Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne bih se bas slozio sa tobom. Nisu retki automobili koji trose 5-6 lit, a kad u racunicu ubacimo plin dobijamo stedljiviju voznju nego sa motorom. Ali ko jos gleda na to kad su motori u pitanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

TDM 850 do sada mjereci na otvorenom putu trosi 5.3 l /100 km,ali mislim da bi trosio i manje da ne moram umjesto Normala-olovnog (nema ga vise na pumpama) sipati Bezolovni benzin.

 

Jedino ako si merio da je u tih 100km bio 50 na prikolici

 

 

PS. nismo prodavci pa da hvalimo svoje konje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Naravno da jesmo... Cim nadjemo nesto bolje... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moja uljara od 5 pa do 7,,to je pri nekoj normalnoj voznji od 90kmh,pa do 200,,pri 80 do 90kmh,5ticu neprelazi,ali ako je na auto putu drzim 200,,,oko 7litra,u gradu,,pa po svilajncu 7 do 8l, ali po beogradu 8 pa na vise, a pri brzinama od 240,do 270....preko 15 kove,,provereno vise puta,ranije je za nijansu vise trosio,ali od kad sam produzio prenos stvari su se promenile  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW F800GS

u proseku 5.1 L - gradska i van gradska voznja.

pri 90km/h --> 3.8 L

pri 160km/h --> 5.6-5.8 L

 

na putu, van grada 4.6 - 4.8 L pri normalnoj voznji od 60 km/h do 140 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Moj thunderace trosi kako sam ga ja izmerio 6.6l na putu sad kad sam se vracao sa mora.. 150km sam presao sa 10litara goriva, mada kad se posteno vatrira ume brojka mnooogooo da se poveca :) Jednom prilikom sam isao iz Novog Beceja do Novog Sada  i nazad vatrene voznje oko 120km potrosio pun rezervar goriva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Juče sam vozio relaciju od Subotice do Novog Sada i nazad. Odlična prilika a sada već i krajnje vreme da se testira potrošnja. Terao sam 99% puta i tamo i nazad na 6500 ili više rpm. Sve autoput. Brzina 140 i više (do 182!!), znači baš peglanje. Potrošnja je bila 7.2 litara na 100km

Išao sam i danas do NS i nazad, ali sam ovaj put namerno išao do max 5000 rpm, u glavnom oko 4000-4500. Brzina oko 90-100 km/h. Cela ruta magistralnim putem, ništa autoput.

Ujutro ću otići da opet sipam pun tank, pa ću vam javiti koliko je potrošila goriva sa ovako penzionerskim načinom vožnje ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

moja uljara od 5 pa do 7,,to je pri nekoj normalnoj voznji od 90kmh,pa do 200,,pri 80 do 90kmh,5ticu neprelazi,ali ako je na auto putu drzim 200,,,oko 7litra,u gradu,,pa po svilajncu 7 do 8l, ali po beogradu 8 pa na vise, a pri brzinama od 240,do 270....preko 15 kove,,provereno vise puta,ranije je za nijansu vise trosio,ali od kad sam produzio prenos stvari su se promenile  :)

 

Objasni malo bolje to produzenje prenosa, nesto mi cudna ta potrosnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Juče sam vozio relaciju od Subotice do Novog Sada i nazad. Odlična prilika a sada već i krajnje vreme da se testira potrošnja. Terao sam 99% puta i tamo i nazad na 6500 ili više rpm. Sve autoput. Brzina 140 i više (do 182!!), znači baš peglanje. Potrošnja je bila 7.2 litara na 100km

Išao sam i danas do NS i nazad, ali sam ovaj put namerno išao do max 5000 rpm, u glavnom oko 4000-4500. Brzina oko 90-100 km/h. Cela ruta magistralnim putem, ništa autoput.

Ujutro ću otići da opet sipam pun tank, pa ću vam javiti koliko je potrošila goriva sa ovako penzionerskim načinom vožnje ;)

 

Pojescu Afriku ako je potrosila vise od 5l.../100km... ;D

 

@Q:

 

Uf, bre legendo, baci pogled na bilo koji bicikl sa vise brzina, ako ti ne bude jasno to sa prenosnim odnosima i potrosnjom za 30 sekundi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pojescu Afriku ako je potrosila vise od 5l.../100km...

 

5.45 litara žestoko penzionerske vožnje :) ... Hoćeš da je isečem kao pizzu, ili ćeš kidati komade zubima? ;) ;D :D

 

Znači, prosek (mešovita vožnja) je oko 6 lit, kako sam ranije i merio.... Mislim da je ispod 5 lit ne može naterati da je voziš ne znam ni ja kako...

Isključivo gradske vožnje verujem da ne bi trebalo da ode preko 7 ... eto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne bi valjda Afriku ka`o pizzu...? ;D ;D ;D Cekaj, tu ti nesto nije kako treba, `de sme preko 5 na regionalnom putu, strogo penzionerski...

Ortaku je na putu od 1700km, sa doosta prtljaga, prosecna potrosnja bila 5.0, a nije bas vozio penzionerski, tipa 80-130kmh...

Mozda si sipao bezolovni...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Honda Hornet cb600 od 4.7 l  do 5.2 l  prosek 5.0 l pri voznji od 4000rpm do 5000rpm kad ga poteram u vece obrtaje ode i nekoliko dcl vise. Dnevno predjem oko 35km i mislim daje to sasvim ok .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Yes, BMB ... pa da probam olovni? Misliš da bi se smanjila potrošnja?!

 

 

Jageru da ti ne objasnjavam previse ali bi bila ista potrosnja......mozda bi je smanjio kad bi dodao aditiv oktan+ ima raznih proizvodjaca....

 

 

I mogu ti reci da nije bas mala potrosnja........ovog TDM 900 koliko sam vozio on je uvek ispod 5,5 sto smatram pravim cudom sobzirom kako ide.....

 

Bitan je oktanski broj a BMB i MB ga navodno imaju 95....tako da ti je svejedno sta sipas......sigurno bi manje trosio ako bi sipao pravih 98 oktana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jageru da ti ne objasnjavam previse ali bi bila ista potrosnja......mozda bi je smanjio kad bi dodao aditiv oktan+ ima raznih proizvodjaca....

I mogu ti reci da nije bas mala potrosnja........ovog TDM 900 koliko sam vozio on je uvek ispod 5,5 sto smatram pravim cudom sobzirom kako ide.....

Bitan je oktanski broj a BMB i MB ga navodno imaju 95....tako da ti je svejedno sta sipas......sigurno bi manje trosio ako bi sipao pravih 98 oktana

 

Meni je pre par godina objasnjavao lik iz NIS-a, kako je glavna muljacina na bezolovnom zato sto vecina modernih automobila sa ubrizgavanjem moze da automatski prilagodi paljenje i smesu za nizu oktansku vrednost, i motor radi prilicno normalno... Kle trosi oko pola litre vise bezolovnog, provereno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kako god, kada sam sipao u Madjarskoj na Shell-u, išao je k'o neman :) a i potrošio je LITRU manje. Mnogo zavisi od kvaliteta goriva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja