Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, 23-25 jul 2010, Vlasinsko jezero i Babin Zub

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Na osnovu godišnjeg plana BJB vožnji za 2010. god, došao je trenutak za najveću,  najlepšu i svakako najambiciozniju vožnju ove godine.

 

Vožnja na Vlasinsko jezero (uz penjanje na Staru planinu do vrha Babin Zub) je verovatno jedna od najdužih tura koje možemo imati u granicama Srbije. Predeli kroz koje prolazimo su pravi biser zemlje u kojoj živimo, po prvi put u vožnji imamo i dva izleta, po prvi put jedna BJB vožnja prelazi 1000km (1005km!), a takođe po prvi put vožnja traje 3 dana (regulišite sa poslodavcima na vreme slobodan dan za petak 23. jul!). Kratko rečeno – avantura je zagarantovana i u svakom pogledu ovo je vrhunac BJB vožnji za 2010. godinu. Shodno tome, nemojte propustiti priliku ;).

 

Pa, krenimo redom:

 

Okupljanje

 

Okupljamo se na poznatoj lokaciji kod SteCo-a u petak, 23. jula u 8h. Radi se o NIS petrol pumpi na auto-putu Beograd-Niš, u smeru ka Nišu, odmah nakon Gazele i mostarske petlje. Na samoj lokaciji imate i restoran za jutarnju kafu:

 

nxHes_pumpakodsteka800x600wy3.jpg

 

Polazak sa pumpe je tačno u 8.30h!

 

Iskoristite ovih 30 minuta do polaska da napunite rezervoar i proverite motor. Polazimo tačno u 8.30h!

 

 

Dan 1 – petak 23. jul 2010. god (Ukupno 265km+110km)

 

Nakon polaska vozimo rutom: Beograd - Bubanj potok - Mladenovac (avalskim putem) - Velika Plana - Lapovo - Donji Račnik - Jagodina - Ćuprija - Paraćin - Grza - Čestobrodica – motel Timočka Kapija - Sokobanja - Knjaževac

 

Bl3J6_vldan1.jpg

 

Auto-put koristimo samo za izvlačenje iz Beograda, a već od Bubanj potoka kompletna ruta ide lokalnim putevima ;). Turističke pauze predviđene su na Grzi (prelepa priroda!) i Sokobanji, a usput ćemo praviti i tehničke pauze za tankovanje i odmor.

 

Ukupna ruta dugačka je 265km. Dolazak u Knjaževac: oko 15.30h.

 

Smeštanje na prenoćište. Slobodno vreme.

 

Za one koji žele još da voze, u 17h kreće fakultativni izlet na Babin Zub (Stara planina):

 

Videćete svakako jednu od najlepših planina Srbije, čuvene stene Babinog Zuba (motorima ćemo, po solidnom asfaltu, popeti do samog vrha), posetiti ski centar i prošetati stazama, te baciti pogled na obližnji Midžor (2169 mnv!). Ko ne bude umoran, moja preporuka je svakako ne propustiti ovaj izlet.

 

Ruta: Knjaževac – Kalna - Babin Zub (1757mnv) - Knjaževac.

 

Ukupno: 110km. Povratak u Knjaževac: oko 20h

 

Uveče je predviđeno druženje (i večera) u nekoj od nekoliko veoma solidnih knjaževačkih kafana/kafića, sa dobrom muzikom i jeftinom hranom/pićem ;).

 

 

Dan 2 – subota 24. jul 2010. god (Ukupno 153km+82km)

 

Okupljanje: 9:15h

Start: 9:30h!

 

Vozimo prelepom rutom, podno Stare planine: Knjaževac - Temska - Pirot

 

U Pirotu pravimo pauzu i tankovanje. Pirot je svakako jedan od najlepših, ako ne i najlepši grad jugoistočne Srbije, a u subotu ujutro kafići su prepuni mladog lepog sveta. Veoma živ i urban grad (što mnogi ne očekuju).

 

Nakon Pirota čeka nas, u smislu kvaliteta puta, nešto teža deonica Pirot – Babušnica – Svođe, a nakon toga fantastična deonica do Crne Trave i naročito poslednji deo od Crne trave do Vlasinskog jezera. Ruta za drugi dan:

 

Irf1X_vldan2.jpg

 

Dolazak na jezero: oko 13:30h. Ukupno: 153km

 

Smeštanje na prenoćište. Slobodno vreme. Za hrabre i kupanje! Zašto za hrabre? Pa recimo da ćete osetiti temperaturu jezera... ;). Ipak, kupanje je moguće.

 

Za one koji žele još da voze, u 18h kreće fakultativni izlet oko Vlasinskog jezera (i manastir Klisura):

 

Vozimo putem oko jezera do Manastira Klisura, dolazimo do granice sa Bugarskom odakle vozimo do mesta Sastav Reka i preko Crne Trave vraćamo se na jezero.

 

Ukupno: 82km. Povratak: oko 19.30h

Uveče je predviđeno druženje!

 

Pogledajte neke od prizora sa Vlasinskog jezera, snimljene pre 10-ak dana:

 

JWYXq_p7035046.jpg

 

sn6gc_p7035068.jpg

 

RThdn_p7035085.jpg

 

404.jpg

 

Uveče, nakon izleta, organizujemo zajedničku etno-turbo(pedja)-večeru ;) i druženje. Okrenućemo jagnje, uz pekarski krompir i kačamak i tonu dobrog raspoloženja! Obezbeđeno je i piće. Žurka će biti na obali jezera, u neposrednoj blizini Konaka Best, tako da idemo peške.

 

 

Dan 3 – nedelja 25. jul 2010. god (Ukupno 395km!)

 

Okupljanje: 9.15h

Start: 9.30h

 

Vozimo sledećom rutom: Vlasina - Surdulica - Grdelička klisura (sve fenomenalan put) - Leskovac - Prokuplje - Kruševac - Rekovac - Kragujevac - Topola - Mladenovac - Bubanj potok – Beograd.

 

Ova ruta, opet sve do Bubanj potoka, nema ni metar auto-puta. Drugim rečima, uživaćemo u alternativnom prolasku od Surdulice do Beograda ;).

 

Ukupno: 395km. Povratak u BG: oko 20h.

 

Naravno, ako bude umora, u svakom trenutku rutu možemo da skratimo izlaskom na auto-put.

 

 

Smeštaj i troškovi

 

Kao i uvek, i ovoga puta potrudili smo se da rešimo smeštaj za sve koji to žele. Takođe, kao na dunavskoj turi, uz smeštaj smo organizovali i večeru i doručak, kako bi učesnici ove vožnje imali što manje briga i obaveza.

 

Naravno, i smeštaj i ishrana su potpuno opcioni, tj. ukoliko neko ima alternativno rešenje ili preferira iz bilo kog razloga neki drugi smeštaj/hranu, apsolutno je slobodan da iste reši u sopstvenoj režiji. Smisao BJB vožnji je upravo zajednička vožnja, uz večernja druženja ;). Zajednički smeštaj je samo način da učesnike vožnji rasteretimo organizacionih briga, ukoliko to žele. Samo učestvovanje u BJB vožnji je besplatno.

 

Elem, posle objašnjenja da pređemo na stvar.

 

Smeštaj u Knjaževcu:

Konak ANA (Spasoja Mikića 1). Smeštaj je po 2 osobe.

Cena po osobi - Prenoćište i doručak: 1000din.

Parking za motore je čuvan, u dvorištu Konaka.

 

Smeštaj na Vlasinskom jezeru:

Vile BEST, Vila Aleksandra - smeštaj u dvokrevetnim sobama sa francuskim ležajem (parovi) i u dvokrevetnim sobama sa odvojenim krevetima (ostali).

Cena po osobi – Prenoćište: 10eur; Prenoćište, sa uključenim doručkom: 12 eur (obe cene u dinarskoj protivvrednosti, sve takse uključene u cenu)

Doručak je organizovan u Vili Best. Vile su jedna pored druge (tako da smo svi na okupu), sa asfaltnim putem do njih.

 

Večera na Vlasini: jagnjetina sa ražnja i prateće đakonije ;) - očekivana participacija (sa pićem, salatom itd - tj. all-inclusive ;)) oko 500din po osobi (tj. podelićemo račun na ravne časti).

 

Važno obaveštenje: prijave za vožnju za sve kojima je potreban organizovan smeštaj traju do utorka 20.7. u 19h. Ovaj rok je neophodan zbog rezervacija smeštaja. Naravno, svi koji planiraju smeštaj u sopstvenoj režiji mogu se prijavljivati do pred samu vožnju (četvrtak uveče).

 

Ukupna kilometraža (za planiranje potrošnje goriva) – 813 km bez izleta; 1005km sa oba izleta.

 

Putarina: nema.

 

 

Više o vožnji u grupi:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14598.0

 

Vožnja ovom relacijom:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=21290.0

 

Više o Vlasinskom jezeru:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=11707.msg280445#msg280445

 

 

Dobrodošli!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Da pocnemo i sa prijavljivanjem!

 

Molim vas da se prijavite odmah nakon odlucite da idete (dakle, sto pre mozete ;)), buduci da je ova voznja malo komplikovanija po pitanju rezervacije smestaja. U tom smislu molim vas i da naznacite da li vam treba smestaj, ili smestaj resavate samostalno.

 

Dakle, spisak:

 

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

    Fantasticna tura, nemam reci... Ako ne odem na odmor, ja idem, pod obavezno sa vama... Za sada vas samo gledam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

AUUUUUUUU

 

pa gde na kraju meseca....

treba mi minimum 150e za ovakvu turu, gorivo + smestaj + mozda nesto da se pojede i popije sa strane!

 

Auuuuuuuuuu

Nemam pojma, ne znam sta da radim!

 

Tura je extra..........

ali........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja na moru tada  :-\ , ali dobro bar će MarioZ moći da priča bez bojazni od mojih fora  :P :P :P

 

Želim vam lep provod drugari  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

 

Ja cu vam se prikljuciti u Knjazevcu prvog dana. Smestaj mi treba i za Knjazevac i za Vlasinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko  8)

5. Pedj@j (potreban smestaj)

 

Jel postoji mogucnost za nas koji bi nocili u satorima, da iste postavimo negde.....i prvu i drugu noc....

 

Znam da na vlasini ima kamp blizu hotela Jezero, a ako krenes malo dalje od naselja i brane onda moze gde god hoces uz obalu. Cesto smo kampovali ali u avgustu. Tako da definitivno preporucujem neki dzemper, duks ili sta god toplo za vece. Pogotovo u satoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Jel postoji mogucnost za nas koji bi nocili u satorima, da iste postavimo negde.....i prvu i drugu noc....

 

To i mene interesuje.

 

evo mogucnosti u Knjazevcu, obliznje izletiste Baranica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ovo se ne propušta, pa makar kasnije glabali kosti :)

 

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko  8)

5. Pedj@j (potreban smestaj)

6. Jager i Goga (potreban smeštaj: 2 osobe)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Jageru, Jageru, bas si nekulturan... Kad se dopises, ostavi u sledecem redu broj za drugare da se prijave...  ;D ;D ;D ;)

 

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko 

5. Pedj@j (potreban smestaj)

6. Jager i Goga (potreban smeštaj: 2 osobe)

7. BrmBrm i Ivana (potreban smestaj za 2 osobe na obe lokacije) - mi se pridruzujemo drustvu u Knjazevcu uvece

8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jageru, Jageru, bas si nekulturan... Kad se dopises, ostavi u sledecem redu broj za drugare da se prijave...  ;D ;D ;D ;)

 

Ehh... omaklo mi se, šta ćeš :) Sledeći put ću bolje obratiti pažnju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Jel postoji mogucnost za nas koji bi nocili u satorima, da iste postavimo negde.....i prvu i drugu noc....

 

Drugari,

 

raspitacemo se za lokacije i uslove za vas koji bi da kampujete. Na Vlasini sigurno moze - kao sto je gore receno postoji kamp, a postoji i najmanje 10 odlicnih lokacija pored toga. Ipak, na Vlasini je nocu DOSTA hladno, pa imajte i to u vidu.

 

Za Knjazevac cemo se raspitati, pa javljam... Moglo bi zaista u Baranici, a moglo bi i oko Kalne negde (samo onda nema vecernjeg zezanja u Knjazevcu). Javljam...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Smederevo

Evo i mi sa nestrpljenjem očekujemo našu prvu bjb vikend vožnju. Nažalost zbog posla moramo da krenemo iz Smedereva oko 5 autoputem pa vas negde oko 8 stižemo u Knjaževcu.

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko  

5. Pedj@j (potreban smestaj)

6. Jager i Goga (potreban smeštaj: 2 osobe)

7. BrmBrm i Ivana (potreban smestaj za 2 osobe na obe lokacije) - mi se pridruzujemo drustvu u Knjazevcu uvece

8. Steeler i Gaga (potreban smeštaj za 2 osobe na obe lokacije) - i mi se pridružujemo društvu u Knjazevcu uveče (jbga nezgodni poslodavci)

9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Jel postoji mogucnost za nas koji bi nocili u satorima, da iste postavimo negde.....i prvu i drugu noc....

 

Drugari,

 

raspitacemo se za lokacije i uslove za vas koji bi da kampujete. Na Vlasini sigurno moze - kao sto je gore receno postoji kamp, a postoji i najmanje 10 odlicnih lokacija pored toga. Ipak, na Vlasini je nocu DOSTA hladno, pa imajte i to u vidu.

 

Za Knjazevac cemo se raspitati, pa javljam... Moglo bi zaista u Baranici, a moglo bi i oko Kalne negde (samo onda nema vecernjeg zezanja u Knjazevcu). Javljam...

 

 

 

Ja sam planinario po Staroj planini.

Moze sa kampovati u blizini Babinog zuba,a ja sam jednu noc postavio sator nadomak sela Topli do.To je takodje blizu Babinog. Za Knjazevac ne znam, isao sam iz pravca Pirota.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tacno - ispod samog Babinog Zuba ljudi cesto kampuju. Iza stena teren je odlican za kampovanje, a vidjao sam da ljudi razapnu sator i pored samog planinarskog doma :D. Ipak, to je daleko od Knjazevca, a ideja je da budemo uvece zajedno.

 

Topli Do je dosta van puta i nije pogodan za nasu situaciju (moze sa babinog Zuba da se stigne off deonicom, ali ta deonica je dosta teska. Ako se ide okolo mora preko Temske, a to je onda 60km od Knjazevca ;)).

 

Javicu ako nadjem neki zvanican kamp i okaciti kontakt, kako bi ljudi dalje mogli da se organizuju...

 

PS: fantasticna off voznja je sa Babinog Zuba do sela Topli Do, pa onda samo malo asflat, pa opet off sve do Zavojskog jezera. Na jezero se izlazi usponom uz branu :D. No, to je neka druga prica...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ok, evo ga definitivan predlog i za kampovanje:

 

Knjaževac:

izletište Baranica - 4km od Knjaževca na putu Knjaževac-Pirot (kojim inače idemo, tako da je lokacija jako pogodna)

Na toj lokaciji postoji Restoran "Baranica" (kontakt: 019/739-494)

 

Vlasinsko jezero:

Kampiralište ''Vlasina''

Kontakt: + 381 17 86 104;+ 381 17 86 066

 

VAŽNA NAPOMENA: ovo su samo predlozi, u cilju da olakšaju kontakt vama koji bi da kampujete. Budući da nisam kamper, nisam ni koristio ove lokacije i ni u kom smislu ne mogu da garantujem za njih.

 

Ipak, važno je znati da pogodne lokacije postoje i da će sigurno biti gde da se postave šatori. Za sve dalje informacije/dogovore iskoristite gore navedene telefone.

 

pz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pala je odluka. Ipak idem sam, sto znaci da nosim sator  :) Jel neko planira da kampuje?

 

1. severian i violeta (potreban smestaj: 2 osobe)

2. MarioZ (za sad 1 osoba)

3. bopk (potreban smestaj)

4. Vlajko 

5. Pedj@j (potreban smestaj)

6. Jager i Goga (potreban smeštaj: 2 osobe)

7. BrmBrm i Ivana (potreban smestaj za 2 osobe na obe lokacije) - mi se pridruzujemo drustvu u Knjazevcu uvece

8. Steeler i Gaga (potreban smeštaj za 2 osobe na obe lokacije) - i mi se pridružujemo društvu u Knjazevcu uveče (jbga nezgodni poslodavci)

9. ZeljkoTransalp

10. .....next

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja