Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne kalkulišem al se na turističkom putovanju ne manjači non stop. A ovaj motor grebe u brdo, sasvim dobro znam šta je untertura koja jednako može povećati potrošnju ko i iber.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Nije mi bas jasno cemu vodi ova diskusija 0zbunjen.gif. Ne podrazumevaju svi pod voznjom maksimalno koriscenje performansi svog motocikla ili voznju na granici bezbednog. Neko voli laganiji tempo, bez zestokog ubrzavanja ili peglanja krivina, a tu ne racunam samo copere i kruzere kojima se to samo po sebi namece. Licno volim "zustriji" tempo, koliko to performanse mog motocikla dozvoljavaju.

 

Ali ne vidim sta kome smeta, ako neko uziva u "laganijem" tempu, a da istovremeno nikako nije spor, i za to, logicno, jos bude nagradjen niskom potrosnjom.

 

@Djunta, brate, uzivaj u motoru koji imas, tempu koji ti najvise odgovara i trosi sto manje goriva, ako hoces i ako mozes. I to je neka vrsta izazova. Nisi ni manje ni vise "pravi" bajker od mnogih ovde. Svako od nas u ovoj prici ima neki svoj pristup i to drugima ne treba da smeta. 1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije mi bas jasno cemu vodi ova diskusija 0zbunjen.gif. Ne podrazumevaju svi pod voznjom maksimalno koriscenje performansi svog motocikla ili voznju na granici bezbednog. Neko voli laganiji tempo, bez zestokog ubrzavanja ili peglanja krivina, a tu ne racunam samo copere i kruzere kojima se to samo po sebi namece. Licno volim "zustriji" tempo, koliko to performanse mog motocikla dozvoljavaju.

 

Ali ne vidim sta kome smeta, ako neko uziva u "laganijem" tempu, a da istovremeno nikako nije spor, i za to, logicno, jos bude nagradjen niskom potrosnjom.

 

@Djunta, brate, uzivaj u motoru koji imas, tempu koji ti najvise odgovara i trosi sto manje goriva, ako hoces i ako mozes. I to je neka vrsta izazova. Nisi ni manje ni vise "pravi" bajker od mnogih ovde. Svako od nas u ovoj prici ima neki svoj pristup i to drugima ne treba da smeta. 1zdravo.gif

 

 

Jesam manji od naveće većine, al imam vozački staž pozamašan. Može da se vozi osamdesetak na sat i trećom i četvrtom i petom i to će rezultovati različite potrošnje. A radi percepcije prvog puta na "novom" motoru.

 

post-6989-0-55562800-1324068705_thumb.jpg

 

Hvala na lepim željama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da se vratimo temi:

 

Na uporednom testu ("Motorrad" - konkurenti F650GS Twin i Honda Transalp) iz septembra ove godine V-Stromu 650 je na magistralnom putu, pri umerenom tempu, izmerena prosecna potrosnja od 3,6 litara i to sa sva 3 kofera. Mislim da je to stvarno fantasticno. Evo i slike sa pomenutog testa:

VT_Mittelklasse_Reiseenduro_650_BMW_Honda_Suzuki_160.jpg.1298291.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Mozda tamo sa njihovim benzinom ,i praznim koferima :zvizduk:

meni je Multistrada 620 trosila 5 l na 100km ,na putu naravno,sa koferima i saputnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ja sam zaključio da ne znam da vozim motor. Kog god da se dočepam, trošim po 20-30% više od prijavljenih vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Yamaha XJ 600 S Diversion - 1995

 

Presao 207km na putu, potrosio 10l okruglo. To dodje 4.83l na 100 km. Putovao sam prateci dva BMW GS-a 1200 koji voze za nijansu brze nego sto bih ja vozio. Verovatno bi bilo 4.5 da sam isao mojim tempom.

 

Za sad sam imao dva tankovanja gradske voznje, prvi put je trosio 5.56 a drugi put 5.18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

aprilia atlantic 500cc, trošim oko 5lit u proseku...kombinovana vožnja tj kad treba dati paprike stisnem ga ali obično laganica vožnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

DL650 k9 na satu nekih 22.000km i kusur.

 

gradska voznja tokom zimskog perioda, bez jurcanja, potrosnja 4.5 (domet 350km bez rezerve)

leti u gradu imam ujednacenih 4 litre potrosnje (domet 400 km bez rezerve)

 

na otvorenom do 80-90kmh potrosnja pada na 3.6 litara (domet 450km bez rezerve)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zadnje merenje, na pređenih 128,3 km, dolio 6,23 litra benzina. kanda mu pomoglo što sam mu rasturo karburatore, bila je ruta nbg-šimanovci, obedska bara, povratak preko jakova i surčina. dosta stajanja i kretanja, malo gasa po au to putu u odlasku i tako. ranije nije nikako moglo ipod 5,2. inače u grau je oko 6l do 6,5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

5.6L, gsxr750 srad... Nasuo pun (18L), presao 250 km i upalila se rezerva.... Rezerva se pali kada dodje do 4L znaci da je potrosio 14L na 250km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Moj drugar Mrkiboy vozi trenutno CBR 1000 RR 08' i ima problem ne samo sa malom potrosnjom nego gde god stane da mi sipamo on mora da ispusti par litara iz rezervoara. Sada ili Honda proizvodi gorivo ili ne znam sta je u pitanju? 0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

ne znam koliko trosi honda ali manje nago tvoj fazer1lol.gif

u to sam siguran.....e sada ima i ono kad saltas dal davis motor itd...

a i nisam vozio motor nesto zestoko koliko znam....laganica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Ja sam zaključio da ne znam da vozim motor. Kog god da se dočepam, trošim po 20-30% više od prijavljenih vrednosti.

 

ima mnogo faktora koliko sam primetio u potrosnji goriva,kao prvo neko davi motor u velikom stepenu prenosa,drugo opterecenje motora tj.sama tezina vozaca,aero dinamika ,,jako bitna,,uslovi na putu tj.vreme vetar vazduh i tome slicno,uzbrdice nizbrdice...

a naj bitnije od svega ovoga je kvalitet goriva....

 

secam se dobro idemo nas troica na more ja sa svojom yamahom r6 2007god.drug sa cbr 600f i jos jedan sa istom hondom..

vozim daleko agresivnije nego oni jer ne mogu da drzim tempo koji su oni imali,,stanem pa zapalim cigaru i tako stalno.svi smo sipali isto benzina....

zadnja stanica u bosni trebinje...sipamo ponovo u cep..jer mislim da je to naj delotvorniji pokazatelj potrosnje.ispada da se ta moja voznja koju sam drzao od samog starta definisala sa potrosnjom od 4,5litara na sto.jedna honda je trosila 4,4 druga 4,55.

 

e sad iste te godine krenem opet na more istom trasom ja i jos jedan gsxr600 oba k9.

ista moja voznja motor sabijao oko 8litara... nemalo duplo vise nego yamaha......

 

sledece godine krenem sa drugom yamahom motor nov kupio ga sa nekih 1400km....

ista trasa ista kilaza1lol.gif yamaha trosila oko 6..sta sad....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kupio sam Sprint Explorer motor neki dan u Sarajevu, polovan je presao 7700 km, meni se svidja fino ide, (IZVINJAVAM SE STO OVDJE STAVLJAM POST, al gdje bih, potrebni su mi odgovori na moja pitanja).<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">E sad mene interesuje mozel mi neko fino objasniti, koliko trosi prvo, znam da je rezervoar 9 l.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Zaustavlja me policija vcrs kaze ne rade ti svjetla, ja upalio do kraja, kaze ovo je samo kotakt ja duga, nece... <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Hajde planiram sutra otici da kupim te svjecice da stavim nove da se to popravi.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Graviran je 160, a receno mi je da ima blokadu na 80, fino vozi i vuce kad nas je dvoje na motoru, e sad nez dal je bolje da skinem tu blokadu ili da je ne skidam, receno mi je da kao blokada stiti masinu, sami motor.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ulje sam promjenio novo, inetresuje me kako ide za ulje za kocnice, kad se to mjenja i svako koliko?<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Da li mu je potrebno raditi neki servis i svako koliko ili je dovoljno da na svakih koliko predjenih km mjenjam ulje?<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Vasa licna prognoza da li ce dobro sluziti i koliko bi mu trebao biti vijek da predje kilometara, veoma bih zahvalan bio da mi neko odgovori na postavljena pitanja...<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Honda ANF 125 Innova je apsolutni sampion u maloj potrosnji. Deklarisano je oko 1,9 l mada je meni trosila izmedju 2,2 i 2,4 (uglavnom je variralo zbog vetra). To je 4t jednocilindricni motor sa el. einspritz, ako se ne varam knap 10 ks (Godiste 2011).

 

Posle sam uzeo TransAlpa XL700VA (2010.), koji mi po gradu trosi oko 5,5, ide i do 6 u zavisnosti od cepanja. Na otvorenom je pala na 4,5- 5 l/100 km. Ako se cepa autoputem ide i malo preko 5.

 

I na kraju trenutno vozim skuter, naravno opet Honda i to ovog puta S-Wing 125 (2008. God). Potrosnja grad-medju grad knap 3 litra.

Naravno ide bolje od Innove posto ima 14ks, a i automatic je (Innova je 4 brzine poluatomatik)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

KLE, sa dvoje i stvarima tezine oko 15kg, trosila 4,2 ili 4,3 brzina oko 90kmh, odvrtao sam gas samo u preticanjima. To je ritam koji se meni svidja, a i najbolje motor radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Od 4l do 4.5l pa nekad i malkice vise zavisi od nacina voznje. Dvotaktna masina 86cc melossi race kit. Navlacenje u crveno i voznja u crvenom van naselja se podrazumeva za brzine iznad 90 km/h (do nekih 118 km/h sa suvozacicom i onda je vec natezanje dalje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj cbr do 150 kmh trosi podnosljivo ,mozes da se vozas bez cesceg razmisljanja o sipanju ...preko 200 je ozbiljnija potrosnja i trazi lovu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Moj motor troši ko u katalgu 1980-e. U svakodnevnoj vožnji na Ekrem relaciji (regionalni, autoput, krkljanac po bg) 3.00-3,2 litra. Na ove vrućine ovih dana 3,00. Kad opušteno krenem preko Srbije tad je na 2,7-2,8 litara. 250ccm, 17ks, 1983 godište, karburator. Ulje troši koliko mu iscurka na matore O-ringove (dok ih ne zamenim), ali nedovoljno da bi ga dolivao između dve zamene. Bem li ga kako to ide sa životnom sredinom, al mikuni karburator za sad dobro radi posao. Od 2010 do sad pređosmo zajedno oko 27.000km, a pre mene ko zna kolko... Izgleda da su japanci tad još pravili one kanistere od 5 litara u koje staje 10 :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

ZX6R2000-2002, zadnja verzija sa karburatorima, potrosnja u gradu 6.0 litara, van grada, putna brzina varirala izmedju 130-140km/h, sa dvoje na motoru, natrpanim stvarima (Iso na Zlatibor) potrosnja 5.0, verovatno bi bila i manja, da nisam isao na planinu, kamoli da nisam imao suvozaca 1neznam.gif Ja prezadovoljan 1moto3.gif

 

EDIT : Motor na satu ima 70.000km, ako je to nekome bitno 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja