Jump to content

Moto Zajednica

ispravljanje stapova (prednje vile)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

jel ima neko ideju kako ispariviti stapove prednjih vila?

malo su se iskrivile ispod donjeg trokuta,gledao sam negde po netu al sada nemogu naci tu temu.Jel to radi neko iz Novog Sada mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Primorska ne znam broj to ti je ulica pored Najlona.....stari majstor Loce.....njegovi naslednici to rade veoma uspesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Moze i u kucnoj radinosti, ali ti trebaju precizni oslonci, precizni merni alat, veoma jaka, kontrolisana i precizna sila, i dosta striljenja.

Meni je bila 3,5mm van ose, i morali smo da krivimo 5cm na kontra stranu da bi se vratila priblizno u osu, kad probash da je krivish videcesh koliko je ustvari jaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

znaci lakse je da odnesem nekom ko je to vec radio i ko ima alata za taj posao  ;D

 

provozacu se onamo da nadjem majstore,hvala  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Naravno da je bolje odneti profesionalcima i platiti sasvim ne preveliku cenu za odlicno uradjen posao...

 

 

Nekad sam radio u velikom Tomos ovlastenom servisu...i onda skupim 5...6 vila sa BT koji su naplaceni preko osiguranja i ja stavljam nove a kad sakupim vise komada tih starih koje se kao bacaju ja odnesem tamo i oni mi sve isprave na meru i odlicno rade......ja ih prodam i eto mi bonus na platu koja je bila mizera i krajnje ponizavajuce ( drzavna firma )....radio ceo Tomos program, Honda mios s. Osijek..kultivatori, agregati i sve te male hondine zajebancije ukljucujuci i sve vrste testera.....

 

 

Ispravljao sam i sa neke hondice i sa 3...4 endure i sve su odlicno radile.....

 

 

Ispricacu vam anegdotu u vezi vila necete verovati...hhahahah bas kod tog starog majstora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Haha aj pricaj angdotu bre, shto nas drzish u neizvesnosti :)

 

Moj cale je ispravljao nekad od tomosa vile, kad ga skucao u stub... Jurili ga kuchici neki u kraju pa ih jurio nogom, a znao da je tu krivina, pa skrenuo malo ranije kod lika u ogradu :D Nikad nisam primetio nikakav problem u vilama posle toga. Ali ove vece vile su jebene bre. Prosto mi nije jasno kako se i iskrive uopshte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pre nego sto ti ispricam procitaj moje predstavljnje.....

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33595.msg488968#msg488968

 

Uglavnom 48 sati pre odlaska na to more i krstarenje Jadranom, odem ja na Miseluk, tu razni prijatelji vozi se u najboljim slucajevima BT....E90 itd...samo...nije bilo nikakvih japaskih motocikala, osim sto su matorci vozili GSX750 1100....pokoji GSRX...itd........mozda po koji GPX600

 

 

Malih motora NEMA....treba dozvola za uvoz pa ovo ono i ko uvozi ide odma na 1000ccm

 

Samo ja vozim CB250 i ne znam da je bio jos koji motor male kubikaze....

 

I ja na Misluku i mi smo tu divljali, padali, vezbali, trkali se po celu noc...cesto do zore...

 

I dodje moj gari i trazi mi krug i ja mu dam.....napravi on 2 kruga i u drugom krugu udje u Mixerovu krivinu ona sa pravca prema okretnici desno, i ispred njega auto i on da ga obidje udje paralelno ode u desni cosak sa autom uhvati ga sljunak i padne.....mi iz okretnice gledamo i Hondica klizi i bam u zastitnu ogradu...mi potrcali, ovaj se digo, ja dosao do motora digao ga a ono vile otisle u sreh???????? Nabio prednji tocak prema granama u stranu.........ja se skenjao treba sutra da krenem na more......

 

Neki moji frendovi koji su bili moji veliki rivali na drumu ( u trkanju ) vriste od srece i pakosti sto mi je ovaj iskezecio motor i sto mi je puklo more ( moja cura spakovala sev stvari a i ja )

 

I sednemo ja i taj moj gari ocajni na motor, ja jedva drzim korman oce da se otme iz ruku, odemo do kafane popijemo par stokova ( to je bilo atraktivno pice ) malo se napijemo i treba sad da ja odem kod devojke ( inace njeni su bili na moru i ja sam vec ziveo 2 meseca kod nje ) bila je jako bogata i razmazena cura...i sad treba izaci njoj na oci......da joj kazem da nema mora sutra???? hmmmmm

 

I stizemo mi ona otvara vrata i vidi ovaj moj gari krvav i iscepan i ona sta je bilo??? gleda mene vidi da sam ceo?? kaze ona sta?? gde??????ja se pokunjio kaze ona unistio si motor?????? Ja ko pas pognuo glavu i klimam glavom i kazem da....:((((((

 

Ona pocne da histerise, idiote nisi normalan, kako zasto???

 

Kazem ja njoj da umukne odem do bara od njenog caleta ( u baru 1000 vrsta pica ) uzmem viski. kljuc od garaze ( caletove sa alatom ) sidjem dole i napadnemo mi Hondicu da rasturamo.......skinemo mi sve zivo prednji kraj, jos neke stavri ja skinuo V. deklu da predihtujem i uglavnom skinuo stapove koji su bili krivi, tocak nije stradao.......

 

Cak su oko 04 nocu dosli panduri sa kolima da nas legitimisu jer su komsije zvale da se nesto cudno desava ispred garaze.......ulevnnom nas pustili kad su videli da je sve OK. mi pijani ko letve, ali ne radimo nista lose jedino sto rasturamo Hondu u po noci......

 

 

I malo mi predahnuli i idemo u 07. na tu adresu koju sam dao momku......kad neka frka ispred kuce, u dvoristu kod majstora...jako puno ljudi....

 

 

Ja ulazim i drzim 2 stapa od vila u ruci. i pojavljuje se stari majstor Loce ( pokojni sad ) i gleda u mene, uzima stapove u ruku gleda, gleda, cedi se jos ulje iz njih.....i kaze on: ove su sveze?????? Kazem ja od nocas sa Miseluka majstore..........hmmmmmmmmmmmmmmmmmm zamislio se on gleda i kaze.......znate momci meni je umrla zena!!!!!!!!!!!! Mene kao grom da je uradio, kao da je meni neko umro i proslo mi kroz glavu nema sanse 10 dana da ovo napravi....ubicu se katastrofa.....

 

Kaze on znate ja to nemogu danas da uradim ali bice sutra!!!!!!!!!!! ja poskocio od srece samo sto nisam poceo da se smejem jer sam mislio da ce mi reci da dodjem za 10 dana....i suzdrzim se ja i kazem stidljivo, pa zao mi je majstore zbog vase zene, kad da dodjem sutra kaze on u 12.......

 

I pobeli mi ja neverujem prosto i sutra ja u 12 i on covek sahranio zenu i ispravio moje vile......

 

 

I mi nazad u garazu i sastavimo hondicu do 20H....i satvim ja sev stavri i u 24H krenem na more.....preko Miseluka naravno....tamo puno poznatih ljudi, a ja kao da se nista nije desilo stao pozdravio se sa svima oni aplauz, vicu haosssss, srece svi mi zele srecan put...i ja odem na moreeeee...i oko 4000km i bio sam oko 40 dana na moru....kesa ko blata a Hondica me nikada nije izdala iako je glava bila pred expoziju......

 

 

Eto sad si me naterao da ti ispricam pricu o vilama, i kako je mladost neunistiva i da nikakva prepreka ne postoji kada nesto zelil, volis i hoces......

 

 

Izvina na gramaticke greske, ne da mi se ispravljati...

 

 

laku noc..:))))))))))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Auu ti si bash pun ovih pricha i dogodovshtina :) Burna mladost :P A kada se to sve deshavalo, koje si godishte ? Iz pricha chujem da je ta honda bila san svih po redu. Ortak (koji je stariji ima oko 4 banke) kaze da se i danas seca kada je video prvi put u gradu cb400n, i da se seca kapica za svecice jer su mu one neshto prvo upale u ochi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ovo sto pisem se desava 89. tad sam imao 18 godina.....ispada da sam 71.  a CB je bio san snova.....doduse moj je bio mali CB ali za nekog ko je imao 18. uffffff

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

Primorska ne znam broj to ti je ulica pored Najlona.....stari majstor Loce.....njegovi naslednici to rade veoma uspesno

jel moze neki broj telefona  ili tacno da mi kazes kako da dodjem do njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Šta je na kraju sa tim majstorima .. nađe li ih neko u Primorskoj.. kod najlona. Imaju li adresu, telefon ? Treba i meni.

 

Pozdrav!

 

@Dzigorius .. priča je baš za film :) slatko sam se nasmejao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja