zastita od vetra ili agilnost po gradu. Trazis spoj dva potpuno razlicita motora, a toga nema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ау, бре, Ацо! Зашто волиш да депримираш људе? Пусти дечка да тражи, видиш да га то узбуђује, будући да то траје од јула прошле године. Ако буде упоран и стрпљив можда дочека и да се произведе нешто што ће да задовољи његове потребе и истанчан укус! :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

E jeste R serija, ona je te tezine, ali da li R serija ima elektro start ? (mislim ovo je retoricko pitanje :) )

 

ja mislim da ima

onaj jedan koji se prodavao ovde na forumu ima

 

 

Takav motor ne postoji. Kompromis moras da pravis, vidi samo sta ti je bitnije, udobnost na duzim putavanjima, udobno sediste i zastita od vetra ili agilnost po gradu. Trazis spoj dva potpuno razlicita motora, a toga nema.

 

 

za xf-a kazu da je vrlo voziv i agilan za grad

ok, sigurno ne kao skuteri i SM, ali oni koji voze su zadovoljni

 

ne znam, videcu

mislim da cu uzet freewinda, probati jednu sezonu, saziveti se sa tom kubikazom pa posle da vidim da li ostajem na tome ili drndam potomstvo na uskom sedistu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ау, бре, Ацо! Зашто волиш да депримираш људе? Пусти дечка да тражи, видиш да га то узбуђује, будући да то траје од јула прошле године. Ако буде упоран и стрпљив можда дочека и да се произведе нешто што ће да задовољи његове потребе и истанчан укус! :D

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ау, бре, Ацо! Зашто волиш да депримираш људе? Пусти дечка да тражи, видиш да га то узбуђује, будући да то траје од јула прошле године. Ако буде упоран и стрпљив можда дочека и да се произведе нешто што ће да задовољи његове потребе и истанчан укус! :D

 

zaboravio si da stavis velike znake navodnika :D

 

potraga traje od jula je se nije imalo kinte

nema se ni sad, al se mora :)

 

ispitujem jer nemam licnog iskustva i svestan sam da pokusavam da spojim nespojivo, pa pokusavam da preko tastature saznam na kolike kompromise moram da pristanem ako bih se odlucio za ovo ili ono

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

samo taj od 97godine pa na dalje je tako lagan i ima toliko konja i koliko znma nema alnaser. Oni do tog modela su mnogo tezi i slabiji kao i taj sto je bio na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

R serija nema anlaser :). A i C serije (i one koje jos postoje osim R) imaju al su 150 i kusur kila suvi. Ne samo zbog anlasera nego i zbog toga sto su dual purpose motori, za razliku od R serije koja je cist dirt bike.

Ovaj KLX sto je bio na BJB nije R serija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

za xf-a kazu da je vrlo voziv i agilan za grad

ok, sigurno ne kao skuteri i SM, ali oni koji voze su zadovoljni

Meni je XF nikakav motor (tj govno od motora), jbg taki mi ukus, tako da nisam dalje za ovu raspravu, ja sam te razumeo da trazis SM ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

heheh, ja volim SM i mozda mi odgovara temperamentom, ali mi treba DP motor iako vecinu vremena planiram da provodim u gradu

 

a i jos sam prilicno zelen vozac sto se tice ovih kubikaza, zato mi je mozda mudrije da odaberem mekaniju varijantu za pocetak i da za pocetak imam pouzdan i dobar motor (tako bar kazu vlasnici, koji su prezadovoljni njime) , a da posle, kad se pomerim sa mrtve tacke i stvorim motor u mom vlasnistvu, gledam dalje sta mi prija, da li me ovo zadovoljava ili mi je previse sissy

 

 

najbitniji razlog neodabira SM-a je nikakav komfor za svakodnevnu voznju ni po gradu, a da ne govorim o putovanju

to nije motor kojim mozes da odes popodne do grada, na neki izlet sa nakacenim bocnim torbama i koferom (o putovajnu sa jos jednom osobom da ne govorim) ili da odes na more, a uz to te upuca vetar i neudobnost

 

ili mozda gresim? voleo bih da gresim, ali ono sto sam vidjao, a da mogu da kupim, mislim da govori da sam na zalost u pravu

 

e sad, kad bih mogao da kupim XTX ili nesto slicno, ne bih sekunde razmisljao. ovako.... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Meni je XF nikakav motor (tj govno od motora), jbg taki mi ukus, tako da nisam dalje za ovu raspravu, ja sam te razumeo da trazis SM ;)

 

reci mi razloge zasto ti je nikakav motor

 

i ako neko zna nesto o TTu sa linka sa vrha ove strane, neka napise koju rec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prvo, ruzan mi je, narocito instrument tabla i auspuh. Drugo, sav je u plastikama. Trece, totalno je nedefinisan motor, ni za sta nije dobar. Za grad ima mnogo boljih resenja, nije za offroad zbog gomile plastika i 19" prednjom gumom, nije za putovanja jer je spor i losa je zastita od vetra. Jedino sta vredi na motoru je masina, koja je provereno dobra i pouzdana, ipak ta ista masina se moze naci u mnogo boljem pakovanju - DR650.

 

Ne pricam ovo napamet, jer sam vozio taj motor. Vozio sam i imao TT-a, koji je svemirski brod za freewinda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Baš nešto razmišljam!Noviji enduro (каd kažem enduro mislim na dual sport) motori se prave "uglavnom" sa prednjim točkom od 19",a ne od 21".Ranije su se većina drnduro motora pravila sa 21".Zar se većim prednjim točkom ne dobija veća upravljivost po lošim/zemljanim putevima?Što se fokusiraju na 19"?Koliko znam,jedino F800GS,KLR 650(za američko tržište), i ne pada mi na pamet još koji,se prave sa 21" točkom....1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja