Jump to content

Moto Zajednica

Pogonski kaiš

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Puko mi kaiš na nakon 3,7 k pređenih na novom skuteru i dovezo sam ga iz Gradišta na običnom klinastom. Navodna fabrička, Bando, dimenzija je 900 x 22 x 32°. Malossi za moj skuter navodi 920 x 22,3 a Athena 918 x 22,1. Malossi sam našao u kevlar specijal varijanti od 6.500 Din. što smatram da je mnogo. Ima neki kineski 906 x 22,5. Načelno sam za nešto duži kaiš, bolji start i verovatno i krajnja višlja, al ima neka granica kad može početi proklizavanje. Po informacijama su kao kevlari nešto stabilniji i ne istežu se al hoće da pucaju. Nalazeći neki test, najbolje performanse daju Top Perfrrmance i Continental-Contitec. Sad, dal ima neko neku iskustvenu preporuku kao i gde naći nešto sigurno original, odnosno kvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaboravih, motor već na oko 2 k kilometara počinje da vibrira i pojačava kako se doda gas a smiri kad se otpusti. Po rečima servisera kao prenosi vibracije preko loših silen blokova jer je jedan cilindar. Ovo se pojačavalo i tik pred pucanje je bilo dosta jako. A skuter je vukao dobro osim možda poslednjih 200 km kad se malko ulenjio al ništa značajno, što sam ja pripisao dvema bočnim torbama koje smo supruga i ja napunili. Da, i zvono kvacila pokazuje bojom da je bilo grejanja pojačanog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Najbolje je da uzmete bando, ali nov. Svi ostali kaisevi su samo prepakovani bando, osim kevlara koji su bolji za leto(nerastegljivi su, podnose vece temperature) ali se brze potrose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

Imaš u JAPAN X-u, Savska 31, (sa foruma), imaju original  Japanske i kvalitetni su.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa Bando je i puko,nopv skuter, ne bih ga ponovo stavljao.

 

Nisam video oznaku na kaišu al sam servisera razumeo da je Bandov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..malo je rano puk'o,ali me nista ne cudi...danas mi proglajzao novi zamajac na Libertiju koji sam stavio pre mesec dana :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naj bolji moguci kajsevi za skuter su marke Mitsuboshi (ne Mitsubishi)

Sto se vibracija tice,moguce je da su u problemu rolnice u varijatoru ili cak tegovi kvacila

Kad je sve u redu i standardno (varijator,rolnice,opruga na korektoru momenta-remenici nazad) kako god da ga teras i koliko god da je vruce,mora da izdrzi 15K koliko uglavnom propisuju proizvodjaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

De ima tih kaiševa. A vibracije su nestale kad sam metuo običan ne nazubljen kaiš i tako dovezo skuter iz Gradišta. Verovatno je kaiš dobio oštečenje koje je uzrokovalo vibracije koje su se pojačavale do pucanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam ja da ti kazem gde u Srbiji toga ima.

Menjao sam par puta kajseve na opasnim skuterima,ljudima koji to propisno koriste.Zaista extra kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala za informaciju al daj neku srpsku varijantu. Ima Malossi kevlar navodno, al 6.500 Din. Postoji i Athena, Dayco,Ventico,Bando...no ko i sa uljima, šta je tu original i da valja. I sledeći problem je što ima samo duži ili kraći, nema tačno 900 pa bi morao da samo namontiram da vidim kako leži. Sloba u Japanex-u će mi naći nešto danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nemoj nikako da uzimas duzi. Samo propisana duzina, eventualno neki malo kraci za par mm. Kad je duzi pri polasku varijator ga zategne kako ne bi proklizavao i onda polazi takoreci drugom brzinom (nema brzine, ovo sam naveo kao primer). Kad ga razvuces do kraja onda kod lamele ne moze da dodje skroz u nizi polozaj i niza ti je max brzina. Inace nemoguce je da kais prokliza osim ako ima ulja ispod dekle. Isto kad se malo rastegne kais pocne da vibrira u radu.

Sto se tice proizvodjaca ne znam koji je najbolji ali mislim da ce ti svi od 2000 zavrsatati posao. Bolje kupi jedan iz te srednje klase i jos jedan rezervni za nedaj boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo jedna dužina kaiša je optimalna, koja pokriva najkraći prenos na startu i analogno najviši prenosni odnos pri kraju obrtaja. Šta je problem, kraći kaiš upadne u tanjire kvačila i motor povlači iz nešto višljeg prenosa, znači slabije poteže. Ovo se dešava i kad je centralna opruga omeknula. Ako je duži kaiš, onda on može višlje da bude u nultom položaju na tanjirima kvačila što znači da ima još niži odnos odnosno oštriji start. Ali ako se pretera, dolazi do proklizavanja i čist promašaj. Sledeći problem je širina i debljina kaiša kao i klinasti ugao i  to sve takođe utiče na naleganje unutar konusa oba prenosnika odnosno na prenosni odnos. Pojedini proizvođači dužinu deklarišu po spoljnem obimu kaiša, neki po srednjem a najbitniji je unutrašnji. Gledajući kataloge raznih firmi, javljaju se skroz različite dimenzije za konkretni agregat, čak i kod jedne marke zavisno od vrste kaiša, geometrija nije ista. Zanimljivo je da dimenzija 900 ne postoji ni kod jednog proizvođača, ili je to 983 ili 906. Malossi ima recimo 890 pa 910, a za moj model 920 x 22,3 x 32° i  922 x 22,2 i 30° a iste su debljine 10 mm, oba od kevlara, jedan kao S, znači na prvu loptu su duži što može biti razlog boljih performansi, al bez probe ne može se biti siguran.(moj original 900 x 22 x 32°). Na hrvatskom forumu ljudi masovno vraćaju Top Performace jer motori idu lošije nego što su išli iako su kupljeni za određeni model. Slična priča je i kod Athene. Jutros mi je rekao vlasnik B&T- a, Bane, da se mora probati nekoliko kaiševa i da se nađe koji najoptimalnije leži. E sad, ne znam ni sam šta da radim. Uh, zaboravih da zovem Slobu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Dok sam vozio Sprint max fabricki pogonski kais je bio losijeg kvaliteta i pre pucanja se je dosta razvukao. Imao je mnogo los start. Zbog vece duzine kako ne bi proklizao varijator se skupi i polazi kad je kais na sredini varijatora a ne skroz dole. Na max brzini kada se varijator skroz skupi kais pozadi zbog vece duzine ne moze da se spusti skroz do kraja pozadi kod lamele i ide sporije. Stavljanjem novog kaisa koji je bio po fabrickim dimenzijama ali nov i dosta kraci od starog koji se razvukao dobio sam mnogo bolji start i mnogo vecu krajnju brzinu. Cak je toliko bio dug prenos da nisam uspevao u voznji da nateram varijator da se skupi do kraja. Jedino je na nizbrdici mogao i tad je max brzina bila skoro duplo veca nego sa starijim kaisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..ja sam upravo danas skinuo Mitsuboshi sa Libertija i stavio org  Piaggio,mnogo se bolje ponasa,ali je to verovatno povezano sa dienzijama.BTW,Mitsuboshi sam kupio u Belamoto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dok sam vozio Sprint max fabricki pogonski kais je bio losijeg kvaliteta i pre pucanja se je dosta razvukao. Imao je mnogo los start. Zbog vece duzine kako ne bi proklizao varijator se skupi i polazi kad je kais na sredini varijatora a ne skroz dole. Na max brzini kada se varijator skroz skupi kais pozadi zbog vece duzine ne moze da se spusti skroz do kraja pozadi kod lamele i ide sporije. Stavljanjem novog kaisa koji je bio po fabrickim dimenzijama ali nov i dosta kraci od starog koji se razvukao dobio sam mnogo bolji start i mnogo vecu krajnju brzinu. Cak je toliko bio dug prenos da nisam uspevao u voznji da nateram varijator da se skupi do kraja. Jedino je na nizbrdici mogao i tad je max brzina bila skoro duplo veca nego sa starijim kaisem.

 

Verovatno je i kod mene bio kineski kaiš lošeg kvaliteta koji se razvlačio jer sam primetio da baš iz mesta ne potegne dobro pod teretom na kraju. U jednom trenutku je imao dosta visoku brzinu, znači razvuko se, pa patom izgubio, znači  nastavio da se izvlači i na kraju počeo sve više da proklizava do pucanja. Zato su dimenzije drugih proizvođača verovatno duže od fabričkog jer su Kinezi predvideli da će im se istegnuti pa meću kraće. Ovo nameće nužnost probanja na licu mesta.

 

..ja sam upravo danas skinuo Mitsuboshi sa Libertija i stavio org  Piaggio,mnogo se bolje ponasa,ali je to verovatno povezano sa dienzijama.BTW,Mitsuboshi sam kupio u Belamoto...

 

I ja u Belamotu uzo za Frija, tamo neki, ne ide motor.

 

Kaiš mora da bude otimalan, da izlazi na vrh zadnjeg prenosnika kad su tanjiri sklopljeni a da opet ima dovoljan pritisak na prednjoj biksni radilice da bi mogao da prenese snagu u startu i obrtnuto na viokim obrtajima. Ukoliko je duži, uži, tanji ili centralna opruga, upada dole i gubi se. Čitao sam na hrvatskom forumu da postave kaiš bez variomata prednjeg, samo na biksnu i na zadnji prenosnik i tako merače najbolju dužinu. Naravno, treba znati iskustveno dal je zategnutost kaiša dovoljna da ne proklizava. Moraću ja ipak u B&T da zasučem rukave i smorim Baneta.

 

Inače, Liberti koji imam je došao sa kaišem koji je stajao baš kako treba, doduše pohaban, sužen na graničnu meru.

 

Definitivno ne vredi uzimati kaiš po samoj fabričkoj nameni za određeni model, mora iskustveno da se odredi, osim verovatno renomiranih fabričkih al je pitanje regularnosti na našem tržištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

Kaiš mora da bude otimalan, da izlazi na vrh zadnjeg prenosnika kad su tanjiri sklopljeni a da opet ima dovoljan pritisak na prednjoj biksni radilice da bi mogao da prenese snagu u startu i obrtnuto na viokim obrtajima. Ukoliko je duži, uži, tanji ili centralna opruga, upada dole i gubi se. Čitao sam na hrvatskom forumu da postave kaiš bez variomata prednjeg, samo na biksnu i na zadnji prenosnik i tako merače najbolju dužinu. Naravno, treba znati iskustveno dal je zategnutost kaiša dovoljna da ne proklizava.

 

Bas tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Kaiš mora da bude otimalan, da izlazi na vrh zadnjeg prenosnika kad su tanjiri sklopljeni a da opet ima dovoljan pritisak na prednjoj biksni radilice da bi mogao da prenese snagu u startu i obrtnuto na viokim obrtajima. Ukoliko je duži, uži, tanji ili centralna opruga, upada dole i gubi se. Čitao sam na hrvatskom forumu da postave kaiš bez variomata prednjeg, samo na biksnu i na zadnji prenosnik i tako merače najbolju dužinu. Naravno, treba znati iskustveno dal je zategnutost kaiša dovoljna da ne proklizava.

 

Bas tako.

 

Lako reći al teško pronaći. Čitam forume, mnogo ljudi promeni performanse na motorima, uglavnom na lošije. Očigledno ima zezanja samo tako zbog odstupanja samih proizvođača a i falševa. Gledo sam neki katalog i po tipu agregata se razlikuju dimenzije a kad se gleda po dimenziji jedna mera može da pokriva više modela iako su im deklarisane različite mere. Proizvođači smatraju da 20 mm ne znači ništa, da se debljina od 1 mm ne oseti, da će par stepeni ugla da se napašu a širina osciluje po 0,5 mm a kod Pjađa je donja mera suženja 1 mm, znači pola bacamo. Neko tu nekog zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio jutros B&T servisu, skinuo mi Bane transmisiju.U prednjem variomatu zakočena beksna i to je verovatno razlog trošenja i pucanja kaiša. Malo šmirglice i sad bi trebalo da bude dobro. Probali više kaiševa i paše Malossi kevlar, dužine 922 tako da podatak koji piše na originalnom može mačku o rep. Kaiš je preskup pa ću probati da nađem nešto jeftinije, mada me svrbi kevlar, pogotovu što ću zameniti rolnice, počele malo da se ćoškaju. Inače, kaiš leži baš optimalno na oko i iskusni majstor Bane potvrđuje adekvatnost.

 

Nuđen mi i Bando, al ta firma ne postoji na netu već me gugl usmerava na Alibbabacom, kineski propagandno poslovni sajt. Nisam smeo da se odlučim iako je duplo jeftiniji od Malossija. Jel neko iskustveno ceni Bando?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto vidis.

Drvlje i kamenje na kais,a u problemu nesto drugo.

Usput,Piaggio ne pravi kajseve.Firma koja pobedi na konkursu ima obavezu da na kais stavi logo i par drugih informacija,a to moze da bude bilo koja svetska firma koja se time bavi.

Video sam gomilu puta kaiseve (zupcaste) za Ducati,na kojima pise bas Ducati,a u stvari su proizvod Gates-a,Pirelli-ja itd...

Naravoucenije.

Pre promene kaisa uveriti se u kompletnu ispravnost (i cistocu) svih komponenti transmisije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma kod nas je sve postalo sumnjiva rabota jer svako ima pravo da se bavi svačim. Motor je ganc nov i kad je vibracija postala očita, dobio sam komentar od servisera da je jedan cilindar, silen blokovi...Druga pogrešna informacija opet od drugog srvisera je vezana za dužinu, 900 ali nije, a mogao sam da ga naručim po toj meri i zeznem se.  Vidim da se sada pojavljuju samostalno firme koje su radile OEM proizvode, odnosno sa etiketom ala Pjađo. Dobio informaciju da je u Atheni Bando. Za Bando jedan moto mehaničar kaže nikad bolji kaiš nije imao a drugi nikakao da stavim. Jako je teško doneti odluku bez ličnog iskustva jer iza majstorskih i prodavčevih preporuka ne stoji nikakva odgovornost čak ni kad bi ih oni ugrađivali. Očigledno je postalo da ako se hoće da sve bude kako treba, mora se u se i u svoje kljuse što naravno nije moguće uvek.

 

I tako, ne dobi ja puno konkretnih saveta ko da niko nije menjo kaiš. Ostaje još da vidim u Maskompaniju danas, pa ili Bando ili Malosi. A rolnice, niko ne zna podatak i moram da ih skinem, premerim dimenzije i molim apoteku da mi ih izmere. To je to, sve čovek mora sam da zna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Menjao al nije dobro. Razmontirali varijator, imao malo talasa, očigledno ga je oštetio kaiš koji je pukao. Dobio sam nov varijator u servisu Keeway-a u garantnom roku, kupio rolnice za prvu ugradnju, doduše lakše malo, 11, 76 umesto 12,1 gram. Tražio kaiš i na kraju uzeo Malossi Kevlar od 6.500 Din. Odmah po montaži se javilo zujkanje ili šum kaiša al kao sve se lepo ponaša. Krenem uveče sa suprugom i na semaforu uz brdo u kraju ja prvi, pali se zeleno, ja gas pa jednom noga pa još jednom, svi me obiđoše i tek tad motor kreće. Dok ne postigne 20 kmh motor teško polazi, ima vibracije koje nestanu posle a isto se ponaša kad ide lagano i doda mu se gas. Zovnem Keeway servis, kažu dođi, skinemo dekl i kaiš Malossi stoji unutar tanjira zadnjeg prenosa jedno 7-8 mm. Reko ne valja, il je širok ili kratak, stavimo originalni koji je za prvu ugradnju i koji oni preporučuju da se zameni odmah upravo zbog pucanja. Motor daleko bolje polazi od Malossija. Skinem ponovo dekl, i on ulazi pozadi unutar tanjira. Taj kaiš vozim već nekoliko dana, bolje se ponaša jer je verovatno nalego al i dalje nije to ono kako treba. Spremam se da razmontiram ceo prenos i nađem gde je problem. Postoji opcija koju sam negde čitao i sad našao neki novi sajt gde jednostavno treba razmaći šajbnom prednje tanjire da bi kaiš mogao da siđe do dna i automatski onda pozadi na vrh prenosnika i tako ostvari najniži prenosni odnos, bolji start iz mesta i početno ubrzanje. Takođe treba da se proveri da li kaiš silazi na zadnjem prenosu do dna odnosno dal ide do najvišljeg prenosnog odnosa ili ti postiže najveću brzinu. Dešava se da i tu tanjiri ne razmiču dovoljno. Naravno, postoji varijanta da je kaiš preširok ili da je centralna kontra opruga oslabila u šta sumnjam jer je tek par hiljada prešla. Prenos izgleda krajnje jednostavno i genijalno al zaista pravi puno problema, malte ne da nema da je nekom zamena kaiša dala dobar rezultat. Juče bio momak sa Pjađo Vespom ET 4, probao sam i ima identično ponašanje ko moj Kinez. Pošto imam jednog Libertija za prodaju, probao sam ga pre neki dan, ma polazi tečno i odmah samo tako, jes da ima ceo prenos nov, RMS al ima original nov Pjađo kaiš. Pošto je isti simptom i kod Kineza i Pjođo Vespe, očigledno da problem nije do proizvođača, ala kinez, već se radi o ugrađenom delu. Da, na varijatoru koji je zamenjen nije bio izrazito pun krug od tragova gume već onako isprekidan što ukazuje da postoji skokovito proklizavanje. Verovatno sutra skidam sve. Neki savet i iskustvo dobro došlo.

 

http://tomahawktuning.wordpress.com/2010/07/01/variator-modification-to-regain-lowend/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Povećao hod prednjeg variomata i skuter se preporodio. Kaiš ide dublje napred a samim tim višlje pozadi tako da je drastično poboljšan start, odnosno motor se ponaša kako treba. Nema trzanja i vibracija pri polasku, ko iz topa. Još se može doterati prenos al to kad mi se drugari vrate s mora.

 

Uzrok pucanja kaiša je upravo nedovoljna optimizacija prenosa. Motor je polazio iz znatno višljeg prenosnog odnosa, figurativno ko iz II brzne recimo. Zato su se javljale  vibracije koje su deformisale naleganje kaiša,  seckasto proklizavanje  njega i lamela kvačila. Isčito sam dosta neta, ovo je redovna pojava da fabrički nije do kraja optimizovan prenos. Verovatno se radi o namernim blokadama i praktično, manjem iskorišćenju agregata odnosno dobijanjem manje konjaže. Otuda uspeh raznoraznih "sportskih" variomata koji su u stvari samo optimizovani da obezbede ekstremne položaje kaiša što se rezultuje oštrim startom i povećanom krajnjom brzinom. U mom slučaju je povećana krajnja brzina al to nije zbog mog tjunovanja več verovatno rezultat novog kaiša i variomata, a i motor se izgleda razradio do kraja jer je prestalo trošenje ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slično se desilo sa Frijem kog prodadoh pre neki dan. Zamenim  kaiš, original Pjađov i stavim Dayco. Usput stavim i Malossi belu, mekšu oprugu i serijske rolnice, motor neće da ide. Pred prodaju vratim serijski feder i Frićko se preporodi. Tom prilikom reko ajd da vidim položaj kaiša. Dayco stoji napred skroz na dnu, pozadi obeležim šrafcigerom, nije do vrha tanjira. Metem stari Pjađov, upalim da legne, ugasim i vidim da izlazi bar milimetar višlje od novog Dayca, što znači da ima bolji nprenos, start i krajnju brzinu. Mora se baš dobro voditi računa šta se stavlja. Imam veliki servis na Outlooku pa čim prođe pozabaviću se optiomizacijom variomata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na servisu pri 5k, žalio se da još trza motor pri malim obrtajima pri polaženju. Bio kraj rada pa pomerih odlazak za prošlu nedelju. Skinuli kuplung i kao dođi iza prvog septembra, zamenićemo ceo kuplung jer su delovi na carini. Krenem i motor ko podmazan, ne trza, zavata ko najfinije kvačilo na autu. Pitam sutra šta su radili, kažu ništa, podmazali sve klizne površine na centrifugalnim paknovima nekim Motul sprejom  kao i Torque Driver biksnu Motul mašću. Ja ne mogu da verujem kako motor ide ovih par stotina kilometara od tad. Mnogo bolje menja prenosni odnos, radije zadiže obrtaje. Odvrnem gas, ubrzava, zatvorim malko, nastavi istom brzinom al uz niže obrtaje, ko da ima "overdrive" prenos. Definitvno je ovo trzanje paknova usled ne podmazanosti, kidalo kaiš dok obrtaji ne porastu i centrifugalna sila ne savlada otpor ne samo proračunatih opruga. To je takođe uzrokovalo klaparanje rolnica i njihov ubrzano habanje.

 

Motor sad ide i u dvoje 100. Video sam da kaiš ne ide do dna u zadnjem variomatu što znači da nema najduži prenos i samim tim maksimalnu brzinu. Možda ni ne bi išao brže al dok se ne proba ne zna se. Povećanje hoda zadnjih ploča iziskuje precizan rad al je moguće. Sudeći po debljini šajbne, skoro 2 mm, koja je metuta napred i nedovoljnog hoda pozadi, sasvim sigurno je motor uštinut. Doći će i to tjuniranje na red.

 

Zvao me čovek danas sa ppuknutim  kaišom i ne može da nađe nigde kaiš. Zabuna je što na kaišu stoji 900 x 32, Kinezi navode unutrašnji obim, dužinu kaiša a uobičajena je spoljna mera što nije baš pravilno zbog oscilacija u debljini, al tako je. Kaiš treba da bude 922 dug, širok 22,5 i sa uglom 32° i debeo 10,5, naravno sa oscilacijama zavisno od proizvođača. Maslosi recimo ima 2 skroz različite sve mere za kevlar i običan. Nadam se da je ovo moje iskustvo koristilo nekom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja