Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Po gradu ispod 9 ne moze nikako, a na otvorenom 7.5 i to bas laganom voznjom. Pretpostavljam da bi se smanjila potrosnja zamenom emulzionih tuba, ali se kod nas one malo teze nabavljaju...jel ih je neko menjao do sad? Jel ima osetnije razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

To ne valja nikako. mom drugaru ovde sa foruma(sad je u cg), TDM trosi od 4.8-5.2 na otvorenom, a po Beogradu 6-6.5... I to ga bas lepo ganja, nista lagano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

To ne valja nikako. mom drugaru ovde sa foruma(sad je u cg), TDM trosi od 4.8-5.2 na otvorenom, a po Beogradu 6-6.5... I to ga bas lepo ganja, nista lagano...

 

Jel on ima TDM 850 ili 900?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jel on ima TDM 850 ili 900?

 

TDM 850, godina 2000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jel on ima TDM 850 ili 900?

 

TDM 850, godina 2000...

 

Trosi mu toliko ali mozda na 50 km.......Lazicu pusti te price, znam 10 ljudi koji ce reci da to nije tacno, pa ST srce i guta benzin a to je manja kubikaza od TDM 850

 

Ali zato 900 ide ko neman a malo trosi e to je motor...ja TDM 850 i ST ne bi na poklon uzeo...brate stajes stalno na pumpu i nije ti dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Jel on ima TDM 850 ili 900?

 

TDM 850, godina 2000...

 

Trosi mu toliko ali mozda na 50 km.......Lazicu pusti te price, znam 10 ljudi koji ce reci da to nije tacno, pa ST srce i guta benzin a to je manja kubikaza od TDM 850

 

Ali zato 900 ide ko neman a malo trosi e to je motor...ja TDM 850 i ST ne bi na poklon uzeo...brate stajes stalno na pumpu i nije ti dobro

 

Dobro sad ga i ti pretera  ???

Pa ovaj moj, kad sam ga kupio, na prvoj duzoj voznji imao je prosek malo preko 6 i to ne laganom voznjom, a sada posle dobre dve godina stigao sam do 8 litara takvom istom voznjom  :-\ Sa stelovanjem karburatora i zamenom emulzionih tuba potrosnja bi sigurno pala na 6 litara ako ne i ispod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

svi vi koji imate motore od 600 pa naviše kubika i pišete da vam troše 5, 5,5 l dajte meni 100 km da vas razuvjerim. garantirano cu svakome dignuti potrošnju 30% pa i više. slažem se jedino kod castum motora te kubikaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

svi vi koji imate motore od 600 pa naviše kubika i pišete da vam troše 5, 5,5 l dajte meni 100 km da vas razuvjerim. garantirano cu svakome dignuti potrošnju 30% pa i više. slažem se jedino kod castum motora te kubikaže.

 

Pa hoces, ali ako budes vozio pun gas auto put.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

Moja Suzana trosi od 4,91 na otvorenom prosek oko 120, 5,5 pola grad a pola otvoreno i full grad 6,56!

Posto neznam da ga vozim pod punim gasom i non stop u 200 tu potrosnju neznam da vam kazem!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

svi vi koji imate motore od 600 pa naviše kubika i pišete da vam troše 5, 5,5 l dajte meni 100 km da vas razuvjerim. garantirano cu svakome dignuti potrošnju 30% pa i više. slažem se jedino kod castum motora te kubikaže.

 

E neka je neko i napisao. Ja sam zato i pokrenuo ovu temu. Uvek mi se cinilo da mi dosta trosi. Ali sada kada pogledam nije ni realn da trosi manje ipak je 900 a ja volim malo zustrije da vozim.

 

I jos jedno i najbitnije pitanje koje sam zaboravio da postavim:

 

Kako merite potrosnju? Nadam se da nije ona odokativna metoda presao sam 150km za 1000din i tako to.

 

Kada sam pitao koliko trosi mislim iskljucivo na varijantu pun rezervoar sat na 0000 pa posle nekih 100,200,300 km kako ko, opet sipanje do vrha i onda digitron u ruke.(To barem svaki telefon ima) i onda tacnan rezultat u tri decimale :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

Pa drugacije i nemoze da se izmeri tacno.

Napunio sam do cepa ali bukvalno da jedva zatvorim cep otisao za B.Crkvu i nazad i napravio 154,9 i sipao 7,62 do cepa!

Uzeo telefon i izracunao da je potrosnja na otvorenom 4.91 uz brzinu od 100-160 ali prosek je bio oko 110-120km/h!

Jedino tako moze tacno da se izmeri i nikako drugacije!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

 

Kada sam pitao koliko trosi mislim iskljucivo na varijantu pun rezervoar sat na 0000 pa posle nekih 100,200,300 km kako ko, opet sipanje do vrha i onda digitron u ruke.(To barem svaki telefon ima) i onda tacnan rezultat u tri decimale :)

 

jedino ispravno mjerenje je to koje si napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

vozim yamahu Fazer  fz 1 s - 150 ks, tvornicka deklaracija za potrošnju je 6 lit. uz 5 - 5500 okretaja i 130 - 140 km/h. to nisam nikada uspio postici pa ni kada je bio u fazi razrade do 1000 km. vi koji trošite malo možda i trošite toliko koliko pišete ali to nije ni blizu normalne vožnje, prije mi lici na takmicenje ko ce manje potrošiti na 100 km. kreni - šaltaj drugu lagano gasic, aha sad sam na 2200 o/min šaltaj trecu..... pa to nije normalna vožnja barem do pola gasa u svakoj brzini. usput, kada se idem voziti po Plominci potrošnja je oko 11 -12 litara ( na gugleu utipkajte plominka 1 pa dalje redom 2, 3 ,4 ... )  takvom vožnjom je navedena potrošnja a normalna je oko 9 l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

moj troshi MNOGO vishe nego sto mogu da sipam u njega, tj. nju :D

po gradu oko 9, na otvorenom oko 7... karburatori su poprilicno rastelovani al' sta da se radi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s bandit

Moj bandit trosi od 6 pa na gore,mislim da je to neki minimum za neku normalnu voznju na otvorenom po mojoj proceni...a kroz grad bije 8 pa na gore sigurno..zavisi od voznje kreni stani-gas..  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

vozim yamahu Fazer  fz 1 s - 150 ks, tvornicka deklaracija za potrošnju je 6 lit. uz 5 - 5500 okretaja i 130 - 140 km/h. to nisam nikada uspio postici pa ni kada je bio u fazi razrade do 1000 km. vi koji trošite malo možda i trošite toliko koliko pišete ali to nije ni blizu normalne vožnje, prije mi lici na takmicenje ko ce manje potrošiti na 100 km. kreni - šaltaj drugu lagano gasic, aha sad sam na 2200 o/min šaltaj trecu..... pa to nije normalna vožnja barem do pola gasa u svakoj brzini. usput, kada se idem voziti po Plominci potrošnja je oko 11 -12 litara ( na gugleu utipkajte plominka 1 pa dalje redom 2, 3 ,4 ... )  takvom vožnjom je navedena potrošnja a normalna je oko 9 l.

 

 

Meni za moju voznju kako ja uzivam uz mirise suncokreta,zita i sume moja je potrosnja ta koju sam napisao!

Tako da vise uzivam u mirisima i slabiji vetric,nego u brzu voznju!

Nije svakome motor za sve i za gas!

A i ovde je naslov "Koliko vam trosi motor" a ne koliko vam trosi motor na 9000 obrtaja!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja