Jump to content

Moto Zajednica

CB 1000 - BIG ONE

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Zanima me ako neko ima iskustva sa ovim motorom, znaci kako lezi na putu, da li ima dosta snage,  da li je udoban/neudoban za duze puteve itd itd.

 

 

 

Hvala unapred  :)

post-5448-12879085222415_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

njegov, po izgledu identican, suparnik, koji je naravno duplo skuplji..  :'( R1100R

 

post-5448-1287908525145_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: ZX6R, CB1000F

Zdravo, 

 

ja imam jedan CB 1000F. Sve je u seriji, u fabričkom stanju. 

 

Tek sam ga uzeo tako da ne mogu da ti kažem ništa što se tiče dužih putovanja. Ono što sam moga da vidim za ovo kratko vreme je da se iznenađujuće lako vozi s obzirom na masu i dimenzije.

 

Imače, tim modelima je mana lanac bregaste. 

 

Motor je bio vrlo popularan u Japanu. U Evorpi nije našao na veliki odjek jer je bio dosta skup. Za nekih 600USD si mogao da kupiš R

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zanima me ako neko ima iskustva sa ovim motorom, znaci kako lezi na putu, da li ima dosta snage,  da li je udoban/neudoban za duze puteve itd itd.

 

 

 

Hvala unapred  :)

old school...like.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Ili ovako nesto :), neces se sigurno pokajati ja sam vozio sve velike nakede (nisu bili moji) tipa ZXR1200 (najsportsije sedanje pa nije za duze ture), CB1300 (previse jak odziv na gas kao da ima ON/OFF prekidac) , XJR1200/1300 (najlepsi ali kao baba u odnosu na ostale sto se svega tice). Na zalost CB1000 sam isao da gledam i kulim kod Lukaca i u tom momentu sam imao GSX750F 2002 i ni malo nije bio bolji od mog tadasnjeg motora (ni po jednom kriterijumu osim naravno izgledu jer je moj motor bio plastikanac a ja sam hteo klasiku). Da li je taj primerak bio losiji od ostalih ili su generalno mlaki motori ne mogu da kazem. GSX 1400 mi je lego kao budali samar, nedostatak je zadnje vesanje i kada ga poprilicno otvrdnem. To cu da zamenim za Shova amortima (oko 500E na Ebay-u).

 

Ubrzanje ubija:

 

Stabilnost moze da se doradi:

post-14710-0-53334900-1451554105.jpg

post-14710-0-83505400-1451554749.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Jednu stvar da dodam sve motore sam probao sa zenom tako da je ako ces putovati u paru najbolji izbor je GSX,ona nije bila zadovoljna ni sa jednim kao sa GSXom.

Honda CB1300 je ipak mislim najbolja kada se naviknes na previse jak odziv gasa ali meni nije najlepsa jer je najmanje Old-school od svih i naravno najskuplja je

(Previse sportski rep i naravno vodeno hladjeni agregat koji uopste ne ide uz celu kalasik formu).

 

O BMWu ne znam mnogo vozio sam samo GSA1100 i GSA1200 LC i to je po meni sjajna sprava samo je kao traktor spram motora sa 4 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Poterao sam onu Lukacevu CB-jku,solidno je to.Poterao sam i onaj xjr1300,i mislim da mi je jos uvek osmeh na licu od tad.Ali prodao ga je vec sutradan,a meni dosle parice posle 5 dana...Bila yamaha vise nego povoljna.Tako da licno ako budem uzimao drugi motor prioritet ce biti xjr 1300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ja vozim CB 1000 već dve godine i prilično je udoban. Tražio sam od drugara da me vozi na mom motoru da vidim kako je suvozaču. I tu sam baš zadovoljan ! Za duža putovanja nije problem položaj sedenja ili udobnost, već vetar. Ali to je naked... Stavio sam vizir i sad do 140 km/h je ok.

  Upravljivost je odlična i po gradu i na putu. Točkovi su mu 18 ice i to mi baš odgovara. Mana mu nije lanac bregaste nego španer lanca bregaste. Na modelima iz 95 i 96 su to popravili sa malo dužim španerom. Taj španer može da se ugradi i u modele iz 93 i 94

  Evo snimka kako leži na putu. U drugom delu snimka se čuje kako grebe asfalt u krivinama...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ima nesto u tim "old school" (sto bi rekao sashac) masinama, ne kazem zato sto imam 1995 godiste motor, vec ne znam nekako. bez mnogo ili nimalo elektronike i cepaj. te masine imaju "dusu"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: ZX6R, CB1000F

Mana mu nije lanac bregaste nego španer lanca bregaste. Na modelima iz 95 i 96 su to popravili sa malo dužim španerom. Taj španer može da se ugradi i u modele iz 93 i 94

  

Hvala na ispravci, na španer sam i mislio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Veliku vozim 7 god. oko 40 000 km još nisam svjećicu odvrnuo, španer zvecka kad je motor hladan isto se čuje kao i kad sam je tek kupio. gume 18 coli se uklapaju u veličinu motora ali je slab izbor i dosta su skuplje. Motor se lako vozi, udoban je (prelazio sam 900 km za dan magistralnim putevima). Potrošnja je na dužim putovanjima 6-6,5 lit. Ako se vozi kao na onom snimku gore potrošnja je 9-10lit. (kao i kod svih ostalih). Mali puig vizir nista ne pomaže vjetar još više tuče u kacigu pa za sljedeću sezonu planiram da ga skinem.Najveći problem što sa imao a pratio me cijelu jednu sezonu  prilikom kočenja u krivini motor se uspravi!!!Onda odmah pustim kočnicu i obaram motor jer pod kočnicom neće da se obori. Problem je nestao kada sam zamijenio gume. CB 1000 big one je veoma kvalitetan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Svaki motor se uspravlja kad kocis u krivini. To se koriguje jacim kaunterstiringom, mada ostaje problem sto se tezina motora prebacuje napred, pa je zajebano...!
Najveci problem je sto cesto trazim 6. brzinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@roar, stavi napred 18 zuba, oboris za skoro 1000 obrtaja na120km/h u petoj... Kod slabih motora koji idu "na obrtaje) sestotice RR, itd... Praksa je zub manje i preporodjen motor, snage dovoljno da drugom od 10km/h krene bez cimanja... Kod vecih zapremina i dobrog obrtnog momenta zub vise... Ja sam na 1000f vozio zub vise napred, jedan manje nazad, putna brzina vrh, mali obrtaji a ja preko 100km/h, potrosnja takodje smanjena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zlijebac
  • Motocikl: Japanski
On 9.7.2010. at 0:37, Gile_Extremeboy je napisao:

Zanima me ako neko ima iskustva sa ovim motorom, znaci kako lezi na putu, da li ima dosta snage,  da li je udoban/neudoban za duze puteve itd itd.

 

 

 

Hvala unapred  :)

post-5448-12879085222415_thumb.jpg

Ako nisam zakasnio i ako imas neku povoljnu kombinaciju nemoj se dvoumiti. Motocikl u klasi starijin nakeda vrh. Pouzdan agregat, vec provjeren. Hondin klasik, udoban i povozan, za putovanje bez zamora odlican. Samo trazi verziju sa 100KS ( zatvoren ) i imaces motor sa dovoljno snage i malom potrosnjom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja