Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800 GS

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam citao uporedni test izmedju F800 i Yamahe Tenere 660.BMW je bio bolji na svakom polju.

sem cene  :)

pa i tu je bolji :)

jaci po konjazi

jaci po kubikazi

jaci po ceni  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ja sam citao uporedni test izmedju F800 i Yamahe Tenere 660.BMW je bio bolji na svakom polju.

 

Jedino ako si citao Motorrad :) :) ....tj. hrvatsku Motoreviju....

 

Ta dva motora nisu iz iste kategorije,tako da ni teoretski nije moguce da jedan od njih bude bolji od drugog na svakom polju. Zamisli kako se Tenera moze opremiti za cijenu osnovnog modela f800??!!

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Ocigledno se nisi dosta dobro raspitao... Za F800GS mozes da kupis "Comfort" sediste koje je stvarno ogromna razlika u odnosu na standardno...

Mislim da su trebali da ga stave standardno, ali sta je , tu je...

Motor je najbolje i najjednostavnije opisati u dve reci: bomba adrenalina!(Ako volis i off-road)... Msm, cupa on i asfalt, ali tamo pokazuje prednosti u odnosu na konkurenciju...

A sto se tice uporedbe sa kTm-om 990Adv.... Ja licno mislim da ne mogu da se porede, jer je kTm puno tezi.. Tako da je GS sigurno bolji na off-road stazama.. A i na putu je zivlji... Samim tim je i bolji motor..

BMW RULES!!!  :D :D :D

 

 

 

post-10806-12879090478468_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Comfort sediste, jel to fabricki (BMW-ov) proizvod ili ne? Video sam da je dostupno u Americi, sta je sa Evropom i koliko para kosta to zadovoljstvo. Cisto me interesuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Evo dacu ti link gde sam to naso! Da, to je BMW-ov proizvod... A dal ga ima kod nas, nzm... Ali pretpostavljam da se moze naruciti(ako nema)...

A sto se cene tice, mislim da je negde oko 300-350e...  

Kad udjes odi na "Equipment" pa odma dole na prvi katalog..

 

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html

 

strana 92  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...

A sto se tice uporedbe sa kTm-om 990Adv.... Ja licno mislim da ne mogu da se porede, jer je kTm puno tezi.. Tako da je GS sigurno bolji na off-road stazama.. A i na putu je zivlji... Samim tim je i bolji motor..

BMW RULES!!!  :D :D :D

 

 

A da još malo izučiš gradivo  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

;D ;D ;D

 

Pa ipak ja imam jos dosta da naucim... To stoji... :)  Msm, tek 18. .... Al znam i ja po nesto.... :D :D Bar o F800GS.. Ono, to mi je omiljeni motor... :D  

Ktm 990Adv je prazan tezak(200kg), a BMW F800GS 185kg...  Msm da 15kg nije malo... :D  A KTM je i glomazniji... Samim tim i manje okretan.. A to je mana na off-road stazi... Citao sam razne "review-e" i na svakom je F800GS preporucen kao naj enduro za te pare...

Svako ima pravo na svoje misljenje...  :) :)  Ali ipak BMW je BMW, i mislim da je bolji barem kod enduro motora.. Msm da je KtM bolji kod pravljenja kroserica...

 

A sto se njegovih off-road mogucnosti tice.. hmm.. Mislim da ovo "zadovoljava"  ;D :o

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Možda ne spada potpuno u ovu temu, ali da ne otvaram novu...

 

Načuo sam priče da se F650GS može prostim čipovanjem tako nafrizirati da ladno parira F800 po snazi i brzini! Koliko istine može biti u tome?? A jeftiniji je neuporedivo u odnosu na 800-tku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Imaju razlicite bregaste, tako da cistim cipovanjem se ne moze dobiti identican motor, ali se verovatno moze povecati snaga malo.

I ovako F800 ima 14KS vise, ali samo preko 7000rpm.

Po meni agregat ja nebitna razlika izmedju ta 2 u odnosu na neke druge stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

Možda ne spada potpuno u ovu temu, ali da ne otvaram novu...

 

Načuo sam priče da se F650GS može prostim čipovanjem tako nafrizirati da ladno parira F800 po snazi i brzini! Koliko istine može biti u tome?? A jeftiniji je neuporedivo u odnosu na 800-tku

 

možda ne znas ali f650 se samo tako zove a ima 800  kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tačnije 798cc :)

No, za različite bregaste nisam znao. U svakom slučaju, kao što reče Boqy, druge su tu razlike značajne.... prednje vile na primer i još koješta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ocigledno se nisi dosta dobro raspitao... Za F800GS mozes da kupis "Comfort" sediste koje je stvarno ogromna razlika u odnosu na standardno...

Mislim da su trebali da ga stave standardno, ali sta je , tu je...

Motor je najbolje i najjednostavnije opisati u dve reci: bomba adrenalina!(Ako volis i off-road)... Msm, cupa on i asfalt, ali tamo pokazuje prednosti u odnosu na konkurenciju...

A sto se tice uporedbe sa kTm-om 990Adv.... Ja licno mislim da ne mogu da se porede, jer je kTm puno tezi.. Tako da je GS sigurno bolji na off-road stazama.. A i na putu je zivlji... Samim tim je i bolji motor..

BMW RULES!!!  :D :D :D

 

 

Sto se tice comfort sedista za doticni motor, zanima me koliko si presao sa fabrickim sedistem, a koliko sa comfort, pa imas osnova da tvrdis da je ogromna razlika?  Drugo, sta si ti licno od konkurencije probao, pa je GS u ogromnoj prednosti? Koliko si km presao sa ADVom pa tvrdis da je losiji od F800GS?

 

Unapred zahvalan na iskrenim odgovorima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Al me napadate...lol...

E pa ovako... Moj prijatelj ima F800GS(pola god.), kupio ga je sa Comfort sedistem... I izuzetno je udobno...Isli smo na putovanje do BG(od mene oko 200km) i nisam ni osetio...Toj udobnosti je sigurno doprineo i visi vizir na motoru...  Na standardnom se nisam vozao.. Sto se tice ktm, nisam ga vozao.. Ali sam se vala nacitao po stranim sajtovima(review) i forumima... Na kojima je skoro uvek ocenjeno da je BMW upotrebljiviji motor, bolji na off-road-u, ali da ktm ima malo bolje oslanjanje... E pa toliko...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Al me napadate...lol...

E pa ovako... Moj prijatelj ima F800GS(pola god.), kupio ga je sa Comfort sedistem... I izuzetno je udobno...Isli smo na putovanje do BG(od mene oko 200km) i nisam ni osetio...Toj udobnosti je sigurno doprineo i visi vizir na motoru...  Na standardnom se nisam vozao.. Sto se tice ktm, nisam ga vozao.. Ali sam se vala nacitao po stranim sajtovima(review) i forumima... Na kojima je skoro uvek ocenjeno da je BMW upotrebljiviji motor, bolji na off-road-u, ali da ktm ima malo bolje oslanjanje... E pa toliko...

 

 

 

Da si se na metli vozio ne bi osetio 200km  ;D

Sta mislis koliko love uzme neki casopis da hvali

neki proizvod u odnosu na drugi?  ;)

 

Casopisi mogu da pomognu u odabiru ali da presude

o kupovini,tesko.Licno isksustvo,dozvivljaj voznje

i iskustvo nekoga ko vozi neki model motora koji

izaberes i koji ti da njegovo vidjenje svega su

presudni za odabir.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Al me napadate...lol...

E pa ovako... Moj prijatelj ima F800GS(pola god.), kupio ga je sa Comfort sedistem... I izuzetno je udobno...Isli smo na putovanje do BG(od mene oko 200km) i nisam ni osetio...Toj udobnosti je sigurno doprineo i visi vizir na motoru...  Na standardnom se nisam vozao.. Sto se tice ktm, nisam ga vozao.. Ali sam se vala nacitao po stranim sajtovima(review) i forumima... Na kojima je skoro uvek ocenjeno da je BMW upotrebljiviji motor, bolji na off-road-u, ali da ktm ima malo bolje oslanjanje... E pa toliko...

 

 

Šut baa, ne budali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Hvala, hvala... >:(

Ja sam svoje misljenje izrazio...

To je NAJ motor, i tacka!

Ako vam se ne svidja.. U redu je.. A da ja vas nesto pitam: Dal se neko od vas uopste vozio na njemu?!  ???

PS: Taj put na kom sam iso do BG je pado pljusak(150km).. Kad sam krenuo bilo lepo vreme.. Otiso dole 50km.. I eto... A o5 je bilo extra...

Tak snimak nije magazin(ako si na snimak mislio), nego neki lik koji zivi u Americi(kucaj na youtube "brnobrb"... I to on kaze..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala, hvala... >:(

Ja sam svoje misljenje izrazio...

To je NAJ motor, i tacka!

Ako vam se ne svidja.. U redu je.. A da ja vas nesto pitam: Dal se neko od vas uopste vozio na njemu?!  ???

PS: Taj put na kom sam iso do BG je pado pljusak(150km).. Kad sam krenuo bilo lepo vreme.. Otiso dole 50km.. I eto... A o5 je bilo extra...

Tak snimak nije magazin(ako si na snimak mislio), nego neki lik koji zivi u Americi(kucaj na youtube "brnobrb"... I to on kaze..

 

 

 

 

 

      Ma nemas ti pojma burazeru ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Hvala, hvala... >:(

Ja sam svoje misljenje izrazio...

To je NAJ motor, i tacka!

Ako vam se ne svidja.. U redu je.. A da ja vas nesto pitam: Dal se neko od vas uopste vozio na njemu?!  ???

PS: Taj put na kom sam iso do BG je pado pljusak(150km).. Kad sam krenuo bilo lepo vreme.. Otiso dole 50km.. I eto... A o5 je bilo extra...

Tak snimak nije magazin(ako si na snimak mislio), nego neki lik koji zivi u Americi(kucaj na youtube "brnobrb"... I to on kaze..

 

 

 

 

 

      Ma nemas ti pojma burazeru ;).

    Ma kakvi... Samo sam napaljen na F800GS.. Pa trabunjam.. ;) ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

E pa ovako... Moj prijatelj ima F800GS(pola god.), kupio ga je sa Comfort sedistem... I izuzetno je udobno...Isli smo na putovanje do BG(od mene oko 200km) i nisam ni osetio...

 

 

Ti si u stvari bio suvozac pa pricas iz perspektive suvozaca jel da?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja