Jump to content

Moto Zajednica

Pravilno menjanje brzina?

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nikada ali baš nikada bez kvačila , zamislite da vas neko šalta bez kvačila kako bi se vi osjećali, motor ima dušu i obavezno ga pokrijte ponoći,ipak je malo hladnjikavo. poz

Cudan SAVET od nekog ko vozi WR i TT....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Nikada ali baš nikada bez kvačila , zamislite da vas neko šalta bez kvačila kako bi se vi osjećali, motor ima dušu i obavezno ga pokrijte ponoći,ipak je malo hladnjikavo. poz

 

Ja ga i cmoknem u tankić za laku noć  ;D

 

Kad na sebi menjam brzine, u poslednje vreme sve češće primećujem da mi je ručica menjača omlitavila... Jel to zbog godina ili mi fali neki vitamin? Kako se to pravilno radi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Nikada ali baš nikada bez kvačila , zamislite da vas neko šalta bez kvačila kako bi se vi osjećali, motor ima dušu i obavezno ga pokrijte ponoći,ipak je malo hladnjikavo. poz

 

Ja ga i cmoknem u tankić za laku noć  ;D

 

Kad na sebi menjam brzine, u poslednje vreme sve češće primećujem da mi je ručica menjača omlitavila... Jel to zbog godina ili mi fali neki vitamin? Kako se to pravilno radi?

 

Treba ti jedna od  20 godina da ucvrsti menjac,terapija 2x dnevno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ja ga i cmoknem u tankić za laku noć  ;D

 

ma nemoj da se salis sa takvim stvarima, pa znas kolko ti se jaja usmrde tokom voznje po ovoj vrucini !

i sad treba rezervoar jos da ljubis... ma pusti

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Stvarno ljudi kakva vam je ovo tema???? ovi novi kad dodju i vide o cemu raspravljate mogu samo da vam se smeju..........tema je u kategoriji koliko ide vas motor??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Stvarno ljudi kakva vam je ovo tema???? ovi novi kad dodju i vide o cemu raspravljate mogu samo da vam se smeju..........tema je u kategoriji koliko ide vas motor??

 

Ma u naslovu je problem! Da se zove : "da li koristite kvačilo pri menanju?" imalo bi nekog smisla. Ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Zna se cemu sluzi kvacilo i kako se upotrebljava. Pitam se samo sta ce biti sledeca tema ?  " Pravilno sedanje na motor " , ili mozda " " pravilno parkiranje u garazu " ?  Mante se tih gluposti i vozite se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Da, mislim stvarno, nije ovo nemački forum! Tek kad isprosimo da nas prime u EU ima smisla pričati o "pravilnom menjanju brzina", do tada bih ja preventivno lockovao temu.

 

Uostalom, ako imate A kategoriju, valjda su vas instruktori u auto-školi naučili kako se vozi motor i menjaju brzine. Lepo u H, ako ne ulazi lepo gurne se jače i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: UGLJEVIK; RS; BiH
  • Motocikl: YAMAHA XTZ 660 Tenere

ha,ha,ha...........pa ako jos budem i razmisljao kako cu ga presaltati,onda treba da parkiram motor!Normalan nacin voznje i mjenjanja brzina.....i zavrsena prica! ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Na vise, prva-druga sa kvacilom ostale bez, na nize do 3. bez kvacila posle sa kvacilom.

Ja na Transalpu isto ovako vozim,ne cima nista,ide u visu i nizu fantasticno bez kvacila. U principu svaki motor ide,tako sam vozio i DR 650, i Thunderace isto,tako da kvacilo koristim samo prilikom kretanja,ili prilikom voznje slicne kamionskoj(menjanje na 2000obrtaja) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Jbg, ne znam dal' iko moze da presalta bez kvacila da bar malo ne udari lanac, nije to dvotaktna masina pa da nema motorne kocnice, ja sam nekoliko puta probao, koliko god da se trudis na nekim srednjim obrtajima uvek malo cimne, nebih bas moga reci da je to dobro za pogonski  mehanizam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

 

 

na gore - sa kvačilom, brzo otpustanje (sem izmedju 1 i 2, te 2 i 3), ali ga ne pustim kao praćku.

u gradskoj voznji je to obicno na oko 3500 RPM i manje, nema potreba vise za normalno postizanje brzine od oko 70 kmh

na otvorenom na recimo 5000,

kad bas hocu da ga poteram (nikad  :D), onda malo pre 8500 tj. do maximuma obrtnog momenta

 

 

na dole - sa kvačilom, bez dodavanja obrtaja (kažu da nije preporučljivo za 2 cilindra, a i čuo sam da je agregat skuplji od sklopa kvačila)

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Jbg, ne znam dal' iko moze da presalta bez kvacila da bar malo ne udari lanac, nije to dvotaktna masina pa da nema motorne kocnice, ja sam nekoliko puta probao, koliko god da se trudis na nekim srednjim obrtajima uvek malo cimne, nebih bas moga reci da je to dobro za pogonski  mehanizam.

Bas naprotiv,ja menjam bez kvacila samo zato sto perfektno spaja brzine,bez trzajadok sa kvacilom osetis kako motor uspori,pa opet cimne da ubrza,mozda me to oce jer i kola menjam cesto bez kvacila(navika iz autobusa,koji takodje ide perfektno bez kvacila,kao automatik).

Sve u svemu,mislim da ne igra to ulogu kako ko menja brzine,kako god da radi,ako ne spaljuje lamelu,i slicno,svaki nacin je dobar,i ni jedan nece prourokovati kvar na menjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: suzuki gsx 600f 1989

ja saltam tako da pritisnem kvacilo dodam malo gasa dignem u visi stepen i opet malo gasa spustim kvacilo i ne cima i skoro da se i ne oseti da je promenjena brzina na nize isto tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: suzuki gsx 600f 1989

pa sad ja to tako znam i tako mi se cini da lakse ulazi a kad treba u visu nesto malo samo malo se pipne gas i pustim kvacilllo, mada sto je neko vec rekao svako vozi i menja brzine kako zna i kako misli da je lakse pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nešto si ti pomešao. Kod šaltanja u višu ne dodaje se malo gasa.

 

 

pa sad ja to tako znam i tako mi se cini da lakse ulazi a kad treba u visu nesto malo samo malo se pipne gas i pustim kvacilllo, mada sto je neko vec rekao svako vozi i menja brzine kako zna i kako misli da je lakse pozz

 

Svako ima svoj sistem Kad menjam sa kvačilom na više,  uvek dodam malo gasa i tada nema ni najmanjeg trzaja prilikom puštanja kvačila . Kada, na otvorenom putu, šaltam bez kvačila, prvo ubacim u brzinu, uz prethodne radnje, pa tek onda dodam gas. Stvar navike i prakse. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: suzuki gsx 600f 1989

 

Nešto si ti pomešao. Kod šaltanja u višu ne dodaje se malo gasa.

 

 

pa sad ja to tako znam i tako mi se cini da lakse ulazi a kad treba u visu nesto malo samo malo se pipne gas i pustim kvacilllo, mada sto je neko vec rekao svako vozi i menja brzine kako zna i kako misli da je lakse pozz

 

Svako ima svoj sistem Kad menjam sa kvačilom na više,  uvek dodam malo gasa i tada nema ni najmanjeg trzaja prilikom puštanja kvačila . Kada, na otvorenom putu, šaltam bez kvačila, prvo ubacim u brzinu, uz prethodne radnje, pa tek onda dodam gas. Stvar navike i praks

bas tako svako ima svoj sistem pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja