Jump to content

Moto Zajednica

CBR1000F RESTYLING

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada uslovi ne dozvoljavaju promenu motora monotoniju razbijam menjajuci izgled onog koji posedujem...

Listam forum i u oglasima vidim yamaha 660 szr oklopi! Vec ih vidim na mojoj voljenoj Hondi, zovem kolegu forumasa, diktiram adresu i zeljno iscekujem nove "plastike".

Ali! Nasa kurirska sluzba se potrudila da mi naruceno "usitni" u vise komada tako da sam jedan dan utrosio na krpljenje oklopa.

Poenta teme je, ako Ste vec zadovoljni voznim karakteristikama a dosadi Vam izgled, moze se jednostavno i bez mnogo ulaganja dobiti novi-stari motor!

Evo nesto slika...

post-4951-12879085564004_thumb.jpg

post-4951-12879085564798_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

dosta dobro obavljen posao ali mislim da je sad na redu rep koji i na fabrickim oklopima deluje po meni dosta rucno. Mislim da je vreme da se pozabavis malo s njim. nesto manje masivno sa ostrijim linijama bi dosta lepo leglo. Eventualno onaj od novije cbr1000f,sto se ne spusta na dole vec i de na gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gavro, citas mi misli. Razmisljao sam o tome ali zamenom repa gubim komforno sediste a vozim se uvek u dvoje...neki kompromis udobno a lepo mora biti ispunjen.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Juuuuu, nisam ni mogao da predpostavim kako krmacica lepo izgleda u naked varijanti  :o  :-*  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala Lorde, interesantno je to sto prilikom "pasovanja" uvek koristim originalne nosace oklopa sa cbr-a. Nista nije seceno,krivljeno i dovarivano vec na sraf dodavano po potrebi...Tako da za pola sata mogu namontirati originalne plastike.

Jedino mesto gde sam morao da zabusim rupe a nisu tu fabricki je gornji trokut gde je namontiran nosac castom kormana pa po zelji menjam, tj ako su plastike agresivnije stavljam selnas ako je kao neka klasika sa okruglim farom onda neki otvoreniji korman.

Na slici se vide nosaci kormana.

Pozdrav Nenad.

post-4951-12879085680686_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i eksperimentisanja sa socivom od hayabuse (na poklon ustupio korisnik Srbenda) lepo svetli ali je premalo za ovako gabaritni motor.

post-4951-12879085690178_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Pazi definitivno je motor ne samo podmladjen  dizajnerski.....ali i sto je rekao  nas drugar gore,,,,,rep mu ostaje jos samo da se doradi....medjutim  lako je tebi da experimentis kad imas sleper pun Pezoa.....(sesta slika) :D :D ja da napunim rezervoar moram da idem ujutro sabajle pred crkvu da ''vatam red !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Svaka cast,jesi razmisljao da slike posaljes hondinim inzenjerima,mozda te i zaposle kod sebe,a to ti ne bi smetalo  ;D

Svaka cast na motoru,moram priznati da imas ukusa,i talenta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od srca se zahvaljujem na lepim recima! Sve sto sam radio je uz minimum ulaganja, sa vecim budzetom bilo bi puno lepse.

Pohvale naravno gode pogotovo sto dolaze od kolega na dva tocka.

U ove "proreze" na masci danas je dodata metalna mrezica tako da vise ne postoji ona supljina, slike cu sutra postaviti.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U mojoj kuci nema mesta diskriminaciji! Supruga ravnopravno ucestvuje u svemu. Za precizno zafarbavanje mrezica potrebna je mirna zenska ruka...

Prvo je iste (mrezice) ofarbala u crveno :), onda je zakljucila da nije lepo i evo danas su crne :D!

post-4951-12879087170454_thumb.jpg

post-4951-1287908717159_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Bas kad smo kod tih mrezica, ubih se trazeci ih svud redom, i na kraju bio do "uradi sam" ali ni tamo ih nema... pa ako slucajno znate gde mogu da nadjem te metalne mrezice... bio bih vrlo zahvalan :)  hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhh, pomogao bih rado ali radnja u kojoj sam kupio nema prodaju u beogradu. Uglavnom mrezice mozes kupiti na mestima koje drze zicane ograde (stovarista gradjevinskog materijala) i na pijaci naravno.

Ili najbolje nadji nekog ko pravi bastenske metalne stolice, ima prelepih mrezica koje se koriste za naslon.

 

Pozdrav Nenad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odlican posao!!! Posle CBRke 1000f tesko da bi te zadovoljio neki drugi motor što se tiče komfora i putovanja osim ako nebi dobacio još neki par hiljada evrića. E sad na pumpu pa noge(točkove) pod put!!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas kad smo kod tih mrezica, ubih se trazeci ih svud redom, i na kraju bio do "uradi sam" ali ni tamo ih nema... pa ako slucajno znate gde mogu da nadjem te metalne mrezice... bio bih vrlo zahvalan :)   hvala unapred!

Druze nadjoh resenje nasih problema, kanta za papir iz metro-a!

Napravljena je od mrezice romboidnog oblika, cvrsta i plastificirana u vise boja, samo da se isece po merama i ugradi.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ugradih i treptac/blinker u far, mogu reci da bas deluje na vozace automobila! Kada me vide u retrovizoru odmah obaraju brzinu i pomeraju se u stranu! Valjda misle da sam tu kao pratnja nekome.

Sve u svemu,  biti vidljiv i privuci paznju vozacima doprinosi sigurnosti.

Evo kratkog videa kako izgleda, snimano je mobilnim i po danu, nocu je bas vidljivo i "bode" oci ;D.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja verujem da je tebi dosadio taj izgled, pa si zato i menjao, ali kao naked izgleda fe-no-me-na-lno. I ovako mi se vise svidja nego fabricki, ali naked je bonbona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja