Jump to content

Moto Zajednica

Vmax 1700 ccm

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Petak popodne, sedim na placu i uzivam u miru...Vrucina i sparno vreme ubijaju zelju za voznjom, sacekacu jos  malo, samo malo da padne vece.

Misli mi odlaze negde daleko dok pijem kafu sa svojom vernom Hondom koja me ceka da krenemo negde. Sam sam, bas onako kako volim... U daljini cujem potmuli zvuk masine, brunda, osecam da je jaka i ide ka meni. Sve je blize, i da!  na semaforu poznajem konture VMAX-a!

Ocekujem zeleno kako bih pogledom ispratio tu zver od motora ali na moje iznenadjenje covek staje pred kapijom.Razmisljam, verovatno je video motor u dvoristu pa hoce da se umije i odmori.

Kaciga krije lice ali sve jedno dobrodosao je!

Ulazi u dvoriste, pruza ruku onako u rukavici i pozdravlja me po imenu! Skida kacigu i ja ostajem nem. Prijatelj, drugar koji je naprosto "iscezao" iz zemlje tu je preda mnom. A toliko sam te trazio! Zasto se bar nejavi da znam da si ziv!

Necu Vas daviti daljim razgovorom vec cu vam preneti utiske o gore pomenutom Vmax-u ipak je ovo moto/forum :).

 

Masina standardno za ovaj motor u V rasporedu zapremine monstruoznih 1700ccm. Francuska verzija zatvorena na 100 konjskih snaga (ova je 200 k/s, otvorena).

320 kg. teska, tockovi 18-tice...Sva moguca stelovanja ogibljenja i napred i pozadi. Bisage i naslon suvozaca su dodatna oprema. Motor je pravljen ocigledno za jednu osobu te ima bas komotno sediste za vozaca, suvozac ne verujem da bi izdrzao preko 100 kilometara.

Autonomija sa punim rezervoarom (oko 16l) je negde izmedju 130 i 180 km zavisno od uslova i nacina viznje, rezervoar je pod sedistem. Sto se tice voznje do 4000 obrtaja je da kazem "pitoma" potom krece strasna erupcija snage do oko 7000 kada ponovo i jos jace snazno povuce. Gas ne kontrolise sajla vec elektronika pa koliko god "zavrnuo" gas poteze snazno ali linearno bez secanja.

Kocenje motorom je prica za sebe! Toliko silovito da kocnice sluze samo za neke nepredvidjene situacije.

 

Dug tekst slabo ko cita pa cu ovde prekinuti ;), prijatelj koji je vlasnik motora presao je 23.000km a kupio ga je novog 2009 godine tako da sam ga uspeo ubediti da se uclani i postavi par svojih putopisa sa cenama prenocista po zemljama / mestima.

 

Pozdrav Nenad.

P.S. na slici je moja malenkost.

 

 

 

post-4951-12879085726772_thumb.jpg

post-4951-12879085730932_thumb.jpg

post-4951-12879085731914_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Video sam ga u gradu, a takodje i parkiranog tu gde je i slikan. Reci su ovde suvisne....  :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Masina je strava, bio jedan Makedonac na Reliju sa Vmax-om, izgleda strava, ali voznja od pumpe do pumpe. Nekome je to ok, nije vazno, nego htedoh da prokomentarisem francusku tablicu, kako li bi je kod nas stavili ispod repa?  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, zaboravih da napisem oblik tablice bira vlasnik, naravno od nekoliko zakonom dozvoljenih. Registracija ovog konkretno modela je izasla 200e i trajna je!!!

Samo se tehnicki radi periodicno. (Pitam se zasto "glavesine" ne iskopiraju i takav nacin registracije kada vec sve od tih zakona kopiraju)

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da dopunim staru temu svezim slikama...

Intervencija je sledeca, zamena malog fabrickog rezervoara zamenskim od 21L. Prijatelj, vlasnik motora ocekuje povecanje autonomije na oko 260/270 km na otvorenom i 180/200 km grad. Mislim da je interesantno da prenesem kolegama sta je sve potrebno skinuti kako bi se doticni (rezervoar) zamenio.

Kao sto napisah gore, rezervoar je pod sedistem...Ovo napred je "laznjak".

post-4737-0-90883100-1317060040_thumb.jpg

post-4737-0-03384500-1317060142_thumb.jpg

post-4737-0-72065000-1317060156_thumb.jpg

post-4737-0-50406000-1317060177_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iskustva se ne mogu preneti samo probom, tada si pod utiskom i previdis svasta nesto! Prenosim reci prijatelja..

 

"Bio sam u yamahi ne planiraju proizvodnju sledeceg modela vmax-a, probao sam novu cb1000 i jedva sam se provozao, nisam smeo ni da preticem, plasio sam se da li ce snage imati" :D

 

Toliko je jaka vmax! Vlasnik, bivsi legionar (decenija sluzenja ne kao ovaj "nas") isuzetno slozena licnost, motor shvata izuzetno prisno i ako on kaze da je stvarno perfektan ja mu verujem!

Kocenje masinom kao kada na banditu 600 stisnes kocnice, ubrzanja brutalna... Trosi oko 10L ako se vozi malo zustrije... Kupio je novu kao sto gore napisah i presao njome nesto preko 60000km. Nije bilo kvarova sem tekuceg odrzavanja.

Karbon delovi narucivani iz amerike posto su u Evropi x3 cene...

 

viber image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ide 2.5 sekundi do 100kmh. Tek nekoliko motocikla mogu da se pohvale kojom desetom manje na papiru dok praktično bude brži onaj koji bolje barata menjačem i kvačilom. 

 

Uglavnom, to je ozbiljno brz motocikl, strahovite snage. Klasa je za sebe i to je sasvim dovoljno da opiše ovu monstruoznu čovekovu spravu. Retko se viđa, dugo se pamti :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Sećam se još kao mladić, da ne kažem klinac, davne 1985 godine, kada se u bgd pojavila prva V-max yamaha. Celo ušće, tj. motoristi su došli da je vide. Metalik siva, kao iz NF romana. Bio je to doživlaj dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja