Jump to content

Moto Zajednica

BMW Motorrad Days 2010 Garmish Partenkirchen

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Još u Julu prošle godine, moj prijatelj Slavko, veliki obožavalac BMW motocikala, i ponosni vlasnik dva komada je počeo priču o najvećem skupu BMW motociklista na svetu i lagano političko ubeđivanje da se tamo zaputimo u Julu 2010.godine. Pošto meni naravno za takve predloge baš treba koliko i žabi u vodu, već u leto 2009. je pao dogovor o BMW Motorrad Days 2010. u Garmisch Partenkirchenu.

 

Bilo je tu mnogo navodnih saputnika sa nama, da bi se na kraju priča svela na nas trojicu, Slavka i Marka sa 40-to godišnjim motociklističkim stažom, i mene koji ima upravo toliko godina i duplo manji bajkerski staž.

 

Njih su dvojica naravno ceo plan puta,maršrute i prenoćišta prepustili najmlađem članu ekspedicije,mojoj malenkosti.

 

I tako, stiže taj 30. Juni, mi se popakovani nađosmo na benzinskoj pumpi na izlazu iz Zrenjanina prema Novom Sadu.

 

post-7341-12879085532107_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Krenuli smo naravno sa zakašnjenjem od 45 minuta, pošto je Marko zaboravio neke administrativne detalje. Na izlazu nas je ispratilo par drugara, i konačno polazak.

Prvu pauzu za doručak i kafu napravili smo na Iriškom Vencu.

 

post-7341-12879085533107_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Na brzaka kifle, kafa i gas. Čeka nas još dosta puta za danas.

Nakon Rume izašli smo na auto put i brzo stigli do Hrvatske granice, nakon formalnosti na granici nastavili smo prema Zagrebu i sledeću pauzu napravili na nekih 50 tak km od granice gde smo dopunili rezervoare i napravili par fotki.

 

post-7341-12879085535084_thumb.jpg

post-7341-12879085537458_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Auto put kao auto put, za motociklistu dosadan, monoton.

 

Sledeću pauzu smo napravili nekih 40-tak km od Zagreba, e pa do ovde su nam sedalni mišići već pošteno utrnuli, pa smo rešili da pored sipanja goriva i mi popijemo nešto u motelu, kada smo prišli motelu, a on pun! I to nikog drugog osim bajkera.

 

Ispred motela naparkirani motori, kombiji sa motorima, auta sa prikolicama sa po 3-4 motora.

Čim smo se zaustavili ispred onako napakovani privukli smo pažnju svih prisutnih motociklista koji su zauzeli celu, ne baš malu terasu. Naravno priča je odmah krenula u drugarskoj atmosferi, a ispostavilo se da su svi članovi MK Brod iz Slavonskog Broda i da idu na Grobnik (za mlađe čitaoce to je izuzetno kvalitetna trkačka staza nadomak Rijeke).

Zakupili su za sutra stazu i svi zajedno idu tamo da se izdivljaju, a uveče opet motore u kombije i kući.

Kada smo kretali odatle srdačno smo se ispozdravljali, rekli su nam da obavezno u povratku svratimo do njihovog Harley Pub-a u Brodu,da imamo klopu, piće i spavanje za dž. Žao mi je što se nismo tuda vraćali.

Nakon te pauze, vozili smo bez zaustavljanja do Slovenačke granice.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

  Nakon formalnosti oko pasoša i kupovine vinjeta nastavljamo dalje ka Ljubljani.

Pauzu u Sloveniji pravimo na nekoj benzinskoj pumpi posle Ljubljane koja pored parkinga ima i Centar za razgibavanje sa nekim spravama koje se nalaze u prelepoj borovoj šumi.

 

post-7341-12879085539011_thumb.jpg

post-7341-128790855399_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nismo izdržali da se tu ipak malo ne opustimo uz miris bora i kulen koji je Slavko poneo.

Posle polusatne pauze krećemo, ja ne mogu da dočekam kraj auto puta.

 

Konačno posle Ljubljane, Kranja i Jesenica silazimo sa auto puta i idemo prema Kranjskoj Gori. E pa bilo je vreme da uživanje počne,prelepi predeli, vijugavi putevi i naravno strah od radara.

Nakon par km, jednostavno ne mogu da izdržim da se ne zaustavim i napravim par fotki prelepih predela koji mi se pružaju i sa leve i sa desne strane.

post-7341-12879085540514_thumb.jpg

post-7341-12879085542025_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Tek što smo se opet zaleteli, posle par krivina ukazala nam se tabla za ulaz u Kranjsku Goru, koja je bila odrednica za prvi dan puta.

 

Stali smo kod table, kad moji omladinci preko puta ugledaše dva BMW-a, i odmah spopadoše ona dva Slovenca sa podacima, ciframa i iskustvima.

 

post-7341-12879085542482_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Posle 20-to minutnog BMW-isanja krenuli smo da nađemo Vilu Romana koja je bila planirana da nam bude prenoćište, pošto je vlasnik čovek iz okoline Zrenjanina i Markov poznanik. Bez problema smo našli vilu i smestili se.

post-7341-12879085544517_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Bio sam malo sumnjičav što se cene prenoćišta tiče, pošto sam se par puta opekao po toj zemljačkoj liniji,pa sam Ljubana, vlasnika, pitao koliko košta prenoćište, na šta se on nasmejao i rekao: „Bez brige, bićete zadovoljni“, što se na kraju i ispostavilo. Nakon tuširanja izašao sam na terasu sa koje se pružao predivan pogled, naravno, vratio sam se u sobu po aparat.

post-7341-12879085545661_thumb.jpg

post-7341-12879085547282_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Kad smo se malo uredili sišli smo u selo da nešto pojedemo, gazda nam je preporučio piceriju,poslušali smo ga i opet se nismo pokajali, pošto ni Slavko ni ja nismo mogli pojesti celu picu.

Kranjska Gora je selo za koje sam ja stekao utisak da živi isključivo od turizma i to im bogami dobro ide.Svuda su gomile stranaca koji u ovo doba godine ovde provode vreme vozeći iznajmljene bicikle ovim lepim krajevima.

Umorni od puta, pice i par piva po povratku u vilu,odmah smo zaspali.

Ujutro smo zapalili do Merkatora, nakupovali hrane, vode i sokova.

post-7341-12879085548639_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

  Nakon obilnog doručka koji nam je naš domaćin spremio, obukli smo odela, i došli da se pozdravimo i raskusuramo, a na pitanje koliko treba da platimo, Ljuban se nasmeja i reče: „Srećan put“. Eto, čovek u Sloveniji 35 godina, a još nije zapadnjak.

post-7341-1287908554989_thumb.jpg

post-7341-12879085550459_thumb.jpg

post-7341-12879085551112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Dogovorili smo se da ga vodimo na ručak kada bude došao u Augustu u Zrenjanin.Ispozdravljasmo se, posedasmo na motore, i pravac Austrija.

Put preko graničnog prelaza Korenjsko sedlo je veoma atraktivan za motocikliste, pošto je vijugav, a tik uz put je toliko gusta šuma da je sigurno i na najvećim vrućinama ovde debeo hlad.

 

post-7341-1287908555245_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Prilikom slikanja na graničnom prelazu pored nas je prošla i pozdravila nas kolona od tridesetak Italijana sa Lambretama koji su iz Trsta prošli Sloveniju, pa se preko Austrije vraćaju za Trst.

 

post-7341-12879085553686_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Odmah nakon ulaska u Austriju sledi jedan ozbiljan vijugav spust od 18%, a evo kako Austrijanci upozoravaju na njega:

 

post-7341-12879085554725_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Kada je ušao u radnju,načekali smo se. Morali smo ga kao dete iz prodavnice slatkiša vući iz nje da ne bi sve pare koje je poneo potrošio, pa da ga posle šlepamo do Garmischa i nazad.

E, od Villacha ka zapadu kreću ispunjenja motociklističkih snova: predivni krajolici, fantastični i čisti putevi, sa puno krivina, serpentina, uspona i nizbrdica.Ispostavilo se da je to destinacija koju turističke agencije u Nemačkoj nude motociklistima. Ovaj deo puta mi je ostao u najlepšem sećanju, i samo sam čekao da se negde iza drveta pojavi Hajdi, pa da bajka bude kompletna. ;D

post-7341-12879085557224_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

Bas Vam zavidim,ali sledece godine moj cetrdeseto godisnjak i ja idemo sigurno.

P.S. NADAM SE DA DOLAZITE NA DRUGI BMW SKUP 4 I 5 SEPTEMBRA KOJI OPET ORGANIZUJEMO U VRSCU...

POZDRAV OD KNM BMW VRSAC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Bas Vam zavidim,ali sledece godine moj cetrdeseto godisnjak i ja idemo sigurno.

P.S. NADAM SE DA DOLAZITE NA DRUGI BMW SKUP 4 I 5 SEPTEMBRA KOJI OPET ORGANIZUJEMO U VRSCU...

POZDRAV OD KNM BMW VRSAC

 

Naravno da se vidimo u Vršcu! ;)

 

Fina voznja a Garmis je predivan.Nadam se da ovo nije kraj?

 

Ma otkud! Tek početak, nastavljam sutra najverovatnije.

 

Da sam znao da idete, molio bih vas da me povedete mesecima ako treba.

 

ma šta da moliš,motor, i gas! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nakon ovih prelepih predela spuštamo se sa Alpa i zaustavljamo se da natočimo gorivo, i uz kafu podelimo oduševljenje ovim delom puta.

10-tak km nakon pumpe stižemo do Italijanske granice gde se za sećanje slikamo.

 

post-7341-12879085665241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Sada imamo još nekih 250-300 km planiranih za taj dan.

Nekih 10 tak km pre grada Bressanone nalazi se stara tvrđava ispod koje teče reka, pa smo stali da napravimo pauzu, da se malo proteglimo.

 

post-7341-12879085666394_thumb.jpg

post-7341-12879085667837_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja