Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja isto ne razumem Jager kaze trosi mu Afrika 5,45 penzionerske voznje????????

 

Sta je to penzionerska voznja?? Ja to kazem vozi sa knedlom u kraburatoru, ja necu ni sesti na motocikl ako cu gledati da sto vise predjem sa sto manje goriva.....

 

 

Tako sam vozio 90. kada sam vozio Alfa Romea sa dva dvogrla karburataora koji je trosio 18 litara, a benzin se prodavao pored puta na flase od 2 litre.....doduse ni tada takva voznja nije dugo trajala jer sam poceo da svercujem benzin pa me potrosnja nije zanimala...pun rezervoar i teraj dok se ne isprazni......

 

 

U potpunosti se salzem sa Miletom F.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moji svi motori ( ukuno cetiri ) koje vozim , i veliki i mali, potrose sve sto sipam u njih i ja sam zadovoljan . Oni su svi ispravni, ja se vozim, gorivo se trosi. . .  Pa benzin je za trosenje , zar ne ?  Zadovoljstvo nema cenu. Ako cu da stedim benzin , vozicu biciklu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s bandit

Ja moj motor nikada nisam vozio bas penzionerski,ali potrosi onoliko koliko i sipam..Nikada ga nisam ni vozio na 9000obrtaja,i aj volim da uzivam u predelima i prirodi,ali ispod 6  ne ide..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Od Rume do Beograda, dva puta uz Jurija Gagarina i dva puta niz istu, povratak u Rumu i dvodnevno vozikanje po gradu - sve za 600dinara! :D

125ccm WINS! :D

Salim se, ali sam se prijatno iznenadio... oko 2,8l :D maximalnom brzinom 85 km/h :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

vozim yamahu Fazer  fz 1 s - 150 ks, tvornicka deklaracija za potrošnju je 6 lit. uz 5 - 5500 okretaja i 130 - 140 km/h. to nisam nikada uspio postici pa ni kada je bio u fazi razrade do 1000 km. vi koji trošite malo možda i trošite toliko koliko pišete ali to nije ni blizu normalne vožnje, prije mi lici na takmicenje ko ce manje potrošiti na 100 km. kreni - šaltaj drugu lagano gasic, aha sad sam na 2200 o/min šaltaj trecu..... pa to nije normalna vožnja barem do pola gasa u svakoj brzini. usput, kada se idem voziti po Plominci potrošnja je oko 11 -12 litara ( na gugleu utipkajte plominka 1 pa dalje redom 2, 3 ,4 ... )  takvom vožnjom je navedena potrošnja a normalna je oko 9 l.

 

 

Meni za moju voznju kako ja uzivam uz mirise suncokreta,zita i sume moja je potrosnja ta koju sam napisao!

Tako da vise uzivam u mirisima i slabiji vetric,nego u brzu voznju!

Nije svakome motor za sve i za gas!

A i ovde je naslov "Koliko vam trosi motor" a ne koliko vam trosi motor na 9000 obrtaja!

Pozdrav!

je prijatelju u pravu si samo rjetko se vozi po optimalnim uvjetima jer ima tu i prometa kojeg moraš pratiti, kreni stani krteni, preticanja, uzbrdica i svega ostaloga. ne vjerujem da po gradu njuškaš mirise cvjeca ili gledaš lastavice u letu. zato i postoji izraz prosjecna potrošnja. ne vjerujem da do prvih livada i pašnjaka dovezeš motor na prikolici pa kreneš u vožnju po tvom čejfu. ja sam rekaoda sam uvjek iznad tvornicke potrošnje i koliko sa kojim režimom vožnje a nikoga ne tjeram da vozi drukcije od svog nacina vožnje i to stvarno poštuje i cjenim. pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

u pravu si za naslo koji glasi " koliko vam troši motor " a ne " koliko vam troši motor na 1300 o/min. a skala na motoru za okretaje ide i od pola naviše pa možda je ono od pola naviše nepotrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

  1. Ja ne znam koliko troše moji...trudim se da ni nenamerno ne izračunam taj podatak jer bi mi uticao na užitak u vožnji :)...a i zaista mi je sasvim nebitno...kad mogu da dodjem do slobodnog vremena da uživam u vožnji...onda uživam u vožnji i sve ostalo je nevažno...

   2. Uz podrazumevanu ispravnost motor troši srazmerno načinu vožnje...dešavalo se da isti motocikl u različitim rukama troši duplo više odn. duplo manje...

   3. Apsolutno je u pravu gospodin Mile Fazer...prosečna potrošnja je prosečna potrošnja...jedno je vožnja po selima i ravnoj Vojvodini, a druga po gradu (velikom gradu)...Nek se neko od ljudi koji voze pomenutim ravnicama i pravcima, provozaju jedan dan od Bogoslovije do Fontane i nazad, pa onda izračunaju prosečnu potrošnju...(bez kilometraže guranja motora, pošto će 100% u međuvremenu ostati bez goriva)...

       Jedini po meni ispravan i priznat način računanja potrošnje (bez obzira da li se radi o motociklima, automobilima,električnim agregatima ili radnim mašinama)  je broj radnih sati motora pri određenom opterećenju ...elem, ja ponekad putujem 45min od Autokomande do Zemuna i pređem ni 12km, krenem, stanem i prikočim par stotina puta ukoliko je špic , a neko krene iz Zemuna do Novog Sada, putuje isto 45 minuta i pređe 80km, jednom krene i jednos se zaustavi...mislim da bi svima trebalo da bude jasno o čemu govorim.

       Podatke o časovnoj potrošnji pri opterećenju proizvođači nerado ili uopše ne daju jer su mnogo tragičniji od l/km i takva se praksa kroz decenije autoindustrije ustalila, jer uvek je manja, a i ljudima je računica lakša. Da ne bi bilo tužbi, uvek je i kod svakog proizvozvođača naglašeno da je to okvirna karakteristika, a ne precizan podatak.

  4. Ukoliko svojom vožnjom, svesno i namerno - proračunski, svodite potrošnju na nerazumno malo, čak i ispod fabričke specifikacije,ne vozite vaš motocikl onako kako je projektovan da se vozi, to šteti motociklu i predstavlja smetnju i opasnost  drugim učesnicima u saobraćaju ( na jednom forumu sam pročitao post čoveka koji kaže da nizbrdo obavezno leruje  ::) ) -  motocikl nije za vas...kupite lepo bicikl - jeste da se dupe vozi, a noge idu peške, ali će parice za gorivo ostati u zadžepku savijene u kvadratić.

   5. Druga decimala...4,91...Kada bi tim koji je projektovao vaš agregat i karburator (ili sistem ubrizgavanja ) na njemu, seo i pokušao da ustanovi drugu decimalu potrošnje, ne bi u tome uspeo, ustvari, ti ljudi su dovoljno pametni da ne bi ni pokušali...proračun u pola litra je najviše što bi mogli, a u deci, kao što je praksa, je ambiciozno nagađanje u određenim uslovima, to i sve ostalo je reklama...kao što znate (ukoliko niste bežali sa časova prirode i društva, a kasnije fizike - da srednju školu i ne spominjem)potrošnja goriva zavisi i od temperature vazduha, nadmorske visine , pravca vetra (frontalno ili u leđa),frikcije - trenja guma na motociklu u odnosu na podlogu, inteziteta i broja kočenja i ubrzanja, kvaliteta goriva....i da ne nabrajam dalje...Dakle druga decimala je apsolutna glupost što se tiče fizike u ovom slučaju, a bogami i prakse (jer ne verujem da iko od vas menzurom ili medicinskim špricem sipa gorivo) jednostavno je nemoguće da ponovite dva puta istu vožnju od nekoliko desetina kolometara sa istom potrošnjom na drugoj decimali osim ako to ne izvodite u laboratorijskim uslovima, a da ne ulazim u to koliko i kako gorivo isparava u rezervoaru i u karburatoru....dakle druga decimala može biti samo šala ili se se žestoko blamirate...Znam da neko na osnovu puno hiljada kilometara i (više)godišnjeg vremenskog intervala može statistički  odrediti lični  prosek potrošnje na drugu, pa i treću decimalu, ali shvatite da su ti uslovi neponovljivi i sasvim relevantni, što ih čini apsolutno bezvrednim osim za ličnu upotrebu i satisfakciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Lonely Rider, potpuno se slazem. Po meni prosecna potrosnja bi trebalo da bude stvarno prosecna a ne samo kad se vozi otvoreno sa malo grada i to bez guzve. Ja sam moju prosecnu potrosnju merio na 2000 km( skoro mesec dana), svakodnevne voznje, zagrevanje, guzve u gradu, otvoreno. Izaslo me oko 2.6L na 100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Evo da se i ja oglasim povodom potrosnje goriva na svom motoru...bolje receno , ja sam sinu kupio Yamaha TZR 50 - 2005g i evo ovih dana smo vrsili testiranje oko potrosnje goriva...bez malo je reci , da sam ostao sokiran potrosnjom ovog motora...da li nesto nije uredu sa motorom ili je to pak potrosnja kakva i treba da bude je ono sto mene insteresuje...znaci za 100km gradske vozne , motor je potrosio 7.5 litara bezolovnog...ja bih voleo da ako iko moze da mi da svoje misljenje , ili jos bolje iskustvo sa ovom motorom...koje gde citam da dvotaktni motori od 125m3 imaju potrosnju koju imam moj od 50m3...ja sam recimo ocekivao negde oko 5l ali 7.5  ??? STRASNO... motor se inace vozi prosecnom brzinom od oko 70km/h tj. sin ga ocepi kad izadje van grada i to je to...motor inace sasvim lepo ide i vuce...na km/h pokazuje samo do 80km/h i posle toga blokira a citao sam da se to desava kod nekih i da je to nesto do sata...ali on do 80km/h stize 5 brzinom i to bez ikakvih problema a kad ubaci u 6 motor i dalje lepo vuce..znaci brzinu neznam ali recimo da je negde oko 100km/h , no ni nije ni bitno...poenta je da je po meni ovo malo preterana potrosnja...sta kazete ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Od Zrenjanina do Krfa i nazad,  sa suvozacem, 3 kofera i tank torbom maksimalno opterecen CBR 1100 xx mi je na  auto putu potrosio izmedju 7.8-8.2 l na 100km. Prva cifra je za voznju do 150 km/h a druga u opsegu 170-200 km/h. Malo ili puno nisam siguran, najpre ce biti da je to realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Pa ti ako mislis da je puno , mozemo da se menjamo :P ... ja tebi TZR 50 koji trosi 7.5l na prosecnoj brzini od 70km/h...i to bez saputnika  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Africa Twin RD07 ..

 

Grad oko 7

Otvoren put do 100 izmedju 5.5 i 6.2

Otvoren put do 140 izmedju 6.8 i 7.5 

 

Ove od-do vrednosti zavise od opterecenja motora ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo da se i ja oglasim povodom potrosnje goriva na svom motoru...bolje receno , ja sam sinu kupio Yamaha TZR 50 - 2005g i evo ovih dana smo vrsili testiranje oko potrosnje goriva...bez malo je reci , da sam ostao sokiran potrosnjom ovog motora...da li nesto nije uredu sa motorom ili je to pak potrosnja kakva i treba da bude je ono sto mene insteresuje...znaci za 100km gradske vozne , motor je potrosio 7.5 litara bezolovnog...ja bih voleo da ako iko moze da mi da svoje misljenje , ili jos bolje iskustvo sa ovom motorom...koje gde citam da dvotaktni motori od 125m3 imaju potrosnju koju imam moj od 50m3...ja sam recimo ocekivao negde oko 5l ali 7.5  ??? STRASNO... motor se inace vozi prosecnom brzinom od oko 70km/h tj. sin ga ocepi kad izadje van grada i to je to...motor inace sasvim lepo ide i vuce...na km/h pokazuje samo do 80km/h i posle toga blokira a citao sam da se to desava kod nekih i da je to nesto do sata...ali on do 80km/h stize 5 brzinom i to bez ikakvih problema a kad ubaci u 6 motor i dalje lepo vuce..znaci brzinu neznam ali recimo da je negde oko 100km/h , no ni nije ni bitno...poenta je da je po meni ovo malo preterana potrosnja...sta kazete ???

 

 

Ja sam do skoro vozio apriliu 125 af1(dvotaktna) koja je trosila isto mozda cak i vise od yzf-a 750 iako je mnogo mnogo slabija i sporija,ali to su cvaje ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja