Jump to content

Moto Zajednica

Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ - MK-GR-AL-Leto 2010

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Od pedalanja se ogladnelo, pa smo otisli na rucak... Osim ovoga na slikama bilo je tu jos i zapecenog sira, tacnije 4 vrste sira, ali sam bio brzi od fotoaparata i naravno limunada i hladno MYTHOS pivo

post-186-12879088112421_thumb.jpg

post-186-12879088114077_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A posle rucka valja potrositi malo kalorija... Bezboj stepenica kroz uske ulicice da bismo se popeli na tvrdjavu

post-186-12879088114519_thumb.jpg

post-186-1287908811626_thumb.jpg

post-186-12879088117504_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A onda jos jedna poslastica... BMW R27 pa pravac na pivo iz zaledjene krigle

 

Uzdravlje svima

post-186-12879088138092_thumb.jpg

post-186-1287908813854_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Čitajući putopis razmišljam o tome kako bi najbolje bilo u Grčku poći u septembru ili čak oktobru i izbeći visoke temperature i visoke cene smeštaja ???

 

Odličan putopis.....iskreno....zavidim.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav za Davora i Sandru.

Veoma interesantan nacin pisanja putopisa.Ljudi covek oduzima svoje dragoceno vreme na odmoru da bi mi pratili.Fantasticno.

Duska i ja krecemo u nedelju slicnom putanjom samo cemo preko Albanije i Crne gore nazad.

Hvala za prenosenje dragocenih iskustava sa terena,jer si nam mnogo pomogao u organizaciji putovanja.

Da se posle odmora vidimo recimo na Peruccu,pa da uz cevape sredimo utiske?

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E pa onda neces propratiti skroz do kraja... ali mozda skoro... a kao sto znate nije ovo jos zavrseno... bice jos toga, a mozda za nekoga i pokoja informacija...

 

Inace zeljno ocekujemo da dobijemo SMS od kolege JosephB-a koji je danas posle posla krenuo prema nama. Trebalo bi da prenoci negde u Makedoniji pa sutra u toku dana da nam se pridruzi ovde u pargi na rucku, veceri... picu i sirtakiju i tako da zatvorimo ovaj deo putovanja. A onda zajedno krecemo dalje poslednjih nekoliko dana... Bice jos interesantnih stvari...

 

Joseph!!! Gde si? Javljaj se!!! Lokacija? Stanje?...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Krecem veceras porodicno za Grcku.

Svakakve poluinformacije stizu u vezi strajkova , poskupljenja itd.  Sta je istina ?

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Krecem veceras porodicno za Grcku.

Svakakve poluinformacije stizu u vezi strajkova , poskupljenja itd.  Sta je istina ?

Pozdrav !

natankuj gorivo u Makedoniji do čepa (a možeš i u dva bidona za vodu od po 6l) i kupi malo konzervi i to je to  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hvala Bogu da je sve prošlo u redu. :D

Pominjali smo vas sinoć kod Joške, ako vam se štucalo da znate odakle je.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Evo sedimo sa Jagrom i ženom kod Neima, pozdravljaju vas!

 

Miso, jeste li vi to na Ohridu. I  ja sam. Aj se vidimo. Imas pp sa mojim telefonom, pa pusti poruku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Idemo dalje... jos uvek je cetvrtak... Joseph se samo dva puta javio a vec je kasno popodne... nemamo pojma sta se desava. Znamo da je juce imao kvar sa CDI-em i da je nesto valjda uspeo da uradi kod Neshketa,gde je i prespavao, ali ne znamo detalje. Poslednja informacija je da je presao u Grcku. Mi ceo dan nismo izasli iz sobe, samo do prodavnice i kafica da se snabdemo sa kolacima, picem, grickalicama... Napolju je pakleno vruce a mi na TV-u malo gledamo spansku seriju sinhronizovanu na grcki a malo vesti na kojima stalno prikazuju redove nekih kamiona koji stoje. Ne razumemo nijedno ni drugo, ali o Ignasiu i Marriji bar mozemo da smislimo neku fabulu.

 

Kadase Sunce malko smirilo odlucujemo se za setnju i jedno kupanje... mozda jos malo sopinga... meni se raspale sandale pa bi valjalo zameniti... par poklooncica da ponesemo sa sobom,... Mapu Grcke nosimo sa sobom! Gore dole, levo desno... hladno pice, gladni smo, ali ne idemo da veceramo... cekamo Josepha... nece on jos dugo... Ako je pratio uputstva i pazljivo prostudira Znakove sa matematickim simbolima, gamma, ro, alfa, Pi... izbice brzo na magistralu sa sest traka i eto ga cas posla kroz Ioanninu do Igumenitse, pa ce se javiti i ja cu ga docekati na skretanju za Pargu.

 

Obavismo mi soping... voda danas bila izuzetno hladna i nije nam se ulazilo... mozda uvece kad Joseph stigne...

 

Vec je odavno pala noc... vracamo se do apartmana... stize SMS od Josepha: "Neces verovati... evo me u nekoj nedodjiji, vec odavno sam na rezervi a pumpa strajkuje". Mi taman ulazimo u dvoriste i gazdarica uzbudjeno pita hoce li nas prijatelj stici. Na sada vec dobrom nemackom se sporazumevamo i objasnjavamo situaciju. Daje nam kljuceve Josephove sobe i odlazi na pocinak. Ja zovem Josepha koji mi objasnjava da bi goriva trebalo da bude za oko sat vremena.

 

Posle dvadesetak minuta mu pisem da ga ohrabrim, ali ne odgovara... znaci da se snasao nekako i vozi. Posle sat vremena, ne mozemo vise da sedimo i izlazimo u setnju. Na dvoristi srecemo makedonca koji je izgubio opkladu od sina pa sad mora da igra remi sa njim. Sedamo i pricamo malo. Kaciga i kljucevi spremni za slucaj da nazove. Ipak cimam ga ja a on  kaze da je upravo stigao u Igumenitsu. Guraj jos 20km!!! Sedam na motor i izlazim na magistralu da ne promasi skretanje. Put se brzo penje i za 10km do magistrale se nadmorska visina poprilicno promenila... Bermude i majica... greska, nije hladno kada se stoji, ali u voznji... Cigara... jos jedna... gledam u krivinu iz koje Joseph treba da se pojavi... Trzam se nekoliko puta, ali to su samo namunjeni auti koje su klinci opremili kojekakvim Remusima i sta znam cime... Odjednom poznat zvuk prazne cevi auspuha... da jedan far izlazi iz krivine... dajem kontakt... pozicija, zmigavac... dizem ruku... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrm!!! Ipak staje usred raskrsnice...

 

Samo sam upalio i pokazao mu da ide zamnom... za par minuta smo bili u gradu ispred apartmana. Pozdravljamo se i pitamo jel dobro... A njegov odgovor je bio: "Ma odlicno je bre sve, samo neka mi neko izvadi motor iz dupeta"

 

Joseph je u ovom danu prevezao preko 900km. Od toga veci deo van magistrala i glavnih puteva, posto se kasnije ispostavilo da se zagubio negde i vozio pola noci kroz nedodjiju i sumu tik uz Albansku granicu... ali stigao je. Samo smo ubacili stvari u sobu i pravac u restoran na veceru i hladno pivo, a zatim do kafica na jos jedno toceno. Kada smo shvatili da je vec skoro tri izjutra brzo smo se spakovali na spavanje... Ipak ujutru ustajemo i krecemo dalje, a Josep mora malo i da odspava.

post-186-12879089222301_thumb.jpg

post-186-12879089222911_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja