Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizer - nemoguca misija ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

evo celo jutro se zajebbavam sa vulkanizerskim radnjama, koga god da zovem (bar ove sto rade nedeljom), niko ne radi motocikle. Ma ni da cuju. Znaci ljudi dizu ruke u vis, kao da sam im dovezao tenk ispred radnje i zamolio da mi caskom srede gusenicu koje je pukla ?!

 

u Beogumi u cukarici su spremni da se okusaju u toj visoko-tehnoloskoj operaciji krpljenja moto gume, ali samo da je sam skinem sa motora i donesem im.

 

Imate li neki predlog gde mogu da mi zavrse posao, a da imaju svu svoj stender i da to korektno urade?

 

U BG sam, a moj stender je na selu, inace bih sam odradio. Kad napumpam, guma mi drzi dovoljno da mogu po bg da stignem do vulkanizera.

 

Ako ne nadjem nikog videcu nekako na misice da skinem zadnji tocak ispred zgrade, pa kolima do cukarice da odnesem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

naduvaj gumu i pokusaj da nadjes gde ispusta...ukoliko nije velika rupa zavrni neki sraf u nju i naduvaj....izdrzace ti da se vozas po bg do vulkanizera.nazalost nisam iz bg i ne znam nikoga gde bih mogao da te uputim ali ako ti ovaj moj savet pomogne super je ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kupi si mali set za krpanje guma, tri crva , tuba nekog ljepila, turpija za proširenje rupa i uvlakac crva. set košta oko 10 eura i za pet minuta si gotov i netreba ti štender.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

posto vidim da nije bilo nikoga sa teritorije beograda sa korisnom informacijom, ostavicu informacije do kojih sam ja dosao

pa ce valjda sledeci kolega sa busnom gumom bolje da prodje

 

dakle prvobitno nadjem spisak nekoliko firmi bas u BG da rade motore:

 

Moto vulkanizer - DUM doo - Beograd

Adresa    Jovanke Radaković 25i

Telefon    011/3048-283; 011/3048-284

Faks    011/3048-630

Email    dum@sbb.co.yu

Web sajt    www.pitstop.rs

 

zvao sam ih, rade motore, naplacuju 2.000 po tocku (500 skidanje tocka, 500 krpljenje, 500 balansiranje, 500 vracanje tocka)

 

Moto vulkanizer - Beoguma d.o.o. - Vladimira Popovića 1

Adresa    11070 Novi Beograd

Telefon    011/318-85-85

Faks    011/318-96-55

Email    D.ARANDJELOVIC@BEOGUMA.COM

Web sajt    www.beoguma.com

 

zvao sam ih, kazu da rade motore, ali samo ako im donesem vec skinut tocak

UPOZORENJE, na jednom moto forumu je covek imao jako lose iskustvo, kaze da ti majstori nemaju veze sa zivotom, da ne znaju motore da rade

 

Moto vulkanizer - Le Auto - Beograd

Adresa    Vojvode Šupljikca 11a (Bivša Žarka Zrenjanina)

Telefon    011/3444-374

Faks    011/3444-374

Email    le_auto@yubc.net

 

ove nisam zvao.

 

 

E sad, PREPORUKA od strane vise ljudi na internetu je bila za vulkanizera u Mladenovcu

Vulkanizerska radnja "MATA"

Milutina Milankovica 12

Mladenovac

011/ 8234 - 615

064/ 32-322-58

 

kazu da decko ozbiljno radi, zvao sam cena je 1.000 din komplet da sredi gumu i izbalansira.

idem kod njega danas (ne radi ponedeljkom)

 

nadam se da sam nekom pomogao

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ako nisi u mogucnosti da odes do Mate u Mladenovac , negde otprilike preko puta bloka 70 ima vulkanizerska radnja i oni rade i motore i izuzetno su jeftini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 650A DragStar

 

 

Moto vulkanizer - Le Auto - Beograd

Adresa    Vojvode Šupljikca 11a (Bivša Žarka Zrenjanina)

Telefon    011/3444-374

Faks    011/3444-374

Email    le_auto@yubc.net

 

ove nisam zvao.

 

 

 

Bio sam kod njih. Ne rade motore iako su postavili na sajt da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ako nisi u mogucnosti da odes do Mate u Mladenovac , negde otprilike preko puta bloka 70 ima vulkanizerska radnja i oni rade i motore i izuzetno su jeftini.

 

aha e hvala, bas cu da se vracam s posla tuda pa cu da potrazim

uhh nikad nisam kontao kako idu blokovi. ali zato je tu google :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

evo mape

http://blokovi.com/mapa.html

 

znaci kako dolazim iz pravca gazele, prvo nailazim na blok 70A, pa nakon raskrsnice pocinje blok 70

 

ajde samo pokazi prstom gde u relaciji na mapu se nalazi vulkanizer?

Blok 70 ili 70A, i sa koje strane je to sto kazes preko puta (sever, istok, zapad, jug) ?

 

nema veze i ako ne znas, ici cu oko naselja dok ne nadjem

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ee bio sam bash tu !

to je prekoputa OMV pumpe pa jos malo napred prema gradu. ima nekoliko perionica, elektricar, ali samo jedan vulkanizer.

 

rece mi covek da ne rade motore inace, ako hocu da ga ipak dovezem, moram da dodjem kad je automehanicar tu, jer samo on ume da skine tu cudnu spravu (tocak) sam masine.

 

ovaj se nalazi na samom kraju tog niza radnjica, najblizi je OMV pumpi. jedino ako nema jos neko ovamo prema gradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

tu ima bar 5 vulkanizera.. jel mislis na mihailovica?

 

Mihailović radi ako mu doneseš skinut točak. Krpljenje prednje unutrašnje bez balansiranja naplatio mi je 150 dindži.

 

Mata u svakom slučaju preporuka. Dečko je uredan, pedantan, zna kako da skida točkove, a ima i alat i pomagala za bajkove, ima mašineriju za azot (koji ne naplaćuje), i nije skup :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

nisam bio kod mate ali je on bio kod mene i znam decka tako da ga takodje preporucujem sto po renomeu sto po tome da ceo forum ide kod njega na montazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Kod mene u kraju,kod Bajlonijeve pijace,u Dzordza Vasingtona,ima vulkanizerska radnja. Gazda,ujedno i radnik,bivsi bajker,radi i motore,jeftino. Ja sam inace prosle godine promenio obe gume kod Stoje u Smederevu(auto meh.bajker).Bilo mi je usput,a montaza,demontaza,balansiranje,oba tocka zajednu 1500 din !!! Na zalost nemam njegov tel,a treba mi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Vulkanizer Mihailovic J.Gagrina, preko puta kineza. Ako ima neko problem zbog velicine felne, tipa 21'', onda Macura, ugao Tosin bunar-3. bulevar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

I ja da preporucim Matu! Kvalitetna usluga, demontiranje, montiranje, balansiranje. Mata super lik i nije skup! Sve preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

skupio sam kintu i posle posla pravac kod Mate

 

nego sramota me, prljav mi lanac, nisam ga oprao vec 500 km :(

 

sta ce covek da kaze vidi ovog majmuna sto ne zna ni lanac da odrzava

 

smrc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Kod mene u kraju,kod Bajlonijeve pijace,u Dzordza Vasingtona,ima vulkanizerska radnja. Gazda,ujedno i radnik,bivsi bajker,radi i motore,jeftino. Ja sam inace prosle godine promenio obe gume kod Stoje u Smederevu(auto meh.bajker).Bilo mi je usput,a montaza,demontaza,balansiranje,oba tocka zajednu 1500 din !!! Na zalost nemam njegov tel,a treba mi.....

 

hahahaha danas sam bas bio kod njega, pukla mi guma na free-ju

 

malo je spor ali je temeljan, ok je lik a krpljenje unutrasnje je naplatio 400 din(sam sam skidao tocak)

 

mogu da ga preporucim jedino ako imate vremena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Evo ti adresa i telefon vulkanizera za motore u Beogradu. Nisam jos bio, ali sam naisao na njega u pretrazi mesta gde mogu da kupim novu gumu 19-icu. Buduci da prodaje nove gume za motore i montira iste, pretpostavljam da nije laik.

 

Vulkanizer Lesanovic

Vojvode Šupljikca 11a

tel. 011 3444 374

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Za Bg i bližu okolinu (kome je Mata daleko) - Centar S u Boleću odmah preko puta Knez Petrol pumpe! Skidanje i nameštanje točka i gume (i eventuelno balansiranje) košta 708,00 dinara po točku, a vulkanizacija tj. krpljenje gume do 300,00 dinara kod lokalnog vulkanizera. Momak koji radi je vrlo pedantan i pažljiv, ima plastične dodatke za moto felne na mašini. Dakle, dečko skine točak i gumu sa felne i odnese kod komšije vulkanizera dok ti sačekaš 5-10 minuta u servisu ili sedneš da popiješ kaficu/sok-šta god. Topla preporuka !!! 064/825-5539 Zvonko

 

P.S.

 

Savet svakog iskusnijeg a pogotovo vulkanizera je da komplet sa čepovima kupiš i koristiš samo kad je neizbežno tj. kad nisi u prilici da odeš kod vulkanizera - to je samo privremeno rešenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e hvala lepo za ovu preporuku!

nisam bio u prilici da idem kod Mate, kasno se vratih sa posla i morao sam u grad odmah, cale mi bio na operaciji. Posle toga Mati bilo kasno imao covek neke planove.

 

najverovatnije cu onda u Bolec, i onako tuda cesto prolazim na putu za Smederevo. 1000 din je i cena kod Mate

 

edit: evo da se lakse nadje, adresa Smederevski put 2a, Bolec

fixni tel: 011/8062-462

 

nego ne znam sta da radim. guma skroz ispustila. Da li je bezbedno da guram motor nekih 1km do vulkanizera u naselju, samo da je napumpa. pa onda polako da dodjem do boleca?

 

Imam onaj sprej / lepak za gumu. ne znam da li to da iskoristim, morace vulkanizer posle da cisti to sranje sa gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Nije problem ocistiti ako odmah odes kod vulkanizera. Ja sam krenuo iz Bg-a sa probusenom gumom i sprejem u njoj ka Mladenovcu kod Mate. Kad je skinuo gumu to je bila neka tecna masa koja se prilicno lako spere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

evo nasao sam jednog kod mene u kraju. kad se spustite u Rakovicu niz onaj veliki nadvoznjak, skrecete desno, tu par metara sa leve strane videcete natpis vulkanizer, ne moze da se omasi, odmah je pored crkvice.

 

Neki majstor Rade, kazu drzi radnju vec 30 godina.

 

svratio sam autom samo da se raspitam, radi covek motore, ali obratite paznju, namazan je ko indijanac

 

15 puta sam morao da ga pitam za cenu, sve se izvlaci da ne kaze, kaze auu pa znas sta ti sve ima da se skida kod tocka, a je li kolko ima motor kubika, a koja marka...?

 

na jedvite jade rece da nece ispod 1.000 dinara da me izadje opravka, ali bez balansiranja, jer nema masinu za to...

 

posto mi je bash frka, guma skroz pustila, onda cu kod njega da odem. posle jos 500 treba da platim nekom da tocak izbalansira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

topla preporuka za kolege koji jos nisu imali to zadovoljstvo da im profesionalno osoblje vrsi uslugu "vulkanizacije" gume.

 

>> kupite onaj mini set sa silom i gumicama rezervnim, zato sto ni u pravoj radnji nece nista drugo da vam urade.

 

znaci imao sam ekser po sred gume, radnik u vulkanizerskoj radnji je na ono svoje silo stavio to parce gume, zaboo silo u tocak, naglo uzvadio, i trazio mi 300 din za uslugu. Sve ukupno 30 sec, zajedno sa dopumpavanjem gume (to nisam morao da platim).

 

Izgleda se tubeless gume sada tako sredjuju, nema vise ono na presu i zagrevanje. Sta znam, valjda je napredovala tehnologija.

 

Od sad je umesto spreja za gumu, deo moje opreme za put, ona mini nozna pumpa i taj set za opravku gume :)

 

... i toalet papir, nikad, ali nikad ne idite na put bez toga  :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja